Letnia OOM (1) Zegrze 2017 – Radość w Giżycku - trzy miejsca na podium i akcent Mrągowa

Fot.mbsw/ukżr giżycko

W Zegrzu zakończyła się we wtorek (8 sierpnia) pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Rywalizowano w trzech klasach: Laser 4.7, Laser Radial (chłopcy) i Techno 293. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli cztery medale, w tym trzy wodniacy znad Niegocina : Srebrne wywalczyli: Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko) w klasie Laser 4.7 i jej kolega klubowy Wojciech Klimaszewski w klasie Laser Radial.

Brązowe krążki przywożą: Konstanty Sawicki (MBSW/UKŻR Giżycko) w klasie Laser 4.7 i Dawid Litwinek (Baza Mrągowo) w Techno 293. 16 sierpnia rozpocznie się druga część zmagań żeglarzy. Wystartują zawodnicy w klasach: Cadet, Optimist i L’Equpie

Wyniki

Laser 4.7

Dziewczęta

1 Kinga Brzóska MKŻ Arka Gdynia 2002 (6.0) 4.0 2.0 2.0 1.0 1.0 3.0 4.0 17.0

2 Julia Rogalska UKZR Niegocin Giżycko 2002 3.0 3.0 1.0 1.0 2.0 (12.0) 2.0 7.0 19.0

3 Dominika Kęska UKŻ Wiking Toruń 2002 2.0 1.0 5.0 3.0 (8.0) 5.0 1.0 2.0 19.0

julia.oom

Chłopcy

1 Michał Krasodomski KS AZS AWFiS GDAŃSK 2003 (42.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 13.0 75.0 33.0

2 Grzempa Mateusz CHKZ Chojnice 2002 6.0 11.0 5.0 (13.0) 3.0 8.0 2.0 4.0 39.0

3 Konstanty Sawicki MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 2002 5.0 3.0 3.0 6.0 15.0 6.0 4.0 (38.0) 42.0

...............................

8 Tomasz Trajnowicz MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 2003 15.0 12.0 7.0 15.0 19.0 3.0 9.0 (39.0) 80.0

34 Jakub Kazukiewicz MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 2002 22.0 14.0 16.0 35.0 43.0 46.0 (47.0) 34.0 210.0

45 Hubert Maczyszyn MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 2003 25.0 (60.0 UFD) 34.0 52.0 29.0 50.0 46.0 21.0 257.0

kostek.oom

Laser Radial

1 Tytus Butowski KS AZS AWFiS GDAŃSK 2001 1.0 (13.0) 2.0 5.0 3.0 1.0 2.0 3.0 17.0

2 Wojciech Klimaszewski MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 2001 5.0 8.0 1.0 1.0 1.0 3.0 1.0 (33.0 UFD) 20.0

3 Jakub Marciniak JKW Poznań 2001 (6.0) 6.0 3.0 2.0 6.0 4.0 6.0 5.0 32.0

.....................................................

6 Piotr Malinowski MOS SSW Iawa 2001 3.0 4.0 4.0 (33.0 DNC) 2.0 33.0 RET 3.0 1.0 50.0

11 Daniil Fenko UKŻR GIżycko 2001 11.0 11.0 12.0 11.0 13.0 5.0 16.0 (19.0) 79.0

17 Mateusz Siedlecki MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 2002 23.0 23.0 5.0 6.0 19.0 18.0 (25.0) 14.0 133.0 108.0

30 Bartosz Guz MBSW/UKŻR ''NIEGOCIN'' GIŻYCKO' 2001 27.0 28.0 23.0 22.0 31.0 (33.0 DNC) 28.0 27.0 186.0

wojtek.oom

Techno 293

Dziewczęta

1 Karina Filip Gdański Klub Żeglarski 2003 3.0 1.0 1.0 3.0 1.0 1.0 2.0 (19.0 DNC) 1.0 13.0

2 Agata Banach AZS Poznań 2001 1.0 4.0 2.0 (5.0) 2.0 2.0 1.0 1.0 4.0 17.0

3 Julia Dawidowicz YKP Warszawa 2002 4.0 (6.0) 3.0 2.0 3.0 3.0 5.0 2.0 5.0 27.0

..........................

14 Kamila Niedbała Baza Mrągowo 2003 13.0 15.0 15.0 10.0 9.0 16.0 14.0 (19.0 DNC) 15.0 107.0

Chłopcy

1 Kamil Manowiecki SKŻ Ergo Hestia Sopot 2002 2.0 1.0 (5.0) 3.0 5.0 3.0 4.0 4.0 2.0 24.0

2 Michał Polak Gdański Klub Żeglarski 2002 8.0 (14.0) 2.0 1.0 2.0 1.0 3.0 5.0 5.0 27.0

3 Dawid Litwinek Baza Mrągowo 2001 1.0 (9.0) 1.0 6.0 1.0 5.0 8.0 3.0 4.0 29.0

.........................................

11 Michał Lis Baza Mrągowo 2004 24.0 22.0 (29.0) 2.0 10.0 7.0 24.0 7.0 12.0 137.0 108.0

24 Krzysztof Leński Baza Mrągowo 2002 20.0 10.0 8.0 (37.0) 36.0 20.0 35.0 24.0 22.0 175.0

25 Jakub Pyrek Baza Mrągowo 2001 17.0 (36.0) 33.0 15.0 18.0 34.0 20.0 25.0 14.0 176.0

41Oliwier Przybylak Baza Mrągowo 2004 (42.0) 37.0 42.0 24.0 39.0 39.0 31.0 38.0 30.0 280.0

45 Jan Pasiuk Baza Mrągowo 2002 44.0 39.0 37.0 43.0 43.0 (47.0 DNF) 41.0 36.0 41.0 324.0

Klasyfikacja klubów po I cz. OOM 2017

1 SKŻ Ergo Hestia Sopot 73      

2 Gdański Klub Żeglarski 52      

3 MKZ ARKA GDYNIA 40      

4 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 32      

5 MKS 2 Warszawa 30      

6 KS AZS AWFIS GDAŃSK 26      

...................................

12 Baza Mrągowo 16      

25 MOS SSW Iława 5        

Klasyfikacja województw po I cz. OOM 2017

1 pomorskie 214

2 mazowieckie 79

3 wielkopolskie 60

4 warmińsko-mazurskie 53

5 zachodniopomorskie 42

6 kujawsko pomorskie 18

7 świętokrzyskie 7

8 małopolskie 6

9 śląskie 6

10 podkarpackie 4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn