Braniewo

 • AMBEREXPO PÓŁMARATON GDAŃSK im. Pawła Adamowicza – Biegacze Warmii i Mazur widoczni w Trójmieście

  W niedzielę (17 listopada) odbył się Amberexpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza. Wystartowało ponad 3 tysiące uczestników, w tym oczywiście mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Najwyższe 13 miejsce w open zajął Daniel Mikielski (Olsztynek), na 19 miejscu finiszował Daniel Karbowski (Działdowo). Wśród pań Martyna Konarzewska (Działdowo) była czwarta, a Aleksandra Jakimczuk (Braniewo) szósta.

 • Biegi Niepodległości – A. Lisowska druga we Wrocławiu, P. Sowiński wygrał w Malborku, A. Jakimczuk trzecia w Tczewie

  W miniony weekend (9/10 listopada) z poniedziałkiem włącznie obfitował w wiele imprez biegowych związanych ze Świętem Niepodległości. Aleksandra Lisowska z Dywit zajęła drugie miejsce we Wrocławiu, gdzie startowało ponad 2 tys. osób. Patryk Sowiński z AZS UWM Olsztyn (mieszkaniec Tczewa) wygrał w Malborku. Aleksandra Jakimczuk (Braniewo) była trzecia w 29 Biegu Sambora w Tczewie. Drugi w kat. 70+ był Andrzej Grabkowski z Iławy

 • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2019 – Na podium Mariola Sudzińska i Bartek Osior

  W poniedziałek (11 listopada) odbył się w Gdyni Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Dystans 10 km pokonało ponad 4 tysiące uczestników. Ośmioro z nich znalazło się w czołowej setce, co przy takiej frekwencji jest nie lada osiągnięciem. Na podium stanęło dwoje biegaczy z Warmii i Mazur. Mariola Sudzińska (Olsztyn) była druga w open pań i pierwsza w kategorii K40. Bartek Osior (Wydminy) był siódmy na mecie i drugi w kat M30.

 • Młodzież w rozjazdach – Finały Amelii Ciesielczyk i Piotra Kowalika

  W miniony weekend (2/4 listopada) tenisowa młodzież sekcji warmińsko-mazurskich startowała w turniejach krajowych. Największy sukces odniosła Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg), która dotarła do finały w OTK Młodziczek w Pabianicach. Z kolei Piotr Kowalik (TT Score Elbląg) w OTK Młodzików w Trąbhach Małych tez zaliczył finał, tyle że w deblu grając z Janem Downarem (GAT Gdańsk).

 • Moje Boisko Orlik 2012 – Tytuły dla SP4 Giżycko i LO Braniewo

  Rozegrano kolejne turnieje finałowe w siatkówce dziewcząt Szkolnego Związku Sportowego "Moje Boisko Orlik 2912". W Giżycku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i atut własnej hali wykorzystały uczennice SP 4, wyprzedzając bartoszyckie ekipy SP 7 i SP 3. W rozegranej w Braniewie Licealiadzie triumfowały siatkarki miejscowego LO przed piskimi ogólniakami.

 • 37 Toruń Maraton 2019 – Wygrał Łukasz Oskierko warszawiak z olsztyńskim rodowodem, braniewianka druga wśród pań

  W niedzielę (27 października) odbył się 37 Toruń Maraton. Jego zwycięzcą został Łukasz Oskierko, który od kilku lat mieszka w Warszawie, ale karierę rozpoczynał w Olsztynie i był zawodnikiem AZS UWM . Aż o siedem minut wyprzedził Kenijczyka Cmeropa Hammingtona. Dziesiątkę zamknął olsztynianin Krystian Stefański. Drugie miejsce w open pań zajęła Aleksandra Jakimczuk (Braniewo), - druga w kat.30/39

 • Bieg oraz Marsz Nordic Walking Halloweenowy Malbork 2019 – Przebierańcy też na trasie

  W sobotę (26 października) w Malborku odbył się Bieg oraz Marsz Nordic Walking Halloweenowy na dystansie 5 km. W imprezie uczestniczyło prawie 300 osób, w tym sporo z województwa warmińsko-mazurskiego. Trasę najszybciej przebiegł Jakub Ossowski (Elbląg), zwycięstwa w kat. odnieśli: Dariusz Humen (Elbląg) w M30/39, Marta Milewska (Susz) w K0/19 i Andrzej Grabkowski (Iława) w M70+.

 • VIII Bieg Nadwiślański szlakiem doliny Dolnej Wisły 2019 – W półmaratonie Patryk Sowiński, w maratonie Anna Koziarska

  W niedzielę (27 października) w Trzewie odbył się VIII Bieg Nadwiślański szlakiem doliny Dolnej Wisły . Rywalizowano na dystansach maratonu o półmaratonu. Na 21 km zwyciężył Patryk Sowiński z Tczewa, reprezentujący na co dzień AZS UWM Olsztyn. Weronika Dobrzyńska z Braniewa był szósta w open i wygrała kategorię K30/39.

 • Bursztynowy Festiwal Biegowy Sobieszewo 2019 – Na 20 km pierwsi na mecie: Roman Liśkiewicz i Magda Ingielewicz

  W miniona sobotę (19 października) w Sobieszewie odbył się Bursztynowy Festiwal Biegowy, podczas którego rywalizowano na trzech dystansach. Na najdłuższym (20 km) zwycięstwa odnieśli biegacze z Warmii i Mazur. Pierwszy na mecie był Roman Liśkiewicz (Kętrzyn), a wśród pań Magda Ingielewicz (Braniewo). Na 5 km trzecie miejsce zajęła Iwona Chruścicki (Olsztynek)

 • XI Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej Węgorzewo 2019 – Miejscowi Artylerzyści bezkonkurencyjni

  W dniach 1-4 października w Hali Miejskiej OSiR w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło aż 19 zespołów, w tym kilka jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego, które odegrały wiodącą role w turnieju. Mistrzami zostali gospodarze żołnierze 11 Mazurskiego Pułk Artylerii Węgorzewo.

 • II Bursztynowy Bieg oraz Marsz Nordic Walking Sztutowo 2019 – Elbląg, Braniewo i Pasłęk w ofensywie

  W Sztutowie odbył się w sobotę (12 października) II Bursztynowy Bieg oraz Marsz Nordic Walking na dystansie 10 km. W imprezie dość licznie startowali reprezentanci Elbląga, Braniewa i Pasłęka, zresztą z dużym powodzeniem. W biegu czołowe trójki na mecie nie były klasyfikowane w kategoriach. A właśnie trzecie miejsce zajął Piotr Statkiewicz (Pasłęk), Wśród pań na drugiej pozycji finiszowała Marta Wychowaniak (Braniewo).

 • II Półmaraton Górski Długa Góra Gdynia 2019 – Mariusz Sul w dziesiątce

  W sobotę (5 października) w Gdyni odbył się II Półmaraton Górski Długa Góra. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 21 km z przewyższeniem ponad 600 m. Linię mety przekroczyło łącznie 211 uczestników, w tym pięciu z województwa warmińsko-mazurskiego. Czołowa dziesiątkę w klasyfikacji open zamknął Marcin Sul z Olsztyna, który był jednocześnie piąty w kategorii M35. Startowali też biegacze z Elbląga, Braniewa i Mrągowa.

 • WTK Pipelife Arka Cup (U12) Gdynia 2019 – Pola Centkowska i Igor Piotrowski z głównymi trofeami

  W weekend (28/29 września) odbył się w Gdyni Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (U12) „Pipelife Arka Cup”. Rywalizacja u dziewcząt przebiegała w grupach, zarówno w eliminacjach jak i finałach. Chłopcy po wyłonieniu ćwierćfinalistów walczyli w systemie play pff. Piękny sukces odniosła Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg), która zwyciężyła w singlu i deblu. Gdzie jej partnerką była Anna Wojewoda (Budowlani Olsztyn).

 • Człowiek z Żelaza IV – Dzika Moc” Swobodna 2019 – Leśne bieganie, a widoki , palce lizać!

  W niedzielę (22 września) w Swobodnej koło Dobrego Miasta odbyły się: bieg i marsz (nordic walking) na dystansie 15 km. Impreza nazywała się na „Człowiek z Żelaza IV – Dzika Moc” i zaliczono ja do VI Grand Prix Warmii. Trasa wiodła pięknymi terenami leśnymi, spotkać można było mniejsze i większe oczka wodne.

 • WKT 5 PZT (U12) Olsztyn 2019 - Pola Centkowska i Tomek Płocharczyk wygrali wszystko

  Na kortach „Jodłowa” w Olsztynie odbył się w dniach 21/23 września Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (U12). Organizatorem imprezy był KS Budowlani, a rywalizacja z udziałem zawodników z całego kraju  przebiegała najpierw w grupach, później w systemie play off. Doskonale spisali się: Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg) i Romasz Płocharczyk (Tennis Club) Mrągowo, którzy triumfowali zarówno w grze pojedynczej jak i deblach.

 • 57. Bieg Westerplatte Gdańsk 2019 – Chwała Bohaterom, sportowcy pamiętają

  Ponad 3.5 tysiąca osób wzięło udział w sobotnim (14 września) 57 Biegu Westerplatte w Gdańsku. Impreza poświęcona pamięci Bohaterów Września 1939 ma przede wszystkim wymiar patriotyczny, ale oczywiście na trasie trwała sportowa walka, która rozstrzygnęli na swoja korzyść mieszkańcy Gdyni: Adam Glogowski i Aleksandra Baranowska-Trzasko. W Gdańsku stawiła się duża grupa reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego.

 • IV Bieg Hozjusza Braniewo 2019 – Amfiteatr huczał od braw!

  W niedzielę (1 września) w Braniewie odbył się IV Bieg Hozjusza. Organizatorzy Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”, Stowarzyszenie Nasze Braniewo NBR 2006 i BLUKS „Maratończyk” zaproponowali uczestnikom (około 140 osób) dwa dystanse: 10 km i 5 km. Bieg główny wygrał  Paweł Kopaczewski (Łódź), drugi był Sławomir Kaliski (Olsztyn), a trzeci Michał Prusinowski (Braniewo).

 • Biegali na Pomorzu – W Tczewie w czołówce Patryk Sowiński Wiktor Kujawa, w Dzierzgoniu w dziesiątce Maciej Szarko

  W minioną sobotę (31 sierpnia) w Tczewie odbył się Bieg w Hołdzie Kazimierzowi Piechowskiemu (10 km), w którym sklasyfikowano ponad 200 uczestników. Drugi na mecie był Patryk Sowiński z Tczewa, ale student UWM Olsztyn. Na piątym miejscu finiszował Wiktor Kujawa (Olsztyn), a dziesiątkę zamknął Mateusz Krawiecki (Iława) – trzeci w kat. M30/39. W niedzielę (1 września) w biegu w Dzierzgoniu rywalizowano w biegu, nordic walking i MTB.

 • Akcenty warmińsko-mazurskie w biegach – Rafał Wiśniewski w Łodzi, Zbigniew Juszkiewicz w Jastarni, Paweł Wardziński w Redzie

  W miniony weekend (24/25 sierpnia) w kilku prestiżowych biegach długodystansowych z dobrej strony pokazali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. W 9 Biegu Fabrykanta w Łodzi startowało ponad tysiąc uczestników. Szósty na mecie zameldował się olsztynianin Rafał Wiśniewski. Beata Nienadowska (Elbląg) była druga w kat. K50 i trzecia w klasyfikacji służb mundurowych. Katarzyna Krawczyk (Mrągowo) dziesiąta wśród pracowników oświaty.

 • W Mątowach Patryk Sowiński przed Adamem Serockim – W Błoniu Daniel Mikielski trzeci

  W miejscowości Mątowy Wielkie w niedzielę (18 sierpnia) odbyła się Bieg oraz Marsz Nordic Walking Błogosławionej Doroty (dystans 5.5 km). Wygrał Patryk Sowiński z Tczewa – lekkoatleta AZS UWM Olsztyn przed Adamem Serockim z Elbląga. Obaj triumfowali w kat wiekowych M20/29 i M40./49. Zwycięstwa w swoich grupach wiekowych odnieśli elblążanie: Bożena Znarowska w K50/59, Paula Sadowska w K20/29 i Jan Leśniewski w M70+