MP Młodzików (klasyczny) Racibórz 2017 – Trzy medale Warmii i Mazur. Mistrzem został Maciej Szmyd z Karolewa

Fot.gimna ketrzyn

W Raciborzu odbyły się w weekend (11/12 listopada) Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Piękny sukces odniósł Maciej Szmyt (Orzeł Karolewo), który zdobył tytuł mistrzowski w kat. 38 kg. Przed tygodniem wywalczył brąz w stylu wolnym. Ponadto srebrny krążek przywiózł Rafał Wangin (Warmia Lidzbark Warmiński)w kat. 42 kg, a brązowy jego kolega klubowy Jakub Walczyński – 47 kg.

O pechu mogą mówić zapaśnicy Sokoła Lubawa. Dwóch z nich: Nikodem Zawadzki (42 kg) i Łukasz Stawiarski (53 kg) zajęli piąte miejsca, to znaczy , że przegrali decydujące pojedynki o podium. Siódme miejsca zajęli: Jakub Łopaczewski (Sokół) – 38 kg i Sebastian Wesołowski (Budowlani Olsztyn) – 47 kg, a dziewiąte Filip Łużyński (Sokół) -59 kg. W niektórych kategoriach startowało po 30 zawodników, więc lokaty w czołowej dziesiątce są cenne.

W klasyfikacji klubowej Sokół Lubawa i Warmia Lidzbark Warmiński znalazły się w strefie 10/13, w punktacji województw Warmia i Mazury na ósmej pozycji

Wyniki

Waga 38 kg

1 Maciej Szmyd GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

2 Mateusz Ropiak ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 2003

3 Igor Krawczyński UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa) 2004

3 Kacper Karaśkiewicz ZKS (Miastko) 2003

....................................................

7 Jakub Łupaczewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Waga 42 kg

1 Natan Wolski GKS CARTUSIA (Kartuzy) 2004

2 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

3 Filip Loch ZKS (Radomsko) 2004

3 Adrian Redestowicz RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2003

...............................................

5 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

18 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Waga 47 kg

1 Olivier Skrzypczak AKADEMIA ZAPASÓW (Nowy Tomyśl) 2003

2 Wiktor Powalski PTC (Pabianice) 2003

3 Arslanbek Salimov UAKS PODLASIE (Białystok) 2003

3 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

..................................................

7 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003

14 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

15 Hubert Januszewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Waga 53 kg

1 Andrzej Drewa GKS CARTUSIA (Kartuzy) 2003

2 Grzegorz Hildebrand MGL KS ORLĘTA (Trzciel) 2003

3 Oskar Wawrzyszyn ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 2004

3 Jakub Pyć JLKS OLIMP (Janów Lubelski) 2003

...................................................

5 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

29 Dawid Empel MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 59 kg

1 Olivier Godziński GKS CARTUSIA (Kartuzy) 2003

2 Dawid Rodak UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2003

3 Hubert Zakrzewski MLKS AGROS (Żary) 2003

3 Maciej Krupa MKZ UNIA (Racibórz) 2003

...........................

9 Filip Łużyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 66 kg

1 Bartosz Szafraniak ZKS GRANICA (Gdańsk) 2003

2 Krystian Paś UKS ZST Lubsko (Lubsko) 2003

3 Mateusz Iwanowski MKZ UNIA (Racibórz) 2003

3 Jakub Myszk GKS CARTUSIA (Kartuzy) 2005

...................................

18 Igor Fesnak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

Klasyfikacja drużynowa

1 GKS CARTUSIA (Kartuzy) 52

2 MKZ UNIA (Racibórz) 50

3 ZKS GRANICA (Gdańsk) 34

4 PTC (Pabianice) 33

5 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 31

6 WKS ŚLĄSK (Wrocław) 27

.....................................

10-13 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 20

10-13 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 20

24-28 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 10

44-45 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 4

Klasyfikacja województw

1 Pomorskie 121

2 Mazowieckie 96

3-4 Śląskie 79

3-4 Dolnośląskie 79

5 Łódzkie 71

6 Lubuskie 68

7 Lubelskie 59

8 Warmińsko-Mazurskie 54

9 Wielkopolskie 24

10 Podlaskie 22

11 Małopolskie 9

12 Podkarpackie 8

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn