Tennis Europe (U16 i U14) Birkeroed 2019 – Gabriel Matuszewski kwalifikant z pucharem, dzielny Piotr Czaczkowski

Fot. KT Matuszewski Stawiguda facebook

Grupa zawodników KT Matuszewski Stawiguda uzupełniona Olą Persson z UKS RP Sport Bartąg wyruszyła na sportowy podbój Danii. Pierwszy turniej cyklu Tennis Europe rozegrany w miejscowości Birkeroed zakończył się pełnym sukcesem Gabriela Matuszewskiego, który przystąpił do rywalizacji w U16 z eliminacji, a mimo to zdobył główne trofeum, a do tego awansował do finału debla mając za partnera kolegę z Kazachstanu.

Na uwagę zasługuje tez bardzo dobry występ w turnieju U14 Piotra Czaczkowskiego. Odniósł pięć kolejnych zwycięstw, pokonując m. in. rozstawionych graczy i zatrzymał go dopiero w półfinale późniejszy triumfator tej kategorii wiekowej. Pozostali: Leticia Matuszewski, Kajetan Ignaczewski i Alexandra Perrson nie odegrali większej roli, ale kazda konfrontacja w międzynarodowym towarzystwie do kapitał na przyszłość.

64696569 699905347111830 3930061772110692352 n

Wyniki

Gra pojedyncza chłopców U16

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

Eliminacje

Oscar Brouwer (Holandia) 6:1,6:1

Turniej główny

I runda

Leon Harder (Niemcy) 6:3,6:2

II runda

Olle Noltorp (Szwecja) 6:1,6:0

Ćwierćfinał

Gabriel Jornert(Szwecja) 6:2,6:2

Półfinał

John Gabelic (Szwecja) 6:2,6:2

Finał

Sven van Dijk(Holandia) 6:2,6:1

64753289 699905260445172 3317316320046874624 n

Gra podwójna chłopców U16

Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)/Kirill Kolganov (Kazachstan)

I runda

- wolny los

Ćwierćfinał

- Kiell de Hek/Maarten Rodenhuis (Holandia) 7:6(2) 4:6 10:4

Półfinał

- Sven van Dijk/Jasper Visker (Holandia) 6:3 7:6(6)

Finał

- Max Jan Adriaanse/Oscar Brouwer (Holandia) 5:7 6:4 6:10

64650878 699905170445181 6317870856324251648 n

Gra pojedyncza chłopców U14

Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda)/

Eliminacje

- Nicolai Drake Raanaas (Norwegia) 6:1,6:1

- Jorrit Tromb (Holandia) 6:3,6:1

Turniej główny

I runda

Alexander Nordal Clausen(Dania) 6:1,6:3

II runda

Richard Antoni nr 3 (Niemcy)6:2,7:5

Ćwierćfinał

Theo Papamalamis nr 6 (Francja)6:4,6:2

Półfinał

Lasse Poertner nr 2 (Niemcy) 4:6,1:6

Kajetan Ignaczewski (KT Matuszewski Stawiguda)

Eliminacje

- Yanik Maarsen (Holandia) 2:6 7:6(1) 2:6

Gra podwójna chłopców U14

Piotr Czaczkowski/Kajetan Ignaczewski (KT Matuszewski Stawiguda)

I runda

- Daan Meijer/Niels Romeling (Holandia) 2:6 2:6

Gra pojedyncza dziewcząt U14

Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)

Turniej główny

I runda

- Laura Brunkel (Dania) 6:7(8) 3:6

Alexandra Karin Persson (UKS RP Sport Bartąg)

Eliminacje

- Cicilie Agerbek Fridthjof (Dania) 2:6 2:6

64865769 699905123778519 1171520396625707008 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn