OOM (styl klasyczny) Poznań 2018 – Srebrni chłopcy z Budowlanych

Fot. Budowlani Olsztyn

Ostatnim akordem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach była rywalizacja klasyków. W Poznaniu weekend (26/27 maja) wystąpiło dziesięciu zawodników z Warmii i Mazur. Doskonale spisali się najlżejsi wojownicy Budowlanych Olsztyn. W kat. 45 kg srebrny medal wywalczył Wiktor Żukowski, a w kat. 48 kg sukces kolegi powtórzył Sebastian Wesołowski.

W wadze 45 kg bardzo blisko podium był Igor Ewertowski (Sokół Lubawa), który jednak przegrał potyczkę o brąz i zajął piąte miejsce, podobnie jak Jakub Walczyński (Warmia Lidzbark Warmiński) w kat. 55 kg. Ósmy w kat. 71 kg był Radosław Gajewski (Sokół), a dziewiąty w wadze 48 kg Dznitry Karnitiski (Budowlani). W klasyfikacji zespolowej w dziesiątce mieścili się Budowlani Olsztyn, w punktacji województw Warmia i Mazury na ósmym miejscu.

Wyniki

Kategoria 45 kg

1 Gor Hovsepyan GKS CARTUSIA (Kartuzy) 2003

2 Wiktor Żukowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2002

3 Piotr Stolarczyk MKZ UNIA (Racibórz) 2002

3 Mateusz Ropiak ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 2003

....................................................

5 Igor Ewertowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Kategoria 48 kg

1 Olivier Skrzypczak AKADEMIA ZAPASÓW (Nowy Tomyśl) 2003

2 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2003

3 Jakub Bade ZUKS GKS KATOWICE (Katowice) 2001

3 Krystian Kurys MLUKS ORLIK (Wierzbica) 2001

........................................

9 Dzmitry Karnitski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2001

Kategoria 55 kg

1 Grzegorz Kunkel RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2001

2 Kamil Czarnecki MKZ UNIA (Racibórz) 2001

3 Mateusz Kaczor ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 2002

3 Mateusz Redestowicz RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2001

........................

5 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

Kategoria 60 kg

1 Krzysztof Steffan ZKS GRANICA (Gdańsk) 2001

2 Salman Khucheev SSA LEGIA1926 (Warszawa) 2001

3 Marcin Sztanderski AKS (Piotrków Trybunalski) 2001

3 Michał Niewierowski WKS ŚLĄSK (Wrocław) 2001

...................................

11 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

13-14 Przemysław Opolski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2001

28 Patryk Cichocki UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2001

Kategoria 65 kg

1 Kamil Nowak MLKS AGROS (Żary) 2001

2 Igor Gmitrasiuk AKS (Piotrków Trybunalski) 2001

3 Sebastian Szymczyk PTC (Pabianice) 2001

3 Jan Chojnacki MGL KS ORLĘTA (Trzciel) 2002

.................

15 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2002

Kategoria 71 kg

1 Krzysztof Prasek MKZ UNIA (Racibórz) 2001

2 Oskar Piątek RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2001

3 Jakub Płatek MLKS AGROS (Żary) 2001

3 Islam Aliev KS AZS-AWF (Warszawa) 2001

..............................

8 Radosław Gajewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2001

Klasyfikacja drużynowa

1 MKZ UNIA (Racibórz) 56

2 MLKS AGROS (Żary) 47

3 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 43

4 AKS (Piotrków Trybunalski) 38

5 MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 27

6 ZKS GRANICA (Gdańsk) 26

7-8 ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 23

7-8 UAKS PODLASIE (Białystok) 23

9-10 KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 18

.................

23-27 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 9

28-29 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 8

43-47 UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 1

Klasyfikacja województw

1 łódzkie 84

2 mazowieckie 83

3 lubuskie 80

4 lubelskie 75

5 śląskie 66

6 dolnośląskie 48

7 pomorskie 40

8 warmińsko-mazurskie 36

9 podlaskie 33

10 wielkopolskie 30

11 małopolskie 10

12 podkarpackie 8

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn