MP seniorów i juniorów (2) Górki Zachodnie 2017 – Agata Barwińska i Wojciech Klimaszewski mistrzami w Radialu

Fot. Szymon Sikora/PZŻ (ilustracja)

W niedzielę  (17 września) w Górkach Zachodnich zakończyła się druga część Mistrzostw Polski w żeglarstwie. O medale walczyli zawodnicy w klasach: 470, 49er, Finn, Europa, OK Dinghy i Laser Radial (seniorki i seniorzy) oraz RS:X (juniorki i juniorzy) i Laser Radial (juniorzy) poznamy w niedzielę. Dodatkowo są prowadzone klasyfikacje Młodzieżowych MP i Mistrzostw Polski AZS.

W klasie Laser Radial tytuł obroniła Agata Barwińska (MOS SSW Iława), potwierdzając, że w kraju jest zdecydowanie najlepsza. W ostatnim dniu z powodzeniem odparła atak rywalki z Chojnic. Brązowy medal zobyła młodsza koleżanka klubowa Agaty Wiktoria Gołębiowska i jest to świadectwo jej dużego talentu i coraz wyższych umiejętności.. W klasie Laser Radial mężczyzn (ponad 80 uczestników) bardzo wysoko na piątej pozycji w open uplasował się Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), który jednocześnie został mistrzem Polski juniorów, a rywali miał kilkudziesięciu. Wysoko na 9 miejscu w open znalazł się  Stanisław Klimaszewski (Giżycko) . W klasie 470 trzecie miejsce wśród mężczyzn (4 w open) zajeli Marcin Urbański (OKŻ Olsztyn) i Maciej Krusiec (Dwójka W-wa). Zdobyli też brązowy medal w MP AZS.Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Julia Oleksiuk (AZS UW W-wa) były trzecie wśród pań

W klasie 49 er srebro wywalczył Jacek Nowak (AZS UWM) wspólnie z Przemysławem Filipowiczem (AZS AWEiS Gdańsk), wśrod pań (49 er FX) srebrny medal zdobyły siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWMOlsztyn), a brązowy Sara Piasecka (OKŻ) i Sandra Jankowiak (AZS OŚ Poznań). W klasie RSX dobre szóste miejsce zajął Maciej Zalewski (Baza), dziewiąte jego kolega klubowy Jędrzej Cituk.

Po raz siódmy złoty medal MP w klasie Finn zdobył pochodzący z Biskupca Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), czwarty był związany z Węgorzewem Sebastian Kalafarski (Wiking Toruń), który był pierwszy w MP AZS.

Wyniki końcowe

Klasa Laser Radial kobiet

1 Agata Barwińska 1995 MOS SSW Iława 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 (4.0) 3.0 8.0 18.0

2 Mł.-1 Magdalena Kwaśna 1998 CHKŻ Chojnice (4.0) 2.0 2.0 3.0 1.0 2.0 1.0 1.0 12.0 24.0

3 Mł -2. Wiktoria Gołębiowska 2000 MOS SSW Iława 2.0 3.0 3.0 2.0 3.0 (32.0 UFD) 3.0 5.0 6.0 27.0

6 Mł.-4 Julia Rogalska 2002 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko (9.0) 7.0 4.0 4.0 8.0 6.0 5.0 9.0 10.0 53.0

13 Mł.-10 Magdalena Daniszewska 1999 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 17.0 20.0 10.0 16.0 10.0 9.0 9.0 14.0 (32.0 UFD) 105.0

23 MP_AZS-3 Mł.-19 Karina Jasiewicz 1996 AZS UWM Olsztyn (32.0 DNC) 32.0 DNC 32.0 DNC 27.0 21.0 32.0 DNC 13.0 21.0 7.0 185.0

24 Mł.-20 Wiktoria Gubin 1999 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko (32.0 DNC) 32.0 DNC 32.0 DNC 25.0 32.0 DNC 32.0 DNC 19.0 15.0 8.0 195.0

Klasa laser Radial mężczyzn (juniorów)

1 Aleksander Arian 1992 "SAILING Team Rzeszów" 1.0 3.0 (6.0) 3.0 3.0 3.0 4.0 1.0 3.0 21.0

2 Dawid Kania 1997 ŻLKS Poznań 3.0 4.0 5.0 1.0 1.0 2.0 7.0 (85.0 BFD) 1.0 24.0

3 Marcin Rudawski 1981 MKS"Dwójka"Warszawa 4.0 2.0 1.0 2.0 4.0 5.0 9.0 3.0 (85.0 BFD) 30.0

.....................................

5 Jr-1 Wojciech Klimaszewski 2001 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 2.0 5.0 3.0 5.0 5.0 6.0 17.0 5.0 (85.0 BFD) 48.0

9 Stanisław Klimaszewski 1992 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 6.0 6.0 7.0 4.0 12.0 8.0 37.0 (85.0 DSQ) 8.0 88.0

17 Jr-9 Konstanty Sawicki 2002 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 14.0 12.0 13.0 16.0 14.0 17.0 (31.0) 16.0 16.0 118.0

18 Jr-10 Piotr Malinowski 2001 MOS SSW Iława 22.0 18.0 23.0 23.0 20.0 16.0 6.0 14.0 (85.0 BFD) 142.0

23 Jr-14 Mateusz Siedlecki 2002 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 20.0 17.0 22.0 24.0 23.0 29.0 58.0 (62.0) 22.0 215.0

46 Piotr Dąbrowski 1998 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 42.0 (85.0 DNF) 35.0 35.0 51.0 40.0 42.0 50.0 85.0 BFD 380.0

49 Jr-33 Daniil Fenko 2001 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko (85.0 DNC) 85.0 DNC 85.0 DNC 54.0 35.0 21.0 60.0 45.0 24.0 409.0

58 Jr-42 Michał Krawczyk 2001 AZS UWM Olsztyn (85.0 DNF) 85.0 DNF 49.0 85.0 DNF 54.0 85.0 BFD 65.0 51.0 26.0 500.0

77 Jr-59 Bartek Guz 2001 MBDW/UKŻR"Niegocin"Giżycko (85.0 DNC) 85.0 DNC 85.0 DNC 63.0 85.0 DNC 85.0 DNC 73.0 65.0 45.0 586.0

Klasa 470

1(1K)Agnieszka Skrzypulec 1989 Irmina Mrózek-Gliszczynska 1992 K SEJK"Pogoń"Szczecin/CHKŻ Chojnice 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 12.0 20.0

2(1M) MP_AZS-1 Michał Wysocki 1985 Paweł Wysocki 1990 M LKŻ Sława/AZS AWFiS Gdańsk (14.0 BFD) 2.0 6.0 3.0 3.0 2.0 4.0 3.0 2.0 25.0

3(2M) MP_AZS-2 Mł.M-1 Maciej Sapiejka 1995 Adam Krefft 1994 M SEJK"Pogoń"Szczecin /WCSS 2.0 3.0 1.0 4.0 4.0 4.0 (5.0) 1.0 6.0 25.0

...........................

4(3M) MP_AZS-3 Mł.M-2 Marcin Urbański 1998 Maciej Krusiec 1998 M OKŻ Olsztyn/MKS"Dwójka"Warszawa 3.0 4.0 3.0 (6.0) 2.0 5.0 6.0 4.0 4.0 31.0

6(4M) MP_AZS-5 Mł.M-3 Kamil Cesarski 1996 Dominik Janowczyk 1995 M "Baza"Mrągowo/SEJK"Pogoń"Szczecin 4.0 8.0 7.0 2.0 6.0 (9.0) 7.0 5.0 16.0 55.0

7(3K) MP_AZS-6 Mł.K-1 Antonina Marciniak 1995 Julia Oleksiuk 1999 K "Baza"Mrągowo/AZS UW Warszawa (14.0 DNC) 5.0 4.0 8.0 7.0 8.0 2.0 14.0 UFD 14.0 62.0

8(5M) Mł.M-4 Kacper Paszek 2001 Bartosz Reiter 2000 M OKŻ Olsztyn (14.0 BFD) 9.0 8.0 9.0 9.0 7.0 8.0 8.0 8.0 66.0

9 (6M) Mł.-5 Cezary Sternicki 2001 Maciej Lipiński 1999 M "Baza"Mrągowo 5.0 7.0 10.0 10.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 9.0 9.0 18.0 82.0

10(4K) Mł.K-2 Wiktoria Wróblewska 1998 Zuzanna Perkowska 1998 K OKŻ Olsztyn/MKS"Dwójka"Warszawa (14.0 BFD) 10.0 9.0 7.0 8.0 6.0 14.0 BFD 10.0 20.0 84.0

11(5K) MP_AZS-7 Mł.K-3 Michalina Wróblewska 1998 Oliwia Korszun 1998 K OKŻ Olsztyn/"Baza"Mrągowo (14.0 RET) 14.0 DNC 14.0 DNC 11.0 10.0 10.0 14.0 BFD 6.0 14.0 DNC 93.0

Klasa 49 er

1 MP_AZS-1 Lukasz Przybytek 1989 Paweł Kołodziński 1988 AZS AWFiS Gdańsk (2.0) 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 12.0

2 MP_AZS-2 Przemysław Filipowicz 1992 Jacek Nowak 1992 AZS AWFiS Gdańsk/AZS UWM Olsztyn 1.0 2.0 3.0 1.0 2.0 2.0 2.0 2.0 3.0 (6.0 OCS) 3.0 21.0

3 MP_AZS-3 Dominik Buksak 1992 Szymon Wierzbicki 1992 AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań (3.0) 3.0 1.0 3.0 3.0 3.0 3.0 3.0 2.0 2.0 2.0 25.0

Klasa 49 er FX

1 MP_AZS-1 Aleksandra Melzacka 1998 Kinga Łoboda 1996 YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk 1.0 2.0 (3.0) 1.0 1.0 3.0 1.0 9.0

2 MP_AZS-2 Madeleine Zielińska 1989 Nadia Zielińska 1989 AZS UWM Olsztyn 2.0 3.0 1.0 3.0 2.0 1.0 (4.0) 12.0

3 MP_AZS-2 Sara Piasecka 1994 Sandra Jankowiak 1996 OKŻ Olsztyn/AZS OŚ Poznań (3.0) 1.0 2.0 2.0 3.0 2.0 2.0 12.0

Klasa Finn

1 Piotr Kula 1987 GKŻ Gdańsk (Biskupiec) 1.0 2.0 3.0 (21.0 UFD) 2.0 1.0 3.0 1.0 2.0 15.0

2 Mikołaj Lahn 1993 UKŻ"Wiking"Torun (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 1.0 3.0 8.0 19.0

3 Lukasz Lesinski 1984 YK"Stal"Gdynia 2.0 3.0 2.0 2.0 3.0 2.0 (4.0) 2.0 4.0 20.0

...........................................................

4 MP_AZS Mł.-1 Sebastian Kalafarski (Węgorzewo) 1996 UKŻ"Wiking"Torun 4.0 4.0 4.0 3.0 5.0 5.0 2.0 (6.0) 6.0 33.0

Klasa OK

1 Tomasz Gaj 1967 M SZK OK-Dinghy 1.0 1.0 1.0 3.0 2.0 2.0 5.0 (7.0) 15.0

2 Grzegorz Salamon 1971 M KŻ"Horn"Kraków (9.0 DNS) 2.0 2.0 2.0 4.0 3.0 7.0 1.0 21.0

3 Jarosław Radzki 1969 M KKS"Warmia"Olsztyn (9.0 DNC) 4.0 4.0 4.0 3.0 4.0 1.0 6.0 26.0

.........................................

7 Marek Bernat 1962 M KKS"Warmia"Olsztyn (9.0 DNF) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 4.0 53.0

RSX juniorek

1 Lidia Sulikowska 2000 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 1.0 2.0 (3.0) 1.0 2.0 1.0 2.0 3.0 1.0 1.0 14.0

2 Aga Szpak 2000 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 3.0 1.0 1.0 2.0 3.0 3.0 5.0 (6.0) 2.0 3.0 23.0

3 Weronika. Marciniak 2000 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 2.0 3.0 (4.0) 3.0 4.0 4.0 1.0 2.0 3.0 2.0 24.0

..................................

6 Magdalena Majewska 1999 "Baza"Mrągowo 7.0 4.0 5.0 (8.0 DNF) 8.0 DNF 8.0 DNF 6.0 5.0 6.0 4.0 53.0

RSX juniorów

1 Aleksander Przychodzeń 2000 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot (5.0) 1.0 1.0 1.0 2.0 3.0 2.0 1.0 2.0 1.0 14.0

2 Przemyslaw Szybkowski 2000 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 1.0 2.0 2.0 2.0 3.0 1.0 7.0 4.0 3.0 (13.0) 25.0

3 Mikołaj Michalski 2000 GKŻ Gdańsk 4.0 4.0 5.0 4.0 1.0 2.0 3.0 3.0 (7.0) 2.0 28.0

........................

6 Maciej Zalewski 2001 "Baza"Mrągowo 2.0 3.0 6.0 5.0 5.0 5.0 (19.0) 7.0 11.0 17.0 61.0

9 Jędrzej Cituk 2001 "Baza"Mrągowo (24.0 DNF) 9.0 10.0 6.0 7.0 10.0 10.0 12.0 15.0 12.0 91.0

11 Michał Warzocha 1999 "Baza"Mrągowo 6.0 8.0 9.0 9.0 8.0 9.0 (20.0) 17.0 13.0 14.0 93.0

15 Dawid Litwinek 2001 "Baza"Mrągowo 12.0 12.0 13.0 (24.0 DNF) 24.0 DNF 13.0 16.0 9.0 24.0 OCS 9.0 132.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn