XLVII Międzynarodowy Turniej Młodzików "O Puchar Warmii i Mazur" Olsztyn 2018 – Tu każdy nosi buławę w plecaku...

Fot. wama-sport.pl

W olsztyńskiej Uranii odbył się w sobotę (16 czerwca) XLVII Międzynarodowy Turniej Młodzików "O Puchar Warmii i Mazur". Rywalizowano tradycyjnie w trzech stylach: klasycznym, wolnym i zapasach dziewcząt oraz mini zapasy dzieci. W sumie wystartowało ponad 300 uczestników z czołowych klubów kraju, wszystkich sekcji regionu oraz goście zza wschodniej granicy (Rosja, Litwa, Białoruś) oraz Francji.

Mimo mocnej konkurencji zapaśnicy z Warmii i Mazur podtrzymali dobre tradycje i odnotowali kilka znaczących sukcesów. Budowlani Olsztyn wygrali prestiżową klasyfikację drużynową w stylu wolnym. Dziewczęta z GSZS Rybko okazały się też najlepsze w swojej konkurencji, choć trzeba przyznać, że tu w dużej mierze zadecydowała liczba startujących zawodniczek. Ale kto o tym będzie pamiętać. Jest zwycięstwo i kropka. Indywidualnie zdobyliśmy cztery złote medale: w stylu wolnym na najwyższym stopniu podium stanęli: Karol Jelonek (GSZS Rybno) w kat. 52 kg i Konrad Łazarczyk (Orzeł Karolewo) w kat. 85 kg, w stylu klasycznym: Teodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 44 kg i Franciszek Jaczun (Budowlani Olsztyn) – 62 kg. Były tez medale z pozostałych kruszców. Dodać do tego warto zwycięstwa. Dodać też trzeba złoty medal w mini zapasach (styl klasyczny) Nikodema Lewickiego (Sokół Lubawa) – 50 kg

Oddzielna sprawa to fakt długowieczności tej imprezy, która przez lata zmieniała formułę. Od pewnego czasu jest przeglądem młodych talentów z całej Polski, nadal cieszy się renoma i dużym uznaniem całego światka zapaśniczego. Tym większe uznanie dla Urzędu Marszałkowskiego, który co roku wspiera imprezę,  głównych organizatorów z KS Budowlani Olsztyn, a także trenerów i działaczy tej dyscypliny w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Styl wolny

Waga 35 kg

1 Mateusz Lasota KS GWIAZDA (Bydgoszcz) 2004

2 Mikołaj Andrzejczyk UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2006

3 Dżhahrae Munaev UKS AKADEMIA SPORTU BANIOCHA-CONIEW (Baniocha) 2005

Waga 38 kg

1 Andrzej Górecki ULKS GRYF (Wojnowo) 2004

2 Kamil Bojarowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

3 Marcel Maksymow LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

3 Trystan Sulski KS GWIAZDA (Bydgoszcz) 2006

............................

5 Tulipan Adamajtys KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2005

Waga 44 kg

1 Paweł Cylka KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2004

2 Filip Klatecki ULKS GRYF (Wojnowo) 2005

3 Ariel Leszczyński KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2004

3 Kacper Koczergo GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

..............................

5 Piotr Jaczun KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2006

5 Albert Kaszyński LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

8 Wiktor Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

9 Michal Domian LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

Waga 48 kg

1 Bartłomiej Nowakowski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2006

2 Miłosz Ziółkowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2005

3 Wiktor Chraca KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2006

Waga 52 kg

1 Karol Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2004

2 Wiktor Lubecki KS GWIAZDA (Bydgoszcz) 2005

3 Kacper Roskosz KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2006

3 Dawid Milczarek LKS MAZOWSZE (Teresin) 2005

.....................

5 Kacper Bartwicki GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Waga 62 kg

1 Sairhan Bersanov UKS AKADEMIA SPORTU BANIOCHA-CONIEW (Baniocha) 2004

2 Klaudiusz Kąkol LKS MAZOWSZE (Teresin) 2005

3 Bartłomiej Maniecki UKS SMS (Łódź) 2005

3 Jakub Borkowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

............

5 Maciej Monkiewicz KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

Waga 68 kg

1 Szymon Schilling UKS OLIMPIK (Lubichowo) 2004

2 Dawid Panuś LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2006

3 Krzysztof Mówiński KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

3 Szymon Ptak GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

........................

5 Krystian Śliwka KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

Waga 75 kg

1 Kacper Banaszak UKS SICIENKO (Sicienko) 2005

2 Dominik Gniazdowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2005

Waga 85 kg

1 Konrad Łazarczyk GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

2 Jakub Żebrowski MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2004

3 Filip Kolasiński ULKS GRYF (Wojnowo) 2004

Klasyfikacja zespołowa

1 KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 50

2 LKS MAZOWSZE (Teresin) 37

3 GSZS RYBNO (Rybno) 36

4 KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 34

5-6 KS GWIAZDA (Bydgoszcz) 27

5-6 ULKS GRYF (Wojnowo) 27

7-8 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 26

16-18 LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 9

16-18 UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 9

Styl klasyczny

Waga 35 kg

1 Jakub Wach JLKS OLIMP (Janów Lubelski) 2005

2 Mateusz Kułaj KS AGROS (Zamość) 2005

3 Maciej Bieleń UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2005

3 Marcel Rafalski MLUKS ORLIK (Wierzbica) 2005

..................

9 Hubert Jagucki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Waga 38 kg

1 Kacper Łukasik JLKS OLIMP (Janów Lubelski) 2005

2 Nikita Siemakowicz BELARUS (Blr) 2006

3 Nikodem Kohnke FUNDACJA MORENA (Żukowo) 2005

3 Błażej Chodakowski ZKS GRANICA (Gdańsk) 2004

......................

5 Maximilian McGowan ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2006

9 Denis Shepetun UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2006

12 Kacper Rogożyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2005

13 Adam Rogowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Waga 41 kg

1 Kewin Materna KS AGROS (Zamość) 2004

2 Igor Dąbrowski FUNDACJA MORENA (Żukowo) 2006

3 Hubert Sidoruk MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 2005

3 Piotr Drab MLUKS ORLIK (Wierzbica) 2004

.........................

9 Kacper Wróblewski ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2005

Waga 44 kg

1 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

2 Piotr Skalik ZKS GRANICA (Gdańsk) 2004

3 Bartosz Poniatowski MOSiR (Grajewo) 2004

3 Kerop Kashavkin RUSSIA (Rus) 2005

Waga 48 kg

1 Filip Loch ZKS (Radomsko) 2004

2 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

3 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Maks Korbuszewski UKS ZDROWY TARGÓWEK (Warszawa) 2005

......................................

17 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Waga 62 kg

1 Fraciszek Jaczun KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

2 Kacper Sobczyk PTC (Pabianice) 2004

3 Adam Gryniewski UAKS PODLASIE (Białystok) 2005

3 Piotr Chełek SKS UNIA (Swarzędz) 2004

.............

8 Maciej Rogowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Klasyfikacja zespołowa

1 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 58

2 ZKS GRANICA (Gdańsk) 49

3 SKS UNIA (Swarzędz) 38

4 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 34

5 UAKS PODLASIE (Białystok) 30

...................

13 KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 12

15 UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 8

16-17 GSZS RYBNO (Rybno) 6

18 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 3

19-30 ZKS OLIMPIA (Elbląg) 0

Zapasy kobiet

Waga 33 kg

1 Zuzanna Klata LKS MAZOWSZE (Teresin) 2006

2 Oliwia Maziarz ZTS SOKÓŁ (Lublin) 2006

3 Alicja Lenckowska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Waga 39 kg

1 Kinga Jaroniek AKS (Piotrków Trybunalski) 2006

2 Wiktoria Wójcik ZTS SOKÓŁ (Lublin) 2005

3 Emilia Krajewska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

3 Klaudia Świniarska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

...............

5 Wiktoria Kryspin LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2006

Waga 42 kg

1 Wiktoria Jaroniek AKS (Piotrków Trybunalski) 2004

2 Karolina Baran ZTS SOKÓŁ (Lublin) 2004

3 Justyna Komza UKS SMS (Łódź) 2004

3 Karolina Monczkowska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

.............................

5 Monika Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Waga 46 kg

1 Julia Pracz UKS w Zalesiu (Łuków Zalesie) 2004

2 Nikola Krupińska LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

3 Izabela Linowiecka UKS SICIENKO (Sicienko) 2005

3 Emilia Sienkiewicz UAKS PODLASIE (Białystok) 2005

...................................

5 Agata Cieszniewska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Waga 50 kg

1 Regina Watras ZTS SOKÓŁ (Lublin) 2004

2 Klaudia Karwowska UKS w Zalesiu (Łuków Zalesie) 2004

3 Karolina Lewicka UKS SMS (Łódź) 2004

3 Weronika Rucińska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

......................

8 Wiktoria Świniarska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

10 Wiktoria Trawińska LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

11 Paulina Uzarska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Waga 54 kg

1 Julia Piwowarska UKS MASTER (Łódź) 2004

2 Natalia Radzio MLKS WISŁA (Świecie) 2004

3 Aleksandra Bartczak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

3 Marta Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

..................

5 Amelia Chyrzyńska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 58 kg

1 Karolina Domaszuk LUKS AMATOR (Juchnowiec) 2004

2 Wiktoria Chołodowska ZTS SOKÓŁ (Lublin) 2004

3 Julia Kańska UKS AKADEMIA SPORTU BANIOCHA-CONIEW (Baniocha) 2004

3 Oliwia Szulwic GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 62 kg

1 Klaudia Michalak ZTS SOKÓŁ (Lublin) 2004

2 Ewa Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

3 Maja Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

4 Alicja Federowicz LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2004

Waga 66 kg

1 Oliwia Glegolska UKS MASTER (Łódź) 2004

2 Dominika Pochowska ULKS GRYF (Wojnowo) 2006

3 Wioletta Wesołowska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2005

4 Patrycja Szymańska LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2004

Klasyfikacja zespołowa

1 GSZS RYBNO (Rybno) 93

2 ZTS SOKÓŁ (Lublin) 55

3 AKS (Piotrków Trybunalski) 36

4 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 31

5 MLKS WISŁA (Świecie) 21

6 UKS MASTER (Łódź) 20

...........................

12-14 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 9

Mini zapasy (styl wolny)

Waga 29 kg

5 Miłosz Charubin GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2008

5 Bernard Kaszyński LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2008

Waga 50 kg

1 Jan Kaczmarczyk LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2008

Waga 56 kg

1 Adrian Piotrowicz LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2007

Waga 56 kg+

1 Ksawier Skol LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2008

3 Kacper Szamrej UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2008

Mini zapasy (styl klasyczny)

Waga 32 kg

3 Kacper Golonka KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2007

Waga 38 kg

3 Hubert Jabłoński UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2008

5 Kacper Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2008

7 Kamil Świtalski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2008

9 Dawid Brzozowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

Waga 42 kg

3 Łukasz Hejda MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

5 Tymoteusz Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

8 Norbert Welc LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

Waga 45 kg

4 Ignacy Płoski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

Waga 50 kg

1 Nikodem Lewicki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn