OOM (styl klasyczny) Radom 2015 – Już dawno nie było tak dobrze, mistrzem został Michał Zawadzki z Lubawy

W Radomiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach (styl klasyczny). Bardzo dobrze wypadła ekipa Warmii i Mazur zdobywając aż sześć medali (1-1-4). Najcenniejszy stał się łupem Michała Zawadzkiego (Sokół Lubawa) – triumfatora kategorii 50 kg. W najlżejszej wadze (42 kg) na podium stanęło aż trzech lubawian: Filip Januszewski– srebro oraz Patryk Rożentalski) i Wojciech Świątkowski – brąz.

Michałowi Zawadzkiemu w czasie dekoracji towarzyszył Przemysław Mendrzejewski (Budowlani Olsztyn) – brązowy medalista kat. do 50 kg. Grono medalistów uzupełnił Łukasz Karpiński (Budowlani) – 76 kg.

Pojedynki o brąz przegrali: Patryk Zwada z Olimpu Kętrzyn – 58 kg i Szymon Szymonowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – 76 kg. Obaj zajęli piąte miejsca.

Sokół Lubawa zajął bardzo wysoka szóstą pozycje w rywalizacji klubowej, a województwo warmińsko-mazurskie sklasyfikowano na czwartym miejscu. Już dawno zapaśnicy nie wypadli tak dobrze.

Wyniki

Waga 42 kg

1 Artur Szczęsny ZKS (Miastko) 1999

2 Filip Januszewski SOKÓŁ (Lubawa) 2000

3 Patryk Rożentalski SOKÓŁ (Lubawa) 2000

3 Wojciech Świątkowski SOKÓŁ (Lubawa) 2000

Waga 50 kg

1 Michał Zawadzki SOKÓŁ (Lubawa) 1998

2 Remigiusz Mech OLIMP (Kostrzyn) 1999

3 Sebastian Nowicki UNIA (Swarzędz) 1998

3 Przemysław Mendrzejewski BUDOWLANI (Olsztyn) 1998

Waga 58 kg

1 Mateusz Szewczuk AKS (Piotrków Trybunalski) 1998

2 Kacper Gajda AKS (Piotrków Trybunalski) 1999

3 Nikodem Drewa CARTUSIA (Kartuzy) 2000

3 Mariusz Tochwin UNIA (Racibórz) 2000

..........................................................................

5 Patryk Zwada OLIMP (Kętrzyn) 1998

Waga 63 kg

1 Damian Metza CARTUSIA (Kartuzy) 1998

2 Dawid Kozłowski AJAS (Gdańsk-Orunia) 1998

3 Damian Cisewski ŚLĄSK (Wrocław) 1999

3 Kacper Klasa MORENA-WEGA (Żukowo) 1998

..........................................................

14-15 Norbert Kościeniewicz WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2000

Waga 76 kg

1 Jakub Madaj PTC (Pabianice) 1998

2 Piotr Duk UKS OLIMPIJCZYK (Kędzierzyn Koźle) 1998

3 Łukasz Karpiński BUDOWLANI (Olsztyn) 1998

3 Hubert Rudnik ZKS (Miastko) 1998

.........................................................................................

5 Szymon Szymonowicz WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2000

10 Kacper Łuczak SOKÓŁ (Lubawa) 2000

Waga +100 kg

1 Patryk Kamiński CEMENT-GRYF (Chełm) 1998

2 Karol Konig UKS SORGA (Zamość) 1998

3 Mateusz Domagała PTC (Pabianice) 1998

3 Maciej Kleczewski AKS (Piotrków Trybunalski) 1998

..................................................................

10 Jakub Kozłowski WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2000

Klasyfikacja klubowa

1 AKS (Piotrków Trybunalski) 50

2 ZKS (Miastko) 42

3 PTC (Pabianice) 37.5

4 OLIMPIJCZYK (Radom) 36

5 SOBIESKI (Poznań) 32.5

6 SOKÓŁ (Lubawa) 31

.........................................

17-18 BUDOWLANI (Olsztyn) 12

19-20 WARMIA (Lidzbark Warmiński) 9

31-34 OLIMP (Kętrzyn) 5

Klasyfikacja województw

1 łódzkie 116

2 pomorskie 103

3 mazowieckie 83

4 warmińsko-mazurskie 57

5 lubelskie 56.5

6 dolnośląskie 43

7 wielkopolskie 41.5

8 lubuskie 31

9 śląskie 24

10 świętokrzyskie 10

11 podkarpackie 9

12 podlaskie 8

13 opolskie 7

14 dolnosląskie 3

15 małopolskie 2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn