Międzywojewódzkei Mistrzostwa Młodzików (wolny) Świecie 2017 – Nasi złoci: Teodor Sadowski, Konrad Łazarczyk i Igor Kijko

Fot. olimp kętrzyn

W Świeciu odbyły się w sobotę (30 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach (styl wolny). Startowali reprezentanci Mazowsza, Podlasie, Kujaw i Pomorza oraz Warmii i Mazur. Ci wracają w sumie z 18 medalami. Złote wywalczyli: Tegodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 42 kg, Konrad Łazarczyk (Orzeł Karolewo) – 73 kg i Igor Kijko (Olimp Ketrzyn) - 85 kg.

Srebrne medale wśród chłopców zdobyli: Rafał Wangin (Warmia)-42 kg i Hubert Januszewski (Sokół Lubawa-47 kg, a brązowe: Jakub Łupczewski (Sokół Lubawa)-38 kg, Nikodem Zawadzki (Sokół Lubawa)-42 kg, Cyprian Kowalik (Warmia)-47 kg, Bartosz Kwiatkowski ((Ołów Ryn)-53 kg, Jakub Walczyński (Warmia)-53 kg, Filip Łużyński (Sokoł Lubawa)-59 kg. W klasyfikacji zespołowej najwyższe – czwarte miejsce zajęła Warmia Lidzbark Warmiński.

Wśród dziewcząt nie mamy złota. Srebro wywalczyły: Karolina Monczkowska (Rybno)-44 kg i Ewelina Ziółkowska (Sokół Nowe Miasto Lubawskie)-67 kg, a brąz: Monika Rożentalska (Rybno)-37 kg, Paulina Uzarska (Rybno)-44 kg, Wiktoria Orłowska (Budowlani Olsztyn)-52 kg, Kornelia Sadowska (Warmia)-57 kg i Ewa Rożentalska (Rybno)-62 kg.

Zespołowo na drugim miejscu rywalizację zakończyły zawodniczki GSZS Rybno.

Wyniki

Młodzicy

Waga 38 kg

1 Fabian Niedźwiedzki LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003

2 Igor Krawczyński UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa) 2004

3 Jakub Łupaczewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Kacper Koczergo GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

Waga 42 kg

1 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

2 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

3 Adrian Redestowicz RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2003

3 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Waga 47 kg

1 Arslanbek Salimov UAKS PODLASIE (Białystok) 2003

2 Hubert Januszewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

3 Nikodem Godun UAKS PODLASIE (Białystok) 2005

...................................

13 Karol Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2004

14 Igor Ewertowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 53 kg

1 Kacper Selerski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2004

2 Wiktor Hasa UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa) 2003

3 Bartosz Kwiatkowski LUKS OŁÓW (Ryn) 2003

3 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

...........................

5 Fraciszek Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2004

14-17 Dawid Empel MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 59 kg

1 Dawid Rodak UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2003

2 Dawid Wilk RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2003

3 Filip Łużyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

3 Marcin Choroszucha UAKS PODLASIE (Białystok) 2003

............................

12 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

17-18 Jakub Borkowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 66 kg

1 Paweł Danowski MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003

2 Mateusz Wojsław MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003

3 Kacper Banaszak UKS SICIENKO (Sicienko) 2005

3 Vanik Aloyan LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003

......................................

9-10 Szymon Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 73 kg

1 Konrad Łazarczyk GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

2 Marcin Bąk MUL KS PLATAN (Borkowice) 2004

3 Bolesław Kalinowski UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2003

3 Masymilian Piotrowski UAKS PODLASIE (Białystok) 2004

Waga 85 kg

1 Igor Kijko UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2003

2 Dominik Szadkowski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003

3 Bartłomiej Figura RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2005

3 Seweryn Nowak MOSiR (Grajewo) 2004

Klasyfikacja zespołowa

1 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 17

2 LKS MAZOWSZE (Teresin) 14

3 UAKS PODLASIE (Białystok) 12

4 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 9

5-7 WLKS (Siedlce) 8

5-7 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 8

5-7 UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 8

8-9 MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 7

8-9 MOSiR (Grajewo) 7

10 UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa) 6

......................

11-12 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 5

14-15 UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 3

14-15 UKS ZDROWY TARGÓWEK (Warszawa) 3

16-22 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2

16-22 LUKS OŁÓW (Ryn) 12

25-26 GSZS RYBNO (Rybno) 0

Młodziczki

Waga 37 kg

1 Klaudia Podgórzak WLKS (Siedlce) 2004

2 Łozińska Wiktoria KS GWIAZDA (Bydgoszcz) 2004

3 Monika Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

4 Natalia Podsiadła MUL KS PLATAN (Borkowice) 2005

Waga 44 kg

1 Wiktoria Bronowicka LUKS ISKRA (Drogosze) 2003

2 Karolina Monczkowska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

3 Paulina Uzarska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

3 Karolina Litwiniec UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2004

Waga 48 kg

1 Natalia Radzio MLKS WISŁA (Świecie) 2004

2 Kornelia Korporowicz WLKS (Siedlce) 2003

3 Dominika Szadkowska LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003

3 Renata Gutowska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003

...........................

5 Weronika Rucińska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

5 Marta Machowicz LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

9 Amelia Chyrzyńska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

11-12 Anna Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 52 kg

1 Marika Trela ULKS GRYF (Wojnowo) 2003

2 Łucja Ostaszewska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003

3 Wiktoria Orłowska KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003

3 Karolina Domaszuk LUKS AMATOR (Juchnowiec) 2004

........................

8 Marta Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 57 kg

1 Karolina Zakrzewska LMUKS OLIMPIK (Suwałki) 2003

2 Joanna Kobylińska WLKS (Siedlce) 2003

3 Wiktoria Dawidowicz UAKS PODLASIE (Białystok) 2003

3 Kornelia Sadowska LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

....................

5 Aleksandra Bartczak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

5 Oliwia Szulwic GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 62 kg

1 Kinga Górecka ULKS GRYF (Wojnowo) 2003

2 Klaudia Kudelska WLKS (Siedlce) 2003

3 Ewa Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

4 Paulina Wilczak MUL KS PLATAN (Borkowice) 2004

Waga 67 kg

1 Magdalena Pogorzelska UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2003

2 Ewelina Ziółkowska UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2005

3 Julia Chrostowska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003

3 Wioletta Wesołowska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2005

Klasyfikacja zespołowa

1 WLKS (Siedlce) 13

2-3 MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 12

2-3 GSZS RYBNO (Rybno) 12

4 ULKS GRYF (Wojnowo) 8

5 MLKS WISŁA (Świecie) 7

6 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 6

7 UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 5

8-9 LUKS ISKRA (Drogosze) 3

8-9 LMUKS OLIMPIK (Suwałki) 3

10-17 LUKS AMATOR (Juchnowiec) 2

10-17 UAKS PODLASIE (Białystok) 2

10-17 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2

10-17 UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn