Mistrzostwa PSKO Optimist B Giżycko 2017 – W finałach nie było już tak łatwo, Tymoteusz Wysocki z OKŻ na ósmym miejscu

Fot. okż olsztyn facebook

Na jeziorze Niegocin w Giżycku zakończyły sie (27 sierpnia) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenie Klasy Optimist. Rywalizowało ponad 400 młodych żeglarzy grupy B. Po sześciu wyścigach stawce przewodził zawodnik Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego Tymoteusz Wysocki, z maksymalnym wynikiem.W decydujących rozgrywkach finałowych nie było już tak łatwo i olsztynianin zakończył regaty na 8 miejscu.

Z dziewcząt najwyżej na 9 pozycji sklasyfikowano Alicję Michalewską (SSW MOS Iława). W kategorii zawodników do lat 9 drugie miejsce zajął Mikołaj Strupiński (MBSW/UKŻR Giżycko) Organizatorzy jak zwykle zadbali by młodzi żeglarze czuli sie w Giżycku znakomicie. Przygotowali bogaty program pozasportowy. Końcówka wakacji była więc bardzo atrakcyjna.

Klasyfikacja końcowa

1 Adam Turczynowicz M 12 K.S SPÓJNIA - WARSZAWA 24,0 1 2 (bfd) 1 2 14 2 2

2(1) Paulina Rutkowska K 12 YKP GDYNIA 31,0 3 3 4 3 7 1 (50) 10

3 Piotr Grabski M 12 SYC ZEFIR-DRAKKAR PORAJ 32,0 2 4 (bfd) 2 18 2 1 3

4(2) Alicja Tutkowska K 10 YK STAL GDYNIA 33,0 7 1 17 1 2 1 4 (bfd)

5 Miłosz Michalak M 12 YKP GDYNIA 39,0 9 1 8 8 5 4 (13) 4

6 Igor Rudek M 11 MKŻ ARKA GDYNIA 41,0 7 11 2 10 3 5 3 (bfd)

7(3) Antonina Ołowiak K 11 YKP GDYNIA 45,0 (17) 6 5 17 4 1 6 6

8 Tymoteusz Wysocki M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 46,0 1 1 1 1 1 30 (64) 11

9 Iwo Reński M 12 YKP GDYNIA 47,0 2 5 6 1 7 1 (51) 25

10 Jeremi Szczukowski M 11 CHKŻ CHOJNICE 52,0 2 2 3 6 6 2 (33) 31

.......................................

24(9) Alicja Michalewska K 10 SSW MOS IŁAWA 80,0 4 29 (65) 1 3 11 16 1

32 Jan Klinicki M 10 SSW MOS IŁAWA 100,0 33 20 2 7 6 24 (71) 8

34(14) Lena Cituk K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 110,0 17 6 3 19 23 6 36 (dnf)

40(16) Dominika Grala K 11 UKŻ PISZ 118,0 3 17 4 6 6 22 60 (67)

52 Oskar Wielczyk M 10 SSW MOS IŁAWA 136,0 25 15 (dnf) 15 8 6 19 48

56(21) Magdalena Skórnóg K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 145,0 11 5 14 9 3 31 72 (dnf)

57 Michał Karnacewicz M 10 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 146,0 37 18 10 16 15 21 (68) 29

59 Mateusz Buło M 13 BAZA MRĄGOWO 149,0 11 10 5 35 28 17 (70) 43

61 Piotr Raszczyk M 12 UKŻ PISZ 153,0 9 34 6 5 16 45 38 (64)

86 Roch Dmuchowski M 11 SSW MOS IŁAWA 120,0 14 29 (bfd) 14 24 17 20 2

90(34) Natalia Chojnowska K 10 SSW MOS IŁAWA 141,0 34 13 23 6 35 24 (47) 6

91 Adrian Manista M 13 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 146,0 22 31 (50) 25 27 8 32 1

105 Szymon Maruszczak M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 173,0 18 (dnf) 33 7 20 21 37 37

106(2 U9) Mikołaj Strupiński M 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 176,0 28 47 36 6 17 29 13 (dnf)

108 Bolesław Nesterowicz M 11 UKŻ PIS 177,0 32 (38) 33 33 26 28 11 14

113(43) Natalia Burczyńska K 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 183,0 27 (bfd) 57 9 4 4 63 19

132 Jan Fuk M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 207,0 41 26 44 36 18 33 9 (dnf)

139 (54) Anastazja Patuszka K 11 UKŻ PISZ 224,0 15 26 24 62 19 25 (71) 53

149(60) Marta Chomik K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 241,0 30 31 20 50 29 40 41 (67)

156(64) Eliza Kołtak K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 256,0 20 22 24 52 44 41 53 (61)

173 Radosław Parzych M 12 BAZA MRĄGOWO 207,0 53 37 32 44 17 (65) 13 11

179 Kacper Warywoda M 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 219,0 16 30 18 21 dne (53) 22 28

199(79) Kinga Furmanek K 10 SSW MOS IŁAWA 259,0 51 48 30 12 46 42 30 (55)

208 Jakub Kleban M 11 UKS MOS EŁK 273,0 50 (ufd) 52 61 36 9 5 60

213 Antoni Kuźmiński M 11 BAZA MRĄGOWO 275,0 44 37 44 54 (bfd) 27 26 43

215(85) Aniela Graczyk K 11 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 279,0 53 56 52 47 34 28 (dnf) 9

216 (86)Amelia Kwiatkowska K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 284,0 44 37 37 (51) 45 50 42 29

223(89) (14U9) Hanna Borkowska K 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 294,0 40 36 19 35 42 38 (dnf) dnf

229 (15U9) Maciej Kasprzak M 9 SSW MOS IŁAWA 307,0 57 50 50 43 49 13 (64) 45

231 Maksymilian Pastuszka M 10 UKŻ PISZ   313,0 47 61 56 31 32 48 38 (dnf)

243 Liwia Liszkiewicz K 10 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 94 342,0 16 43 (bfd) 47 55 56 dnf 41

249 Kamil Stemplewski M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 382,0 (ufd) 12 18 16 bfd bfd bfd dnf

252 (17U9) Mikołaj Głąb M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 241,0 70 64 (dnf) 34 16 54 3

253(98) Nina Sibon K 12 TS KUZNIA RYBNIK 242,0 47 40 10 (bfd) bfd 49 12

254(18U9) Maciek Dudek M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 247,0 30 59 29 70 (bfd) 58 1

257 Mateusz Niebrzydowski M 11 UKS MOS EŁK   258,0 58 53 44 (bfd) 54 47 2

261 Mikołaj Bujalski M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   267,0 57 37 64 (71) 49 52 8

274(105) Aleksandra Zybert K 11 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 274,0 49 (dnf) dne 39 39 53 10

311 Zofia Gołębiowska K 11 BAZA MRĄGOWO 118 338,0 72 61 47 59 53 46 (dnf)

315 (29U9) Michał Ciechanowicz M 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 344,0 67 70 40 47 54 66 (dnf)

330 Kacper Karbownik M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO   374,0 (dnf) bfd bfd 68 40 15 dnf

336 (34U9)Wit Dmuchowski M 8 SSW MOS IŁAWA 313,0 60 68 (dnf) 48 67 67 3

347 (37U9)Szymon Warecha M 8 UKS MOS EŁK 335,0 (dns) dnf dnf 26 56 69 16

356 (130) Oliwia Siedlecka K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO   388,0 65 (dnf) dnf 38 66 52 dnf

358 (42U9)Maciej Szawkowski M 9 BAZA MRĄGOWO 390,0 (dnf) dnf dnf 58 37 44 dnf

365 Filip Szloński M 10 BAZA MRĄGOWO 404,0 61 57 (dnf) 67 63 73 dnf

367 (47U9)Daniel Łachacz M 9 BAZA MRĄGOWO 410,0 (dnf) dnf dnf 72 71 bfd 15

372(50U9) Jan Rohde M 9 SSW MOS IŁAWA 421,0 (dns) dnf dnf 69 40 61 dnf

Fot. Mariusz Kluk

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn