Drużynowe MP Młodziczek i Młodzików (U14) – RP Sport Bartąg w dwóch finałach

Fot. nadesłane

W miniony weekend tenisiści RP Sport Bartąg (poprzednio UKS RP Sport Olsztyn)  uczestniczyli w półfinałowych turniejach Drużynowych Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików. Zarówno dziewczęta w Bielsku Białej jak i chłopcy w Bytomiu bez kłopotów awansowali do rozgrywek finałowych, które odbędą się z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w kraju. Trenerem młodzieży w  klubie jest Roman Pasyniuk.

Chłopcy grali w Bytomiu bez czołowego zawodnika Olafa Pieczkowskiego, który w tym samym czasie uczestniczył w turniejach zagranicznych. Wystąpili w składzie: Gabriel Matuszewski, Patryk Stankiewicz, Jakub Bojarski, Jan Korczyc i Mikołaj Pasyniuk). Nie przyjechały trzy zespoły, więc by awansować trzeba było wygrać tylko jeden mecz i chłopcy swój plan zrealizowali.

Dziewczęta (Aleksandra Węgrzyn, Aleksandra Głowacka, Daria Korkuć, Alexandra Persson i Amelia Ciesielczyk) po dwóch zwycięstwach też miały zagwarantowaną przepustkę do finału. Trzeciego meczu rozgrywać nie musiały i cała ekipa UKS RP Sport wróciła jednym transportem do Olsztyna.

Przypominamy, że w rozgrywkach tenisowych w Polsce panują dość liberalne przepisy w kwestii zmian barw klubowych i wypożyczania zawodników, stąd w drużynie chłopców jest trzech graczy, którzy są z innych miejscowości, ale w tym roku reprezentują  RP Sport. Na potrzeby „drużynówki” wypożyczono też Gabriela Matuszewskiego (KT Matuszewski Stawiguda)

W zespole dziewcząt grają cztery wychowanki plus Aleksandra Głowacka z Budowlanych Olsztyn.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn