Życzenia Wielkanocne 2016
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but lavery26 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

O Puchar Burmistrza w stylu wimbledońskim – Lubawskie łupy Dariusza Kamińskiego

Dariusz Kamiński i Jan Rafalski z Iławy zostali w niedzielę (23 sierpnia) zwycięzcami IV Turnieju o Puchar Burmistrza Lubawy w tenisie ziemnym w deblu. Nie obyło się jednak bez perturbacji pogodowych. Choć od rana słońce niemiłosiernie paliło graczy i oślepiało, gdzieś koło godziny 17 pojawiły się ciemne chmury, a po chwili mieliśmy istny "Skyfall". Korty zalane i do wieczora siąpił deszcz.

Mecze półfinałowe i o decydującą stawkę trzeba było przełożyć na niedzielę. Zapachniało naprawdę wielkim tenisowym światem. Prawie jakby to był Wimbledon. Przerwa przydała się graczom, którzy wcześniej musieli rozegrać po trzy-cztery pojedynki. W niedzielę oglądaliśmy tenis na wysokim poziomie, a w pojedynkach widzieliśmy chyba wszystkie możliwe zagrania tenisowe, podane w efektowny sposób i okraszone wybuchami radości oraz niekontrolowaną erupcją sportowej złości.

W finale Kamiński i Rafalski pokonali Tomasza Czarneckiego (Brodnica) i Michała Kurka (Szczecin). Na trzecim miejscu - po zwycięstwie nad reprezentantami gospodarzy Wojciechem Konkelem i Jarosławem Wojtkiewiczem - uplasowali się Tomasz Cejer (Opalenie, powiat tczewski) i Robert Barański (Kwidzyn).

Iławianie, choć bywały momenty, że w meczu oddawali inicjatywę przeciwnikom, to w całej imprezie nie stracili ani jednego seta. W poprzednim sezonie Kamiński i Rafalski w tym turnieju zajęli drugie miejsce. Warto dodać, że Kamiński w Lubawie czuje się jak u siebie w domu. Praktycznie nie ma imprezy, z której wracałby z pustymi rękoma. Do wspomnianych sukcesów trzeba dorzucić triumf w pierwszej edycji burmistrzowskiego turnieju oraz trzy singlowe zwycięstwa w rywalizacji o Puchar BS w Lubawie.

W zawodach organizowanych przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe "Laver" , które odbyły się 22-23 sierpnia, uczestniczyło 28 sportowców.

Jako ciekawostkę warto dodać fakt, że w lubawskich turniejach rywalizują już nie tylko reprezentanci naszego rodzimego województwa. W sobotę doszło kolejne. Po tenisistach w z woj.: mazowieckiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, w zawodach startował gracz z woj. zachodniopomorskiego. Można by rzec, że gracze z terenu jednej trzeciej Polski rywalizują na lubawskich kortach.

Więcej o tenisie na www.laver.pl

Ćwierćfinały

Kurek/Czarnecki : Jacek Sokołowski/Łukasz Żywicki 6:2 6:3

Konkel/Wojtkiewicz : Paweł Egler/Jędrzej Strzelecki 6:3 krecz

Rafalski/Kamiński : Marek Adamowski/Oskar Kuźmiński 6:2 6:2

Cejer/Barański : Maciej Gorczewski/Wiesław Gorczewski. 4:6 7:5 6:2

Półfinały

Kurek/Czarnecki : Konkel/Wojtkiewicz 6:1 6:3

Rafalski/Kamiński : Cejer/Barański 6:3 6:4

Mecz o 3. miejsce

Konkel/Wojtkiewicz : Cejer/Barański 4:6 4:6

Finał

Kurek/Czarnecki : Rafalski/Kamiński 3:6 2:6

{AdmirorGallery}lavery26{/AdmirorGallery}

pk, foto: z archiwum LTT "Laver"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn