Pola Wygonowska zbiera punkty w Europie – We Włoszech i Danii dużo dobrego grania

Fot. ilustracja

Pola Wygonowska (RP Sport Bartąg) jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek w Polsce młodego pokolenia jeździ po Europie i skrzętnie zbiera punkty, które odzwierciedlają jej coraz wyższą pozycje w rankingu. Mimo swoich 15 lat z powodzeniem występuje w imprezach ITF Junior (U18), a świadectwem wysokich umiejętności i talentu jest powołanie jej do elitarnej 8-osobowej kadry ITF Europe.

W niedawno zakończonym turnieju ITF w Odense (Dania) ostródzianka znalazła się w półfinale singla i finale debla. We wcześniej rozegranych imprezach w Italii w kat. wiekowej U16 w Mediolanie doszła do finału debla, a w miejscowości Foligno osiągnęła oba finały.

Odense ITF Junior

Gra pojedyncza

Pola Wygonowska (Polska RP Sport Bartąg)

I runda

- Noa Dyjaroin (Francja) 6:1 6:3

II runda

- Emma Eerola (Finlandia) 6:2 6:1

III runda

- Kim Hansen (Dania) 7:6(0) 6:1

Ćwierćfinał

- Sellin Lidva Sepken (Turcja) 6:3 6:1

Półfinał

- Klara Milicevic (Szwecja) 4:6 0:6

Gra podwójna

Pola Wygonowska (Polska RP Sport Bartąg)/ Daniela Glanzer (Austria)

I runda

- wolny los

II runda

- Isabel Kallman/Josefin Opitz (Wszwecja) 6:2 6:2

Ćwierćfinał

-Melissa Boyden (Holandia)/Klara Milicevic (Szwecja) 6:1 6:4

Półfinał

- Guillemina Granit (Urugwaj)Malanda Teixeira da Silva (Brazylia) 6:4 6:3

Finał

- Kim Hansen (Dania)/Annouck Vrancken Peeters (Holandia) 0:6 3:6

54 Tordeno Avenire Mediolan U16

Gra pojedyncza

Pola Wygonowska (Polska RP Sport Bartąg)

I runda

- Greta Schierani (Włochy) 6:2 6:0

II runda

- Daniela Glanzer (Austria) 6:1 6:1

III runda

- Erika Andreeva (Rosja) 0:6 2:8

Gra podwójna

Pola Wygonowska (Polska RP Sport Bartąg)/Beyda Baykal (Turcja)

I runda

- Jennifer Ruggeri/Alessandra Simone (Włochy) 2:6 6:1 10:8

II runda

- Eleonora Avisi/Asia Serafini (Włochy) 6:7(5) 6:4 14:12

Ćwierćfinał

- Maria Michaela Fiacan (Szwjcaria)Victoria Jimenez Kasintzeva (Hiszpania) 5:7 4:6 10:8

Półfinał

- Antonia Ruzic/Tara Wurth (Chorwacja) 7:6(5) 6:4

Finał

- Guillemina Granit (Urugwaj)Malanda Teixeira da Silva (Brazylia) 6:3 1:6 6:10

Torneo U16 Foligno

Gra pojedyncza

Pola Wygonowska (Polska RP Sport Bartąg)

I runda

- wolny los

II runda

- Sveva Bernardini (Wlochy) 6:2 6:0

III runda

- Sophoe Luescher (Szwajcaria) 6:1 7:6 (5)

Ćwierćfinał

- Jennifer Ruggeri (Włochy) 6:1 6:3

Półfinał

- Beyda Baykal (Turcja) 6:0 6:2

Finał

- Linda Fruhvirtova (Czechy) 2:6 1:6

Gra podwójna

Pola Wygonowska (Polska RP Sport Bartąg)/Beyda Baykal (Turcja)

I runda

- Caterina Federici/Lucrezia Sebastiani (Włochy) 6:1 6:1

Ćwierćfinał

- Giulia Barberini (Polska)/Agnese Ceccarelli (Włochy) 6:1 6:1

Półfinał

- Amelia Kopel (Polska)/Aophoe Luescher (Szwajcaria) 6:2 7:6 (0)

Finał

- Guillemina Granit (Urugwaj)Malanda Teixeira da Silva (Brazylia) 3:6 3:6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn