Dekorglass znów „na sucho” - Srogi rewanż i Działdowo liderem

Tenisiści stołowi Dekorglassu w ostępie dwóch dni odnieśli dwa efektowne zwycięstwa po 3:0 w superlidze. Po odprawieniu w piątek rywali z Bydgoszczy w niedzielę (15 kwietnia) pokonali we własnej hali KS Spójnia Warszawa 3:0. Mecz był rekordowo krótka, a ostatni pojedynek z udziałem Jiri Vrablika, stał się ewenementem. W tak lukratywnej lidze rywal Czecha zdobył zaledwie w trzech setach cztery oczka.

KS Dekorglass Działdowo – KS Spójnia Warszawa 3:0

Paweł Fertikowski - Piotr Chodorski 3:0 (12:10 11:7 11:6)

Wang Yang - Patryk Chojnowski 3:1 (4:11 11:1 11:7 11:5)

Jiri Vrablik - Krzysztof Stępień 3:0 (11:1 11:2 11:1)

W pierwszej rundzie zespół z Działdowa doznał w Warszawie niespodziewanej porażki 1:3. Spójnia przyjechała w identycznym składzie a zemsta gospodarzy okazała się sroga. Świetnie ostatnio grający Paweł Fertkowski, ustawiony na pierwszym miejscu w drużynie, nie dał szans Piotrowi Chodorskiemu, mając problemy tylko w pierwszej partii. Wang Yang przegrał wprawdzie seta z nieobliczalnym Patrykiem Chojnowskim, ale w trzech następnych nie dał rywalowi szans i było 2:0. Jiri Vrablik najsurowiej potraktował przeciwnika. Krzysztof Stępień nie bardzo pasuje do superligi, ale zdobycie zaledwie czterech punktów w meczu to sportowy blamaż. To jednak problem warszawiaków, my cieszymy się z kolejnego efektownego zwycięstwa. pozwoliło ono działdowianom objąć przodownictwo w tabeli.

1. KS DEKORGLASS Działdowo 19 41 47:23

2. PKS KOLPING FRAC Jarosław 18 40 48:25

3. FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 18 36 45:30

4. DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 18 36 44:28

5. ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 18 27 33:33

6. KS SPÓJNIA Warszawa 19 25 35:42

7. KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 18 25 35:37

8. 3S POLONIA Bytom 18 24 33:41