Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (st. klasyczny) Olsztyn 2018 – Piękny dorobek, sześć złotych krążków

Fot. sokół lubawa facebook

W Olsztynie odbyły się w sobotę (22 września) Międzwywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Startowali reprezentanci klubów strefy D (województwa: mazowieckie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie). Świetnie wypadli gospodarze, którzy wprawdzie w punktacji województw znaleźli się za Mazowszem, ale indywidualnie zdobyli aż 6 złotych krążków.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Maximilian McGowan (Olimpia Elbląg) – 41 kg, Maciej Szmyd (Orzeł Karolewo) – 44 kg, Teodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 48 kg, Nikodem Zawadzki (Sokół Lubawa) – 52 kg, Franciszek Jaczun (Budowlani Olsztyn) – 62 kg i Konrad Łazarczyk (Orzeł karolewo) – 85 kg.

Zdobyliśmy cztery srebrne medale: Łukasz Łukasik (Olimp Ketrzyn_ - 41 kg, Sebastian Kowalkowski (Sokół Lubawa) – 52 kg, Szymon Kozłowski (CSZS Rybno) – 68 kg i Dominik Gniazdowski (Budowlani Olsztyn) – 75 kg oraz trzy brązowe: Denis Shepetun (Sokół Nowe Miasto Lubawskie) – 41 kg, Rafał Wangin (Warmia Lidzbark Warmiński) – 52 kg i Szymon Ptak (Orzeł Karolewo) – 68 kg.

Mazowszanie mieli znacznie liczniejszą ekipę i to głównie zadecydowało o ich pierwszym miejscu. Drugie w klasyfikacji województw wywalczyli reprezentanci Warmii i Mazur, trzecie Podlasia, a czwarte Kujaw i Pomorza. W punktacji klubowej zwyciężył Olimpijczyk Radom. Sekcje warmińsko-mazurskie dość proporcjonalnie partycypowały w dorobek regionu. Najwyżej sklasyfikowano Budowlanych Olsztyn.

Wyniki

Waga 38 kg

5 Kamil Bojarowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

8 Mikołaj Andrzejczyk UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2006

9 Adam Rogowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Waga 41 kg

1 Maximilian McGowan ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2006

2 Łukasz Łukasik UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2006

3 Denis Shepetun UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2006

Waga 44 kg

1 Maciej Szmyd GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

5 Kacper Wróblewski ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2005

8 Kacper Rogożyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2005

9 Wiktor Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Waga 48 kg

1 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

5 Miłosz Ziółkowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2005

9 Kacper Koczergo GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

10 Piotr Jaczun KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2006

12-13 Kacper Bartwicki GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Waga 52 kg

1 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

2 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

7 Kamil Boiwka LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

Waga 57 kg

5 Karol Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2004

10 Wiktor Ruszyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

Waga 62 kg

1 Fraciszek Jaczun KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

5 Maciej Monkiewicz KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

8 Maciej Rogowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

9-10 Wojciech Tamkun KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2006

9-10 Jakub Borkowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Waga 68 kg

2 Szymon Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

3 Szymon Ptak GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

Waga 75 kg

2 Dominik Gniazdowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2005

Waga 85 kg

1 Konrad Łazarczyk GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

Klasyfikacja drużynowa

1 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 13 24

2 MLUKS ORLIK (Wierzbica) 12 21

3 MOSiR (Grajewo) 6 11

4-6 UAKS PODLASIE (Białystok) 6 9

4-6 KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 6 9

4-6 UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 6 9

7 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 4 8

8-10 GSZS RYBNO (Rybno) 6 6

8-10 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 4 6

11-13 ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2 5

11-13 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 5 5

16-18 UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 1 2

16-18 UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2 2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn