Letnia OOM Zegrze (II) 2017 – W Cadetach i L’Equipe dominacja bezdyskusyjna, w sumie mamy 10 medali (2 złote)

Fot. mragowo24.info (ilustracja)

Na Zalewie Zegrzyńskim zakończyła sie w niedzielę (20 sierpnia) druga część Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Przyniosła ona reprezentantom  Warmii i Mazur aż sześć medali, w tym dwa złote. Zwłaszcza w dwuosobowych klasach: Cadet i L’Equipe dominacja zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego jest bezdyskusyjna.

W klasie Cadet zaimponowali żeglarze PMOS Pisz, którzy zdobyli aż trzy krążki. W rywalizacji chłopców zwyciężyli utytułowani: Paweł Grabowski i Krystian Krysiak przed Piotrem Leymańczykiem i Julia Mielewczyk. W grupie dziewcząt drugie miejsce na podium wywalczyły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis.

W klasie L’Equipe bezkonkurencyjne okazały się faworytki Amelia Linowska i Julia Chmiel z Bazy Mrągowo, które uzyskały maksymalnym wynik. Srebrny medal zdobyła załoga Nauticusa YC Olsztyn Magdalena Chyła/Natalia Zdanowicz. Tuż za podium uplasowały się tez olsztyńskiej łodzie a w nich: Zuzanna Mróz i Kosma Krecz oraz Aleksandra Wirzinkiewicz i Antoni Wiśniewski.

W klasie Optimist medal brązowy zdobył reprezentant Polski Rafał Pogorzelski (Nauticus YS Olsztyn), ale konkurencja była duża (83 zawodników). Wśród dziewcząt najwyżej na siódmej pozycji sklasyfikowano Amelie Dziąba (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko).

Przypomnijmy, że w pierwszej części OOM w klasie Laser 4.7 dziewcząt srebro wywalczyła Julia Rogalska, a srebro i brąz w tej samej konkurencji wśród chłopców: Wojciech Klimaszewski i Konstanty Sawicki (wszyscy Giżycko). Również z brązem wrócił w klasie Techno 293 Dawid Litwinek z Bazy Mrągowo

Nasz dorobek w całej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w żeglarstwie to 10 medali: 2 złote 5 srebrnych i 3 brązowe. W klasyfikacji województw zajęliśmy trzecie miejsce za Pomorzem i Mazowszem. Najwyższe miejsce - trzecie w klasyfikacji klubowej zajął MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko).

Wyniki końcowe

Klasa Cadet

Dziewczęta

1 Julia Hościłowicz 2000 Julia Kundzicz 2005 UKŻ Grot OSiR Suwałki 1.0 1.0 (4.0) 1.0 4.0 2.0 9.0

2 Magdalena Leymańczyk 2002 Zuzanna Grusznis 2006 PMOS PISZ 2.0 (3.0) 2.0 3.0 3.0 3.0 13.0

3 Karolina Cendrowska 2002 Hanna Gloeh 2005 MKS Dwójka Warszawa (19.0 OCS) 14.0 1.0 2.0 1.0 1.0 19.0

4 Karolina Lubczańska 2001 Emilia Bałdych 2006 UKS Żeglarz Wrocław (19.0 OCS) 2.0 3.0 6.0 5.0 5.0 21.0

5 Anna Targos 2002 Julita Sitkowska 2005 MKS Dwójka Warszawa (19.0 OCS) 4.0 5.0 4.0 9.0 7.0 29.0

6 Daria Targos 2005 Małgorzata Bulik 2004 MKS Dwójka Warszawa (19.0 OCS) 6.0 14.0 7.0 2.0 6.0 35.0

.......................................................

7 Laura Banach 2004 Anna Tymińska 2008 MKŻ Mikołajki 3.0 10.0 10.0 5.0 (13.0) 9.0 37.0

11 Wiktoria Ryzińska 2002 Izabela Leymańczyk 2004 PMOS PISZ (19.0 OCS) 11.0 6.0 10.0 11.0 10.0 48.0

13 Oliwia Kuliś 2005 Marta Kowalczyk 2002 UKŻ Ostróda 5.0 12.0 (15.0) 9.0 15.0 13.0 54.0

14 Natalia Zimecka 2002 Amelia Leszczyńska 2006 MKŻ Mikołajki 7.0 (17.0) 8.0 13.0 12.0 16.0 56.0

15 Patrycja Raszczyk 2003 Zuzanna Zachłowska 2005 PMOS PISZ (19.0 OCS) 8.0 11.0 19.0 DSQ 8.0 15.0 61.0

18 Oliwia Ejdys 2005 Julia Kalinowska 2005 MKŻ Mikołajki (19.0 DNF) 18.0 19.0 DNC 16.0 19.0 DNF 17.0 89.0

Chłopcy

1 Paweł Grabowski 2001 Krystian Krysiak 2004 PMOS PISZ 1.0 1.0 1.0 (4.0) 2.0 1.0 6.0

2 Piotr Leymańczyk 2000 Julia Mielewczyk 2006 PMOS PISZ 3.0 2.0 2.0 3.0 1.0 (5.0) 11.0

3 Eryk Martynko 2000 Kinga Martynko 2004 UKŻ Grot OSiR Suwałki 2.0 (6.0) 4.0 1.0 3.0 2.0 12.0

4 Marcin Jarczewski 2002 Adam Rutkowski 2006 MKS Dwójka Warszawa (4.0) 3.0 3.0 2.0 4.0 3.0 15.0

5 Łukasz Czerwiec 2000 Ksawier Zacher 2006 UKS Żeglarz Wrocław 6.0 4.0 (17.0) 5.0 5.0 10.0 30.0

6 Bartłomiej Szlija 2001 Marcel Kurjańczyk 2004 UKŻ Lamelka (8.0) 8.0 6.0 7.0 7.0 6.0 34.0

....................................

7 Bartosz Ligęza 2001 Jan Dobosz 2005 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko (10.0) 5.0 9.0 8.0 8.0 8.0 38.0

12 Paweł Kuszewski 2004 Magdalena Skórnóg 2006 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 11.0 (17.0) 14.0 15.0 15.0 4.0 59.0

20 Krzysztof Kołakowski 2003 Zuzanna Markowska 2008 UKŻ Ostróda 16.0 19.0 16.0 20.0 18.0 (23.0) 89.0

22 Stanisław Dann 2004 Konrad Ługiewicz 2006 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 21.0 25.0 13.0 22.0 (27.0 DNC) 15.0 96.0

24 Krystian Kołakowski 2002 Bartosz Kuliś 2008 UKŻ Ostróda (24.0) 22.0 21.0 21.0 21.0 18.0 103.0

Fot. PMOS Pisz facebook

Klasa L,Equipe

1 Amelia Linowska 2003 Julia Chmiel 2003 Baza Mrągowo 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 5.0

2 Magdalena Chyła 2003 Natalia Zdanowicz 2004 Nauticus YC Olsztyn (3.0) 2.0 2.0 1.0 2.0 2.0 9.0

3 Jacek Muszyński 2007 Maksym Richter 2003 KS Spójnia Warszawa 4.0 (8.0) 3.0 3.0 3.0 4.0 17.0

4 Zuzanna Mróz 2002 Kosma Krecz 2005 Nauticus YC Olsztyn 2.0 3.0 4.0 (8.0) 7.0 3.0 19.0

5 Aleksandra Wirzinkiewicz 2004 Antoni Wiśniewski 2004 Nauticus YC Olsztyn (9.0) 5.0 5.0 4.0 4.0 5.0 23.0

6 Anna Żynda 2005 Natalia Obidzińska 2005 KS AZS AWFIS Gdańsk 5.0 4.0 6.0 (9.0) 9.0 6.0 30.0

........................................................

7 Hubert Bałdyga 2005 Grzegorz Sitarek 2003 Baza Mrągowo 7.0 7.0 (8.0) 6.0 5.0 8.0 33.0

8 Jakub Daniluk 2004 Aleksander Warno 2006 Nauticus YC Olsztyn 6.0 6.0 9.0 (12.0) 10.0 9.0 40.0

11 Malwina Podsiad 2006 Hanna Kuliś 2006 Baza Mrągowo 11.0 10.0 7.0 10.0 (14.0 DNC) 13.0 51.0

Optimist

Dziewczęta

1 Agnieszka Pawłowska 2003 CHKŻ Chojnice 1.0 1.0 2.0 4.0 1.0 (6.0) 2.0 11.0

2 Weronika Jaroszek 2002 KSW BALTIC 5.0 (12.0) 4.0 6.0 9.0 1.0 5.0 30.0

3 Emilia Roszkowska 2004 KS Spójnia Warszawa 8.0 (17.0) 1.0 7.0 7.0 5.0 4.0 32.0

4 Ewa Lewandowska 2006 KS AZS AWFiS Gdańsk 2.0 (33.0) 3.0 11.0 3.0 9.0 8.0 36.0

5 Anna Januszewska 2002 Yacht Klub Stal Gdynia 3.0 2.0 (22.0) 3.0 8.0 17.0 10.0 43.0

6 Julia Schmidt 2003 OPTI CWM 16.0 15.0 5.0 2.0 20.0 (27.0) 3.0 61.0

..........................................................

7 Amelia Dziąba 2003 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 19.0 9.0 21.0 5.0 11.0 (39.0) 1.0 66.0

22 Julia Jędrasik 2004 Baza Mrągowo 12.0 24.0 27.0 16.0 10.0 16.0 (28.0) 105.0

25 Joanna Fabisiak 2003 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 39.0 10.0 19.0 (42.0 UFD) 4.0 38.0 13.0 123.0

26 Iga Wielczyk 2005 SSW MOS Iława 25.0 34.0 32.0 10.0 21.0 18.0 (36.0) 140.0

31 Amelia Potejko 2006 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko (42.0 UFD) 31.0 20.0 17.0 17.0 37.0 35.0 157.0

Chłopcy

1 Maksymilian Cymerman 2002 UKS Barnim Goleniów 9.0 10.0 (52.0) 1.0 1.0 19.0 40.0

2 Ignacy Oźminkowski 2004 KS Spójnia Warszawa 10.0 1.0 (50.0) 3.0 11.0 23.0 48.0

3 Rafał Pogorzelski 2003 Nauticus YC Olsztyn 7.0 11.0 7.0 18.0 7.0 (52.0) 50.0

4 Mateusz Gwóźdź 2005 YKP GDYNIA 1.0 32.0 1.0 (35.0) 20.0 1.0 55.0

5 Patryk Kosmalski 2002 CHKŻ Chojnice 5.0 9.0 (45.0) 2.0 6.0 34.0 56.0

6 Igor Kuczys 2003 MKŻ Arka Gdynia 4.0 3.0 14.0 (33.0) 5.0 30.0 56.0

.......................................................................

19 Bartosz Andrzejak 2004 Nauticus YC Olsztyn 11.0 38.0 (53.0) 7.0 41.0 15.0 112.0

21 Jakub Kamiński 2003 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 2.0 49.0 (76.0) 16.0 30.0 25.0 122.0

25 Jakub Kluk 2006 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 23.0 24.0 33.0 12.0 (67.0) 37.0 129.0

27 Michał Mazurowski 2004 Nauticus YC Olsztyn 15.0 45.0 28.0 (59.0) 27.0 24.0 139.0

28 Igor Barcikowski 2004 Nauticus YC Olsztyn (51.0) 8.0 48.0 36.0 32.0 21.0 145.0

29 Mikołaj Merkler 2004 Baza Mrągowo 14.0 31.0 56.0 11.0 34.0 (66.0) 146.0

31 Mateusz Gigielewicz 2005 Baza Mrągowo 27.0 (84.0 BFD) 37.0 34.0 13.0 40.0 151.0

36 Adam Sokołowski 2003 Nauticus YC Olsztyn (60.0) 35.0 24.0 8.0 43.0 59.0 169.0

54 Konrad Dziąba 2004 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko (84.0 BFD) 2.0 72.0 42.0 39.0 53.0 208.0

56 Szymon Szczech 2003 SSW MOS Iława 39.0 58.0 (84.0 UFD) 40.0 48.0 27.0 212.0

59 Jakub Dąbek 2004 SSW MOS Iława 61.0 54.0 17.0 (80.0) 59.0 28.0 219.0

61 Wiktor Robaczewski 2003 SSW MOS Iława 55.0 52.0 (84.0 RET) 45.0 54.0 16.0 222.0

62 Julian Podwalski 2005 SSW MOS Iława 64.0 13.0 (78.0) 60.0 22.0 69.0 228.0

63 Patryk Furmanek 2005 SSW MOS Iława 49.0 67.0 47.0 (77.0) 36.0 35.0 234.0

68 Aleksander Hlebowicz 2004 Nauticus YC Olsztyn 33.0 51.0 67.0 52.0 (75.0) 71.0 274.0

78 Marcel Wolętek 2004 Nauticus YC Olsztyn 70.0 61.0 77.0 (84.0 DNC) 51.0 63.0 322.0

Klasyfikacja klubowa

1 SKŻ Ergo Hestia Sopot 73

2 MKS Dwójka Warszawa 68

3 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 53

3 MKŻ Arka Gdynia 53

5 Gdański Klub Żeglarski 52

6 CHKŻ Chojnice 46

......................................

11 Nauticus YC Olsztyn 39

12 Baza Mrągowo 35

13 PMOS PISZ 25

35 MOS SSW Iława 6

47 UKŻ Ostróda 0

Klasyfikacja województw

1 Pomorskie 340

2 Mazowieckie 163

3 Warmińsko-Mazurskie 161

4 Wielkopolskie 80

5 Zachodniopomorskie 69

6 Podlaskie 29

7 Dolnośląskie 21

8 Kujawsko-Pomorskie 21

9 Śąskie 20

10 Małopolskie 14

11 Świętokrzyskie 7

12 Lubuskie 5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn