XXX Międzynarodowy Memoriał Dąbrowskich Białystok 2018 – Sukcesy na Podlasiu

Fot. ks budowlani olsztyn facebook (ilustracja)

W sobotę (20 października) w Białymstoku odbył się XXX Międzynarodowy Memoriał im. Dąbrowskich w zapasach (styl klasyczny) Startowali zawodnicy 19 ekip. W tym goście zagraniczni z: Litwy, Łotwy, Bialorusi i Czech. Warmię i Mazury reprezentowali klasycy z Budowlanych Olsztyn, Warmii Lidzbark Warmiński, Sokoła Lubawa i Olimpii Elbląg. W sumie zdobyliśmy siedem medali w tym trzy złote.

W grupie kadetów na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Żukowski (Budowlani) – 48 kg, natomiast w młodzikach złoto wywalczyli: Teodor Sadowski (Warmia) – 48 kg i Franciszek Jaczun (Budowlani) – 62 kg. Drugie miejsca zajęli: Nikodem Zawadzki (Sokół) - 52 kg i Cyprian Kowalik (Warmia) – 57 kg, a trzecie: Sebastian Kowalkowski (Sokół) – 52 kg i Krzysztof Mówiński (Budowlani) – 68 kg.

W klasyfikacji drużynowej Budowlani Olsztyn zajęli dziewiąte, a Warmia Lidzbark Warmiński dziesiąte miejsce, warto jednak dodać, że kluby warmińsko-mazurskie reprezentowało znacznie mniej zawodników niż to było w przypadku innych sekcji.

Wyniki

Kadeci

Waga 48 kg

1 Wiktor Żukowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2002

Waga 55 kg

5 Igor Ewertowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

5 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2003

Waga 60 kg

5 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

8 Przemysław Opolski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2001

9 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

11 Dawid Empel MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

12-14 Jerzy Wachniewski-Zapała ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2003

Waga 65 kg

7 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

11 Filip Łużyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 71 kg

3 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2002

Waga 80 kg

5 Krzysztof Szymański LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

Młodzicy

Waga 48 kg

1 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

3 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

Waga 52 kg

2 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Waga 57 kg

2 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

Waga 62 kg

1 Fraciszek Jaczun KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

Waga 68 kg

3 Krzysztof Mówiński KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 2004

Klasyfikacja drużynowa

1 UAKS PODLASIE (Białystok) 90

2 BELARUS (Grodno) 81

3 BELARUS (Lida) 46

4 UKS ZDROWY TARGÓWEK (Warszawa) 41

5 BELARUS (Brest) 34

6 LATVIA (Daugavpils) 33

....................

9 KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 29

10 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 25

12 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 17

19 ZKS OLIMPIA (Elbląg) 0

Młodzieżowe MP (styl wolny) Chełm 2018 – Olsztynianin piąty

Na rozgrywanych w Chełmie Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (U23) w stylu wolnym zawodnik Budowlanych Olsztyn Sebastian Kasztanowski zajął 5 miejsce w kat. 125 kg.

Waga 125 kg

1 Kamil Kościółek ZKS STAL (Rzeszów) 1996

2 Radosław Dutkiewicz MUL KS PLATAN (Borkowice) 1997

3 Denis Mateyko UKS IRON BULLS (Bielawa) 1996

3 Paweł Jarczyński KS SOBIESKI (Poznań) 1995

..........................

5 Sebastian Kasztanowski KS BUDOWLANI OLSZTYN (Olsztyn) 1998

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn