Jabłoń Cup 2019 – Główne trofea dla gości z Podlasia

Fot. KT Pisz-Point facebook

Klub Tenisowy Pisz-Point oraz Hotel Jabłoń Lake Resort były organizatorami w weekend (7/8 września) turnieju podsumowującego letni sezon tenisowy. W sobotę walczyli panowie, w niedziele panie. Zjawili się oprócz gospodarzy reprezentanci: Łomży, Zambrowa, Suwałk, Kętrzyna, Augustowa, Warszawy, a nawet z Nowego Jorku,

Na kortach w Jabłoni stawiło się ostatecznie 21 z 23 zgłoszonych do turnieju zawodników. Turniej rozgrywany był systemem "do dwóch przegranych", dzięki czemu każdy zagwarantowaną miał solidną porcję tenisa. Po kilku godzinach zaciętych spotkań w półfinałach zmierzyli się Karol Szymański (Suwałki) i Mariusz Donat (Kętrzyn) oraz Marcin Chmielewski (Pisz) i Paweł Chałko (Suwałki). W pierwszym z półfinałów dobrze dysponowany tego dnia kętrzynianin mimo niezłej gry nie potrafił znaleźć sposobu na reprezentanta Suwałk Karola Szymańskiego. Karol znany ze swojej waleczności z niesłychaną skutecznością przebijał piłki na drugą stronę siatki, zmuszając raz za razem Donata do błędu. Wynik 6-3 6-3 dla Suwalczanina. W drugim półfinale pisko-suwalskim kibice na brak emocji nie mogli narzekać. W tym pojedynku dwa sety nie dały rozstrzygnięcia i potrzebna była dogrywka w postaci super tie-breaka. Po dramatycznej walce wygrał Chańko 10:7 i w ten sposób w finale zagrali dwaj suwalczanie. Lepszy okazała się Karol Szymański i od zdobył główne trofeum. W pojedynku o 3 miejsce mieliśmy również "bratobójczy" pojedynek, bowiem po raz drugi w tym turnieju naprzeciwko siebie stanęli piszanie Marcin Chmielewski i Daniel Górski. Zwyciężył ten pierwszy zapewniając sobie miejsce na podium.

Końcowa klasyfikacja :

1. Karol Szymański Suwałki

2. Paweł Chałko - Suwałki

3. Marcin Chmielewski - Pisz

4. Daniel Górski - Pisz

5-6. Łukasz Nartowicz - Suwałki

5-6. Mariusz Donat – Kętrzyn

W turnieju pań rywalizowało dziesięć zawodniczek podzielonych na dwie grupy. Po dwie najlepsze awansowały do półfinałów. W decydującej rozgrywce znalazły się po dwie tenisistki z Turośni Kościelnej i Pisza. Ostatecznie turniej wygrała Monika Błazko reprezentująca Podlasie.

Klasyfikacja końcowa

Monika Błazko – Turośń Kościelna

Lidia Polkowska – Pisz

Małgorzata Biedrzycka – Pisz

Karina Bryk-Dajnowicz – Turośń Kościelna

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn