Braniewo

 • 56. Bieg Westerplatte Gdańsk 2018 – Paweł Pszczółkowski trzeci w gronie 3.5 tysiąca

  W niedzielę (23 września) w Gdańskuodbył się 56 Bieg Westerplatte. To jedna z takich imprez w kraju z głębokim przesłaniem, gdzie wielu uważa udział w niej jako patriotyczny obowiązek. Zajmują dalekie miejsca, ale właśnie im należy się największy szacunek. To jednak również rywalizacja czysto sportowa, w której uczestniczą wytrawni długodystansowcy.

 • MP Młodzików Bełchatów 2018 – Alicja Gajewska po raz drugi złota, Kacper Lewalski też mistrzem brąz dla Kingi Kornackiej, Artura Cytlała i Jakuba Nowakowskiego

  W Bełchatowie odbywały się w weekend (22/23 września) i Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Zdobylismy  6 medali w tym 3 złote Alicja  Gajewska z Zatoki Braniewo wywalczyła dwa: w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.. Mistrzem Polski został też Kacper Lewalski (Truso Elbląg) 1000 m.Brąz na 600 m zdobyła Kinga Kornacka (Finishparkiet), Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) w oszczepie i Jakub Nowakowski (AZS UWM) na 110 m ppł.

 • Mistrzostwa Województwa U16 i U14 Pasłęk 2018 – Sporo optymizmu !

  W minioną niedzielę (16 września) odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZLA U14, U16 pod patronatem Burmistrza Pasłęka. Przy okazji startowali też starsi zawodnicy, ale był to przede wszystkim ostatni sprawdzian reprezentantów okręgu przed Mistrzostwami Polski młodzików (U16), które odbędą się w najbliższy weekend (22/23 września) w Bełchatowie.

 • Finał Puchar Polski Nordic Walking Hajnówka 2018 – Skromna ekipa z medalami

  W Hajnówce odbył się w sobotę (8 września) Finał Pucharu Polski w Nordic Walking. Startowało kilkuset uczestników, ale ekipa warmińsko-mazurska była skromna. Za to wyniki są godne uwagi. W półmaratonie Katarzyna Niedźwiecka (Braniewo) była trzecia w open i druga w kat. 40/49. Na 10 km Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk) zajął piąte miejsce w open i drugie w kat. 40/49.

 • III Braniewski Bieg Hozjusza 2018 – Główne trofea dla gości, ale nikt nie narzekał

  W niedzielę (2 września) odbył się III Braniewski Bieg Hozjusza. Impreza zgodnie z oczekiwaniami wywołała bardzo duże zainteresowanie. W biegu głównym na dystansie 10 km rywalizowało prawie 140 uczestników, a doszły do tego konkurencje skierowane do dzieci i młodzieży. Trasa przebiegała ulicami miasta (meta w okolicach amfiteatru), co oczywiście pozwalało kibicom obserwować zmagania zawodników.

 • Bieg Pamięci Dzierzgoń 2018 – O świcie z konkretnym przesłaniem

  W sobotę (1 września) dla uczczenia kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej w Dzierzgoniu rozegrano Bieg Pamięci. Po oficjalnych uroczystościach. O godz. 5.20 nastąpił start biegu na bulwarze nad rzeką Dzierzgoń, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Można było wystąpić w biegu kobiet i mężczyzn na dystansie 13,4 km i 5 km, rajdzie rowerowym (13.4 km) oraz nordic walking (5 km)

 • Garmin Iron Triathlon Augustów 2018 – Elblążanie w głównych rolach

  W weekend (25/26 sierpnia) w Augustowieodbywa się Garmin Iron Triathlon. W sobotę rywalizowano na krótszych dystansach, a mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego należeli do wiodących postaci. W supersprincie (1/8 Iron) zwyciężył Karol Kozak (Elbąg), wśród pań triumfowała Marta Maksymowicz (Elbląg). W ćwiartce też były zwycięstwa tyle, że w kategoriach.

 • Puchar Polski Nordic Walking Potęgowo 2018 – Pięć razy na podium w kategoriach

  W niedzielę (19 sierpnia) czołowi specjaliści Nordic Walking spotkali się w Potęgowie, gdzie rywalizowano o punkty w Pucharze Polski. Jak zwykle wyznaczono trzy dystanse: 21.1 km, 10 km i 5 km. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur z Pasłęka, Braniewa, Jonkowa, Kieźlin i Olsztyna. Pięcioro z nich stawało na podium w kategoriach.

 • IX Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych 2018 – Za mocne tempo Kenijczyka

  W niedzielę (15 sierpnia) odbył się IX Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych z Okazji Dnia Wojska Polskiego. Rywalizowało prawie 120 uczestników, także gości zagranicznych i z innych województwa. I to oni nadawali ton walce na trasie. Bieg mężczyzn wygrał Kenijczyk Silas Mwetich przed Ukraińcem Sergi Okseniukiem (Luck) i Andrzejem Leończukiem (Białystok).

 • MP Nordic Walking Osielsko 2018 – Pan Stefan pomaszerował po złoto

  W Osielskuodbyły się w sobotę (4 sierpnia) Mistrzostwa Polski w Nordic Walking na dystansach 21 km, 10 km i 5 km. Na tym ostatnim w kat. +70 rozgrywano również jedną z eliminacji Pucharu Europy. Startowali mieszkańcy Pasłęka, Elbląga, Kieźlin i Dobrego Miasta. Złoty medal w kat. 70+ na dystansie 5 km wywalczył Stefan Szymański z Kieźlin, który wygrał również eliminacje PE.

 • 25. Bieg św. Dominika Gdańsk 2018 – Najwyżej Alicja Misiak i Paweł Najmowicz, na podium w M50 Paweł Bąk i Piotr Czaplicki

  W sobotę (4 sierpnia) w Gdańsku odbył się jubileuszowy 25 Bieg św. Dominika. Rywalizacja amatorów przebiegała na dystansie 5 km, cieszy spory udział reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji mężczyzn najwyżej na 14 miejscu znalazł się Paweł Najmowicz (Olsztyn). Na podium znaleźli się zawodnicy kat. M50: na drugiej pozycji Paweł Bąk (Sepopol) drugi, a trzeci Piotr Czaplicki (Olsztyn)

 • Turniej Oldboy’s (45+)Węgorzewo 2018 – Orły Kętrzyn z pucharem. Zadecydował bezpośredni mecz z Cresovią

  W Węgorzewie odbył się w niedzielę (15 lipca) Ogólnopolski Turniej Piłkarski Oldboy’s (45+).Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które w skróconym czasie zagrały systemem każdy z każdym. Główne trofeum zdobyli panowie z Orłów Kętrzynprzed Cresovią Górowo Iławeckie. Obie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów, ale bezpośredni mecz wygrali kętrzynianie

 • IV Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian Prabuty 2018 – Panie z Pasłęka, Braniewa i Susza w głównych rolach

  W sobotę (7 lipca) w Prabutach odbył się IV Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. To impreza poświęcona pamięci Martyrologii Polaków z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej. Uczestnicy mogli wybrać jeden z trzech dystansów: 57 km, 27 km i 10 km (wyścig rodzinny).Do rywalizacji stanęli mieszkańcy Susza, Pasłęka i Braniewa. Zwłaszcza postawa pań mogła zaimponować.

 • II Bieg Wałami von Plauena Malbork 2018 – Anna Koziarska najszybsza

  Ponad 300 biegaczy i 80 miłośników Nordic Walking uczestniczyło w Malborku w niedzielnym (8 lipca) II Biegu Wałami von Plauena. Dystans 6 km najszybciej wśród pań pokonał Anna Koziarska (Elbląg), uzyskując na mecie ponad 50 sekund przewagi nad następna rywalką. Była też najwyżej sklasyfikowana ze wszystkich mieszkańców Elbląga, których do Malborka przyjechała duża reprezentacja.

 • IGLOTEX Bieg Czterech Jezior Skórcz 2018 – Adam Serocki w swoim stylu, szybki marsz Tomasza Rębowskiego

  W sobotę (7 lipca) w Skórczu odbył się IGLOTEX Bieg Czterech Jezior. Rywalizowano na dystansie 15 km, w na metę przybyło ponad 370 zawodniczek i zawodników. Bardzo dużą grupę stanowili mieszkańcy Elbląga, z których najwyżej – na szóstym miejscu został sklasyfikowany Adam Serocki. Pan Adam zajął jednocześnie trzecią pozycję w kategorii M40.

 • Dywicka „5” pomysł na...szóstkę – Szybki bieg Krzysztofa Sulewskiego i marsz Jakuba Zaremby

  W ostatni dzień czerwca odbyła się Dywicka „5” impreza masowa, skierowana do amatorów biegania i nordic walking. Zainteresowanie przerosło oczekiwania. Wprawdzie impreza zachowała kameralny, sielski charakter, ale wystąpiło w niej prawie 200 uczestników. Rywalizowano na trasie wokół jeziora Dywickiego, gdzie pętla liczyła 4.8 km. W biegu triumfował Krzysztof Sulewski (Barczewo).

 • Ogólnopolski Turniej Młodziczek Miastko 2015 – Sparta Braniewo w „siódemkę” tuż za podium

  W dniach 25 – 27 września w pomorskim Miastku odbył się Ogólnopolski Turniej Młodziczek w siatkówce . Wystąpiło 13 drużyn w pierwszej fazie podzielonych na trzy grupy. Braniewianki zagrały ,,gołą siódemką” nie mając ani jednej zawodniczki na ławce rezerwowych. Po udanych eliminacjach, w ostatnich spotkaniach z silniejszymi rywalkami i na zmęczeniu było trudniej, dlatego czwarte miejsce jest sukcesem.

 • Biegamy po całej Polsce - Wolak drugi w Więcborku, Dembowski też drugi w Modlinie

  Reprezentanci Warmii i Mazur biegają po całym kraju. W V Biegu Pamięci na trasie Karolewo-Więcbork drugie miejsce zajął Rafał Wolak z Braniewa, w Modliniew Biegu Generałów także drugi był Mariusz Dembowski z Lidzbarka. Z kolei w Biegu o Złota Górę na Kaszubach wysoka szósta lokatę wywalczył Szymon Gwardjak z Lidzbarka Warmińskiego.

 • Po Hajnówce czas na Puchar Europy w Elblągu – Jak rekreacja przeradza się w sport

  W najbliższą sobotę (19 września) w elbląskiej Bażantarni odbędzie Finał Pucharu Europy w Nordic Walking.Udział w zawodach zapowiedzieli już zawodnicy z Niemiec, Australii, Rosji, Słowenii oraz Polski.Planuje się, że na starcie imprezy stanie ponad pół tysiąca sportowców.Tymczasem elbląskie Włóczy-Kije startowały w miniony weekend (12 września) w Hajnówce w Pucharze Polski (wyniki dalej)

 • Finał Pucharu Europy i Puchar Polski w Nordcic Walking Elbląg 2015 – To już nie jest zwyczajny marsz z kijkami

  W elbląskim Parku „Bażantarnia” odbył się w sobotę (19 września) finał Pucharu Europy i Puchar Polski w nordic walking.W imprezie uczestniczyło ponad 650 zawodników z Niemiec, Słowenii, Mołdawii, Australii, Rosji, Litwy, Ukrainy oraz Austrii. Patronat Honorowy objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Konsul Honorowy Mołdawii.