Braniewo

• Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2018 – Pani Mariola jak zwykle w formie, Świetny marsz Mariusza Szarszunowicza

Prawie trzy tysiące uczestników zgromadził w Gdyniniedzielny (13 maja) Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim. Spora grupę stanowili mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.Jak zwykle świetnie zaprezentowała się Mariola Sudzińska z Olsztyna, która wygrała kategorię K40 a w open była czwarta. Alicja Misiak (Susz) w K20 znalazła się tuż za podium, w open zajęła szóste miejsce.

• III Staropolski Bieg i Marsz Nordic Walking "Żyj Zdrowo" 2018 – Elbląskie trofea

W sobotnie południe w Starym Polu (woj. pomorskie) odbyły się: bieg i marsz na dystansie 5 km. Wystartowała grupa miłośników sportu z Elbląga, Pasłęka i Braniewa. W biegu trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. 41/50 zajął Adam Serocki (Elbląg). Piąty był Piotr Różalski (Elbląg) – trzeci w kat. 31/40. Bożena Znarowska (Elbląg) zwyciężyła w kate. 51+ wśród pań.

• Great Run Birmingham (10 km) 2018 – Piękny finisz Aleksandry Lisowskiej

Piękny sukces odniosła Aleksandra Lisowska, która w minioną niedzielę (6 maja) wygrała w Birmingham bieg na dystansie 10 km, Była to impreza cyklu Great Run. Lekkoatletka AZS UWM Olsztynpopisała się efektownym finiszem i przed meta wyprzedziła Irlandkę i Włoszkę.W klasyfikacji open Polka zajęła 29 miejsce na półtora tysięcy startujących. Pierwszy na mecie był reprezentant Ugandy Moses Kipsiro.

• Festiwal Leśny Gdynia-Witomino 2018 – Nasi wśród tysiąca

Relacje i wyniki z Festiwalu Leśnego w Gdyni (21/22 kwietnia) prezentujemy w lekkim opóźnieniem, ale warto, bo przez Witomino przewinęło się ponad 1000 osób, w tym spora grupa z Elbląga, Pasłęka, Braniewa, Iławy i Olsztyna. Wybór był szeroki. Dystanse od 5 km do 42 km zarówno dla biegaczy, jak i miłośników nordic walking, a do tego jeszcze rywalizacja najmłodszych, bo przecież przyjechały całe rodziny.

• Puchar Polski Nordic Walking Mielno 2018 – Okazała premiera z akcentami Warmii i Mazur

W Mielnieodbył się w sobotę (5 maja) Puchar Polski w Nordic Walking. Rywalizowano na trzech dystansach: półmaratonie, 10 km i 5 km. Startowali też reprezentanci Warmii i Mazur (najwięcej z Pasłęka), którzy w silnej konkurenci zajęli wysokie pozycje. W półmaratonie Grzegorz Szarszunowicz (Pasłęk) był ósmy w open i czwarty w kat. 40/49.

• II Sztumski Festiwal Biegowy 3 Maja 2018 – Alicja Misiak wygrała 10 km, Mariusz Szarszunowicz najszybszym piechurem

W dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się XXVIII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności pod hasłem „Biegi Solidarności na 100-lecie Niepodległości. Impreza zawierała kilka wyścigów na różnych dystansach, zaprezentować się mogli również miłośnicy Nordic Walking. Spora grupę uczestników stanowili mieszkańcy: Elblaga, Pasłęka, Susza, Braniewa i Iławy.

• Masuria Judo Cup Ełk 2018 r – Na matach gwarno i...międzynarodowo

W sobotę (28 kwietnia) odbyły się w Ełku Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Impreza pod hasłem Masuria Judo Cup zgromadziła około 300 startujących z...pięciu państw. Z zaproszenia skorzystali judocy z klubów z Litwy, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Były oczywiście sekcje warmińsko-mazurskie i z sąsiednich regionów, głównie Podlasia i Pomorza.

• Półfinałowe turnieje o awans do II ligi kobiet – Chemik pewnie z pierwszego miejsca, w Płocku awans SMS Ostróda

W weekend (27/29 kwietnia) trzy zespoły warmińsko-mazurskie (UKS Chemik Olsztyn, SPS Sparta Braniewo i SMS Ostróda) rywalizowały o awans do II ligi seniorek. Chemik, który był gospodarzem imprezy półfinałowej wygrał trzy mecze i wywalczył przepustkę z pierwszego miejsca.  Braniewianki i ostródzianki grały w Płocku. Awans wywalczył z 2 miejsca SMS Ostróda

• Wojewódzka Licealiada Iława 2018 – Dziewczęta z VII LO w Olsztynie powiększają kolekcję

W Iławie odbyły się w środę (25 kwietnia) Mistrzostwa Województwa W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Popularna Licealiada przyniosła sukces faworytkom – reprezentantkom VII LO z Olsztyna popularnego Chemika, które zdecydowanie wygrały wszystkie spotkania. Na podium stanęły tez zespoły z LO Braniewo i Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

• V MP Nordic Walking w Maratonie Jastrowie 2018 – Z kijami na podium, Irena Karasiewicz na najwyższym stopniu

W Jastrowie odbyły się w sobotę (7 kwietnia) Mistrzostwa Polski w Nordic Walking na dystansie maratońskim. Do rywalizacji indywidualnej przystąpiło prawie stu kijkarzy. W konkurencji indywidualnej reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli pięć medali. Mistrzynią Polski w kat. K55/59 została Irena Karasiewicz (Braniewo).

• 4 Maraton Gdańsk 2018 – Marcin Spustek najszybszy na “piątkę”, Pan Adam z Elbląga (M70) „połknął” 42 km bez zmrużenia oka

W niedziele (15 kwietnia) odbył się 4 Maraton Gdańsk. W biegu głównym wystąpiło ponad 1700 uczestników. W pierwszej setce open znalazła się Aleksandra Jakimczuk z Braniewa, która przybiegła jako szósta wśród pań i druga w K30. Większy sukces odnieśliśmy w biegu towarzyszącym na 5 km. Wygrał go Marcin Spustek z Elbląga (Powtórzył sukces sprzed roku)

• Turniej III ligi kobiet Braniewo 2018 – Historyczny tytuł dla UKS Chemik Olsztyn

Po raz pierwszy w historii wyłoniono mistrza III ligi wojewódzkiej seniorek siatkówce. Ponieważ zgłosiły się trzy zespoły, postanowiono to rozstrzygnąć w formie jednego turnieju, który odbył się w niedzielę (15 kwietnia) w Braniewie. Pośpiech był wskazany bowiem dwie najlepsze drużyny otrzymywały prawo gry w półfinale o II ligę, a termin już za 2 tygodnie. Mistrzem został UKS Chemik Olsztyn, wicemistrzem SPS Sparta Braniewo.

• Copernicus Judo Cup”Toruń 2018 – Talenty na macie, złota Kinga z Braniewa

W sobotę (7 kwietnia) w Toruniu odbyła się kolejna edycja „Copernicus Judo Cup”, w których udział wzięła rekordowa liczba zawodników i zawodniczek – 650 uczestników z 53 klubów z całej Polski.Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych: od juniorów młodszych po roczniki 2010. Z pokaźnym dorobkiem medalowym wrócili reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich.

• Na Pomorzu blisko siebie - 35. Bieg Szpęgawski i Kołodziej Cube MTB Pelplin

W niedziele (8 kwietnia) w Starogardzie Gdańskim i pobliskich Rajkowachodbyły się dwie duże imprezy masowe. W pierwszej Biegu Szpęgawskim piękna pogoda i wysokie nagrody skusiły do startu prawie 600 biegaczy. W Rajkowach miłośników MTB zjawiło się, co zrozumiałe, trochę mniej, ale frekwencja tez była doskonała, tym bardziej, że przyjechały całe rodziny. W obu imprezach nie zabrakło reprezentantów z woj. warmińsko-mazurskiego.

• W Grudziądzu piękne walki dzieci z Braniewa – Remanenty z Poznania i Grodziska Maz.

Niemal w każdy weekend odbywają się duże turnieje judo z udziałem najmłodszych adeptów. Puchar Prezydenta Grudziądza (24 marca) jak zwykle zgromadził kilkuset zawodników roczników 2006/2011.. Tu brylowali judocy Zatoki Braniewo, którzy przywieźli aż trzy złote medale. W Grodzisku Mazowieckim triumfował Wojciech Galiński (Truso Elbląg). Gwardziści z Olsztyna wybrali się do Wielkopolski i też przywieźli medale.

• Bieg do Pustego Grobu Malbork 2018 – Wioletta Barcikowska finiszowała trzecia

W Malborku okazją do odejścia od stołu była impreza biegowa zorganizowana 2 kwietnia w Parafii Błogosławionych 108 Męczenników Polskich. "Bieg do Pustego Grobu" na dystansie 5 kilometrów poprzedzony mszą dla wszystkich zawodników. Impreza ciekawa i nietypowa, absolutnie otwarta: dla wierzących i wątpiących. Wśród setki startujących byli biegacze z Elbląga, Susza i Braniewa.

• Ogólnopolski Turniej Młodziczek Miastko 2015 – Sparta Braniewo w „siódemkę” tuż za podium

W dniach 25 – 27 września w pomorskim Miastku odbył się Ogólnopolski Turniej Młodziczek w siatkówce . Wystąpiło 13 drużyn w pierwszej fazie podzielonych na trzy grupy. Braniewianki zagrały ,,gołą siódemką” nie mając ani jednej zawodniczki na ławce rezerwowych. Po udanych eliminacjach, w ostatnich spotkaniach z silniejszymi rywalkami i na zmęczeniu było trudniej, dlatego czwarte miejsce jest sukcesem.

• Biegamy po całej Polsce - Wolak drugi w Więcborku, Dembowski też drugi w Modlinie

Reprezentanci Warmii i Mazur biegają po całym kraju. W V Biegu Pamięci na trasie Karolewo-Więcbork drugie miejsce zajął Rafał Wolak z Braniewa, w Modliniew Biegu Generałów także drugi był Mariusz Dembowski z Lidzbarka. Z kolei w Biegu o Złota Górę na Kaszubach wysoka szósta lokatę wywalczył Szymon Gwardjak z Lidzbarka Warmińskiego.

• Po Hajnówce czas na Puchar Europy w Elblągu – Jak rekreacja przeradza się w sport

W najbliższą sobotę (19 września) w elbląskiej Bażantarni odbędzie Finał Pucharu Europy w Nordic Walking.Udział w zawodach zapowiedzieli już zawodnicy z Niemiec, Australii, Rosji, Słowenii oraz Polski.Planuje się, że na starcie imprezy stanie ponad pół tysiąca sportowców.Tymczasem elbląskie Włóczy-Kije startowały w miniony weekend (12 września) w Hajnówce w Pucharze Polski (wyniki dalej)

• Finał Pucharu Europy i Puchar Polski w Nordcic Walking Elbląg 2015 – To już nie jest zwyczajny marsz z kijkami

W elbląskim Parku „Bażantarnia” odbył się w sobotę (19 września) finał Pucharu Europy i Puchar Polski w nordic walking.W imprezie uczestniczyło ponad 650 zawodników z Niemiec, Słowenii, Mołdawii, Australii, Rosji, Litwy, Ukrainy oraz Austrii. Patronat Honorowy objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Konsul Honorowy Mołdawii.