Przedostatni etap Garmin Iron Triathlon 2018 w Gołdapi – To już prawie finisz

Fot. maratomania pl/labosport.pl

Zbliżająca się niedziela (12 sierpnia) dostarczy triathlonistom i fanom tej dyscypliny wielu emocji. Tegoroczna edycja Garmin Iron Triathlon zbliża się do końca i w Gołdapi odbędzie się przedostatnia już impreza tego najstarszego i największego cyklu zawodów triathlonowych organizowanych w Polsce.

Wielu zawodników pamięta lata, kiedy miasto Gołdap gościło cykl Garmin Iron Triathlon. W 2015 roku to właśnie tam odbył się finał cyklu. W sezonie 2018 malownicza Gołdap wróciła na mapę cyklu i triathloniści ponownie będą się ścigać na tych uzdrowiskowych terenach, w pobliżu solankowych tężni. Zawody odbędą się 12 sierpnia 2018 r., a ich motywem przewodnim będzie Festiwal Lokalnych Przysmaków, gdzie będzie można posmakować dań tzw. kuchni pograniczna, m.in. kartaczy czy sękaczy.

Podczas imprezy w Gołdapi po raz ostatni w tegorocznym cyklu zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), 1/4 IM, czyli popularnej „ćwiartce” (0,95 km – 45 km – 10,55 km) a także 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).

goldap git2018 foto2

Zawody w Gołdapi charakteryzuje przede wszystkim malownicza trasa. Etap pływacki zawodów odbędzie się w Jeziorze Gołdap. Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a ci na 1/4 IM oraz 1/8 IM po jednej pętli. Strefa zmian oraz meta podczas Garmin Iron Triathlon Gołdap zlokalizowane będą w pobliżu tężni, co nadaje zawodom niepowtarzalnego charakteru. Trasa rowerowa wytyczona wzdłuż południowego krańca Puszczy Romnickiej będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem. Triathloniści ściągający się na najdłuższym dystansie będą mieli do pokonania 4 pętle po 22,5 km, na dystansie 1/4 IM 2 pętle, a na 1/8 IM 1 pętlę. Etap biegowy zostanie poprowadzony ulicami oraz urokliwymi ścieżkami mazurskiego uzdrowiska.

Tak jak podczas innych etapów cyklu, również w Gołdapi będzie można wystartować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids na dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

goldap git2018 foto3

Położona wśród lasów i jezior jest jednym z najmłodszych uzdrowisk w Polsce i ważnym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. W latach 60-tych XX wieku przeprowadzono na tych terenach badania, które wykazały, że w tym regionie powietrze jest najczystsze w Polsce, a wody gruntowe mają cechy wód mineralnych i lecznicze właściwości, głównie ze względu na odkryte w pobliżu bogate złoża borowiny – torfu, który jest jednym z najcenniejszych darów natury. Od tamtej pory zjeżdżają tu kuracjusze z całej Polski. W dzielnicy uzdrowiskowej Gołdapi znajduje się pijalnia wód mineralnych i leczniczych, tężnie solankowe i długa promenada, z której widać leżące na granicy kraju Jezioro Gołdap.

goldap git2018 foto4

Zapisy na zawody Garmin Iron Triathlon Gołdap cały czas trwają. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu imprezy: www.facebook.com/irontriathlon/.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn