Mistrzostwa Województwa (Optimist, L’Equipe i Laser 4.7) Olsztyn 2015 – Po medale w pięknej scenerii

Akcentem sportowym otwarcia nowej żeglarskiej areny w Olsztynie na Słonecznej Polanie były Mistrzostwa Województwa w klasach młodzieżowych. Na j. Krzywym (26 i 27 września) śmigało wiele łódek Szczególnie dopisała frekwencja w klasie Optimist, w której tytuł wywalczył Mikołaj Merkler (Baza Mrągowo). W klasie L’Equipe złoto też dla mrągowianek: Emilii Koperskiej i Nikoli Kociubskiej. W klasie 4.7 triumfował Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko).

Pierwsze miejsce w optimistkach w klasyfikacji dziewcząt zajęła Magdalena Chyła – reprezentantka gospodarzy. Równolegle rywalizowano o Puchar YC Nauticus, gdzie też najlepsi okazali się nowi mistrzowie województwa. Wśród najmłodszych optimistkarzy (do lat 9) trofeum wywalczyła Dominika Grala (UKŻ Pisz).

Mistrzostwa Województwa w klasie Optimist

1. Mikołaj Merkler K.S. Baza Mrągowo 2004 1 2 1 13* 1 5.0

2.(1) Magdalena Chyła Nauticus YC Olsztyn 2003 7* 3 4 3 3 13.0

3. Mateusz Gigielewicz K.S. Baza Mrągowo 2005 6 24* 2 5 2 15.0

4. Patryk Chełkowski MBSW UKŻR Giżycko 2006 13* 1 5 7 8 21.0

5. Cezary Sternicki K.S. Baza Mrągowo 2001 12 7 6 1 12* 26.0

6.(2) Amelia Dziąba MBSW UKŻR Giżycko 2003 2 4 23* 15 10 31.0

7. Jakub Kluk MBSW UKŻR Giżycko 2006 21* 6 11 12 5 34.0

8.(3) Lena Sobiech UKS Żegluj Lublin 2003 9 11 15* 8 6 34.0

9. Bartosz Kalicki UKS MOS Ełk 2003 8 8 18 BFD* 7 41.0

10.(4) Laura Banach K.S. Baza Mrągowo 2004 5 38* 17 4 16 42.0

.......................................................................................................

11. Rafał Pogorzelski Nauticus YC Olsztyn 2003 10 19* 12 11 11 44.0

12. Wiktor Robaczewski Junga Olsztyn 2003 16 5 22 26* 4 47.0

13. Adam Sokołowski Nauticus YC Olsztyn 2003 25 16 9 2 DSQ* 52.0

14.(5) Urszula Szymanowska UKS MOS Ełk 2001 15 10 3 38* 25 53.0

15. Piotr Błoński UKS Żegluj Lublin 2002 27* 18,7 20 9 9 56,7

16. Igor Barcikowski Nauticus YC Olsztyn 2004 31* 9 16 6 26 570

17. Piotr Raszczyk UKŻ Pisz 2005 11 14 14 19 19* 58.0

18. Bartek Andrzejak Nauticus YC Olsztyn 2004 34* 15 25 10 13 63.0

19.(6) Adrianna Krystochowicz UKS MOS Ełk 2002 3 25* 21 22 18 64.0

20. Konrad Dziąba MBSW UKŻR Giżycko 2004 22 17 10 24* 20 69.0

21.(7)Julia Jędrasik Junga Olsztyn 2004 4 29 26 17 29* 76.0

22.(8) Lidia Kalinowska UKS MOS Ełk 2002 19 12 28* 21 24 76.0

23.(9) Dominika Grala UKŻ Pisz 2006 14 13 24 31* 27 78.0

24. Paweł Kuszewski MBSW UKŻR Giżycko 2004 29 40* 7 18 33 87.0

25. Patryk Furmanek SSW MOS Iława 2005 17 32 13 25 38* 87.0

26.(10)Amelia Potejko MBSW UKŻR Giżycko 2006 33 33 8 36* 14 88.0

27. Jakub Kamiński MBSW UKŻR Giżycko 2003 26 18 29* 23 21 88.0

28. Kacper Mik UKS MOS Ełk 2002 20 26 32* 16 28 90.0

29. Wiktor Matwiejuk UKS Żegluj Lublin 2003 18 30* 27 29 22 96.0

30. Nina Machowicz UKS Żegluj Lublin 2001 44* 23 19 33 23 98.0

31. Aleksander Hlebowicz Nauticus YC Olsztyn 2004 24 31 35* 28 17 100.0

32. Michał Mazurowski Nauticus YC Olsztyn 2004 32 21 34 66* 15 102.0

33. Marcel Wolętek Nauticus YC Olsztyn 2004 48* 28 31 14 35 108.0

34. Joanna Fabisiak MBSW UKŻR Giżycko 2003 23 35 36 20 42* 114.0

35. Igor Kapuściński AZS UWM Olsztyn 2004 30 20 39* 35 37 122.0

36. Aleksandra Raukuć Junga Olsztyn 2004 38 27 30 27 51* 122.0

37. Tymoteusz Wysocki Junga Olsztyn 2005 46* 22 33 34 34 123.0

38. Maciej Dobrowolski UKS Żegluj Lublin 2001 41 57* 37 32 32 142.0

39. Anastazja Pastuszka UKŻ Pisz 2006 52* 43 40 30 30 143.0

40. Jakub Tomczyński K.S. Spójnia Warszawa 2004 28 39 41 58* 39 147.0

41. Natalia Burczyńska Junga Olsztyn 2005 45* 34 44 40 36 154.0

42. Alicja Łowicka Nauticus YC Olsztyn 2005 37 36 57* 37 45 155.0

43. Ziemowit Chursan UKS Żegluj Lublin 2002 60* 48 38 60 31 177.0

44. Karolina Skwarek AZS UWM Olsztyn 2005 35 54 47 57* 46 182.0

45. Agnieszka Zadora UKS Żegluj Lublin 2004 56 49 42 64* 43 190.0

46. Lena Cituk MBSW UKŻR Giżycko 2007 39 41 59* 56 56 192.0

47. Alicja Kolman AZS UWM Olsztyn 2003 42 53* 53 52 47 194.0

48. Julian Podwalski SSW MOS Iława 2005 59 37 65* 43 57 196.0

49. Mateusz Buło K.S. Baza Mrągowo 2004 51 44 54 48 69* 197.0

50. Aleksander Miłowski Nauticus YC Olsztyn 2006 57 61 43 39 74* 200.0

51. Filip Olszewski K.S. Spójnia Warszawa 2006 40 50 64* 51 61 202.0

52. Bianka Śledzińska K.S. Spójnia Warszawa 2005 62 BFD* 48 41 52 203.0

53. Mikołaj Strupiński MBSW UKŻR Giżycko 2008 43 BFD* 72 42 48 205.0

54. Kacper Warywoda Nauticus YC Olsztyn 2005 47 66* 50 44 64 205.0

55. Kacper Dutkalski K.S. Spójnia Warszawa 2004 70 42 49 45 72* 206.0

56. Eliza Kołtak Nauticus YC Olsztyn 2005 55 46 58* 50 55 206.0

57. Anatol Navicki K.S. Spójnia Warszawa 2005 63* 51 45 54 62 212.0

58. Dominika Fajdasz K.S. Spójnia Warszawa 2005 71* 47 55 59 59 220.0

59. Magdalena Skórnóg MBSW UKŻR Giżycko 2006 53 56 56 61 65* 226.0

60. Iga Wielczyk SSW MOS Iława 2005 54 58 52 65* 63 227.0

61. Alicja Żuber AZS UWM Olsztyn 2006 49 71 74* 47 67 234.0

62. Aleksandra Wirzykiewicz Nauticus YC Olsztyn 2004 80* 64 75 46 50 235.0

63. Rafał Górski AZS AWFiS Gdańsk 2005 50 45 DNF* DNF 40 236.0

64. Amelia Kwiatkowska Nauticus YC Olsztyn 2005 65 68 60 49 73* 242.0

65. Krzysztof Ciborowski K.S. Spójnia Warszawa 2007 86* 59 62 71 53 245.0

66. Adam Turczynowicz K.S. Spójnia Warszawa 2005 73 55 80* 63 58 249.0

67. Mateusz Dobrzyński K.S. Spójnia Warszawa 2004 92* 69 77 67 41 254.0

68. Tymon Butkiewicz MBSW UKŻR Giżycko 2005 93* 60 46 72 80 258.0

69. Jan Karnowski K.S. Spójnia Warszawa 2006 82* 52 68 70 68 258.0

70. Alicja Michalewska SSW MOS Iława 2007 58 75 70 55 78* 258.0

71. Mikołaj Czałbowski MBSW UKŻR Giżycko 2008 36 76 92 DNF* 66 270.0

72. Kamil Stemplewski MBSW UKŻR Giżycko 2005 67 72 61 77* 70 270.0

Mistrzostwa Województwa w klasie L’Equipe

1. Emilia Koperska K.S. Baza Mrągowo 2000 Nikola Kociubska 2001 1 2* 1 1 1 1 2 7.0

2. Amelia Linowska K.S. Baza Mrągowo 2003 Julia Chmiel 2003 3 1 3 3 3 4* 3 16.0

3. Aleksandra Roszkowska K.S. Spójnia Warszawa 2001 Natalia Wocial 2002 4 4 6* 4 2 2 4 20.0

4. Maciej Kawka K.S. Spójnia Warszawa 2001 Aleksander Rybacki 2001 5* 3 4 2 4 5 5 23.0

5. Denis Szewczyk K.S. Baza Mrągowo 2001 Karol Świąć 2000 6 7* 2 5 5 7 1 26.0

6. Kamil Kalitowski K.S. Spójnia Warszawa 2002 Adrian Dubowski 2002 2 6 5 6 8 3 9* 30.0

7. Kuba Kowalczyk Nauticus YC Olsztyn 2003 Tomasz Zaniewski 2003 7 8* 8 7 6 6 7 41.0

8. Bartosz Łowicki Nauticus YC Olsztyn 2001 Antoni Wiśniewski 2004 8 5 7 8 7 9* 8 43.0

9. Szymon Miłowski Nauticus YC Olsztyn 2004 Kaceper Kowalczyk 2003 9* 9 9 9 9 8 6 50.0

10. Franciszek Zowczak K.S. Spójnia Warszawa/ K.S. Baza Mrągowo 2003 Iga Tecner 2001 10 DNS* DNS DNS DNS DNS DNS 65.0

Mistrzostwa Województwa w klasie Laser 4.7

1. Wojciech Klimaszewski UKŻR MBSW Giżycko 2001 9 9* 1 1 1 3 1 16.0

2. Michał Strupiński UKŻR MBSW Giżycko 2000 4 10* 2 2 2 2 4 16.0

3. Konstanty Sawicki AZS UWM Olsztyn 2002 5 2 7 3 8* 4 3 24.0

4. Piotr Dąbrowski UKŻR MBSW Giżycko 1998 10* 1 3 5 3 7 7 26.0

5. Michał Krawczyk AZS UWM Olsztyn 2001 6 8 9* 7 4 1 2 28.0

6.(1) Julia Rogalska UKŻR MBSW Giżycko 2002 1 6 8* 6 6 5 6 30.0

7. Radosław Jankowski KKS Warmia Olsztyn 1999 3 3 4 8 5 9* 8 31.0

8.(2) Wiktoria Gubin UKŻR MBSW Giżycko 1999 7 4 6 4 9* 6 5 32.0

9. Mateusz Siedlecki UKŻR MBSW Giżycko 2002 2 5 10* 9 10 8 9 43.0

10.(3) Aleksandra Wąsikowska AZS UWM Olsztyn 1999 8 7 5 10* 7 10 10 47.0

Regaty Nauticus Cup

Optimist B

1. Mikołaj Merkler K.S. Baza Mrągowo 2004 1 2 1 11* 1 5.0

2. Magdalena Chyła Nauticus YC Olsztyn 2003 7* 3 4 2 3 12.0

3. Mateusz Gigielewicz K.S. Baza Mrągowo 2005 6 21* 2 4 2 14.0

4. Patryk Chełkowski MBSW UKŻR Giżycko 2006 12* 1 5 6 8 20.0

5. Amelia Dziąba MBSW UKŻR Giżycko 2003 2 4 20* 13 10 29.0

6. Jakub Kluk MBSW UKŻR Giżycko 2006 19* 6 10 10 5 31.0

7. Adam Sokołowski Nauticus YC Olsztyn 2003 23* 14 8 1 9 32.0

8. Lena Sobiech UKS Żegluj Lublin 2003 9 10 14* 7 6 32.0

9. Laura Banach K.S. Baza Mrągowo 2004 5 35* 16 3 15 39.0

10. Bartosz Kalicki UKS MOS Ełk 2003 8 7 17 BFD* 7 39.0

Optimist U-9

1. Dominika Grala UKŻ Pisz 2006 1 1 1 2* 1 4.0

2. Anastazja Pastuszka UKŻ Pisz 2006 6* 2 2 1 2 7.0

3. Filip Olszewski K.S. Spójnia Warszawa 2006 3 3 6 6 9* 18.0

4. Aleksander Miłowski Nauticus YC Olsztyn 2006 7 6 3 3 14* 19.0

5. Mikołaj Strupiński MBSW UKŻR Giżycko 2008 4 BFD* 13 4 4 25.0

6. Krzysztof Ciborowski K.S. Spójnia Warszawa 2007 22* 5 5 13 6 29.0

7. Alicja Żuber AZS UWM Olsztyn 2006 5 10 14* 5 11 31.0

8. Jan Karnowski K.S. Spójnia Warszawa 2006 19* 4 9 12 12 37.0

9. Alicja Michalewska SSW MOS Iława 2007 8 12 11 8 17* 39.0

10. Zuzanna Zielińska Junga Olsztyn 2006 9 BFD* 7 11 18 45.0

Klasa L’Equipe

1. Emilia Koperska K.S. Baza Mrągowo 2000 Nikola Kociubska 2001 3 3 4* 1 1 2 1 1 1 1 2 16.0

2. Amelia Linowska K.S. Baza Mrągowo 2003 Julia Chmiel 2003 2 2 1 3 3 1 3 3 3 4* 3 24.0

3. Aleksandra Roszkowska K.S. Spójnia Warszawa 2001 Natalia Wocial 2002 4 1 2 2 4 4 6* 4 2 2 4 29.0

4. Denis Szewczyk K.S. Baza Mrągowo 2001 Karol Świąć 2000 1 4 3 6 6 7* 2 5 5 7 1 40.0

5. Maciej Kawka K.S. Spójnia Warszawa 2001 Aleksander Rybacki 2001 6 8* 5 4 5 3 4 2 4 5 5 43.0

6. Kamil Kalitowski K.S. Spójnia Warszawa 2002 Adrian Dubowski 2002 5 6 6 7 2 6 5 6 8 3 9* 54.0

7. Kuba Kowalczyk Nauticus YC Olsztyn 2003 Tomasz Zaniewski 2003 7 5 8* 8 7 8 8 7 6 6 7 69.0

8. Bartosz Łowicki Nauticus YC Olsztyn 2001 Antoni Wiśniewski 2004 8 7 7 5 8 5 7 8 7 9* 8 70.0

9. Szymon Miłowski Nauticus YC Olsztyn 2004 Kaceper Kowalczyk 2003 9* 9 9 9 9 9 9 9 9 8 6 86.0

10. Franciszek Zowczak K.S. Spójnia Warszawa/ K.S. Baza Mrągowo 2003 Iga Tecner 2001 DNS* DNF 10 10 10 DNS DNS DNS DNS DNS DNS 107.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn