Mistrzostwa Bazy Mrągowo 2017 – Pożegnanie sezonu na własnych śmieciach

Fot. Mariusz Kluk/gizycka grupa regatowa facebook

Tradycyjnie już finał sezonu żeglarskiego na Warmii i Mazurach odbywa się w Mrągowie podczas Mistrzostw Bazy. Od 6 do 8 października na jeziorze Czos rywalizowało w kilku klasach około 300 żeglarzy, w tym także goście z Białorusi i Litwy. Przybyli tez wodniacy z kilku znanych polskich klubów bo hasło „Baza” działa jak magnes. W kilku konkurencjach m. in windurfingu rozdano też medale mistrzostw województwa.

Najliczniej obsadzona klasą były opimistki. Na Czosie rywalizowało ponad 80 łódek, a najlepsza okazała się Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko). W klasie 420 najlepsi byli reprezentanci Polski Jakub Gołębiowski (MOS Iława), Filip Szmit (MBSW/UKZR Giżycko), a w L’Equipe ku radości kibiców zwyciężyły mrągowianki: Amelia Linowska/Julia Chmiel. W windurfingu gospodarze toczyli walke z zawodnikami z Gdańska. Wygrali trzy klasyfikację, a tę najbardziej prestiżową RS:X Michał Warzocha

Wyniki

Klasa 420

1 Jakub Gołębiowski, Filip Szmit, 2002, MOS SSW Iława/MBSW Giżycko 15,0 1 1 (6) 3 2 3 3 2

2 Kacper Paszek, Bartosz Reiter, 2000, OKŻ Olsztyn 16,0 (4) 4 2 4 1 1 1 3

3 Seweryn Wysokiński, Mateusz Jankowski, 1999, MKS 2 Warszawa/CSW OPTY Ustka 17,0 5 2 1 1 5 (11) 2 1

4 (1) Barbara Dzik, Hanna Dzik, 2000, YKP Gdynia 24,0 3 5 3 (9) 3 2 4 4

5 Mateusz Krasowski, Rafał Radecki, 2000, MKS 2 Warszawa 30,0 6 3 5 2 4 5 (7) 5

6 Mateusz Szweda, Adrian Dubowski, 2002, KS SPÓJNIA Warszawa 37,0 2 6 4 6 7 6 (8) 6

.....................................

9 Mateusz Buło, Jakub Michałowski, 2003, KS BAZA Mrągowo 72,0 11 11 (13) 11 11 7 10 11

15 Mateusz Białek, Daniel Sahaidok, 2003, KS BAZA Mrągowo 100,0 14 14 (15) 13 15 15 15 14

Klasa 470

1 Cezery Sternicki, Maciej Lipiński, 1998, KS BAZA Mrągowo 7,0 (1) 1 1 1 1 1 1 1

2 Agnieszka Stefańska, Marcin Gontarz, 1984, KS BAZA Mrągowo 15,0 2 2 2 2 2 2 (dnc) dnc

Klasa L’Equipe

1 Amelia Linowska, Julia Chmiel, 2003, KS BAZA Mrągowo 7,0 (1) 1 1 1 1 1 1 1          

2 Hubert Bałdyga, Grzegorz Sitarek, 2003, KS BAZA Mrągowo 19,0 4 2 2 (5) 2 5 2 2          

3 Jakub Miszczak, Maxym Richter, 2004, KS SPÓJNIA Warszawa 24,0 2 3 3 3 (6) 4 6 3         4 Malwina Podisad, Hanna Kulis, 2006, KS BAZA Mrągowo 24,0 5 4 4 2 3 3 3 (7)          

5 Anna Żynda, Jacek Argulewicz, 2005, KS AZS AWFiS Gdańsk 36,0 (8) 6 5 7 5 2 5 6           6 Julianna Wypych, Aleksander Ropulewski, 2004, KS BAZA Mrągowo 37,0 6 5 7 (8) 4 6 4 5          

8 Jakub Daniluk, Aleksander Warno, 2004, Nauticus YC Olsztyn 48,0 7 (dnf) 6 4 8 7 8 8        

Klasa Optimist

1 Joanna Fabisiak, Kobieta, 2003, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 9,0 1 1 3 4 (11)

2 Patryk Chełkowski, Mężczyzna, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 9,0 (7) 4 1 2 2

3 Ignatiy Mikhailets, Mężczyzna, 2004, Belarus Minsk RZOP 15,0 9 (10) 4 1 1

4 Jakub Kluk, Mężczyzna, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 23,0 10 2 2 9 (14)

5 Jakub Kamiński, Mężczyzna, 2003, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 32,0 (15) 6 8 6 12

6 Yury Yarashevich, Mężczyzna, 2006, Belarus Minsk RZOP 38,0 4 12 15 (16) 7

7 Mateusz Gigielewicz, Mężczyzna, 2005, KS BAZA Mrągowo 39,0 12 15 (bfd) 3 9

8 Platon Komleu, Mężczyzna, 2004, Sdushor Neman Belarus Grodno 41,0 (13) 11 13 12 5

9 Leonid Sharubin, Mężczyzna, 2004, Belarus Minsk RZOP 42,0 (19) 7 11 11 1310 Felicia Mikhailets, Kobieta, 2006, Belarus Minsk RZOP 45,0 3 14 21 7 (27)

..................................................      

12 Konrad Dzišba, Mężczyzna, 2004, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 45,0 20 5 5 15 (ocs)

14 Amelia Potejko, Kobieta, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 46,0 5 25 10 (26) 6

18 Kacper Warywoda, Mężczyzna, 2005, Nauticus YC Olsztyn 59,0 (ocs) 19 9 8 23

28 Hanna Borkowska, Kobieta, 2008, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 115,0 29 36 25 (49) 25

29 Antoni Koźmiński, Mężczyzna, 2006, KS BAZA Mrągowo 116,0 44 18 26 (51) 28

33 Kacper Karbownik, Mężczyzna, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 129,0 28 42 37 22 (ocs)

34 Jan Fuk, Mężczyzna, 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 132,0 34 35 (bfd) 46 17

37 Radosław Parzych, Mężczyzna, 2005, KS BAZA Mrągowo 137,0 (46) 33 27 32 45

39 Oliwia Siedlecka, Kobieta, 2007, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 143,0 35 40 39 (44) 29

42 Maciej Szawkowski, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 151,0 37 30 (54) 33 51

43 Tomasz Rataj, Mężczyzna, 2007, KS BAZA Mrągowo 152,0 25 47 45 35 (48)

44 Daniel Łachacz, Mężczyzna, 2008, KS BAZA Mrągowo 155,0 32 50 (58) 18 55

47 Filip Szloński, Mężczyzna, 2007, KS BAZA Mrągowo 170,0 54 34 49 (69) 33

57 Zuzanna Maliniewicz, Kobieta, 2007, KS BAZA Mrągowo 202,0 41 60 60 41 (63)

74 Maja Szwejk, Kobieta, 2007, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 266,0 (dnf) 74 63 75 54

Klasa Techno 4,0

1 Wiktor Kocenko 2005 M BAZA Mrągowo 1 1 1 1 (1) 4.0

2 Lena Mańkucka 2005 K GKŻ Gdańsk 2 3 2 2 (3) 9.0

3 Piotr Sokolnicki 2005 M UKS Kałębie Osiek (4) 2 3 3 2 10.0

4 Dawid Sawicki 2006 M BAZA Mrągowo 3 4 5 5 (7) 17.0

5 Zuzanna Tabor 2005 K GKŻ Gdańsk 5 5 4 (7) 4 18.0

6 Oksana Skoczypiec 2005 K GKŻ Gdańsk 7 6 (9) 4 8 25.0

...............................

10 Maja Cituk 2007 K MBSW Giżycko (11) 11 7 9 9 36.0

Klasa Techno 5.8

1 Nadia Kulik 2005 K BAZA Mrągowo 1 1 1 1 (1) 4.0

2 Jan Her 2004 M YKP Warszawa 2 4 2 (4) 3 11.0

3 Wiktoria Giec 2006 K YKP Warszawa 4 3 (4) 3 2 12.0

4 Igor Lewiński 2006 M GKŻ Gdańsk 3 2 3 (5) 4 12.0

5 Jan Sroczyński 2003 M GKŻ Gdańsk 5 6 5 2 (6) 18.0

6 Zuzanna Żmuda 2004 K YKP Warszawa 6 (7) 6 6 5 23.0

7 Kornel Manowiecki 2005 M SKŻ Sopot 7 5 (7) 7 7 26.0

Klasa Techno 6,8

1 Tomasz Skowronek 2003 M GKŻ Gdańsk 2 3 1 1 (6) 7.0

2 Michał Lis 2004 M BAZA Mrągowo (5) 1 3 2 3 9.0

3 Oliwia Chomka 2004 K BAZA Mrągowo (4) 2 2 3 2 9.0

4 Aleksandra Wasiewicz 2005 K SKŻ Sopot 3 4 4 (5) 1 12.0

5 Leon Sroczyński 2003 M GKŻ Gdańsk (11) 6 6 6 4 22.0

6 Iga Stępczyńska 2004 K YKP Warszawa 6 8 (8) 4 7 25.0

......................................

12 Adam Klecan 2005 M BAZA Mrągowo 14 10 9 (13) 9 41.0

15 Dawid Gogołowski 2004 M BAZA Mrągowo 15 16 15 10 (16) 56.0

16 Aleksander Żyłka 2003 M MKŻ Mikołajki 16 15 14 15 (17) 60.0

Klasa Techno 7.8

1 Dominik Lewiński 2002 M GKŻ Gdańsk 1 1 1 1 (1) 4.0

2 Aleksander Biene 2002 M SKŻ Sopot (3) 3 2 2 2 9.0

3 Daniel Ugniewski 2003 M GKŻ Gdańsk 2 (8) 3 4 5 14.0

4 Krzysztof Leński 2002 M BAZA Mrągowo 6 2 4 7 9 19.0

5 Antoni Siwek 2003 M KS Spójnia Warszawa 5 7 11 3 4 19.0

6 Iwo Wrzesiński 2003 M SKŻ Sopot 4 5 5 6 (7) 20.0

.....................................

8 Oliwier Przybylak 2004 M BAZA Mrągowo 10 (10) 6 8 3 27.0

9 Kamila Niedbała 2003 K BAZA Mrągowo 7 6 10 (14) 6 29.0

11 Martyna Fedyk 2003 K MBSW Giżycko 11 9 8 (11) 11 39.0

13 Martyna Niezbecka 2001 K MBSW Giżycko 12 13 (13) 12 13 50.0

Klasa Klasa RS:X

1 Michał Warzocha 1999 M BAZA Mrągowo 2 2 1 1 (3) 6.0

2 Maciej Zalewski 2001 M BAZA Mrągowo 1 3 3 (6) 2 9.0

3 Dawid Litwinek 2001 M BAZA Mrągowo (6) 5 2 2 1 10.0

4 Julia Dawidowicz 2002 K YKP Warszawa 4 4 4 3 (5) 15.0

5 Magdalena Majewska 1999 K BAZA Mrągowo 3 1 8 5 9 17.0

6 Jędrzej Cituk 2001 M BAZA Mrągowo (8) 6 6 4 4 20.0

....................................

7 Ludwik Filipski 2003 M YKP Warszawa (9) 8 7 7 6 28.0

8 Jakub Pyrek 2003 M BAZA Mrągowo 5 7 5 12 (13) 29.0

9 Kacper Szukajt 2001 M MBSW Giżycko 10 10 (11) 9 8 37.0

10 Maria Urban 2001 K MBSW Giżycko 11 (11) 10 10 10 41.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn