Srebrny Żagiel Optimista Kiekrz 2017 – Dziewczęta z Giżycka i Iławy bezkonkurencyjne

For. sailingnet.pl

W Kiekrzu zakończył się w niedzielę (6 sierpnia) Srebrny Żagiel Optimista – jedne z najstarszych regat w kraju skierowanych do najmłodszych wodniaków. Zdołano rozegrać po dziewięć wyścigów. Znakomicie wypadły tym razem żeglarki z Warmii i Mazur, bowiem w grupie A triumfowała Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko) – 3 w open i w grupie B Alicja Michalewska (SSW MOS Iława) też trzecia.

W czołówce nie zabrakło też chłopców. W rywalizacji Optimist A szóste miejsce wywalczył Adam Sokołowski (Nauticus YC Olsztyn), a Mikołaj Merkler (Baza Mrągowo), w „20” znaleźli się Jakub Kluk (MBSW/UKŻR Gizycko) i Bartosz Andrzejak (Nauticus YC Olsztyn). Amelia Potejko (MBSW/UKŻR Gizycko) była czwarta wśród dziewcząt.

W Optimist B Jan Klinicki (SSW MOS Iława) był piąty, a Kamil Stemplewski (MBSW/UKŻR Giżycko) ósmy.

Wyniki

Optimist A

1 Gracjan Grzech M 14 YKP GDYNIA 81,0 1 7 15 18 12 8 (34) 4 16

2 Ludwik Grzelak M 14 WTW WARSZAWA 89,0 (56) 2 14 25 9 25 1 1 12

3 Joanna Fabisiak K 13 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 1 99,0 17 1 1 21 1 (36) 28 24 6

4 Jan Witkowiak M 12 JKW POZNAŃ 99,0 (31) 15 21 14 2 9 19 2 17

5 Oliwier Urbański M 14 UKS BARNIM GOLENIÓW 111,0 28 8 10 (30) 21 17 3 20 4

6 Adam Sokołowski M 14 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 113,0 (38) 32 13 7 28 2 7 22 2

7 Anna Januszewska K 15 YK STAL GDYNIA 2 113,0 4 4 22 6 (27) 23 24 3 27

8 Michał Koczorowski M 12 AZS POZNAŃ 118,0 14 24 (41) 28 13 4 13 15 7

9 Mikołaj Merkler M 13 KS BAZA MRAGOWO 126,0 20 33 18 12 18 6 8 (53) 11

10 Antoni Sopata M 14 AZS POZNAŃ 157,0 22 (39) 29 32 16 19 2 32 5

................................................

14 Jakub Kluk M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 173,0 3 9 24 45 35 1 (52) 17 3

17 Bartosz Andrzejak M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 188,0 42 31 50 27 6 3 18 11 (51)

26 Amelia Potejko K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 4 202,0 11 20 16 (50) 40 37 44 19 15

31 Jakub Dąbek M 13 SSW MOS IŁAWA 211,0 53 16 6 16 36 5 (56) 45 34

33 Iga Wielczyk K 12 SSW MOS IŁAWA 6 216,0 13 25 2 53 (54) 41 31 33 18

35 Szymon Szczech M 14 SSW MOS IŁAWA 219,0 8 13 26 (57) 20 39 26 50 37

37 Wiktor Robaczewski M 14 SSW MOS IŁAWA 234,0 44 42 40 (48) 19 38 35 13 3

42 Julian Podwalski M 12 SSW MOS IŁAWA 256,0 51 26 32 31 48 (54) 5 18 45

45 Aleksander Hlebowicz M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 266,0 50 17 (56) 44 43 35 17 38 22

53 Patryk Furmanek M 12 SSW MOS IŁAWA 321,0 52 (dnf) 17 37 32 49 53 28 53

Optimist B

1 Jacek Kalinowski M 11 UKS ŻEGLARZ WROCŁAW 11,0 1 1 3 1 1 2 1 (39) 1

2 Michał Jaroszek M 11 KSW BALTIC   21,0 5 2 1 2 1 5 (17) 1 4

3 Alicja Michalewska K 10 SSW MOS IŁAWA 1 43,0 2 5 1 8 3 1 16 7 (23)

4 Paulina Rutkowska K 12 YKP GDYNIA 2 50,0 1 (22) 1 8 3 10 18 6 3

5 Jan Klinicki M 10 SSW MOS IŁAWA   53,0 2 3 6 (23) 6 12 5 11 8

6 Stanisław Radojewski M 13 JKW POZNAŃ   55,0 6 16 5 5 6 3 11 3 (17)

7 Zuzanna Zielińska K 11 MKŻ ŻNIN 3 57,0 8 3 2 3 3 10 3 25 (64)

8 Kamil Stemplewski M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO   66,0 10 17 16 2 7 6 6 (42) 2

9 Piotr Grabski M 12 SYC ZEFIR-DRAKKAR PORAJ   67,0 1 15 3 1 1 13 7 (50) 26

10 Filip Jarosiewicz M 11 OPTI CWM GDYNIA   68,0 5 6 4 6 5 14 2 26 (35)

..................................

21 Magdalena Skórnóg K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 10 99,0 2 14 14 13 14 16 15 (60) 11

54 Lena Cituk K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 26 186,0 6 27 30 10 12 30 (ufd) 47 24

83 Oskar Wielczyk M 10 SSW MOS IŁAWA   191,0 7 39 27 21 (44) 18 35 30 14

89 Natalia Chojnowska K 10 SSW MOS IŁAWA 43 199,0 16 22 (39) 38 30 35 15 25 18

114 Roch Dmuchowski M 11 SSW MOS IŁAWA   272,0 22 42 40 54 36 34 28 (ufd) 16

116 Kinga Furmanek K 10 SSW MOS IŁAWA 50 281,0 38 8 46 40 40 29 42 38 (51)

161 Zofia Gołębiowska K 11 BAZA MRĄGOWO 65 345,0 58 57 48 51 (59) 56 55 14 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn