Nauticus Cup i Mistrzostwa Województwa Olsztyn 2017 – Giżycko królowało na Krzywym

Fot. nauticus yc olsztyn facebook

Na jeziorze Krzywym w Olsztynie zakończyły się w niedziele (1 października) regaty Nauticus Cup, połączone z mistrzostwami województwa warmińsko-mazurskiego w klasach: Optimist i L’Equipe. Impreza potwierdziła, że mamy w regionie wielu adeptów sztuki żeglarskiej i w pełni wykorzystywane są warunki naturalne (Kraina Tysiąca Jezior). A co ważne młodzi wodniacy mają znakomitą opiekę doskonałych i oddanych trenerów.

Rywalizacja w optimistkach A w regatach Nauticus Cup przyniosła zawodniczce MBSW/UKZR Gizycko Amelli Potejko, która wygrała klasyfikacje open i oczywiście dziewcząt. Wśród chłopców najwyżej został sklasyfikowany Mateusz Gigielewicz (Baza Mrągowo). W optimistkach B zwyciężył Tymoteusz Wysoki (OKŻ Olsztyn), najlepsza z dziewcząt była Alicja Michalewska (SSW MOS Iława).

Rywalizacja w klasie L’Equipe w Nauticus Cup stanowiła równiez mistrzostwa województwa. Złoto wywalczyły faworytki Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza), a na podium stanęły jeszcze załogi Nauticusa Zuzanna Mróz / Kosma Krecz i Magdalena Chyła / Natalia Zdanowicz.

Mistrzostwa województwa optimistkarzy zdominowali żeglarze z Giżycka, którzy zajeli pięć czołowych lokat Wygrał Jakub Kamiński przed Joanna Fabisiak i Jakubem Klukiem.

Wyniki

Nauticus Cup

Optimist A

1 Amelia Potejko K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 1 29,0 6 5 (12) 3 8 4 3

2 Mateusz Gigielewicz M 12 BAZA MRĄGOWO 31,0 10 6 1 (ocs) 11 2 1

3 Jakub Kamiński M 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 31,0 9 1 4 (ocs) 2 10 5

4 Bartosz Andrzejak M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 31,0 4 8 (9) 7 1 5 6

5 Michał Mazurowski M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 32,0 1 4 (14) 1 3 11 12

6 Jakub Kluk M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 35,0 (14) 2 3 2 12 8 8

7 Igor Barcikowski M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 37,0 11 7 6 4 (13) 7 2

8 Adam Sokołowski M 14 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 39,0 8 3 7 10 5 6 (dnf)

9 Aleksander Hlebowicz M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 41,0 3 11 11 (13) 6 1 9

10 Joanna Fabisiak K 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 2 41,0 5 (14) 5 5 7 9 10

11 Mateusz Dobrzyński M 13 KS SPÓJNIA WARSZAWA 50,0 2 12 10 12 10 (ocs) 4

12 Jakub Dąbek M 13 SSW MOS IŁAWA 53,0 (13) 13 13 9 4 3 11

13 Julian Podwalski M 12 SSW MOS IŁAWA 57,0 7 9 (15) 6 9 12 14

14 Konrad Dziąba M 13 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 59,0 15 10 2 11 14 (ocs) 7

15 Marcel Wolętek M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 69,0 12 (15) 8 8 15 13 13

Fot. nauticus yc olsztyn facebook

Optimist B

1 Tymoteusz Wysocki M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI   21,0 1 1 (dsq) 9 5 2 3

2 Jan Klinicki M 10 SSW MOS IŁAWA   23,0 5 (14) 4 2 1 3 8

3 Alicja Michalewska K 10 SSW MOS IŁAWA 1 30,0 2 10 10 (12) 2 4 2

4 Oskar Wielczyk M 10 SSW MOS IŁAWA   50,0 13 18 3 (dsq) 6 9 1

5 Rafał Górski M 12 KS AZS AWFIS GDAŃSK   55,0 (23) 17 9 1 3 13 12

6 Marta Chomik K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 2 55,0 17 5 15 3 9 6 (20)

7 Dominika Grala K 11 PMOS PISZ 3 65,0 8 22 7 (dsq) 4 15 9

8 Jan Fuk M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO   65,0 7 13 12 5 18 10 (27)

9 August Sobczak M 9 MKS 2 WARSZAWA 1 66,0 20 6 (dsq) 7 11 8 14

10 Lidia Łukasik K 10 UKS ŻEGLUJ LUBLIN 4 68,0 19 2 14 (45) 15 11 7

11 Lena Cituk K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 5 80,0 25 21 2 (dsq) 26 1 5

12 Szymon Maruszczak M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI   87,0 3 11 25 11 7 30 (41)

13 Aleksandra Zybert K 11 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 6 89,0 11 20 5 (43) 21 21 11

14 Antoni Kuźmiński M 11 BAZA MRĄGOWO   90,0 15 19 17 15 20 (38) 4

15 Filip Rostek M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   92,0 22 7 (23) 4 23 19 17

16 Mikołaj Głąb M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 2 100,0 26 4 18 10 (40) 14 28

17 Jakub Częczek M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   100,0 9 16 33 8 17 17 (35)

18 Natalia Chojnowska K 10 SSW MOS IŁAWA 7 105,0 (49) 38 1 14 14 12 26

19 Szymon Puchalski M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI   113,0 (41) 9 20 22 8 23 31

20 Maciej Szawkowski M 9 BAZA MRĄGOWO 3 116,0 18 27 16 6 (47) 24 25

21 Michał Karnacewicz M 10 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   134,0 10 23 6 (dsq) 16 ufd 15

22 Mikołaj Strupiński M 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 4 137,0 12 (40) 24 27 36 20 18

23 Kacper Karbownik M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO   139,0 28 8 (ufd) 18 30 25 30

24 Kacper Warywoda M 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   143,0 16 25 (ufd) 16 12 ufd 10

25 Emil Siwko M 14 UKS ŻEGLUJ LUBLIN   144,0 24 32 (dsq) 28 29 18 13

26 Adrian Manista M 13 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI   147,0 6 (ufd) 21 dsq 10 40 6

27 Maciek Dudek M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 5 149,0 44 33 11 20 34 7 (48)

28 Hanna Borkowska K 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 8 6 152,0 34 15 22 26 33 22 (40)

29 Kamil Stemplewski M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO   155,0 29 12 19 (40) 32 34 29

30 Mikołaj Bujalski M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   157,0 30 30 28 21 27 (50) 21

31 Alicja Żuber K 11 KS AZS UWM OLSZTYN 9 158,0 14 29 36 13 (44) 33 33

32 Amelia Kwiatkowska K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 10 161,0 21 3 27 35 43 32 (46)

33 Maciej Kasprzak M 9 SSW MOS IŁAWA 7 161,0 32 43 8 30 (50) 16 32

34 Jakub Rusiniak M 10 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN   161,0 (47) 26 38 23 13 42 19

35 Oliwia Siedlecka K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 11 163,0 39 24 26 (dsq) 25 26 23

36 Radosław Parzych M 12 BAZA MRĄGOWO   166,0 4 (ufd) 13 dsq dsq 5 16

37 Maciej Lewiński M 11 UKS ŻEGLUJ LUBLIN   187,0 35 28 46 17 37 (48) 24

38 Maksymilian Luto M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 8 193,0 42 39 37 24 24 27 (51)

39 Marcel Pawłowski M 13 UKS ZEGLUJ LUBLIN   194,0 27 35 32 25 (53) 36 39

40 Jan Rohde M 9 SSW MOS IŁAWA 9 208,0 43 (46) 35 38 28 28 36

41 Maksymilian Rybicki M 11 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI   214,0 31 36 29 41 (48) 35 42

42 Tomasz Zadora M 10 UKS ŻEGLUJ LUBLIN   219,0 33 49 (50) 42 42 31 22

43 Aleksander Kolman M 9 KS AZS UWM OLSZTYN 10 229,0 46 48 40 47 19 29 (52)

44 Liwia Liszkiewicz K 10 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 12 230,0 52 37 44 36 22 39 (54)

45 Weronika Grala K 7 PMOS PISZ 13 11 237,0 45 44 41 31 35 41 (47)

46 Hubert Szulczewski M 9 SSW MOS IŁAWA 12 238,0 38 54 49 19 31 47 (57)

47 Dante Luciani M 11 UKS ZEGLUJ LUBLIN   246,0 37 42 43 46 41 (54) 37

48 Zofia Gołębiowska K 11 BAZA MRĄGOWO 14 248,0 40 31 30 34 49 (dnf) dnf

49 Kacper Wolczujanis M 9 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 13 248,0 36 (45) 34 44 45 44 45

50 Bartosz Bilicki M 10 SSW MOS IŁAWA   249,0 48 (53) 31 37 46 43 44

51 Filip Szloński M 10 BAZA MRĄGOWO   250,0 (51) 47 42 39 39 49 34

52 Daniel Łachacz M 9 BAZA MRĄGOWO 14 261,0 (53) 51 39 32 38 51 50

53 Zuzanna Maliniewicz K 10 BAZA MRĄGOWO 15 262,0 55 34 52 33 51 37 (56)

54 Mikołaj Cieślak M 9 UKS ŻEGLUJ LUBLIN 15 279,0 50 50 (53) 29 52 45 53

55 Tomasz Rataj M 10 BAZA MRĄGOWO   298,0 54 41 48 53 (60) 53 49

56 Nadia Onichimowska K 10 NAUTICUS OLSZTYN 16 299,0 56 56 55 48 (57) 46 38

57 Nikodem Różański M 9 SSW MOS IŁAWA 16 319,0 (59) 58 47 50 54 52 58

58 Zuzanna Siemińska K 9 KS AZS UWM OLSZTYN 17 17 321,0 (57) 52 54 49 55 56 55

59 Aleksandra Czajkowska K 11 UKS ZEGLUJ LUBLIN 18 332,0 (dnf) 55 51 dsq ufd 55 43

60 Jakub Darkowski M 9 SSW MOS IŁAWA 18 335,0 60 57 45 (ufd) 56 58 59

61 Jędrzej Grabysa M 10 KS AZS UWM OLSZTYN   342,0 58 59 56 51 59 59 (ufd)

62 Piotr Sołtysiak M 7   19 349,0 61 (dnf) 57 52 58 57 ufd

63 Eliza Kołtak K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 19 384,0 (dnf) dnf dnf dnf dnf dnf dnf

Fot. Jarosław Gołębiewski

L’Equipe (Mistrzostwa Województwa)

1 Amelia Linowska / Julia Chmiel K 14 BAZA MRĄGOWO 1 10,0 1 1 (2) 1 1 1 1 1 1 1 1

2 Zuzanna Mróz / Kosma Krecz M 15 NAUTICUS YC OLSZTYN 24,0 2 2 1 3 3 2 2 3 2 (4) 4

3 Magdalena Chyła / Natalia Zdanowicz K 14 NAUTICUS YC OLSZTYN 2 25,0 3 3 3 2 2 (4) 3 2 3 2 2

4 Hubert Bałdyga / Grzegorz Sitarek M 12 BAZA MRĄGOWO 46,0 4 6 4 5 8 3 5 5 (ocs) 3 3

5 Aleksandra Wirzinkiewicz / Antoni Wiśniewski M 13 NAUTICUS YC OLSZTYN 54,0 6 4 5 4 5 (10) 6 7 6 5 6

6 Juliana Wypych / Aleksander Populewski M 13 BAZA MRĄGOWO 59,0 5 7 7 6 4 6 7 4 5 (9) 8

7 Malwina Podsiad / Hanna Kuliś K 11 BAZA MRĄGOWO 3 67,0 8 5 6 8 6 5 (9) 9 7 6 7

8 Krystian Kołakowski / Krzysztof Kołakowski M 15 UKŻ OSTRÓDA 71,0 (9) 9 8 7 7 7 4 8 4 8 9

9 Jakub Daniluk / Aleksander Warno M 13 NAUTICUS YC OLSZTYN 91,0 7 8 (dnc) dnc 9 8 8 6 ocs 7 10

10 Anna Żynda / Jacek Argulewicz M 12 KS AZS AWFIS GDAŃSK 94,0 (dnf) 10 9 9 10 9 12 12 8 10 5

11 Amelia Rasz / Laura Skalska K 12 KS AZS AWFIS GDAŃSK 4 114,0 (dnc) 11 10 10 11 11 dnc dnc 9 13 11

12 Maciej Pryk / Jakub Wąsikowski M 11 NAUTICUS YC OLSZTYN 114,0 10 13 12 11 12 12 11 10 (ocs) 11 12

13 Adrian Ruszczyński / Bartosz Kowalczyk M 14 UKŻ OSTRÓDA 115,0 11 12 11 12 (13) 13 10 11 10 12 13

Fot. Mariusz Kluk

Mistrzostwa Województwa w klasie Optimist

1 Jakub Kamiński M 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 5,0 1 (6) 1 3

2 Joanna Fabisiak K 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 1 9,0 2 (8) 2 5

3 Jakub Kluk M 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 12,0 3 1 8 (9)

4 Amelia Potejko K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 2 14,0 9 4 (16) 1

5 Konrad Dziąba M 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 19,0 6 (11) 7 6

6 Michał Mazurowski M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 20,0 (18) 14 4 2

7 Mateusz Gigielewicz M 12 BAZA MRĄGOWO 21,0 5 2 14 (dsq)

8 Igor Barcikowski M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 23,0 (10) 10 3 10

9 Tymoteusz Wysocki M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 24,0 (dsq) 5 15 4

10 Adam Sokołowski M 14 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 29,0 4 20 5 (dsq)

11 Kacper Warywoda M 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 31,0 13 (33) 6 12

12 Szymon Maruszczak M 12 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 34,0 8 9 (20) 17

13 Bartosz Andrzejak M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 35,0 (23) 19 9 7

14 Dominika Grala K 11 PMOS PISZ 3 38,0 7 (21) 10 21

15 Marta Chomik K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 4 39,0 (22) 13 11 15

16 Aleksander Hlebowicz M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 42,0 (21) 17 17 8

17 Lena Ciuk K 14 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 5 42,0 (20) 15 13 14

18 Jan Fuk M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 47,0 11 18 18 (29)

19 Maciej Szawkowski M 9 BAZA MRĄGOWO 52,0 (30) 24 12 16

20 Mikołaj Strupiński M 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 57,0 17 12 28 (37)

21 Michał Karnacewicz M 10 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 57,0 25 (35) 19 13

22 Mikołaj Bujalski M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 57,0 19 16 22 (34)

23 Szymon Puchalski M 14 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 59,0 (41) 7 21 31

24 Marcel Wolętek M 13 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 59,0 (26) 23 25 11

25 Kamil Stemplewski M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 62,0 15 (38) 27 20

26 Adrian Manista M 13 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 64,0 (31) 22 23 19

27 Hanna Borkowska K 9 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 6 67,0 14 (31) 30 23

28 Mikołaj Głąb M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 74,0 (36) 30 26 18

29 Kacper Karbownik M 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 78,0 12 34 (42) 32

30 Filip Rostek M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 80,0 32 26 (36) 22

31 Aleksandra Zybert K 11 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 7 80,0 24 29 (33) 27

32 Jakub Częczek M 11 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 81,0 (42) 3 39 39

33 Oliwia Siedlecka K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 8 81,0 28 27 (29) 26

34 Antoni Kuźmiński M 11 BAZA MRĄGOWO 91,0 34 (43) 32 25

35 Maksymilian Luto M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 96,0 (43) 25 41 30

36 Tomasz Rataj M 10 BAZA MRĄGOWO 100,0 (46) 40 24 36

37 Liwia Liszkiewicz K 10 OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 9 102,0 33 32 37 (43)

38 Maksymilian Rybicki M 14 OKŻ 103,0 27 (42) 38 38

39 Eliza Kołtak K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 10 105,0 38 39 (43) 28

40 Zofia Gołębiowska K 11 BAZA MRĄGOWO 11 105,0 (39) 36 34 35

41 Amelia Kwiatkowska K 12 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 12 106,0 45 37 (46) 24

42 Weronika Grala K 7 MOS PISZ 13 108,0 40 28 40 (41)

43 Maciek Dudek M 9 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 108,0 37 (45) 31 40

44 Daniel Łachacz M 9 BAZA MRĄGOWO 110,0 16 44 (dnc) dnc

45 Radosław Parzych M 12 BAZA MRĄGOWO 110,0 29 46 35 (dsq)

46 Jakub Rusiniak M 10 NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN 119,0 (dsq) 41 45 33

47 Zuzanna Maliniewicz K 10 BAZA MRĄGOWO 14 121,0 35 (48) 44 42

48 Filip Szloński M 10 BAZA MRĄGOWO 135,0 44 (47) 47 44

49 August Sobczak M 14   150,0 (dnc) dnc dnc dnc

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn