MP juniorów i seniorów (1) Puck 2017 – Wiktoria Gołębiowska w Radialu, Jakub Gołębiowski/Filip Szmit w 420 mistrzami Polski

Fot. polski związek żeglarski (ilutracja)

W Pucku zakończyła się  (3 września) pierwsza częśc Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Reprezentanci Warmii i Mazur udowodnili, że nasze talenty rozwijają się znakomicie. Tyruł mistrzowski juniorek w klasie Laser Radial zdobyła w iponującym stylu Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), w klasie 420 po świetnym finiszu tytuł wywalczyli: Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko)

Po brązowe krążki w 420 sięgneli też po udanych ostatnich wyścigach żeglarze OKŻ Olsztyn: Kacper Paszek i Bartosz Reiter. W Laser Radial w dziesiątce znalazły się zawodniczki z Giżycka. Piąta była Julia Rogalska, a dziewiąta Magdalena Daniszewska. W niedzielę bardzo dobrze pływali w klasie 29er Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski (Baza Mrągowo), ale nie zdołali odrobić strat i wylądowali na czwartej pozycji.

W bardzo licznie obsadzonej klasie Standard Laser na ósmym miejscu zakończył rywalizację Stanisław Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko). W mastersach drugi był Adam Żuber (AZS UWM Olsztyn). W klasie RS:X stawka była bardzo mocna i tu mrągowianie niewiele mieli do powiedzenia.

Mistrzostwa Polski są podzielone na dwie części W pierwszej na Zatoce Puckiej rywalizuzowali juniorzy w klasach: 29er, 420, ,Laser Radial (tylko dziewczyny) oraz seniorzy w Laser Standard i RSX. W drugiej części w Górkach Zachodnich wystartują zawodnicy w klasach 470, 49er, 49er FX, Europa, OK Dinghy, Finn i Laser Radial (seniorzy) oraz RS:X (juniorki i juniorzy) i Laser Radial (juniorzy).

Klasyfikacje końcowe

Klasa 29er

1 Mikolaj Staniul 2000 Kajetan Jablonski 1999 M YKP Gdynia 2.0 1.0 1.0 3.0 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (9.0 DNS) 14.0

2 Adam Głogowski 1999 Jakub Sztorch 2000 M YKP Gdynia 1.0 4.0 (9.0 UFD) 2.0 1.0 2.0 2.0 2.0 5.0 4.0 1.0 24.0

3 Mikołaj Chłopek 2000 Mateusz Kruczynski 2000 M YKP Gdynia 3.0 2.0 (9.0 UFD) 6.0 3.0 5.0 3.0 3.0 3.0 2.0 3.0 33.0

.......................................

4 Paweł Jakubowski 2001 Franciszek Windorbski 2001 M KS"Baza"Mrągowo 6.0 6.0 (9.0 UFD) 1.0 4.0 4.0 5.0 5.0 2.0 3.0 2.0 38.0

Klasa 420

1 Jakub Gołębiowski 2002 Filip Szmit 2002 M MOS SSW Iława/ MBSW/UKŻR "Niegocin"Giżycko 1.0 (5.0) 3.0 1.0 1.0 2.0 1.0 1.0 10.0

2 Seweryn Wysokinski 1999 Mateusz Jankowski 2001 M CSW"Opty"Ustka/MKS 2 Warszawa 3.0 1.0 1.0 3.0 2.0 1.0 2.0 (20.0 UFD) 13.0

3 Kacper Paszek 2001 Bartosz Reiter 2000 M OKŻ Olsztyn 5.0 (20.0 UFD) 4.0 2.0 8.0 3.0 3.0 5.0 30.0

...............

18 Bartosz Łowicki 2001 Aleksandra Wąsikowska 1999 M "Nauticus"YC Olsztyn 17.0 (20.0 UFD) 20.0 UFD 13.0 20.0 DNC 16.0 18.0 15.0 119.0

Klasa Laser Radial

1 Wiktoria Gołębiowska 2000 MOS SSW Iława 2.0 (4.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 8.0

2 Katarzyna Harc 2000 TS"Kuźnia"Rybnik 3.0 2.0 (5.0) 4.0 2.0 3.0 2.0 3.0 19.0

3 Natalia Stawiarska 1999 AZS UW Warszawa 9.0 (11.0) 6.0 2.0 5.0 2.0 4.0 4.0 32.0

...............................

5 Julia Rogalska 2002 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 1.0 9.0 (36.0 BFD) 12.0 13.0 5.0 3.0 2.0 45.0

9 Magdalena Daniszewska 1999 Mbsw/Ukżr 7.0 1.0 15.0 15.0 9.0 9.0 13.0 (17.0) 69.0

Klasa Laser Standard

1 Kacper Ziemiński 1990 SEJK"Pogoń"Szczecin 3.0 3.0 (4.0) 1.0 3.0 2.0 3.0 4.0 2.0 21.0

2 Tadeusz Kubiak 1994 SEJK"Pogoń"Szczecin 4.0 6.0 5.0 2.0 1.0 1.0 6.0 (69.0 UFD) 4.0 29.0

3 Kuba Rodziewicz 1998 SEJK"Pogoń"Szczecin 1.0 1.0 (8.0) 4.0 2.0 3.0 2.0 2.0 14.0 29.0

.............................

8 Stanisław Klimaszewski 1992 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 6.0 5.0 21.0 13.0 18.0 (69.0 BFD) 9.0 10.0 10.0 92.0

17 (Mł. 11) Wojciech Klimaszewski 2001 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 34.0 51.0 10.0 7.0 13.0 10.0 8.0 (69.0 UFD) - 133.0

23 (Mł 17) Rafal Blazejczyk 1997 AZS UWM Olsztyn (44.0) 36.0 28.0 29.0 24.0 24.0 24.0 19.0 - 184.0

36 (Mł 29) Mateusz Siedlecki 2002 Mbsw/Ukźr Niegocin Giżycko 52.0 (69.0 BFD) 63.0 26.0 32.0 22.0 32.0 35.0 - 262.0

49 (Mł 41) Danil Fenko 2001 Mbsw/Ukzr Giżycko 49.0 46.0 49.0 (69.0 DNF) 44.0 40.0 69.0 DNC 39.0 - 336.0

51 (Mł 43) Krzysztof Białaś 2000 MOS SSW Iława 40.0 22.0 30.0 42.0 (69.0 DNC) 69.0 DNC 69.0 DNC 69.0 DNC - 341.0

Klasa Laser Standard Maters

1 Maciej Grabowski 1978 YK"Stal"Gdynia 1.0 1.0 1.0 (8.0 UFD) 1.0 8.0 BFD 1.0 1.0 - 14.0

2 Adam Żuber 1981 AZS UWM Olsztyn 2.0 2.0 2.0 2.0 3.0 1.0 4.0 (5.0) - 16.0

3 Konrad Berezowski 1977 RKS"Lasery"Zegrze (8.0 BFD) 3.0 3.0 1.0 2.0 8.0 BFD 2.0 2.0 - 21.0

4 Krzysztof Dobrowolski 1970 UKS"Fir"Warszawa 5.0 4.0 (6.0) 3.0 4.0 2.0 5.0 3.0 - 26.0

5 Maciej Wilk 1972 RKS"Lasery"Zegrze 3.0 6.0 4.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 3.0 4.0 - 36.0

6 Andrzej Czokajło 1969 RKS"Lasery"Zegrze 4.0 7.0 7.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC - 50.0

Klasa RS:X

Mężczyźni

1 Radoslaw Furmanski 1996 DKŻ Dobrzyń 4.0 (8.0) 1.0 3.0 4.0 1.0 2.0 3.0 3.0 2.0 23.0

2 Paweł Tarnowski 1994 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 3.0 1.0 2.0 1.0 5.0 (6.0) 1.0 4.0 1.0 12.0 30.0

3 Piotr Myszka 1981 AZS AWFiS Gdańsk 1.0 3.0 3.0 2.0 1.0 3.0 3.0 (6.0) 2.0 18.0 36.0

4 Sjur Funneamrk 1996 Norway 11.0 (37.0 BFD) 6.0 6.0 2.0 5.0 4.0 1.0 4.0 6.0 45.0

5 Sebastian Wang-Hansen 1988 Norway 7.0 9.0 8.0 5.0 8.0 2.0 (11.0) 2.0 5.0 4.0 50.0

6 Dawid Furmański 1994 DKŻ Dobrzyń 5.0 5.0 (9.0) 4.0 9.0 8.0 5.0 8.0 7.0 16.0 67.0

...........................................

25 (Mł 12) Maciej Zalewski 2001 KS"Baza"Mrągowo 27.0 25.0 14.0 27.0 28.0 22.0 27.0 (37.0 DNF) 17.0 - 187.0

32 (Mł 19) Dawid Litwinek 2001 KS"Baza"Mrągowo 23.0 23.0 26.0 34.0 31.0 33.0 33.0 (37.0 DNF) 35.0 - 238.0

33 (Mł 20) Jędrzej Cituk 2001 KS"Baza"Mrągowo 31.0 24.0 35.0 32.0 30.0 31.0 34.0 (37.0 DNF) 27.0 - 244.0

36 (Mł 23) Kuba Pyrek 2003 KS"Baza"Mrągowo 33.0 30.0 30.0 (37.0 DNF) 33.0 37.0 DNC 37.0 DNF 37.0 DNF 37.0 DNF - 274.0

Fot. Jacek Kwiatkowski/PZŻ

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn