Popisowy Swim Run braci Najmowicz w Stężycy – W klasycznych triathlonach też nieźle

Fot. Najmowicz facebook

W Stężycy odbył się w miniony weekend (30czerwca/1 lipca) Garmin Iron Triathlon, którego nowością w programie był Swim Run, czyli rywalizacja, podczas której zawodnicy muszą pokonać określony dystans naprzemiennie biegnąc i płynąc, zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie. Na dystansie 25 km par triumfowali olsztynianie bracia Paweł i Sebastian Najmowicz.

Swim Run zyskuje coraz większa popularność. W Stężycy uczestnicy solo startowali na dystansach 10 km i 5 km, natomiast w duetach na 25 km. Tu panuje dodatkowa surowa zasada, że członkowie drużyny nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów. Przy złamaniu reguły nakłada się pięciomiutową karę. Olsztynianie poradzili sobie doskonale, wyprzedzili następna parę o prawie cztery minuty. W nowej konkurencji spróbowali sil również reprezentanci Gizycka i Ostródy

W drugim dniu odbyły się klasyczne triathlony na krótkich dystansach. W ćwiartce dziewiąte miejsce w open i trzecie w kat. 18/24 zajął Karol Kozak (Elbląg), Robert Puch (Elbląg) był trzeci w kat. 40/44, Kinga Lorek (Elbląg) – siódma w open została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w kat. 18/24. Janusz Brzyski (Elbląg) wygrał kat. M70+.

Na dystansie 1/8 Iron trzecie w kat. 30/39 zajął Piotr Różalski (Elbląg). Arkadiusz Podkorodecki ((Elbląg) był drugi w kat. 50/59, Marta Maksymiuk druga w open wygrała kat. 30/39, a trzecia w tej grupie wiekowej była Emilia Wołyniec (Gołdap). Młode elblążanki Weronika Glaubert i Weronika Żbikowska okazały się najlepsze w kat. K18/19 oraz K16/17.

Garmin SwimRun Stężyca - 25 km

1 NAJMOWICZ PAWEŁ/NAJMOWICZ SEBASTIAN OLSZTYN TRI NEGU POL 2002 M1 1 02:40:03

2 ŁAWICKI MARCIN/ŁAWICKI PIOTR LUBIN MKS POLKOWICE POL 2002 M1 2 02:43:52

3 PTAK WOJCIECH/XAVIER GARCIA CARABI ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE NU COMPLEMENTS GOSWIMRUNP.POLL 2002 M1 3 02:46:30

4 BEBELSKI RAFAŁ/SIWCZUK ALEKSANDRA WARSZAWA NU COMPLEMENST GOSWIMRUNP.POLL 2001 M2 1 03:32:54

5 MRÓWCZYŃSKI SZYMON/KUŹMICZ DOMINIK TORUŃ KU AZS WAT POL 2002 M1 4 03:46:16

6 DREJER KAROL/KATARZYNA KRYGIER GDAŃSK STERWIZ TEAM POL 2001 M2 2 03:48:22

.......................................

12 BOGDAŃSKA KATARZYNA/MATEUSZ ROJECKI GIŻYCKO FALL INTO SWIMRUN POL 2001 M2 6 04:04:17

17 TADLA PAWEŁ/RAFAŁ KORWIEL OSTRÓDA NET SYSTEM TRIATHLON TEAM POL 2002 M1 10 04:27:15

Dystans 10 km

1 KALINOWSKA-BIEGAŁA MARTA GDAŃSK PZU SPORT TEAM/BIKE U UP Polska 1988 01:25:50 1

2 KOŁAKOWSKI MIKOŁAJ REDA ENDURE TEAM Polska 1971 01:31:25 1

3 BŁONOWSKI ADAM LEGIONOWO Polska 1993 01:32:08 2

.............

14 GROSZEWSKI RADOSŁAW OLSZTYN WWW.ROWERYSPORTOWY. 1976 01:40:47 13

49 PARYS ANDRZEJ ELBLĄG Polska 1954 02:09:39 39

298201

Fot. MD-Z/kartuzy.info

Triathlon 1/4 iron (0,95-45-10,55)

1 BREMBOR TOMASZ CHORZÓW GVT BMC AZS-AWF KATOWICE POL 1994 M18-24 1 00:10:09 00:11:18 (1) 00:02:13 01:04:00 (4) 00:00:50 00:37:06 (1) 01:55:27 1

2 BANACH BARTOSZ GDAŃSK TORUS - APTEKA GEMINI GDAŃSK POL 1986 M30-34 1 00:10:09 00:13:34 (4) 00:02:27 01:02:38 (2) 00:01:00 00:38:01 (4) 01:57:40 2

3 FORMELA DANIEL GDYNIA WWW.DANIELFORMELA.COM POL 1986 M30-34 2 00:10:09 00:15:40 (18) 00:02:22 01:03:02 (3) 00:01:12 00:38:22 (5) 02:00:38 3

4 RUCIŃSKI JAKUB SOPOT BIKE U UP- EUROPELL BIKE U UP POL 1975 M40-44 1 00:10:09 00:16:03 (27) 00:02:51 01:01:45 (1) 00:01:00 00:39:48 (6) 02:01:27 4

5 SPALENIAK TOMASZ DOBRZEWINO ENDURE TEAM POL 1990 M25-29 1 00:10:09 00:15:15 (13) 00:02:38 01:06:52 (10) 00:01:07 00:37:31 (3) 02:03:23 5

6 WILKOWIECKI ROBERT TWARDOGÓRA GVT BMC AZS-AWF KATOWICE POL 1994 M18-24 2 00:10:09 00:11:30 (2) 00:02:18 01:06:30 (7) 00:00:48 00:43:55 (23) 02:05:01 6

..........................................

9 KOZAK KAROL ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 2000 M18-24 3 00:10:09 00:15:36 (17) 00:02:45 01:06:38 (8) 00:01:13 00:43:10 (14) 02:09:22 9

22 PUCH ROBERT ELBLĄG CTS - CZAJATRAININGSYSTEM POL 1975 M40-44 3 00:10:09 00:16:54 (42) 00:02:58 01:13:37 (31) 00:01:18 00:43:35 (20) 02:18:22 20

55 KLUCZYK ARTUR ELBLĄG DECATHLON PRZYMORZE TEAM POL 1994 M18-24 5 00:10:09 00:15:50 (23) 00:03:03 01:14:35 (41) 00:01:15 00:53:50 (140) 02:28:33 51

66 BANKA ARKADIUSZ ELBLAG OJCOWA WOLA RUNNING POL 1978 M40-44 12 00:10:09 00:19:46 (131) 00:03:38 01:15:55 (53) 00:01:46 00:49:23 (71) 02:30:28 61

74 JAKUBOWSKI KUBA OLSZTYN NAJMOWICZ TRIATHLON POL 1990 M25-29 4 00:10:09 00:18:54 (94) 00:03:43 01:20:40 (108) 00:01:27 00:48:09 (56) 02:32:53 68

89 LOREK KINGA ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG POL 1998 K18-24 1 00:10:09 00:15:46 (21) 00:02:48 01:27:21 (181) 00:01:13 00:48:33 (61) 02:35:41 7

100 DIMITROW MARCIN WĘGORZEWO D7 TRIATHLON TEAM POL 1976 M40-44 21 00:10:09 00:19:18 (110) 00:06:51 01:17:04 (66) 00:02:34 00:51:56 (116) 02:37:43 91

115 WASIAK TOMEK ELBLAG WANIEWSKI COACHING POL 1985 M30-34 18 00:10:09 00:20:08 (147) 00:04:55 01:20:45 (109) 00:02:01 00:53:08 (134) 02:40:57 104

132 MENDELEWSKI ARTUR PASŁĘK POL 1971 M45-49 16 00:10:09 00:21:32 (185) 00:03:19 01:18:41 (85) 00:01:47 00:58:21 (192) 02:43:40 121

235 JASIULEWICZ IZABELA ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1983 K35-39 5 00:10:09 00:28:06 (238) 00:05:30 01:37:09 (224) 00:01:33 01:06:59 (233) 03:19:17 24

243 BRZYSKI JANUSZ ELBLĄG POL 1947 M70- 1 00:10:09 00:26:37 (237) 00:07:26 01:44:29 (240) 00:02:33 01:16:22 (243) 03:37:27 216

35855898 2071635036197356 2909005126519750656 n

Triathlon 1/8 Iron (0,475-22,5-5,275)

1 ZALEWSKI IGOR WŁOCŁAWEK TRIATHLON CLUB WROCŁAW POL 1993 M20-29 1 1 00:05:54 (3) 00:02:15 00:33:40 (3) 00:01:04 00:18:57 (4) 01:01:50 1

2 JUSZKOWIEC DANIEL WARSZAWA UKS G-8 BIELANY WARSZAWA POL 1998 M20-29 2 1 00:05:43 (1) 00:02:09 00:35:12 (9) 00:00:47 00:18:28 (1) 01:02:20 2

3 POPŁAWSKI JAN OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSNKEI ON TEAM POL 1993 M20-29 3 1 00:06:42 (6) 00:02:30 00:34:29 (4) 00:01:01 00:18:35 (2) 01:03:17 3

4 LENARTOWICZ PAWEŁ KOŁO UKS G-8 BIELANY WARSZAWA POL 1997 M20-29 4 1 00:05:53 (2) 00:02:23 00:35:34 (13) 00:00:53 00:19:25 (5) 01:04:08 4

5 WOŁOSZYK KAMIL KOŚCIERZYNA NAJMOWICZ TRIATHLON POL 1993 M20-29 5 1 00:07:26 (19) 00:02:29 00:33:36 (2) 00:02:00 00:18:49 (3) 01:04:20 5

6 LATAWIEC BARTOSZ LEGIONOWO WARSAW MASTERS TEAM POL 1978 M40-49 1 1 00:08:05 (34) 00:02:36 00:32:18 (1) 00:01:01 00:20:31 (12) 01:04:31 6

....................................

11 RÓŻALSKI PIOTR ELBLĄG ETT - ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1979 M30-39 3 1 00:06:42 (6) 00:02:58 00:34:33 (6) 00:01:08 00:20:44 (15) 01:07:05 11

27 SIEMIANOWSKI SŁAWEK SUSZ UKS TRS SUSZ POL 1975 M40-49 9 1 00:07:58 (31) 00:03:33 00:37:23 (26) 00:01:12 00:23:14 (40) 01:13:20 27

29 PODHORODECKI ARKADIUSZ ELBLĄG ETT - ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1967 M50-59 2 1 00:08:18 (40) 00:02:55 00:37:40 (28) 00:01:08 00:23:48 (48) 01:13:49 29

32 KAMIŃSKI JAKUB PASŁĘK ARTECH TEAM POL 1991 M20-29 11 1 00:09:49 (86) 00:03:10 00:37:49 (30) 00:01:11 00:22:24 (27) 01:14:23 31

33 MAKSYMIUK MARTA ELBLĄG ETT-ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1988 K30-39 1 1 00:08:25 (44) 00:03:12 00:39:22 (56) 00:01:17 00:22:19 (25) 01:14:35 2

41 KLIMOWSKI PRZEMYSŁAW ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1977 M40-49 11 1 00:08:56 (56) 00:03:48 00:39:10 (51) 00:01:42 00:23:00 (36) 01:16:36 38

43 HAJDUCKI JAROSŁAW ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1976 M40-49 12 1 00:08:58 (57) 00:03:54 00:38:01 (34) 00:01:56 00:24:15 (58) 01:17:04 40

45 NIEMCZYK RAFAŁ PASŁĘK ARTECH TEAM POL 1974 M40-49 14 1 00:10:19 (103) 00:03:04 00:39:03 (49) 00:01:26 00:23:30 (44) 01:17:22 42

47 WOŁYNIEC EMILIA GOŁDAP WWW.ROWERYSPORTOWY.PL / NAJMOWICZ TRIATHLON POL 1983 K30-39 3 1 00:10:18 (102) 00:02:51 00:40:20 (66) 00:00:56 00:23:01 (37) 01:17:26 4

50 GLAUBERT WERONIKA ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG POL 2000 K18-19 1 1 00:07:51 (25) 00:02:48 00:42:03 (87) 00:01:04 00:24:08 (57) 01:17:54 5

57 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG POL 1968 M50-59 4 1 00:08:12 (38) 00:03:38 00:40:54 (73) 00:01:32 00:24:19 (60) 01:18:35 51

59 KUDOSZ KAROL GOŁDAP CSWP TRIATHLON TEAM POL 1989 M20-29 15 1 00:10:43 (119) 00:03:34 00:39:02 (48) 00:02:01 00:23:56 (51) 01:19:16 53

60 MARKUSZEWSKI WALDEMAR SUSZ UKS TRS SUSZ POL 1974 M40-49 16 1 00:09:11 (65) 00:03:20 00:39:50 (62) 00:01:22 00:25:42 (92) 01:19:25 54

64 ZALEWSKI JAROSŁAW ELBLAG OPEN BALANCE GIT ELBLĄG POL 1986 M30-39 18 1 00:08:32 (45) 00:03:40 00:40:31 (68) 00:01:16 00:25:39 (91) 01:19:38 57

65 PROKOPCZUK DAREK OLSZTYN NAJMOWICZ TRIATHLON POL 1986 M30-39 19 1 00:09:26 (75) 00:04:20 00:40:17 (65) 00:01:28 00:24:18 (59) 01:19:49 58

70 LISZEWSKI PIOTR ELBLAG POL 2000 M18-19 4 1 00:08:50 (52) 00:02:57 00:42:32 (97) 00:01:15 00:25:24 (88) 01:20:58 62

72 BOGORODZ MATEUSZ MRĄGOWO POL 1986 M30-39 21 1 00:10:27 (111) 00:04:25 00:42:01 (86) 00:01:16 00:22:56 (34) 01:21:05 64

75 MIRZAŁEK PIOTR ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1978 M40-49 19 1 00:11:16 (133) 00:04:03 00:40:53 (71) 00:01:54 00:24:39 (68) 01:22:45 67

78 KLIMOWSKA ANETTA ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1979 K30-39 5 1 00:10:06 (94) 00:03:51 00:42:55 (104) 00:01:38 00:24:27 (63) 01:22:57 9

89 SZNAZA TADEUSZ ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1959 M50-59 6 1 00:09:40 (82) 00:05:09 00:43:51 (119) 00:02:00 00:23:54 (50) 01:24:34 77

106 NOWAKOWSKI KONRAD ELBLĄG POL 1979 M30-39 32 1 00:11:03 (129) 00:04:27 00:42:47 (102) 00:01:10 00:27:06 (114) 01:26:33 91

108 RÓŻALSKA ALEKSANDRA ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1978 K40-49 5 1 00:09:24 (73) 00:03:55 00:46:12 (139) 00:01:38 00:25:58 (96) 01:27:07 17

112 GLAUBERT ROBERT ELBLĄG OPEN BALANCE GIT ELBLĄG POL 1975 M40-49 29 1 00:10:20 (104) 00:04:25 00:46:28 (143) 00:01:31 00:25:07 (82) 01:27:51 94

115 ŻBIKOWSKA ZUZANNA ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG TRIATHLON POL 2003 K0 1 00:08:35 (48) 00:03:30 00:47:07 (152) 00:01:00 00:28:02 (128) 01:28:14 20

116 ŻBIKOWSKA WERONIKA ELBLĄG 2 MKS TRUSO ELBLĄG POL 2001 K16-17 1 1 00:08:07 (36) 00:03:26 00:47:09 (153) 00:01:15 00:29:09 (146) 01:29:06 21

122 ŻBIKOWSKI JACEK ELBLAG 2 POL 1964 M50-59 8 1 00:12:34 (160) 00:04:39 00:43:49 (118) 00:01:23 00:27:20 (117) 01:29:45 99

124 LIZAK WŁODZIMIERZ ELBLĄG ETT - ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1963 M50-59 9 1 00:11:31 (138) 00:04:54 00:43:33 (115) 00:02:10 00:27:40 (122) 01:29:48 101

125 CECHOWSKA KATARZYNA ELBLĄG ETT-ELBLĄG TRIATHLON TEAM ETT POL 1973 K40-49 6 1 00:12:37 (162) 00:04:29 00:44:06 (120) 00:02:28 00:26:12 (101) 01:29:52 24

130 MALTCEV SERGEI ELBLAG ETT - ELBLĄG TRIATHLON TEAM UNICUP POL 1970 M40-49 33 1 00:12:30 (158) 00:08:03 00:41:15 (75) 00:02:04 00:26:47 (108) 01:30:39 106

141 ZIEMIŃSKA MAGDALENA ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1978 K40-49 9 1 00:10:44 (120) 00:04:59 00:45:48 (135) 00:02:31 00:28:13 (133) 01:33:15 27

147 TOŁWIŃSKI TYMOTEUSZ ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG POL 2000 M18-19 5 1 00:07:52 (26) 00:03:37 00:50:20 (172) 00:01:08 00:31:46 (169) 01:34:43 119

148 WRZOSEK TOMASZ ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM POL 1983 M30-39 39 1 00:10:27 (111) 00:05:38 00:46:52 (151) 00:02:39 00:29:08 (145) 01:34:44 120

150 BIĘGA SYLWIA ELBLĄG OPEN BALANCE GIT ELBLĄG POL 1972 K40-49 10 1 00:10:56 (125) 00:04:48 00:48:25 (164) 00:01:22 00:29:27 (150) 01:34:58 29

155 TOŁWIŃSKA AGNIESZKA GRONOWO GÓRNE BRAK BRAK POL 1973 K40-49 12 1 00:16:40 (188) 00:04:03 00:46:33 (144) 00:02:00 00:27:14 (116) 01:36:30 32

169 KUBIŃSKI GRZEGORZ ELBLĄG OPEN BALANCE GIT ELBLĄG POL 1988 M30-39 43 1 00:11:11 (131) 00:05:21 00:49:00 (167) 00:02:11 00:35:14 (186) 01:42:57 129

173 GLAUBERT JUSTYNA ELBLĄG OPEN BALANCE GIT ELBLĄG POL 1976 K40-49 15 1 00:15:49 (185) 00:04:42 00:53:50 (186) 00:02:13 00:26:57 (111) 01:43:31 43

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn