Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO Dziwnów 2017 – Rafał Pogorzelski najlepszy z Polaków, zdobył też Puchar Polski

Fot. sailingnet/wilku

W Dziwnowie zakończyły się w niedzielę (17 września) Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Na tamtejszym bałtyckim akwenie regatowym Alpha rywalizowało 301 zawodników z 9 krajów. Wśród Polaków najwyżej notowany był Rafał Pogorzelski z Nauticus Olsztyn (ogólnie 7 pozycja). Dominowali zawodnicy ze Skandynawii.

Regaty MM PSKO to najwyżej punktowane wydarzenie w cyklu Pucharu Polski 2017. Pokonując 179 zawodników krajowych, Rafał triumfował w tegorocznym Pucharze Polski. W tym sezonie olsztynianin godnie reprezentował swój region. W sierpniu startował w biało-czerwonych barwach w Mistrzostwach Europy w Burgas, następnie na Zegrzu zajął medalowe trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski. W tej ostatniej imprezie Rafał stanął na podium po raz kolejny, w zeszłym roku bowiem wywalczył tytuł wicemistrza kraju w Pucku.

Klasyfikacja regat w Dziwnowie

1 Malthe Ebdrup Dania M 14 ROYAL DANISH YACHTCLUB 16,0 2 3 6 2 1 (56) 2

2 Lukas Lindström Szwecja M 13 RÖSS 25,0 6 6 2 4 2 5 (16)

3 Calle Lindbom Szwecja M 14 LDSS 25,0 4 3 (12) 5 3 7 3

4 Anna Barth Niemcy K 13 MSC 1 27,0 4 2 3 (8) 6 8 4

5 Mic Mohr Kostaryka M 13 PWV 32,0 3 6 6 1 1 15 (dnf)

6 Cosima Schlüter Niemcy K 13 BERLINER YACHT CLUB 2 32,0 10 5 5 7 3 2 (21)

7 Rafał Pogorzelski M 14 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 40,0 3 4 2 2 7 22 (60)

8 Klara Sobczak K 13 CHKŻ CHOJNICE 3 40,0 7 3 8 3 16 3 (47)

9 Theo Westerlind Szwecja M 13 KKKK 46,0 (dnf) 8 7 4 4 17 6

10 Mateusz Gwóźdź M 12 YKP GDYNIA 48,0 10 9 5 15 3 6 (19)

.........................

36 Adam Sokołowski M 14 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 90,0 7 8 10 14 18 (44) 33

47 Joanna Fabisiak K 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 10 121,0 17 24 15 (45) 5 26 34

54 Mikołaj Merkler M 13 BAZA MRĄGOWO 134,0 26 7 11 36 12 (43) 42

73 Jakub Kluk M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 167,0 32 21 17 7 31 59 (65)

77 Jakub Kamiński M 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 89,0 24 9 (28) 22 28 6

81 Mateusz Gigielewicz M 12 BAZA MRĄGOWO 101,0 29 11 (ufd) 19 27 15

83 Igor Barcikowski M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 103,0 17 22 12 (57) 30 22

97 Bartosz Andrzejak M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 116,0 29 22 28 (32) 13 24

98 Wiktor Robaczewski M 14 SSW MOS IŁAWA 120,0 24 19 11 38 28 (49)

110 Michał Mazurowski M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 138,0 26 29 19 28 36 (51)

116 Konrad Dziąba M 13 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 145,0 30 35 30 42 (bfd) 8

126 Amelia Dziąba K 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 35 159,0 34 33 34 (54) 23 35

141 Patryk Furmanek M 12 SSW MOS IŁAWA 176,0 20 16 20 48 (bfd) 72

161 Jakub Dąbek M 13 SSW MOS IŁAWA 188,0 39 (dnf) dnf 35 9 28

167 Amelia Potejko K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 48 197,0 43 40 33 (51) 32 49

173 Iga Wielczyk K 12 SSW MOS IŁAWA 50 203,0 46 (dnf) dnf 15 34 31

175 Tymoteusz Wysocki M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 206,0 (dnf) dnf dnf 6 2 44

189 Kamil Stemplewski M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 227,0 46 33 38 55 55 (57)

200 Oskar Wielczyk M 10 SSW MOS IŁAWA 243,0 (dnf) dnf dnf 32 35 22

203 Aleksander Hlebowicz M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 246,0 (dnf) dnf dnf 47 26 19

213 Marcel Wolętek M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 260,0 45 (dnf) 31 59 49 dsq

231 Jan Klinicki M 10 SSW MOS IŁAWA 168,0 (dnf) dnf dnf 58 22 11

248 Julian Podwalski M 12 SSW MOS IŁAWA 208,0 (dnf) dnf dnf 48 63 20

256 Roch Dmuchowski M 11 SSW MOS IŁAWA 220,0 (dnf) dnf dnf 59 69 15

262 Alicja Michalewska K 10 SSW MOS IŁAWA 74 229,0 (dnf) dnf dnf 59 bfd 16

274 Kacper Karbownik M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 244,0 (dnf) dnf dnf 61 bfd 29

276 Natalia Chojnowska K 10 SSW MOS IŁAWA 80 245,0 (dnf) dnf dnf 61 bfd 30

we5

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski

1 Rafał Pogorzelski 2003 Nauticus Yacht Club Olsztyn 5 1392.5

2 Maksymilian Cymerman 2002 UKS Barnim Goleniów 6 1375.5

3 Patryk Kosmalski 2002 CHKŻ Chojnice 5 1365.5

4 Igor Kuczys 2003 MKŻ Arka Gdynia 6 1353.5

5 Pola Dzik 2004 YKP Gdynia 6 1332

6 Tomasz Lewandowski 2003 KS AZS AWFiS Gdańsk 6 1305.5

7 Gracjan Grzech 2003 YKP Gdynia 7 1292.5

8 Gustaw Micinski 2004 YKP Gdynia 6 1290.5

9 Oliwier Urbański 2003 UKS Barnim Goleniów 7 1288

10 Klara Sobczak 2004 CHKŻ Chojnice 5 1287

............................................

14 Adam Sokołowski 2003 Nauticus Yacht Club Olsztyn 7 1228

21 Mikołaj Merkler 2004 BAZA Mrągowo 7 1139.5

28 Joanna Fabisiak 2003 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 8 999

30 Wiktor Robaczewski 2003 SSW MOS Iława 8 976.5

31 Mateusz Gigielewicz 2005 BAZA Mrągowo 7 976

34 Igor Barcikowski 2004 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 948

36 Bartosz Andrzejak 2004 Nauticus Yacht Club Olsztyn 7 921.5

38 Amelia Dziąba 2003 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 6 916

44 Michał Mazurowski 2004 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 891

46 Konrad Dziąba 2004 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 7 880.5

49 Jakub Kaminski 2003 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 7 871.5

52 Jakub Kluk 2006 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 8 831.5

64 Patryk Chełkowski 2006 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 6 690

68 Patryk Furmanek 2005 SSW MOS Iława 8 626.5

69 Amelia Potejko 2006 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 8 619.5

73 Iga Wielczyk 2005 SSW MOS Iława 7 589.5

80 Juliusz Hebel 2003 BAZA Mrągowo 5 543

88 Jakub Dąbek 2004 SSW MOS Iława 8 474

90 Aleksander Hlebowicz 2004 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 462

102 Julian Podwalski 2005 SSW MOS Iława 7 297

106 Szymon Szczech 2003 SSW MOS Iława 3 268.5

107 Marcel Woletek 2004 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 257.5

122 Julia Jędrasik 2004 BAZA Mrągowo 5 204

Klasyfikacja klubowa

1 YKP Gdynia 6420.5(A)+ 3237(B) 9658

2 MKŻ Arka Gdynia 5174(A)+ 2762(B) 7936

3 KS Spójnia Warszawa 5156(A)+ 2651(B) 7807

4 CHKŻ Chojnice 5617.5(A)+ 2168(B) 7786

5 UKS Barnim Goleniów 5459(A)+ 1980(B) 7439

6 OPTI CWM GDYNIA 4233(A)+ 2761(B) 6994

7 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 4498.5(A)+ 2441(B) 6940

8 WTW Warszawa 4019(A)+ 2738(B) 6757

9 Nauticus Yacht Club Olsztyn 5381(A)+ 1263(B) 6644

10 KS AZS AWFiS Gdańsk 4038(A)+ 2192(B) 6230

.......................

12 SSW MOS Iława 2963.5(A)+ 2344(B) 5308

16 BAZA Mrągowo 2862.5(A)+ 850(B) 3713

39 OKŻ Olsztyn 1337 (B) 1337

48 UKŻ Pisz 744(B) 744

49 MOS Pisz 680(B) 680

54 UKS MOS EŁK 506(B) 506

59 UKŻ Pisz 401(B) 401

67 KS AZS UWM Olsztyn 284(B) 284

81 PMOS Pisz 123(B) 123

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn