OOM (styl wolny) Krotoszyn 2018 – Z pięciu szans wykorzystana jedna, Kasjan Czubaszek z Karolewa – brąz

Fot. Kasjan Czubaszek facebook (ilustracja)

W Krotoszynie zakończyła się w niedziele (20 maja) pierwsza odsłona rywalizacji zapaśników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O medale w walczyli przedstawiciele stylu wolnego. Reprezentanci Warmii i Mazur wypadli jako ekipa nieźle (6 miejsce w klasyfikacji województw), ale zdobyliśmy tylko jeden medal. Brąz wywalczył w kategorii do 71 kg Kasjan Czubaszek (Orzeł Karolewo)

Wykorzystaliśmy tylko jedną z pięciu szans, bowiem na piątych pozycjach uplasowali się: Wiktor Żukowski (Budowlani Olsztyn) i Tomasz Czoków (Orzeł Karolewo) w kat. 45 kg, Sebastian Wesołowski (Budowlani) w kat. 48 kg i Jakub Biedrzycki (Olimp Kętrzyn) w kat. 66 kg. Siódme miejsca zajęli: Dzmitry Karnitski (Budowlani) w kat. 48 kg i Kamil Giers (Orlik Nawiady) w kat. 110 kg.

W klasyfikacji klubowej najwyżej - na 15 miejscu znaleźli się zapaśnicy Budowlanych Olsztyn.

Wyniki

Kategoria 45 kg

1 Kamil Barłowski ZKS STAL (Rzeszów) 2003

2 Daniel Kulczyński WZS WKS GRUNWALD (Poznań) 2003

3 Sebastian Indycki AKS (Białogard) 2003

3 Kacper Chaba ULKS BIZON (Milicz) 2003

...........................

5 Wiktor Żukowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2002

5 Tomasz Czoków UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2003

Kategoria 48 kg

1 Bartosz Sołtys WKS ŚLĄSK (Milicz) 2003

2 Brajan Szreder MOSiR (Grajewo) 2002

3 Łukasz Nowakowski KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2001

3 Szymon Chmielewski LKS ISKRA (Spiczyn) 2003

.......................................

5 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2003

7 Dzmitry Karnitski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2001

Kategoria 55 kg

1 Klaudiusz Wiezner ZKS SLAVIA (Ruda Śląska) 2001

2 Adrian Gorczyca WLKS (Siedlce) 2002

3 Krystian Knap LMKS (Krasnystaw) 2001

3 Mairbek Salimov UAKS PODLASIE (Białystok) 2002

.....................

13 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Kategoria 60 kg

1 Dominik Mytkowski ZKS (Koszalin) 2003

2 Klaudiusz Pachuta LKS ISKRA (Spiczyn) 2001

3 Wojciech Wysocki LKS MAZOWSZE (Teresin) 2001

3 Krystian Krupiński LKS ORZEŁ (Namysłów) 2003

...............................

16 Bartosz Głowienka GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2002

20 Paweł Mucha GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2001

22-23 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

Kategoria 65 kg

1 Klaudiusz Pluciński WKS ŚLĄSK (Milicz) 2002

2 Artur Gibasiewicz LKS CERAMIK (Krotoszyn) 2002

3 Eryk Gibasiewicz LKS CERAMIK (Krotoszyn) 2001

3 Bartłomiej Rybczyński KS LOTNIK (Wrocław) 2002

.......................

5 Jakub Biedrzycki UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2001

15 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2002

Kategoria 71 kg

1 Damian Korbus ZKS (Koszalin) 2002

2 Kacper Wcisło ZKS STAL (Rzeszów) 2002

3 Kasjan Czubaszek GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2001

3 Jakub Sieczka LKS MAZOWSZE (Teresin) 2001

...................

16 Dawid Lipski GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2001

Kategoria 80 kg

1 Paweł Mądroszkiewicz WKS ŚLĄSK (Milicz) 2001

2 Kacper Bieleń LKS ORZEŁ (Namysłów) 2002

3 Michał Sadowski MUKZ GLADIATOR (Kraków) 2001

3 Maksym Koshelevych LUKS SUPLES (Kraśnik) 2001

..............................

10 Krzysztof Szymański LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

13 Karol Majorowski GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2001

Kategoria 110 kg

1 Hubert Wiśniewski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2002

2 Łukasz Augustajtys PTZNUKS ALBATROS SZ WIKING (Wolin) 2001

3 Krzysztof Cieślak MGLKS WIATR (Wołów) 2002

3 Dominik Krawczyk KS BIEŻANOWIANKA (Kraków) 2002

..................................

7 Kamil Giers LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2003

9 Michał Baran LUKS ISKRA (Drogosze) 2002

Klasyfikacja drużynowa

1 LKS MAZOWSZE (Teresin) 48

2 WKS ŚLĄSK (Milicz) 36

3 LKS CERAMIK (Krotoszyn) 33

4 UKS MASTER (Łódź) 29

5 ZKS SLAVIA (Ruda Śląska) 26

6 LUKS SUPLES (Kraśnik) 23

............................

15-16 KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 15

21-23 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 10

21-23 UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 10

38-41 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 4

38-41 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 4

42-45 LUKS ISKRA (Drogosze) 3

50-57 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 1

Klasyfikacja województw

1 mazowieckie 83

2-3 dolnośląskie 74

2-3 lubelskie 74

4 wielkopolskie 67

5 zachodniopomorskie 51

6 warmińsko-mazurskie 47

7 śląskie 38

8 łódzkie 36

9 podlaskie 35

10 opolskie 24

11 podkarpackie 22

12 małopolskie 16

13 pomorskie 15

14 świętokrzyskie 10

15 kujawsko-pomorskie 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn