VI Grand Prix Górowa Iławeckiego (2) 2018 - Nowe twarze – nowa jakość

Fot. Bartłomiej Matoszko

Wśród 42 uczestników górowskiego Grand Prix, w tenisie stołowym którzy w sobotę (7 kwietnia) rozegrali turniej nr 2, zaprezentowało się 14 kolejnych debiutantów. Wszyscy cieszą się, że impreza rozszerza wpływy Udział nowych graczy niewątpliwie podniósł poziom zawodów, gdyż dla większości z nich był to udany start.

Wśród kobiet zwyciężyła Dorota Martyniak z Olsztyna, zaś Paweł Deska z Ostródy, Dariusz Dudziński z Pozezdrza i Tomasz Ropelewski z Glotowa zajęli miejsca w pierwszej „ósemce” turnieju open. Najbardziej efektowny debiut odnotował jednak mieszkający we Wrocławiu Andrzej Bucholc, który po pięknej walce zwyciężył w turnieju open..W innych kategoriach „starzy” bywalcy dzielnie odpierali ataki pozostałych konkurentów.

W kategorii mężczyzn do lat 40 ponownie wygrał Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego przed olsztynianinem Kamilem Stepnowskim i wspomnianym już Pawłem Deską. Wśród zawodników w przedziale 40-50 lat bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Główczyk z Olsztyna, który wyprzedził Wojciecha Wojciechowskiego z Kętrzyna i Tomasza Ropelewskiego z Glotowa. W kategorii powyżej 50 lat „na tron” powrócił olsztynianin Franciszek Jastrzębowski, który wyprzedził kolejnych debiutantów: Janusza Rososińskiego z Giżycka i Lecha Brzeskiego z Elbląga.

W kategoriach „szkolnych” ponownie wystartował tylko Szymon Pupel z Kętrzyna, który w ten sposób zainkasował swoje 30 pkt i dodatkowo wystartował w turnieju mężczyzn do lat 40. Trzeba przyznać, że młody kętrzynianin radzi sobie całkiem dzielnie, gdyż po 2 turniejach w tej kategorii, zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacje

1. Kategoria kobiet:

1. Agata Bogdziun (Korsze) – 55 pkt

2. Dorota Martyniak (Olsztyn) – 30 pkt.

3. Wioleta Baran (Gniewkowo) – 25 pkt

4. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 20 pkt.

z44732005

2. Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:

1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 60 pkt

z44732034

3. Kategoria – mężczyźni do lat 40:

1. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 60 pkt

2. Kamil Stepnowski (Olsztyn) – 45 pkt.

3. Szymon Pupel (Ketrzyn) – 32 pkt.

4. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 32 pkr.

5. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 26 pkt

6. Przemysław Wawryzniak (Olsztyn) – 25 pkt.

7-8. Wojciech Bogdziun (Korsze), Arkadiusz Walencik (Galiny) – 22 pkt

9. Paweł Deska (Ostróda) – 20 pkt.

10-11. Michał Żywiec (Olsztyn), Jakub Waciak (Kandyty) – 18 pkt.

12. Bogdan Wojtas (Elbląg) – 16 pkt

13-14 Andrzej Bucholc (Wrocław), Piotr Albin (Olsztyn) – 14 pkt.

15-19. Dariusz Cichowski (Paluzy), Łukasz Okólski (Olsztyn), Piotr Michalak (Żegoty), Jan Symołon (Górowo Iławeckie), Mirosław Gołębiewski (Górowo Iławeckie) – 12 pkt

z44732039

4. Kategoria – mężczyźni 40 +:

1. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 55 pkt

2. Adam Makar (Srokowo) – 46 pkt.

3. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 41 pkt.

4. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 38 pkt.

5. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 30 pkt.

6. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt. .

7. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 28 pkt.

8. Krzysztof Gromek (Lidzbark Warmiński) – 24 pkt.

9. Jan Pisarczyk (Bartoszyce) – 24 pkt.

10. Tomasz Ropelewski (Glotowo) – 20 pkt.

11. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 16 pkt.

12. Dariusz Dudziński (Pozezdrze) – 14 pkt.

13-15. Dariusz Piotrowski (Galiny), Mirosław Mikołajski (Elbląg), Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie) – 12 pkt.

z44732002

5. Kategoria – mężczyźni 50 +

1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 46 pkt.

2. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 38 pkt.

3. Janusz Trudnowski (Elbląg) – 37 pkt

4. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt

5. Waldemar Bucholc (Klewki) – 30 pkt.

6. Janusz Bujalski (Srokowo) – 30 pkt

7. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 26 pkt.

8. Janusz Rososiński (Giżycko) – 25 pkt.

9. Jerzy Dzierżak (Srokowo) – 24 pkt.

10. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 24 pkt.

11. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 22 pkt.

12. Lech Brzeski (Elbląg) – 20 pkt.

13. Stanisław Czech (Jeziorany) – 20 pkt.

14. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 16 pkt.

15. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 14 pkt.

16-19. Śwircz Zdzisław (Giżycko), Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn), Andrzej Olejniczak (Korsze), Bogusław Omieczyński (Srokowo) – 12 pkt.

20-21. Bogusław Morawski (Bartoszyce), Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

z44732040

6. Kategoria open:

1. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 50 pkt

2. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 41 pkt.

3. Kamil Stepnowski (Olsztyn) – 39 pkt..

4. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 34 pkt.

5. Andrzej Bucholc (Wrocław) – 30 pkt.

6. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt.

7. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 20 pkt

8. Arkadiusz Walencik (Galiny) – 20 pkt.

9. Janusz Trudnowski (Elbląg) – 20 pkt.

10. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 18 pkt.

11. Waldemar Bucholc (Klewki) – 18 pkt.

12-13. Paweł Deska (Ostróda), Dariusz Dudziński (Pozezdrze) – 16 pkt.

14. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 16 pkt.

15. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 16 pkt.

16. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 16 pkt.

17-19. Tomasz Ropelewski (Glotowo), Bogdan Wojtas (Elbląg), Piotr Albin (Olsztyn) – 14 pkt.

20. Adam Makar (Srokowo) – 14 pkt.

21-24. Jan Łastowski (Bartoszyce), Wojciech Bogdziun (Korsze), Grzegorz Komorowski (Płoskinia), Janusz Bujalski (Srokowo) – 14 pkt.

25-29. Janusz Rososiński (Giżycko), Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn), Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie), Łukasz Okólski (Olsztyn), Jakub Waciak (Kandyty) – 12 pkt

30-32. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie), Jerzy Dzierżak ( Srokowo), Stanisław Czech (Jeziorany) – 12 pkt.

33-34.Leszek Grochowski (Jeziorany), Lech Brzeski (Elbląg) – 10 pkt.

35-39. Szymon Pupel (Kętrzyn), Stanisław Miciun (Bartoszyce), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Krzysztof Gromek (Lidzbark Warmiński), Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

40-44. Michał Żywiec (Olsztyn), Bogusław Morawski (Bartoszyce), Bogusław Omieczyński (Srokowo), Dariusz Cichowski (Paluzy), Rafał Szypczyński (Bartoszyce), – 8 pkt.

45-47. Agata Bogdziun (Korsze), Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa), Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 8 pkt.

48-52. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie), Zdzisław Śwircz (Giżycko), Andrzej Olejniczak (Korsze), Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn), Mirosław Gołębiewski (Górowo Iławeckie) – 6 pkt.

53-59. Dorota Martyniak (Olsztyn), Wioleta Baran (Gniewkowo), Dariusz Piotrowski (Galiny), Mirosław Mikołajski (Elbląg), Jan Symołon (Górowo Iławeckie), Piotr Michalak (Żegoty), Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie) – 4 pkt

Na kolejne zawody z tego cyklu zapraszamy do hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim 5 maja br. o godz. 9.30.

Andrzej Markowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn