Brąz G. Suchorowca w Memoriale Redy - Tropem brata

W Warszawie odbył się jubileuszowy X Memoriał Stanisława Reda w zapasach w stylu wolnym. Tm razem obsada dopisała. Organizatorzy zaprosili reprezentantów: Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji. Startowali również wolniacy czołowych polskich klubów. Do rywalizacji dopuszczono w jednocześnie seniorów i juniorów, tym bardziej warto zwrócić uwagę na brązowy medal zdobyty przez Grzegorza Suchorowca (waga 60 kg), reprezentującego KS Ołów Ryn.

 

 Nasz zawodnik jeszcze niedawno startował w grupie kadetów, jest świeżo upieczonym juniorem i w nowy rozdział swej kariery sportowej wszedł z przytupem. W stolicy zaprezentował się z jak najlepszej strony. W pierwszym pojedynku wyraźnie pokonał Słowaka Petera Pastora, potem jednak trafił na znakomitego Ukraińca. Nie dał mu rady, zresztą Wasyl Shuptar wygrał tę kategorię, zwyciężając przed czasem mistrza Polski. W potyczce o brąz Grzegorz nie dał szans Kiryłowi Kaniukowi  Białorusi.

W sumie bardzo udany występ, oby został przypieczętowany dobrym wynikiem w zbliżającym się Pucharze Polski juniorów w Kraśniku. Grzegorz jest młodszym bratem Michała Suchorowca, reprezentanta Polski w młodszych kategoriach, który jest w trakcie zmiany barw klubowym. Rozpoczął studia w Olsztynie i ma reprezentować Budowlanych .

W Warszawie startował jeszcze inny zawodnik z Rynu Paweł Gocaliński w wadze do 74 kg., ale miał dużego pecha w losowaniu. Trafił na najmocniejszych wolniaków tej kategorii. Przegrał walki z reprezentantem Ukrainy oraz mistrzem Polski i został sklasyfikowany na 14 miejscu.

Klasyfikacja zespołowa:

 1 Ukraina   27

2 Gwardia warszawa 20

3 Dąb Brzezina  17

4 Czechy  16

5 Słowacja  15

6 Białoruś  15

………………….

15 Ołów Ryn   2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn