Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur Ostróda 2018 – Młodzież pograła do woli w dobrym towarzystwie

Fot. Krzysztof Jarmołowicz (ilustracja)

W weekend (13/15 kwietnia) w Ostródzie odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. To wspólna inicjatywa Samorządu Wojewódzkiego, Miasta Ostródy oraz Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego. W rywalizacji oprócz zawodniczek i zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich uczestniczyli reprezentanci Chin, Rosji, Łotwy, Białorusi i znanych krajowych klubów.

Największą atrakcją była oczywiście obecność zawodników z Chin. To sukces Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego, działacze i trenerzy z innych ośrodków w kraju byli zaskoczeni tym faktem. Jak wam udało się tego dokonać, że w takiej liczbie znaleźli sie w Ostródzie - pytali. W pierwszym dniu rozgrywano eliminacje we wszystkich grupach wiekowych. Do turniejów głównych awansowali: juniorzy: Kacper Petaś, Wojciech Chrząszcz, Jakub Kuźmicz (wszyscy Ostródzianka) i Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo), kadetki: Patrycja Golder (LZS Lubawa) i Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński), kadeci: Mateusz Rutkowski, Patryk Lewandowski (obaj Dekorglass) i Igor Jankowski (Ostródzianka).

Bardzo ciężko było przsebić się do strefy medalowe. Reprezentanci Warmii i Mazur walczyli ze zmiennym szczęściem. Najwyżej zawędrował Kacper Petaś z Ostródzianki, który ostatecznie uplasował się na 4 miejscu, ale stoczył pasjonujace spotkania z Chińczykami. Inni z Azjatami sobie nie poradzili, ale sama mozliwość kontaktu powinna przynieść duże korzyści. W ogóle sam pomysł zorganizowania takiej imprezy jest bardzo interesujący, a fakt, że udało sie sprowadzić do Ostródy tylu zawodników zagranicznych, szczególnie Azjatów zasługuje na uznanie.

Juniorki

Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo) miejsce 17/20

Grupa

- Ruyi Sun (Chiny) 0:3 (-1,-3,-5)

- Katarzyna Gierach (Dwójka Rawa Mazowiecka) 0:3 (-5,-6,-5)

- Natalia Kovaleva (Rosja) 3:1 (6,-10,7,8)

- Marta Kawiak (Ostródzianka) 3:0 (6,8,8)

Turniej pocieszenia

I runda

- Arina Zabusova (Rosja) 0:3 (vo)

o miejsce 15/16

- Marta Kawiak (Ostrdzianka) 0:3 (vo)

Marta Kawiak (Ostródzianka) miejsce 13/14

Grupa

- Ruyi Sun (Chiny) 0:3 (-7,-7,-1)

- Katarzyna Gierach (Dwójka Rawa Mazowiecka)1:3 (8,-5,-5,-9)

- Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo) 0:3 (-6,-8,-8)

- Natalia Kovaleva (Rosja) 1:3 (-2,-8,9,-9)

Turniej pocieszenia

I runda

- Emilia Zdrojewska (Skoczek Sopot) 3:0 (vo)

II runda

- Maja Miklaszewska (Pomorskie) 0:3 (-6,-7,-6)

o miejsce 15/16

- Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo) 3:0 (vo)

o miejsce 13/14

- Rezuka Melke (Łotwa) 3:1 (-5,6,8,8)

o miejsce 12

- Sabina Musajeva (Łotwa) 0:3 (-6,-5,-9)

17626583 1109121842554217 7045789373062374019 n

Wiktoria Piórkowska (Dekorglass Działdowo) miejsce 17/20

Grupa

- Aleksandra Michalak (Pomorskie) 0:3 (-1,-4,-3)

- Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) 0:3 (-4,-7,-5)

- Sui Xiaoran (Chiny) 0:3 (-9,-7,-7)

- Alexandra Meshchryakova (Rosja) 3:1 (7,-9,9,7)

Turniej pocieszenia

I runda

- Rezija Melke (Łotwa) 0:3 (vo)

o miejsce 15/16

- Alexandra Meshcheryakova (Rosja) 0:3 (vo)

Juniorzy

Jakub Klimczewski (Ostródzianka) miejsce 29/30

Grupa

- Li Yue (Chiny) 0:3 (-2,-6,-8)

- Marcin Wołowiecki (Pomorskie 2:3 (-12,12,-8,5,-9)

- Michał Przybył (Energetyk Łódź) 3:0 (8,7,4)

Turniej pocieszenia

II runda

- Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) 3:0 (vo)

III runda

- Patryk Dziuba (ZKS Drzonków) 0:3 (-6,-5,-2)

o miejsce 31/32

- Igor Jankowski (Ostródzianka) 3:2 (-9,9,-69,7)

o miejsce 29/30

- Jakub Zochniak (GUKS Gorzkowice) 3;1 (7,-10,4,8)

o miejsce 28

- Patryk Dziuba (ZKS Dzrzonków) 2:3 (-9,9,9,-5,-11)

30623985 1517288748382259 8506744979601752064 n

Kacper Petaś (Ostródzianka) miejsce 4

Grupa

- Paweł Ciołkowski (Olimpia Unia Grudziądz) 3:1 (6,3,-9,2)

- Dymitry Kolesnikov (Rosja) 3:1 (9,1,-9,10)

- Adam Rudo (LUKS Straszyn) 3:0 (7,2,2)

Turniej główny

II runda

- Jakub Krzywniak (ZKS Drzonków) 3:0 (16,6,6)

Ćwierćfinał

-  Zhang Shang (Chiny) 3:2 (9,5-3,-2,7)

Półfinał

- Li Yue (Chiny) 1:3 (12,-6,-7,-9)

o miejsce 4

- Zhang Shang (Chiny) 3:2 (-9,8,-7,8,8)

o miejsce 3

- Yang Yilin (Chiny) 2:3 (6,7,-9,-5,-4)

30264655 1514609098650224 6260533249081081856 n

Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) miejsce 9/12

Grupa

- Kuba Kwapiś (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:2 (7,8,-12,-9,6)

- Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) 3:0 (10,6,1)

- Oliwier Gwizdon (Kuźnia Martex Rybnik) 3:1 (5,-5,6,7)

Turniej główny

I runda

Han Xinyuan (Chiny) 0:3 (-7,-9,-11)

o miejsce 13/16

- Piotr Michalski (KTS Wysokie Mazowieckie) 3:1 (-9,5,4,9)

o miejsce 9/12

- Jakub Stecyszyn (Kuźnia Martex Rybnik) 3:0 (4,8,7)

o miejsce 7/8

- Marcin Olszewski (Dojlidy Białystok) 2:3 (-7,-8,11,10,-8)

Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 31/32

Grupa

- Kuba Kwapiś (Dwójka Rawa Mazowiecka) 0:3 (-5,-5,-5)

- Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) 0:3 (-10,-6,-1)

- Oliwier Gwizdon (Kuźnia Martex Rybnik) 3:1 (9,-5,8,8)

Turniej pocieszenia

II runda

-  Paweł Szymański (Olimpia Unia Grudziądz) 3:0 (5,8,7)

III runda

- Krzysztof Gumiński (Kuźnia Martex Rybnik) 2:3 (7,9,-8,-6,-11)

o miejsce 31/32

-  Oliwier Gwizdon (Kuźnia Martex Rybnik) 3:1 (-9,7,8,4)

o miejsce 29/30

- Filip Krzywniak (ZKS Drzonków) 1:3 (-10,8,-8,-10)

24862491 1399178163526652 3589795178133750262 n

Jakub Kuźmicz (Ostródzianka) miejsce 17/24

- Andrzej Kopecki (ZKS Drzonków) 3:1 (6,-10,5,5)

- Jakub Szymański (Spójnia Warszawa) 3:0 (6,4,5)

- Krzysztof Gumiński ((Kuźnia Martex Rybnik) 3:1 (3,-8,7,9)

Turniej główny

II runda

- Zhang Shang (Chiny) 1:3 (-5,-6,13,-9)

o miejsce 13/16

- Jakub Werner (ZKS Drzonków) 2:3 (5,-4,9,-5,-9)

Igor Jankowski (Ostródzianka) miejsce 33/36

Grupa

- Patryk Dziuba (ZKS Drzonków) 0:3 (-8,-7,-3)

- Marcin Olszewski (Dojlidy Białystok) 0:3 (-10,-8,-1)

- Jakub Stecyszyn ( Kuźnia Martex Rybnik) 2:3 (-9,8,10,-3,-9)

Turniej pocieszenia

I runda

- Aliaksei Khartanovich (Białoruś) 0:3 (vo)

o miejsce 37/40

- Tomasz Malicki (Olimpia Unia Grudziądz) 3:1 (6,11,-7,9)

o miejsce 33/36

-  Paweł Ciołkowski (Olimpia Unia Grudziądz) 3:2 (-9,-58,9,8)

o miejsce 31/32

- Jakub Klimczewski (Ostródzianka) 2:3 (9,-9,6,-9,-7)

Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) miejsce 41/48

Grupa

- Yagor Chekel (Białoruś) 0:3 (-7,-5,-2)

- Piotr Michalski (KTS Wysokie Mazowieckie) 0:3 (-6,-8,-13)

- Jakub Zochniak (GUKS Gorzkowice) 3;2 (5,11,-9,-4,7)

Turniej pocieszenia

I runda

- Jakub Klimczewski (Dekorglass Działdowo) 0:3 (vo)

o miejsce 37/40

- Filip Deja (OSiR Brodnica) 0:3 (vo)

23244333 1869456930051140 5667903052608304752 n

Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) miejsce 9/12

Grupa

- Mikhail Tsyhanouski (Białoruś) 0:3 (-9,,-10,-6)

- Mateusz Maćkowski (OSiR Brodnica) 3:0 (6,2,2)

- Filip Krzywniak (ZKS Drzonków) 3:0 (11,7,12)

Turniej główny

I runda

- Piotr Michalski (KTS Wysokie Mazowieckie) 3:0 (4,14,7)

II runda

- Adam Dudzicz (Pomorskie) 3:0 (9,7,6)

Ćwierćfinał

- Yan Yilin (Chiny) 0:3 (-5,-7,-6)

o miejsce 7/8

-- Jakub Werner (ZKS Drzonków) 0:3 (-6,-8,-5)

Kadetki

Patrycja Golder (LZS Lubawa) miejsce 7/8

Grupa

- Sui Xiaoran (Chiny) 0:3 (-2,-2,-3)

- Rezija Melke (Łotwa) 3:0 (12,9,14)

Turniej główny

Ćwierćfinał

- Alexandra Meshcheryakova (Rosja) 0:3 (-0,-6,-2)

o miejsce 5/6

- Natalia Kovaleva (Rosja) 0:3 (-5,-5,-5)

15037169 819158911559340 5689130182662923492 n

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce 10

Grupa

- Zhang Yulei (Chiny) 0:3 (-3,-7,-4)

- Sabina Musajeva (Łotwa) 0:3

- Katsiaryna Burak (Białoruś) 3:0 (9,6,8)

- Zofia Madej (Dekorglass Działdowo) 3:1 (-9,4,4,5)

Turniej pocieszenia

II runda

- Zuzanna Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (5,4,3)

III runda

- Zofia Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (3,7,4)

o miejsce 9

- Katsiaryna Burak (Białoruś) 0:3 (-12,-14,-7)

zo6

Zofia Madej (Dekorglass Działdowo) miejsce 13/14

- Zhang Yulei (Chiny) 0:3 (-7,-3,-2)

- Sabina Musajeva (Łotwa) 0:3 (-4,-2,-4)

- Katsiaryna Burak (Białoruś) 0:3 (-4,-4,-7)

- Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 1:3 (9,-4,-4,-5)

Turniej pocieszenia

II runda

- Paulia Pręda (NST) 3:0 (vo)

III runda

- Weronika Ostrowska (OSiR Brodnica) 3:0 )vo)

o miejsce 10

- Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 0:3 (-3,-7,-4)

o miejsce 12

- Marta Kawiak (Ostródzianka) 0:3 (-3,-3,-5)

14390699 681469842010332 4099858537457145008 n

Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce 7/8

Grupa

- Marharyta Nikalayeva (Białoruś) 3:2 (-7,7,3,-3,13)

- Alexandra Meshcheryakova (Rosja) 1:3 (-5,7-6,-5)

- Natalia Brzezińska (Dekorglass Działdowo) 3:2 (-6,5,5,-9,9)

- Weronika Ostrowska (OSiR Brodnica) 3:0 (2,8,11)

Turniej główny

Ćwierćfinał

- Lizaveta Hatsko (Białoruś) 0:3 (-3,-6,-2)

o miejsce 5/6

- Sabina Musajeva (Łotwa) 0:3 (-7,-4,-10)

Natalia Brzezińska (Dekorglass Działdowo) miejsce 13/14

Grupa

- Marharyta Nikalayeva (Białoruś) 0:3 (-6,-6,-3)

- Alexandra Meshcheryakova (Rosja) 0:3 (-8,-5,-2)

- Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński) 2:3 (6,-5,-5,9,-9)

- Weronika Ostrowska (OSiR Brodnica) 0:3 (-2,-9,-3)

Turniej pocieszenia

I runda

- Katsiaryna Burak 2:3 (-4,-7,8,10,-6)

o miejsce 15/16

- Zuzanna Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (4,5,6)

o miejsce 13/14

- Weronika Ostrowska (OSiR Brodnica) 3:0 (vo)

o miejsce 12

- Marharyta Nikalayeva (Białoruś) 1:3 (8,-6,-4,-5)

21463266 1313576968753439 649676939984698370 n

Marta Kawiak (Ostródzianka) miejsce 12

Grupa

- Lizaveta Hatsko (Białoruś) 0:3 (-9,-8,-3)

- Natalia Kovaleva (Rosja) 3:2 (-6,8,9,-10,4)

- Zuzanna Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (6,8,9)

- Paulina Pęda (NST) 2:3 (-4,7,4,-5,-10)

Turniej pocieszenia

II runda

- Marharyta Nikalayeva (Białoruś) 2:3 (7,-4,-7,7,-5)

o miejsce 15/16

- Paulina Pręda (NST) 3:0 (vo)

o miejsce 13/14

- Rezija Melke (Łotwa) 3:0 (9,8,9)

o miejsce 12

- Zofia Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (3,5,5)

o miejsce 11

- Marharyta Nikalayeva (Białoruś) 1:3 (-10,-3,10,-9)

Zuzanna Madej (Dekorglass Działdowo) miejsce 17/20

Grupa

- Lizaveta Hatsko (Białoruś) 0:3 (-9,-8,-3)

- Natalia Kovaleva (Rosja) 0:3 (-6,-2,-10)

- Marta Kawiak (Ostródzianka) 0:3 (-6,-8,-9)

- Paulina Pęda (NST) 0:3 (-5,-7,-5)

Turniej pocieszenia

II runda

- Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 0:3 (-5,-4,-3)

o miejsce 15/16

- Natalia Brzezińska (Dekorglass Działdowo) 0:3 (-4,-5,-6)

23621277 1875168366146663 2615741808659700064 n

Kadeci

Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) miejsce 9/12

Grupa

- Zhang Shang (Chiny) 0:3 (-8,-6,-4)

- Oliwier Gwizdon (Kuźnia Martex Rybnik) 3:1 (6,-9,5,7)

Turniej główny

Ćwierćfinał

- Jakub Stecyszyn ( (Kuźnia Martex Rybnik) 1:3 (-6,8,-10,-7)

o miejsce 9/12

- Hleb Voishnis (Białoruś) 3:1 (-9,6,3,2)

o miejsce 7/8

- Mateusz Zalewski (ZKS Drzonków) 1:3 (-11,-8,7,-9)

gr55

Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce 21/22

Grupa

- Mateusz Zalewski (ZKS Drzonków) 1:3 (-6,-9,5,-3)

- Dymitry Kolesnikov (Rosja) 0:3 (-2,-5,-3)

- Krzysztof Gumiński (Kuźnia Martex Rybnik) 0:3 (-4,-1,-4)

Turniej pocieszenia

II runda

- Vladinir Kovriga (Rosja) 3:0 (9,3,7)

III runda

- Filip Krzywniak (ZKS Drzonków) 1:3 (6,-6,-7,-5)

o miejsce 21/22

- Witalij Streltsov (Rosja) 3:0 (5,7,9)

o miejsce 20

- Oliwier Gwizdon (Kuźnia Martex Rybnik) 0:3 (-6,-8,-4)

Igor Jankowski (Ostródzianka) miejsce 13/16

Grupa

- Jakub Kwapiś (Dwójka Rawa Mazowiecka)

- Filip Krzywniak (ZKS Drzonków) 3:2 (-8,4,-9,10,5)

- Adam Żuk (LUKS Straszyn) 3:0 (2,2,7)

Turniej główny

Ćwierćfinał

- Mateusz Zalewski (ZKS Drzonków) 1:3 (12,-3,-4,-10)

o miejsce 9/12

- Patryk Dziuba (ZKS Drzonków) 2:3 (6,8,-6,-6,-6)

Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) miejsce 9/12

Grupa

- Aliaksei Khartanovich (Bialoruś) 3:1 (2,-9,5,5,)

- Piotr Błachnio ((Olimpia Unia Grudziądz) 3:0 (1,7,6)

- Adam Rudo (LUKS Straszyn) 3:0 (6,7,6)

Turniej główny

Ćwierćfinał

- Patryk Bielecki (Heksa Niedźwiedzia Mała) 3:0 (9,7,8)

Ćwierćfinał

- Han Xinynan (Chiny) 0:3 (-7,-1,-4)

o miejsce 7/8

- Daniels Kogans (Łotwa) 2:3 (10,-4-4,7,-8)

Dawid Chilicki (Jantar Gołdap) miejsce 20

Grupa

- Hleb Voishnis Białoruś) 2:3 (7,-7,-10,7,-1)

- Daniels Kogans (Łotwa) 0:3 (-7,-4,-6)

- Filip Deja (OSiR Brodnica) 1:3 (-7,-7,12,-8)

Turniej pocieszenia

II runda

- Piotr Błachnio (Olimpia Unia Grudziądz) 0:3 (-5,-8,-3)

o miejsce 23/24

- Michał Przybyl (Energetyk Łódź) 3:0 (vo)

o miejsce 21/22

- Vladimir Kovriga (Rosja) 3;1 (6,-7,8,4)

o miejsce 20

- Piotr Błachnio (Olimpia Unia Grudziądz) 3:0 (vo)

o miejsce 19

- Oliwier Gwizdon (Kuźnia Martex Rybnik) 0:3 (-6,-8,-5)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn