WTK Pipelife Arka Cup (U12) Gdynia 2019 – Pola Centkowska i Igor Piotrowski z głównymi trofeami

Fot. nadesłane

W weekend (28/29 września) odbył się w Gdyni Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (U12) „Pipelife Arka Cup”. Rywalizacja u dziewcząt przebiegała w grupach, zarówno w eliminacjach jak i finałach. Chłopcy po wyłonieniu ćwierćfinalistów walczyli w systemie play pff. Piękny sukces odniosła Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg), która zwyciężyła w singlu i deblu. Gdzie jej partnerką była Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn).

W turnieju skrzatów mieliśmy czterech reprezentantów i cały kwartet znalazł się w czołowej ósemce. Tu najlepiej powiodło się Igorowi Piotrowskiemu (TT Score Elbląg), który w półfinale wyeliminował Wojciecha Penkalskiego (AT Braniewo) a w finale wygrał z Janem Adamskim (Arka Gdynia). W półfinale zagrał też Tymoteusz Wszołek z Pisz Ser-Point.

W grze podwójnej w finale wystąpili: Wojciech Penkalski (AR Braniewo) iIgor Piotrowski (TT Score Elbląg).

Skrzatki (U12)

Gra pojedyncza

Grupa A

Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn) - Nina Jastrząbek (Fundacja Nova Gdynia) 3:6 0:6

Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn) - Alicja Baranek (TT Score Elbląg) 7:5 6:1

Alicja Baranek (TT Score Elbląg) - Nina Jastrząbek (Fundacja Nova Gdynia) 0:6 0:6

Kolejność

1 Nina Jastrząbek (Fundacja Nova Gdynia)

2 Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn)

3 Alicja Baranek (TT Score Elbląg)

Grupa C

Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg) - Zofia Gaca (STT Szczecinek) 6:3 6:2

Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg) - Marta Starczewska (AT Barlinek) 6:0 6:0

Kolejność

1 Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg)

2 Zofia Gaca (STT Szczecinek)

3 Marta Starczewska (AT Barlinek)

Finały

o miejsce 1/3

Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg) - Zuzanna Kalisz-Fedoruk (Sopot Tenis Klub) 6:1 1:6 10:6

Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg) - Nina Jastrząbek (Fundacja Nova Gdynia) 1:6 6:1 10:5

o miejsca 4/6

Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn) - Zofia Gaca (STT Szczecinek) 4:6 4:6

Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn) - Pola Malicka (GAT Gdańsk) 6:0 6:0

o miejsce 7/9

Alicja Baranek (TT Score Elbląg) - Anastasiia Kushchi (Weber Tennis Club Gdańsk) 1:6 1:6

Alicja Baranek (TT Score Elbląg) - Marta Starczewska (AT Barlinek) 6:4 3:6 10:2

Kolejność końcowa

1 Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg)

2 Zuzanna Kalisz-Fedoruk (Sopot Tenis Klub)

3 Nina Jastrząbek (Fundacja Nova Gdynia)

4 Zofia Gaca (STT Szczecinek)

5 Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn)

6 Pola Malicka (GAT Gdańsk)

7 Anastasiia Kushchi (Weber Tennis Club Gdańsk)

8 Alicja Baranek (TT Score Elbląg)

9 Marta Starczewska (AT Barlinek)

Gra podwójna

Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg)/Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn)

Półfinał

Anastasiia Kushchi (Weber Tennis Club Gdańsk)/Pola Malicka (GAT Gdańsk) 6:0 6:0

Finał

Zuzanna Kalisz-Fedoruk (Sopot Tenis Klub)/Nina Jastrząbek (Fundacja Nova Gdynia) 1:6 6:4 10:8

Skrzaty (U12)

Gra pojedyncza

Grupa A

Wojciech Penkalski (AR Braniewo)

Maciej Furman (Start Wisła Toruń) 6:3 6:4

Maciej Rohde (Klub Tenisowy Zgoda) 6:2 6:3

Mateusz Mucha (Nova Gdynia) 6:3 6:2

Kolejność

1 Wojciech Penkalski (AR Braniewo)

2 Maciej Furman (Start Wisła Toruń)

3 Maciej Rohde (Klub Tenisowy Zgoda)

4 Mateusz Mucha (Nova Gdynia)

Grupa B

Igor Piotrowski (TT Score Elbląg)

Oskar Pawlak (STT Szczecinek) 6:2 6:2

Michał Lemański (Start Wisła Toruń) 6:2 6:2

Jak Adamski (Arka Gdynia) 4:6 5:7

Kolejność

Jak Adamski (Arka Gdynia)

Igor Piotrowski (TT Score Elbląg)

Oskar Pawlak (STT Szczecinek)

Michał Lemański (Start Wisła Toruń)

Grupa D

Tymoteusz Wszołek ( Pisz Set-Point)

Maksymilian Nowak (STT Szczecinek) 4:6 6:2 10:3

Dominik Zejer (Jakubowo Olsztyn) 6:4 6:3

Jakub Drewa (Starogard Gdański) 6:2 6:4

Dominik Zejer (Jakubowo Olsztyn)

Tymoteusz Wszołek ( Pisz Set-Point) 3:6 4:6

Maksymilian Nowak (STT Szczecinek) 6:2 6:3

Jakub Drewa (Starogard Gdański) 7:5 4:6 10:4

Kolejnośc

Tymoteusz Wszołek ( Pisz Set-Point)

Dominik Zejer (Jakubowo Olsztyn)

Jakub Drewa (Starogard Gdański)

Maksymilian Nowak (STT Szczecinek)

Play off

Ćwierćfinały

Wojciech Penkalski (AR Braniewo) - Dominik Zejer (Jakubowo Olsztyn) 6:1 6:0

Igor Piotrowski (TT Score Elbląg) - Tymoteusz Ignasiak (STT Szczecinek) 2:6 6:3 10:4

Tymoteusz Wszołek ( Pisz Set-Point) – Jan Werbliński (Włókniarz Kalisz) 7:5 7:6(5)

Jak Adamski (Arka Gdynia) - Maciej Furman (Start Wisła Toruń) 6:3 3:6 10:4

Półfinały

Igor Piotrowski (TT Score Elbląg) - Wojciech Penkalski (AR Braniewo) 7:5 7:6(3)

Jak Adamski (Arka Gdynia) - Tymoteusz Wszołek ( Pisz Set-Point) 6:3 6:2

Finał

Igor Piotrowski (TT Score Elbląg) - Jak Adamski (Arka Gdynia) 6:2 6:1

Gra podwójna

Wojciech Penkalski (AR Braniewo)/Igor Piotrowski (TT Score Elbląg)

Półfinał

Antonik Bilski (GAT Gdańsk)/Mateusz Kas (Sopot Tenis Klub) 6:2 6:4

Finał

Maciej Furman (Start Wisła Toruń) /Tymoteusz Ignasiak (STT Szczecinek) 4:6 4:6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn