W sobotę Puchar Europy, w niedzielę Elemental Tri Series – Wielki sport w Olszytnie

Fot. wama-sport.pl

W sali konferencyjnej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie odbyła się w piątek (25 maja) konferencja prasowa przed Pucharem Europy w triathlonie - Elemental ETU Sprint European Cup. Po wielu latach prestiżowa impreza w tej dyscyplinie trafiła do Polski i bez najmniejszego wahania przyznano ją Olsztynowi Walory stolicy Warmii i Mazur podkreślali uczestnicy konferencji.

Uczestniczyli w niej: Piotr Grzymowicz: prezydent Olsztyna, Jerzy Litwiński: dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie , Paweł Mikołajczyk wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu, Krzysztof Szymański: przedstawiciel firmy Elemental Holding, sponsora tytularnego zawodów, Marcin Florek: organizator zawodów z firmy Labosport Polska Bob Norton delegat techniczny Pucharu Europy w Olsztynie, Silvain Fridelance – najwyżej sklasyfikowany zawodnik – wystartuje z nr 1, Maria Cześnik i Michał Oliwa: reprezentanci Polski.

Przekazano nam ostatnie wieści

Podczas prestiżowego Pucharu Europy w Olsztynie na dystansie sprinterskim wystąpi w sumie 126 zawodników z 31 krajów i 4 różnych kontynentów. Większość z nich to Europejczycy, jednak są wśród nich są również reprezentanci: Australii, Nowej Zelandii, Izraela czy Meksyku. Na liście startowej mężczyzn widnieje 71 nazwisk, a na liście kobiet 55. Obecność zawodników elity gwarantuje sportową rywalizację na najwyższym poziomie, a tym samym zapowiada doskonałe widowisko dla kibiców, którzy odwiedzą Centrum Rekreacyjno-Sportowe UKIEL już w najbliższy weekend. Zawody w Olsztynie zostaną poprowadzone na krótkich pętlach (1 x 0,75 km odcinka pływackiego, 4 x 5 km na trasie rowerowej i 2 x 2,5 km na etapie biegowym) co będzie bez wątpienia komfortowe dla zawodników. Specjalnie przygotowane trybuny i telebimy umożliwią kibicom śledzenie toczącej się rywalizacji bez ruszania się z jednego miejsca. Będzie to niepowtarzalna okazja do podziwiania najlepszych zawodników Starego Kontynentu.

Podczas konferencji goście z pełnym uznaniem wyrażali się o arenie zmagań triathlonistów, w ogóle całej scenerii terenów wokół jeziora. Olsztyn jest pod tym względem miejscem wręcz idealnym, a naturalne warunki wzbogacone odpowiednią infrastrukturą czynią z CSR Ukiel bazę do rozgrywania imprez najwyższej rangi. Uważany za faworyta szwajcarski tirathlonista Silvain Fridelance stwierdził, że jest na liście startowej jest wielu wymagających rywali i każdy chce tu wygrać. Polscy reprezentanci skromnie mówili o swoich szansach,. Miejsce w czołowej dziesiątce w pełni by ich zadowoliło.

Była okazja by porozmawiać o przyszłości polskiego i światowego triathlonu, który rozwija się bardzo dynamicznie i ma coraz mocniejszą pozycje w programie olimpijskim.

Dzień po zawodach Pucharu Europy w tym samym miejscu zostaną rozegrane zawody Elemental Tri Series na dystansach: olimpijskim (1,5 km - 40 km - 10 km), sprinterskim (0,75 km - 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km - 10 km - 2,5 km), w których startują amatorzy triathlonu, jak również juniorzy i młodzicy w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. Triathlonowi towarzyszyć będą zawody biegowe: dla dorosłych – 10K Run Series na dystansie 10 km i dla dzieci w ramach Elemental Kids: 200, 500 i 1000 m.

Szczegółowy program triathlonowego weekendu w Olsztynie znajduje się na stronie www.triathlonseries.pl.Zapisy na zawody Elemental Tri Series cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn