Puchar Europy w Olsztynie nominowany do imprezy roku! – Rozstrzygnięcie w Dublinie

Fot. labosport.pl (ilustracja)

Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, który odbył się w 26 maja 2018 r. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym UKIEL w Olsztynie, został nominowany przez Europejską Unię Triathlonu, do niezwykle prestiżowego tytułu „Impreza roku 2018”! Olsztyńska odsłona Pucharu Europy w Triathlonie, znalazła się w gronie czterech imprez minionego sezonu, które wytypował specjalny Komitet powołany przez ETU.

„Ta nominacja, cieszy tym bardziej, że zorganizowana przez nas impreza została wybrana spośród bogatego kalendarza ETU. W sumie pod uwagę brane były 34 znane, międzynarodowe imprezy, które odbyły się w 22 krajach. Olsztyn został dostrzeżony pośród wielu rozpoznawalnych imprez, które odbywają się często od wielu lat między innymi w: Portugalii, Holandii, Hiszpanii, Austrii, Belgii, w Czechach, na Węgrzech czy Słowacji. Jest to dla nas ogromna nobilitacja, a potwierdzeniem zaufania jakim obdarzyła nas Europejska Unia Triathlonu, jest przyznanie nam możliwości organizacji kolejnej edycji Pucharu Europy w Olsztynie na dystansie sprinterskim, która odbędzie się 18 maja 2019 r. Tym razem będą to zawody zarówno dla elity, jaki i dla juniorów”. – powiedzieli Marcin Florek i Filip Szołowski, organizatorzy zawodów z firmy Labosport Polska

„To dla nas duży zaszczyt, ale też w pewnym sensie małe zaskoczenie, bo przecież zawody Puchary Europy w triathlonie odbyły się u nas po raz pierwszy. Cieszymy się z tego niezmiernie, bo to oznacza, że organizatorzy docenili Olsztyn jako miasto ze świetnym klimatem sportowym i uznali, że kompleks w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel to idealne miejsce do organizacji imprez triathlonowych z najwyższej półki. My ze swojej strony deklarujemy, że nieustannie pracujemy nad tym, aby kolejna edycja Pucharu Europy była jeszcze bardziej udana”. – stwierdził Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Lista nominowanych imprez:

2018 Olsztyn ETU Sprint Triathlon European Cup,

2018 Glasgow ETU Triathlon European Championships,

2018 Quarteira ETU Triathlon European Cup and Junior European Cup

2018 Ibiza ETU Multisport European Championships

Nagroda dla najlepszej imprezy 2018 zostanie wręczona podczas Gali ETU, która

odbędzie się 16 lutego 2019 r. w Dublinie.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn