MP Młodzików i Juniorów Katowice 2018 – Najbliżej podium Iga Grygiencza

Fot. wama-sport (ilustracja)

W weekend (11/12 sierpnia) w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w triathlonie. Równolegle rywalizowali uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (o wynikach już informowaliśmy). W przeciwieństwie do juniorów młodszych nie udało się stanąć na podium. Najbliżej medalowej strefy była Iga Grygiencza z Giżycka, reprezentująca Orkę Iława, która zajęła w gronie młodziczek czwarte miejsce.

W kategorii juniorek trzy zawodniczki Orki Iława: Katarzyna Rumińska, Paulina Bohater i Maja Bużacka znalazły się na pozycjach od szóstej do ósmej. Dziewiąty w wyścigu juniorów był Maciej Paliński (UKS TRS Susz), trzy miejsca dalej uplasował się Szymon Dzik z Orki. Nie ukończył konkurencji jeden z faworytów Dawid Goryński z Susza.

Warto zwrócić uwagę na wysokie lokaty mieszkańców Warmii i Mazur reprezentujących sekcje z Rumii i Bielan: Michała Jarlińskiego (Iława) oraz braci Krzysztofa i Tomasza Maksymowicz (Elbląg). Wielu uczestników MP w Katowicach mieliśmy okazje oglądać na żywo podczas rozegranych tydzień wcześniej w Olsztynie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w aquathlonie.

Mistrzostwa Polski Młodziczek

1.Młynarska Józefina Triathlon YMCA Kraków 06:08,50 (7.) 00:18,21 13:01,30 (1.) 00:22,61 06:42,09 (1.) 26:32,72  

2.Tyndzik Eleonora UKS G8 Bielany 05:46,04 (2.) 00:21,10 13:24,98 (4.) 00:22,58 06:57,83 (4.) 26:52,53  

3.Wałach Emilia UKS 51 Lublin 05:47,37 (3.) 00:20,78 13:21,48 (3.) 00:21,94 07:22,43 (8.) 27:14,01  

4.Grygiencza Iga SSP Orka Iława 05:23,89 (1.) 00:25,89 13:38,80 (8.) 00:20,86 07:44,98 (12.) 27:34,44  

5.Ptaszyńska Weronika Unia Oświęcim 05:48,36 (4.) 00:49,37 13:56,31 (9.) 00:17,78 06:44,98 (2.) 27:36,82  

6.Ferchmin Aleksandra KS UAM Triathlon Poznań 06:30,63 (12.) 00:29,28 13:31,72 (6.) 00:20,83 06:50,59 (3.) 27:43,07

................................................

16. Rząp Sylwia SSP Orka Iława 06:29,42 (11.) 00:37,64 14:36,99 (15.) 00:19,09 08:57,96 (18.) 31:01,11

Mistrzostwa Polski Młodzików

1. Borys Antoni Miejski Klub Pływacki Szczecinek 05:24,53 (6.) 00:22,84 11:45,51 (1.) 00:21,10 06:17,81 (3.) 24:11,79

2. Maksymowicz Krzysztof UKS G8 Bielany 05:19,38 (4.) 00:20,52 11:49,86 (2.) 00:23,82 06:24,64 (4.) 24:18,22

3. Glapa Filip KS UAM Triathlon Poznań 05:22,08 (5.) 00:18,32 11:52,01 (3.) 00:20,85 06:28,18 (6.) 24:21,44

4. Polski Mateusz UKS 51 Lublin 05:15,03 (3.) 00:18,84 12:29,32 (11.) 00:19,08 06:30,49 (7.) 24:52,76

5. Gleba Jonasz GTT Diament Gniezno 06:15,92 (21.) 00:25,21 11:57,23 (4.) 00:19,62 06:11,48 (2.) 25:09,46

6. Rząsa Franciszek Triathlon YMCA Kraków 05:58,66 (14.) 00:15,91 12:05,76 (6.) 00:20,40 06:46,80 (12.) 25:27,53

..........................

18. Zawadzki Miłosz UKS TRS Susz 06:37,04 (30.) 00:21,65 12:30,59 (13.) 00:26,83 06:59,40 (16.) 26:55,51

27. Siemianowski Marcel UKS TRS Susz 06:30,33 (25.) 00:24,65 12:32,53 (14.) 00:25,88 10:32,41 (30.) 30:25,80  

28. Markowski Patryk UKS TRS Susz 06:31,29 (26.) 00:22,97 14:46,14 (28.) 00:35,42 09:06,22 (27.) 31:22,04

Mistrzostwa Polski Juniorek

1. Słupek Roksana Uks Tri Rumia 0:09:49,22 (1.) 0:00:17,40 0:30:32,55 (4.) 0:00:20,79 0:18:39,66 (1.) 0:59:39,62

2. Sudak Magdalena UKS G8 Bielany Warszawa 0:10:16,11 (4.) 0:00:15,94 0:30:08,13 (1.) 0:00:27,95 0:19:31,85 (2.) 1:00:39,98

3. Sikora Marta Triathlon YMCA Kraków 0:10:03,95 (2.) 0:00:18,02 0:30:20,72 (3.) 0:00:21,69 0:19:47,38 (3.) 1:00:51,76

4. Petters Klaudia TS Akwedukt Kielce 0:10:46,04 (5.) 0:00:16,69 0:31:26,21 (8.) 0:00:19,41 0:20:11,14 (4.) 1:02:59,49

5. Reks Aleksandra UKS G8 Bielany Warszawa 0:10:04,64 (3.) 0:00:17,59 0:30:19,41 (2.) 0:00:32,09 0:21:58,46 (7.) 1:03:12,19

6. Rumińska Katarzyna SSP Orka Iława 0:11:11,77 (10.) 0:00:16,62 0:30:59,32 (5.) 0:00:20,90 0:21:31,95 (5.) 1:04:20,56

........................

7. Bohater Paulina SSP Orka Iława 0:10:57,75 (8.) 0:00:18,72 0:31:07,61 (6.) 0:00:20,63 0:21:55,28 (6.) 1:04:39,99

8. Bużycka Maja SSP Orka Iława 0:10:55,13 (6.) 0:00:20,30 0:31:10,44 (7.) 0:00:22,68 0:23:15,50 (10.) 1:06:04,05

Mistrzostwa Polski Juniorów

1.Falbogowski Maciej KS UAM Poznań 0:09:43,47 (3.) 0:00:15,78 0:28:06,84 (4.) 0:00:19,77 0:17:38,62 (1.) 0:56:04,48  

2.Jarliński Michał UKS Tri Rumia 0:10:10,82 (8.) 0:00:17,32 0:27:40,95 (1.) 0:00:17,99 0:18:22,33 (2.) 0:56:49,41  

3.Rogacz Grzegorz KS AZS AWF Katowice 0:10:03,39 (7.) 0:00:19,37 0:27:44,92 (2.) 0:00:24,95 0:18:57,86 (4.) 0:57:30,49  

4.Śliwka Jakub UKS G8 Bielany Warszawa 0:09:40,72 (2.) 0:00:15,36 0:28:10,05 (5.) 0:00:25,84 0:19:40,12 (6.) 0:58:12,09  

5.Markiewicz Marcel KS UAM Triathlon Poznań 0:10:48,89 (10.) 0:00:17,04 0:28:47,47 (6.) 0:00:19,76 0:18:35,01 (3.) 0:58:48,17  

6.Maksymowicz Tomasz UKS G8 Bielany Warszawa 0:09:57,85 (4.) 0:00:16,10 0:27:49,42 (3.) 0:00:18,35 0:20:53,60 (11.) 0:59:15,32  

..................................

9.Paliński Maciej UKS TRS Susz 0:12:06,69 (15.) 0:00:19,51 0:29:53,07 (10.) 0:00:27,50 0:20:14,67 (7.) 1:03:01,44  

12.Dzik Szymon SSP Orka Iława 0:10:01,93 (5.) 0:00:16,88 0:29:41,69 (7.) 0:00:24,72 0:23:48,41 (15.) 1:04:13,63  

15.Kwiatkowski Filip MKS Truso Elbląg 0:12:27,70 (18.) 0:00:20,97 0:31:22,15 (15.) 0:00:34,79 0:23:15,03 (14.) 1:08:00,64

Goryński Dawid UKS TRS Susz DNF

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn