34 Narodowe MP Wrocław 2018 – Życiowa pasja dodaje energii

Fot. nadesłane

W Wrocławiu zakończyły się 34 Narodowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie ziemnym. Program turnieju przewidywał rywalizacje w wielu kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych. Startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zaakcentował swój udział, zdobywając kilka medali, niektórzy stawali na podium dwukrotnie.

W kat. 45+ Szymon Janicki (Olsztyn) awansował do finału singla i był w półfinale debla, Lesław Markowicz (Olsztyn) w kat. 70+ był w kolei w finale debla i półfinale singla. Ponadto w grze podwójnej złoty krążek wywalczył Ryszard Jabłoński (Olsztyn), a brązowy Marek Dzieńkowski (Płośnica) w kat. 50+.W mikście Ryszard Jabłoński był drugi w kat. 60+

Wyniki

Gra pojedyncza

Kategoria 45+

Roman Żurkowski (Lidzbark Warmiński

I runda

- Radosław Dzieło (dolnośląskie) 6:3 6:2

II runda

- Mariusz Mijalski (wielkopolskie) 1:6 5:7

Kategoria 45+

Szymon Janicki (Olsztyn)

II runda

- Paweł Kalicki (lubuskie) 6:2 6:0

Ćwierćfinał

- Andrzej Gąsienica-Roj (małopolskie) 6:1 6:0

Półfinał

- Mariusz Mijalski (wielkopolskie) 6:2 6:2

Finał

- Mariusz Gosik (małopolskie) 5:7 2:6

Kategoria 50+

Dariusz Kardaś (Olsztyn)

I runda

- Grzegorz Szelągowicz (mazowieckie) 6:2 6:0

II runda

- Robert Stępień (podkarpackie) 3:6 7:5 3:6

Kategoria 55+

Marek Dzieńkowski (Płośnica)

I runda

- Tomasz Musiorski (małopolskie) zwycięstwo (walkower)

II runda

- Tomasz Cetera (dolnośląskie) 1:6 3:6

Kategoria 60+

Krzysztof Samojłowicz (Szczytno)

II runda

- Andrzej Bednarz (wielkopolskie) 3:6 6:2 3:6

Kategoria 65+

Ryszard Jabłoński (Olsztyn)

I runda

- Ryszard Tomanik (dolnośląskie) 6:1 6:0

II runda

- Andrzej Nuszkiewicz (mazowieckie) 4:6 6:7 (33)

Kategoria 70+

Lesław Markowicz (Olsztyn)

II runda

- Wojciech Sożyński (mazowieckie) 6:0 6:0

Ćwierćfinał

- Zdzisław Witkowski (NST) 6:2 6:3

Półfinał

- Kazimierz Listek (śląskie) 3:6 7:5 0:3

m10

Gra podwójna

Kategoria 45+

Roman Żurkowski (Lidzbark Warmiński)/Paweł Majewski (zachodniopomorskie)

I runda

- Piotr Raciborski(mazowieckie)/Zbignew Węcław (śląskie) 6:7(2) 2:6

Kategoria 45+

Szymon Janicki (Olsztyn)/Krzysztof Karwański (podkarpackie)

Półfinał

- Mariusz Kamiński/Jan Marcinkowski (wielkopolskie) 5:7 5:7

Kategoria 50+

Krzysztof Samojłowicz (Szczytno)/Tomasz Wawrzyniak (mazoweickie)

I runda

- Ireneusz Maciocha (zachodniopomorskie)/Jan Papież (lubelskie) 6:4 3:6 5:10

Kategoria 50+

Marek Dzieńkowski (Płośnica)/Arkadiusz Wojtala (łódzkie)

Ćwierćfinał

Andrzej Jermakow/Ireneusz Ziorkiewicz (pomorskie) 6:4 3:3 11:9

Półfinał

- Waldemar Iwaniec/Leszek Moczulski (dolnośląskie) 1:6 6:1 11:13

Kategoria 65+

Ryszard Jabłoński (Olsztyn)/Władysław Króliczak (śląskie)

I runda

- Sławomir Drąg/Andrzej Gumiński (dolnośląskie) 3:6 6:2 10:8

Półfinał

- Zygmunt Kopczyński (śląskie)/Stanisław Krechowicz (zachodniopomorskie) 7:5 6:3

Finał

- Jacek Piętka (pomorskie)/Maciej Wicher (małopolskie) 6:2 6:1

Kategoria 70+

Lesław Markowicz (Olsztyn)/Andrzej Konitzer (wielkopolskie)

Półfinał

- Andrzej Hubi/Henryk Wysocki (mazowieckie) 4:6 6:2 10:6

Finał

- Kazimierz Listek/Roman Mrozek (śląskie) porażka (walkower)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn