MP Juniorek i Puchar Polski Kadetek Zamość 2017 – Julia Łukasiak cały czas w czołówce

Fot. ilustracja

W Zamościu odbyły się w weekend (18/19 marca) dwa turnieje kobiet w zapasach: Mistrzostwa Polski Juniorek i I Puchar Polski Kadetek. Udział zawodniczek z Warmii i Mazur był ilościowo symboliczny, ale efekt okazał się widoczny. Julia Łukasiak (Budowlani Olsztyn) w rywalizacji kadetek zdobyła brązowy medal w kat. 52 kg, potwierdzając, że cały czas jest w czołówce krajowej.

Bardzo bliska podium w Mistrzostwach Polski Juniorek była Kamila Czerwińska z Orła Karolewo. Przegrała niestety decydująca walkę o brąz i zajęła ostatecznie piąte miejsce.

I Puchar Polski Kadetek

Waga 52 kg

1 Stróżyk Karolina 2000 ZKS SLAVIA, Ruda Śląska

2 Nowak Amanda 2000 KS SOBIESKI, Poznań

3 Łukasiak Julia 2001 KS BUDOWLANI, Olsztyn

3 Tomczyk Amanda 2000 MLUKS, Karlino

Waga 60 kg

1 Dudek Patrycja 2000 MKS CEMENT-GRYF, Chełm

2 Danisz Paulina 2001 ZKS SLAVIA, Ruda Śląska

3 Łosyk Roskana 2000 UKS IRON BULLS, Bielawa

3 Duksa Natalia 2000 MKZ UNIA, Racibórz

...................................

20-24 Kamińska Urszula 2000 GLKS ORZEŁ Karolewo,

Klasyfikacja klubowa

1 ZKS SLAVIA (Ruda Śląska) 30

2 MLUKS (Karlino) 21

3 LUKS SUPLES (Kraśnik) 8 20

4 AKS (Piotrków Trybunalski) 19

5 MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 16

6 GKS ARMATY (Stoczek Łukowski) 11

...........................

20-23 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 4

39-57 GLKS ORZEŁ Karolewo 0

Klasyfikacja województwa

1 LUBELSKIE 61.5

2 ŚLĄSKIE 50

3 ZACHODNIOPOMORSKIE 34

4 ŁÓDZKIE 25

5 DOLNOŚLĄSKIE 16

6 KUJAWSKO-POMORSKIE 14

7-8 WIELKOPOLSKIE 9

7-8 MAZOWIECKIE 9

9 LUBUSKIE 7.5

10 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 4

11-13 POMORSKIE 2

11-13 ŚWIĘTOKRZYSKIE 2

11-13 PODLASKIE 2

14695523 989875851141584 6305747813689652667 n

Fot. orzel karolewo facebook

Mistrzostwa Polski Juniorek

Waga 44 kg

1 Kośla Beata 1997 LUKS SUPLES, Kraśnik

2 Kuros Paulina 1999 KS BLOCZEK TEAM, Pelplin

3 Stanek Natalia 1999 KS AGROS, Zamość

3 Kapica Kinga 1998 LKS SPARTAKUS, Pyrzyce

..................................................................

5 Czerwińska Kamila 1998 GLKS ORZEŁ Karolewo,

Waga 48 kg

1 Szynkowska Dominika 1997 WLKS, Siedlce

2 Kopyść Dorota 1998 ŁKS ORLĘTA ŁUKÓW, Łuków

3 Nieściur Renata 1999 LUKS SUPLES, Kraśnik

3 Grzejda Paulina 1998 AKS, Piotrków Trybunalski

........................................................

11-12 Rydelin Anna 1997 KS BUDOWLANI, Olsztyn

Klasyfikacja klubowa

1 MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 63

2 LUKS SUPLES (Kraśnik) 48

3 ULKS OLIMPIJCZYK (Chełm) 47

4 KS AGROS (Zamość) 6 46

5 GKS ARMATY (Stoczek Łukowski) 33

6-7 MULKS JUNIOR (Dzierżoniów) 30

6-7 LKS ORZEŁ (Namysłów) 30

................................

27-28 GLKS ORZEŁ Karolewo 8

33 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2

Klasyfikacja województw

1 LUBELSKIE 308

2 ŚLĄSKIE 71

3 ZACHODNIOPOMORSKIE 55

4 DOLNOŚLĄSKIE 38

5 OPOLSKIE 30

6 WIELKOPOLSKIE 28

7 MAZOWIECKIE 27

8 ŁÓDZKIE 24

9 POMORSKIE 21

10-11 KUJAWSKO-POMORSKIE 17

10-11 ŚWIĘTOKRZYSKIE 17

12-13 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 10

12-13 PODLASKIE 10

14 PODKARPACKIE 9

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn