Puchar PZŻ (1) Puck 2015 – Trzy zwycięstwa dla Warmii i Mazur

W Pucku zakończyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Rywalizowali przedstawiciele kilku klas. Silny wiatr uniemożliwił rozegranie wyścigów w niedziele utrzymano więc rezultaty z soboty. W klasie 49er wygrali  utrzymujący się w wysokiej formie (2 miejsce w Garda Trentino Olympic Week) Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), w Laser Radial triumfował  Agata Barwińska (MOS Iława), a w 470 Kamil Cesarski,/Beniamin Waszkiewicz (Baza Mrągowo).

Zjawiło się prawie 150 żeglarzy, a to tylko część floty, bowiem za tydzień rywalizować będą przedstawiciele kolejnych klas.

Wyniki

49 er

1 Tomasz Januszewski, 1988, Jacek Nowak, AZS UWM OLsztyn 10,0 2 2 1 1 1 2 (3) 1    

2 Łukasz Przybytek, 1989, Paweł Kołodziński, 1988, AZS AWFiS Gdańsk 11,0 1 1 2 2 (3) 1 1 3    

3 Przemysław Filipowicz, 1992, Jacek Piasecki, 1994, AWFiS Gdańsk/SKŻ Sopot 19,0 3 3 3 3 2 3 (4) 2    

4 Dominik Buksak, 1992, Grzegorz Goździk, 1991, AZS AWFiS Gdańsk 26,0 4 4 4 4 4 4 2 (5)    

5 Konrad Lipski, 1995, Szymon Wierzbicki, 1992, YKP Gdynia/SKŻ Sopot 34,0 5 5 5 5 5 (7) 5 4    

6 Madeleine Zielińska, 1989, Nadia Zielińska, 1989, AZS UWM OLSZTYN 43,0 6 6 6 6 6 6 (7) 7    

7 Artur Ponieczyński, 1990, Filip Walczak, 1993, AZS UW Warszawa 46,0 7 7 (dnf) dnc 7 5 6 6    

Laser Radial

Kobiety

1 Agata Barwińska, Female, 1995, MOS SSW Iława 21,0 7 4 2 (ufd) 5 3

2 Anna Weinzieher, Female, 1990, AZS UW Warszawa 22,0 5 3 5 3 (7) 6

3 Paulina Czubachowska, Female, 1993, "FIR"Warszawa 26,0 3 7 (8) 8 4 4

4 Magdalena Kwaśna, Female, 1998, CHKŻ Chojnice 28,0 (6) 5 6 6 6 5

5 Zofia Urbaś, Female, 1995 61,0 9 12 11 (16) 13 16

6 Julia Stefaniak, Female, 1995, AZS UW Warszawa 66,0 10 (16) 15 15 12 14

...............................................................

9 Wiktoria Gołębiowska, Female, 2000, MOS SSW Iława 167,0 35 39 40 13 (43) 40

10 Anna Bak, Female, 1997, AZS UWM Olsztyn 169,0 30 35 39 26 39 (44)

14 Paulina Daniszewska, Female, 2015, MBSW/UKŻR GIŻYCKO 186,0 39 (45) 43 30 42 32

Fot. polski związek żeglarski

Mężczyźni

1 Marcin Rudawski, Male, 1981, MKS 2 Warszawa 5,0 (2) 1 1 1 1 1

2 Mateusz Hanke, Male, 1989, AZS AWFiS Gdańsk 9,0 1 2 (3) 2 2 2

3 Jakub Rodziewicz, Male, 1998, SEJK"Pogoń"Szczecin 22,0 4 6 4 5 3 (7)

4 Wojciech Lipke, Male, 1997, SEJK"Pogoń"Szczecin 35,0 8 (9) 7 4 8 8

5 Jerzy Bajko, Male, 1997, SEJK"Pogoń"Szczecin 47,0 (12) 8 10 9 11 9

6 Rafał Błażejczyk, Male, 1997, AZS UWM Olsztyn 54,0 11 (15) 14 10 9 10

............................................................................

18 Adam Żuber, Male, 1981, AZS UWM OLSZTYN 118,0 28 13 20 (44) 36 21

30 Mateusz Leszko, Male, 1986, "BAZA"Mrągowo 204,0 40 31 (ufd) 45 45 43

RS:X 8,5

Kobiety

1 Małgorzata Białecka, Female, 1988, SKŻ"Hestia"Sopot 9,0 (5) 3 3 1 1 1

2 Zofia Klepacka, Female, 1986, YKP Warszawa 9,0 2 2 1 2 2 (3)

3 Maja Dziarnowska, Female, 1990 14,0 1 1 4 3 5 (7)

4 Agnieszka Bilska, Female, 1993, SKŻ"Hestia"Sopot 19,0 6 4 2 5 (7) 2

5 Hanna Zembrzuska, Female, 1992, KS CŻ Szczecin 24,0 4 6 6 (ocs) 3 5

6 Karolina Lipińska, Female, 1995, SKŻ"Hestia"Sopot 32,0 7 (9) 5 6 6 8

............................................................

9 Patrycja Lis, Female, 1996, "BAZA"Mrągowo 84,0 (dnf) dnf dnf 11 16 11

Mężczyźni

1 Marcel Jagniewski, Male, 1998, SKŻ"Hestia"Sopot 34,0 3 7 8 7 9 (13)

2 Mateusz Grochowski, Male, 1997, SKŻ"Hestia"Sopot 40,0 8 5 7 (14) 11 9

3 Michał Zych, Male, 1998, SKŻ"Hestia"Sopot 48,0 10 8 (dnf) 10 14 6

4 Patryk Chojnicki, Male, 1999, "BAZA"Mrągowo 50,0 9 11 9 9 (12) 12

5 Mateusz Kraśniewski, Male, 1999, GKŻ Gdańsk 78,0 (dnf) dnf dnf 12 10 10

6 Michał Warzocha, Male, 1999, "BAZA"Mrągowo 78,0 12 (dnf) dnf 13 13 17

......................................................................

8 Bartłomiej Waszkiewicz, Male, 1997, "BAZA"Mrągowo 94,0 13 (dnf) dnf 20 18 20

10 Krzysztof Nadolski, Male, 1997, "BAZA"Mrągowo 109,0 (dnf) dnf dnf 21 21 21

RS:X 9,5

1 Piotr Myszka, Male, 1981, AZS AWFiS Gdańsk 5,0 1 1 1 1 1 (2)

2 Paweł Tarnowski, Male, 1994 10,0 2 3 2 (4) 2 1

3 Radosław Furmański, Male, 1996, DKŻ Dobrzyń 21,0 4 (8) 4 3 3 7

4 Marcin Urbanowicz, Male, 1993, SKŻ"Hestia"Sopot 22,0 (10) 4 8 2 4 4

5 Artem Javadav, Male, 1997, Belarus 29,0 3 7 7 (10) 6 6

6 Karel Lavicky, Male, 1985, Czech Republic 32,0 5 5 5 6 (13) 11

................................................................................

11 Jan Maszkiewicz, Male, 1991, "BAZA"Mrągowo 52,0 9 12 (13) 7 11 13

470

Kobiety

1 Linda Fahrni, 1993, Female, Maja Siegenthaler, 1992 12,0 2 3 (5) 1 1 (7)

2 Agnieszka Skrzypulec, 1989, Female, Irmina Mrózek-Gliszczyńska, 1992 12,0 (4) 1 1 4 4 2

3 Antonina Marciniak, 1995, Female, Karolina Sołtaniuk (MOS Iława/Baza Mrągowo), 1997 42,0 9 7 9 (11) 7 10

Mężczyźni

1 Kamil Cesarski, 1996, Male, Beniamin Waszkiewicz, (Baza Mrągowo)1997 8,0 1 (2) 2 2 2 1

2 Maciej Sapiejka, 1995, Male, Adam Krefft, 1994 20,0 3 (8) 6 3 3 5

3 Filip Florek, 1994, Male, Dominik Janowczyk, 1995 22,0 6 4 4 5 (9) 3

2 Marcin Urbański, 1998, Male, Paweł Krysiak, 1998 27,0 5 (9) 3 9 6 4

5 Michał Wysocki, 1985, Male, Paweł Wysocki, 1990 34,0 (8) 5 8 7 8 6

6 Oleksandr Izarov, 1996, Male, Savscenko 36,0 (7) 6 7 8 (11) 8

...........................................................

7 Paweł Roszkowski, 1997, Male, Wiktor Samoraj, (Baza Mrągowo) 1996 40,0 (10) 10 10 6 5 9

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn