MP Zrzeszenia LZS (st. klasyczny) Piotrków Trybunalski 2018 – 14 medali, ze złotem Karolewo (x2), Lubawa i Lidzbark Warmiński

Fot. ilustracja

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się w miniony weekend (28/29 kwietnia) Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach – styl klasyczny. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: młodzików, kadetów i młodzieżowców, Ekipa Warmii i Mazur, którą reprezentowało kilka sekcji przywiozła 14 medali: 4 złote, 2 srebrne i 8 brązowych. Zajęła wysokie miejsca w klasyfikacjach wojewódzkich.

Złote medale wywalczyli: młodzicy: Maciej Szmyd (Orzeł Karolewo) – 44 kg, i Nikodem Zawadzki (Sokół Lubawa) – 48 kg, kadet Kasjan Czubaszek (Orzeł Karolewo) – 80 kg i młodzieżowiec Piotr Wiśniewski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 87 kg.

Młodzicy

Kategoria 38 kg

4 Kacper Rogożyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2005

Kategoria 41 kg

8 Kacper Koczergo GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

Kategoria 44 kg

1 Maciej Szmyd GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

3 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Kategoria 48 kg

1 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

3 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Kategoria 52 kg

2 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

Kategoria 68 kg

5 Szymon Ptak GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

Klasyfikacja klubowa

1 MLUKS ORLIK (Wierzbica) 56

2 KS SOBIESKI (Poznań) 51

3 AKS (Piotrków Trybunalski) 48

.........................................

10 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 21

11 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 19

12 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 15

Klasyfikacja województwa

1 ŁÓDZKIE 80

2 LUBELSKIE 74

3 MAZOWIECKIE 56

.................................................

4 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 55

Kadeci

Kategoria 48 kg

3 Igor Ewertowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Kategoria 55 kg

5 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Kategoria 60 kg

5 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

Kategoria 65 kg

8 Przemysław Opolski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2001

9 Paweł Mucha GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2001

12 Filip Łużyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Kategoria 71 kg

3 Radosław Gajewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2001

Kategoria 80 kg

1 Kasjan Czubaszek GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2001

3 Krzysztof Szymański LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

Kategoria 110 kg

2 Michał Baran LUKS ISKRA (Drogosze) 2002

Klasyfikacja klubowa

1 AKS (Piotrków Trybunalski) 68

2 MLKS AGROS (Żary) 59

3 MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 26

.............................

5-7 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 16

13-14 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 12

15 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 9

17 LUKS ISKRA (Drogosze) 7

Klasyfikacja województwa

1 łódzkie 96

2 lubuskie 74

3 lubelskie 53

4 warmińsko-mazurskie 44

Młodzieżowcy

Kategoria 67 kg

3 Wojciech Machulski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2000

Kategoria 77 kg

3 Piotr Szczerbik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1999

Kategoria 87 kg

1 Piotr Wiśniewski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 1995

Klasyfikacja klubowa

1 AKS (Piotrków Trybunalski) 65

2 KS SOBIESKI (Poznań) 51

3 MLUKS ORLIK (Wierzbica) 19

...............................

4 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 15

9-11 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 6

Klasyfikacja województw

1 łódzkie 76

2 wielkopolskie 51

3 warmińsko-mazurskie 21

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn