Puchar Jeziora Roś Pisz 2017 – Cadeciarze już na finiszu, mocny akcent gospodarzy

Fot. pmos pisz facebook

W dniach 8/10 września w Piszu odbyły się regaty w klasie Cadet o PUCHAR JEZIORA ROŚ . Wystartowały 33 załogi, impreza stanowiła też ostatni etap rywalizacji w Pucharze Polski. Przy słonecznej pogodzie rozegrano osiem wyścigów. Wysokie umiejętności potwierdzili gospodarze (PMOS Pisz)Paweł Grabowski i Krystian Krysiak, którzy wyraźnie dominowali i zwycięsko zakończyli regaty.

Z innych piskich załóg czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęli Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk, którzy jednocześnie w klasyfikacji mix byli drudzy. Na szóstej pozycji uplasowały się: Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis ( druga lokata w kategorii dziewcząt). Na trzynastym miejscu sklasyfikowano Patrycję Raszczyk i Zuzannę Zachłowską, które zarazem były pierwsze w kategorii do lat 14, a dwudzieste piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęły Wiktoria Ryzińska i Izabela Leymańczyk

MKŻ Mikołajki reprezentowały cztery załogi , Laura Banach i Anna Tymińska – 18 miejsce, Natalia Zimecka i Katarzyna Tymińska – 28 miejsce , Piotr Madej i Maciej Madej – 32 miejsce, Oliwia Ejdys i Dominika Banach – 33 miejsce

Podczas regat podsumowano m.in. wyniki Klubowego Pucharu Polski, w którym Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu zajął drugie miejsce, za UKŻ Grot OSiR Suwałki.

Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski Cadet zajęli Paweł Grabowski i Krystian Krysiak, drugie miejsce w kategorii mix Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk, a trzecie miejsce w klasyfikacji dziewcząt Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis.

Klasyfikacje Pucharu Polski wygrali suwalszczanie: Eryk i Kinga Martynko – aktualni mistrzowie świata w klasie Cadet. Niebawem zaprezentujemy oficjalne wyniki z uwzględnieniem wszystkich załóg z Warmii i Mazur.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn