Mistrzostwa PSKC Krynica Morska – Trzy przepustki piszan na szerokie wody

Fot. pmos pisz facebook

W Krynicy Morskiej odbyły się w ostatni weekend czerwca Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. Oprócz rywalizacji o tytuły młodzi żeglarze walczyli też o przepustki na najważniejsze imprezy międzynarodowe MS i ME oraz Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Do reprezentacji Polski awansowały trzy załogi Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu.

Te same, które w minionym roku brylowały w ME na Balatonie, a więc mistrzowie kontynentu Paweł Grabowski i Krystian Krysiak oraz Piotr Leymańczyk/Julia Mielewczyk i Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis. Wszystkie trzy duety są w czołowej siódemce klasyfikacji Pucharu Polski

W Krynicy Morskiej na 3 miejscu na podium stanęli Paweł Grabowski i Krystian Krysiak, 5 miejsce zajęli Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk, w tym 2 miejsce w kategorii mix, 8 miejsce przypadło Magdalenie Leymańczyk i Zuzannie Grusznis, a tym samym 3 miejsce w kategorii dziewcząt, 13 miejsce zajęły Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłowska, w tym 1 miejsce w kategorii do lat 14.W imprezie startowali też cadeciarze” MBSW/UKŻR Giżycko i UKŻ Ostróda i MKŻ Mikołajki

Klasyfikacja Open Mistrzostw PSKC

1 Eryk Martynko 00r., Kinga Martynko 04r., MIX, UKŻ GROT OSIR Suwałki 24,0 1 3 3 (7) 3 1 1 1 1 3 7      

2 Julia Hościłowicz 00r., Julia Kundzicz 05r., K, UKŻ GROT OSIR Suwałki 30,0 (10) 7 4 1 4 4 2 3 2 2 1      

3 Paweł Grabowski 01r., Krystian Krysiak 04r., PMOS Pisz 35,0 2 2 1 2 1 12 5 (ocs) 4 1 5      

4 Marcin Jarczewski 02r., Adam Rutkowski 06r., MKS DWÓJKA Warszawa 46,0 3 4 2 6 (13) 3 3 4 8 5 8      

5 Piotr Leymańczyk 00r., Julia Mielewczyk 06r., MIX, PMOS Pisz 48,0 (13) 5 9 4 5 2 6 6 3 6 2      

6 Karolina Cendrowska 02r., Hanna Gloeh 05r., K, MKS DWÓJKA Warszawa 52,0 6 1 7 3 2 (dns) 7 8 6 8 4

..........................................

8 Magdalena Leymańczyk 02r., Zuzanna Grusznis 06r., K, PMOS Pisz 88,0 7 9 12 10 8 5 4 9 12 (14) 12  

13 Bartosz Ligęza 02r., Jan Dobosz 05r., MBSW/UKŻR Giżycko 116,0 8 8 14 11 10 14 (dsq) 16 14 11 10

14 Patrycja Raszczyk 03r., Zuzanna Zachłowska 05r., K 14, PMOS Pisz 143,0 15 10 10 17 14 6 11 (ocs) 15 19 26

17 Wiktoria Ryzińska 02r., Izabela Leymańczyk 04r.,K, PMOS Pisz 210,0 19 28 8 19 16 22 26 13 (dns) 23 36

23 Paweł Kuszewski 04r., Wiktor Łepkowski 05r., 14, MBSW/UKŻR Giżycko 237,0 26 22 25 23 27 (28) 25 26 23 18 22

29 Krzysztof Kołakowski 03r., Adrian Ruszczyński 03r., 14, UKŻ Ostróda 266,0 30 19 (36) 32 24 29 21 17 35 31 28      

30 Krystian Kołakowski 02r., Bartosz Kuliś 08r., UKŻ Ostróda 270,0 32 23 26 34 23 26 19 28 30 29 (35)

31 Laura Banach 04r., Anna Tymińska 08r., K 14, MKŻ Mikołajki 290,0 (dnc) dnc dnc dnc dnc 10 15 16 20 25 25 9

34 Oliwia Kuliś 05r., Marta Kowalczyk 02r., K, UKŻ Ostróda 304,0 29 30 27 33 34 31 32 32 27 (36) 29

37 Stanisław Dann 04r., Jan Melzer 05r., 14, MBSW/UKŻR Giżycko 332,0 (dnf) 29 35 36 31 23 34 33 33 ufd 33

39 9785 Filip Zajączkowski 03r., Jakub Dołbizno 05r., 14, MBSW/UKŻR Giżycko 357,0 (dnf) 37 38 39 33 32 35 31 37 37 38

41 Natalia Zimecka 02r., Amelia Leszczyńska 06r., K, MKŻ Mikołajki 429,0 (dnc) dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc 35 34

43 Oliwia Ejdys 05r., Katarzyna Tymińska 06r., K 14, MKŻ Mikołajki 438,0 (dnc) dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc 39 39

Mix

2 Piotr Leymańczyk 00r., Julia Mielewczyk 06r., MIX, PMOS Pisz 48,0 (13) 5 9 4 5 2 6 6 3 6 2

Dziewczęta

3 Magdalena Leymańczyk 02r., Zuzanna Grusznis 06r., K, PMOS Pisz 88,0 7 9 12 10 8 5 4 9 12 (14) 12  

4 Patrycja Raszczyk 03r., Zuzanna Zachłowska 05r., K 14, PMOS Pisz 143,0 15 10 10 17 14 6 11 (ocs) 15 19 26

6 Wiktoria Ryzińska 02r., Izabela Leymańczyk 04r.,K, PMOS Pisz 210,0 19 28 8 19 16 22 26 13 (dns) 23 36

9 Laura Banach 04r., Anna Tymińska 08r., K 14, MKŻ Mikołajki 290,0 (dnc) dnc dnc dnc dnc 10 15 16 20 25 25 9

12 Oliwia Kuliś 05r., Marta Kowalczyk 02r., K, UKŻ Ostróda 304,0 29 30 27 33 34 31 32 32 27 (36) 29

Do 14 lat

1 Patrycja Raszczyk 03r., Zuzanna Zachłowska 05r., K 14, PMOS Pisz 143,0 15 10 10 17 14 6 11 (ocs) 15 19 26

5 Paweł Kuszewski 04r., Wiktor Łepkowski 05r., 14, MBSW/UKŻR Giżycko 237,0 26 22 25 23 27 (28) 25 26 23 18 22

9 Laura Banach 04r., Anna Tymińska 08r., K 14, MKŻ Mikołajki 290,0 (dnc) dnc dnc dnc dnc 10 15 16 20 25 25 9

Puchar Polski

1 Martynko Eryk 00, Martynko Kinga 04 UKŻ Grot Osir Suwałki 181,50

2 Hościłowicz Julia 00, Kundzicz Julia 05 UKŻ Grot Osir Suwałki 178,50

3 Grabowski Paweł 01, Krysiak Krystian 04 PMOS Pisz 175,25

4 Jarczewski Marcin 02, Rutkowski Adam 06 MKS Dwójka Warszawa 166,25

5 Leymańczyk Piotr 00, Mielewczyk Julia 06 PMOS Pisz 154,25

6 Cendrowska Karolina 02, Gloeh Hanna 05 MKS Dwójka Warszawa 152,50

7 Leymańczyk Magdalena 02, Grusznis Zuzanna 06 PMOS Pisz 139,50

8 Szlija Bartłomiej 01, Kurjańczyk Maciej 04 UKŻ Lemelka Kartuzy 138,00

9 Gloeh Julian 02, Wojciechowski Mikołaj 05 MKS Dwójka Warszawa 124,25

10 Czerwiec Łukasz 00, Zacher Ksawery 06 UKS Żeglarz Wrocław 121,00

....................................................

13 Ligęza Bartosz 02, Ługiewicz Konrad 06 MBSW/UKŻR Gizycko 117,75

14 Raszczyk Patrycja 03, Zachłowska Zuzanna 05 PMOS Pisz 103,50

19 Ryzińska Wiktoria 02, Leymańczyk Izabela 04 PMOS Pisz 84,00

20 Kuszewski Paweł 04, Aleksander Baklarz 05 MBSW/UKŻR Gizycko 80,25

26 Kołakowski Krzysztof 03, Kowalczyk Marta 02 UKŻ Ostróda 61,50

28 Banach Laura 04, Tymińska Katarzyna 08 MKŻ Mikołajki 60,50

29 Kołakowski Krystian 02, Kuliś Bartosz 08 UKŻ Ostróda 58,00

35 Kuliś Oliwia 05, Kowalczyk Marta 02 UKŻ Ostróda 37,25

38 Dann Stanisław 04 , Mezler Jan 06 MBSW/UKŻR Gizycko 28,25

39 Zimecka Natalia 02, Leszczyńska Amelia 06 MKŻ Mikołajki 18,75

40 Zajączkowski Filip 03, Dobosz jan 05 MBSW/UKŻR Gizycko 15,25

42 Ejdys Oliwia 05, Kalinowska Julia 05 MKŻ Mikołajki 11,00

45 Banach Dominika 05, Tymińska Katarzyna 06 MKŻ Mikołajki 6,00

48 Drozdowski Jakub 05, Chorążewicz Wojciech 06 MKŻ Mikołajki 0,75

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn