Braniewo

 • 28 Turniej im Antoniego Reitera Gdańsk 2018 – Cztery złote krążki 11-latków

  W sobotę (17 listopada) w Gdańsku odbył się XXVIII Turniej Judo im. Antoniego Reitera W rywalizacji brało udział ponad 600 zawodników z całej Polski oraz Rosji, Czech, Niemiec i Ukrainy. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez. Startowali też reprezentanci sekcji województwa warmińsko-mazurskiego: MKS Truso, UKS Tomita, Olimpia Judo Elbląg, TS Gwardia i UKSJ Nippon Olsztyn i Zatoki Braniewo.

 • XX Zimowe Biegowe Grand Prix Sztumu (1) 2018/2019 – Juniorzy z Elbląga w ścisłej czołówce

  W minioną sobotę (17 listopada) odbył się pierwszy bieg XX Jubileuszowego Zimowego Grand Prix Sztumu. Młodzież rywalizowała na dystansie 4.6 km i tu bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Elbląga. Inez Stefanowicz wygrała kat. 16/17 lat. W tej samej grupie wiekowej chłopców drugi był Damian Rudawski, a trzeci Alex van Ieperen. W kat. 18/19 lat trzecie miejsce zajął Franciszek Zmyślony.

 • Obiecujące wyniki dzieci w Suchym Lesie i Grudziądzu – Tomita, Zatoka i Nippon zadowolone

  W miniona sobotę (10 listopada) Suchym Lesie (Wielkopolska) odbył się turniej dzieci i młodzieży w judo. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników w różnych kategoriach wagowych. Wyróżnili się reprezentanci UKS Tomita Elbląg, którzy wrócili do domu z trzema medalami. Kolejne złoto przywiózł utalentowany Tymoteusz Lic.

 • Finał Wojewódzki Dziewcząt “Moje boisko ORLIK - 2012” – Nagrody dla Miłek i Nidzicy

  W Miłkach odbył się we wtorek (6 listopada) finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych roczników 2003/05 „Moje Boisko Orlik”. Ostatecznie w imprezie uczestniczyły trzy zespoły, z których najlepsze okazały się gospodynie – uczennice szkoły Podstawowej Miłki. Drugie miejsce zajęła SP Biała Podlaska, a trzecie SP Burkat.

 • 19 PKO Poznań Maraton 2018 – Krzysztof Sulewski blisko czoła, Beata Nienadowska na podium

  Prawie 5 tysięcy biegaczy zgromadził na starcie 19 PKO Poznań Maraton, Zgodnie z oczekiwaniami miejsca za podium zajęli zawodnicy z Afryki, a my wypatrywaliśmy reprezentantów Warmii i Mazur, których do stolicy Wielkopolski wybrała się spora grupa. Najwyżej – na 35 pozycji uplasował się Krzysztof Sulewski z Barczewa.

 • Sopocka Jesień 2018 –Jak zwykle wysoko Adam Serocki, zaimponowały dzieci

  Około 300 osób rywalizowało w sobotę (13 października) w biegu głównym na dystansie 10 km pod hasłem „Sopocka Jesień”. Startowali też mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Szóste miejsce w open i drugie w kat. 40/49 zajął elblążanin Adam Serocki. Trzecia w kat. 50/59 była Bożena Znarowska (Elbląg). W biegach młodzieżowych wygrali: Grzegorz Rębowski (Pasłęk), Ksawery Dzik (Elblą), a druga była Julia Czerniak (Elbląg).

 • III Turniej „Równe szanse” Świątki 2018 – Poziom wysoki, a soczystych ciosów nie brakowało...

  W Świątkachodbył się w sobotę (6 października) po raz trzeci Turniej Bokserski „Równe Szanse”, gdzie przyjęto formułę meczu między reprezentacjami województw: warmińsko-pomorskiego i pomorskiego.Tu lepsi okazali się gospodarze, wygrywając16:4 i zdobywając Puchar Gazety Warmińskiej, ale rywale są żądni rewanżu, który zaplanowano na 20 października.

 • Adam Serocki i Anna Koziarska wysoko w Sztutowie - Mateusz Nastaj drugi w Kwidzynie

  Na Pomorzuodbyły się w miniony weekend (6/7 października) dwie atrakcyjne imprezy z udziałem mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W 2 Półmaratonie Traktora w Kwidzyniedrugi na mecie był Mateusz Nastaj z Iławy. Również na drugich pozycjach zakończyli rywalizacje w I Bursztynowym biegi (10 km) w Sztutowie: AdamSerocki i Anna Koziarska (oboje Elbląg).

 • 27 Bieg Kociewski z Polpharmą 2018 – Rekordowa „dycha” w Starogardzie, nasi też zmotywowani

  Ponad 430 uczestników zgromadził na starcie sobotni (6 października) 27 Bieg Kociewski z Polpharma w Starogardzie Gdańskim. Ilość szła w parze z jakoscią, bowiem zwycięzca imprezy Kenijczyk Hilary Kiptum Kimaiya uzyskał na 10 km rezultat poniżej 30 minut, co w warunkach biegu ulicznego zasługuje na szczególne uznanie. Wśród uczestników sporo było zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego, głównie Elbląga.

 • XVI Międzynarodowy Turniej im. Zbigniewa Kwiatkowskiego Słupsk 2018 - Mocne akcenty Truso i Zatoki

  W sobotę (22 września) w Słupskuodbył się XVI Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego. W sumie wystartowało ponad 230 zawodniczek i zawodników z 29 klubów, w tym dwóch z okręgu warmińsko-mazurskiego: Zatoki Braniewo i Truso Elbląg.. Pojawili się judocy ekipy z Niemiec(Judo Verein Wittenburg e.V i BC Vorpommern e.V Greifswald) i Rosji (Red Star Kaliningrad).

 • 56. Bieg Westerplatte Gdańsk 2018 – Paweł Pszczółkowski trzeci w gronie 3.5 tysiąca

  W niedzielę (23 września) w Gdańskuodbył się 56 Bieg Westerplatte. To jedna z takich imprez w kraju z głębokim przesłaniem, gdzie wielu uważa udział w niej jako patriotyczny obowiązek. Zajmują dalekie miejsca, ale właśnie im należy się największy szacunek. To jednak również rywalizacja czysto sportowa, w której uczestniczą wytrawni długodystansowcy.

 • MP Młodzików Bełchatów 2018 – Alicja Gajewska po raz drugi złota, Kacper Lewalski też mistrzem brąz dla Kingi Kornackiej, Artura Cytlała i Jakuba Nowakowskiego

  W Bełchatowie odbywały się w weekend (22/23 września) i Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Zdobylismy  6 medali w tym 3 złote Alicja  Gajewska z Zatoki Braniewo wywalczyła dwa: w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.. Mistrzem Polski został też Kacper Lewalski (Truso Elbląg) 1000 m.Brąz na 600 m zdobyła Kinga Kornacka (Finishparkiet), Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) w oszczepie i Jakub Nowakowski (AZS UWM) na 110 m ppł.

 • Mistrzostwa Województwa U16 i U14 Pasłęk 2018 – Sporo optymizmu !

  W minioną niedzielę (16 września) odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZLA U14, U16 pod patronatem Burmistrza Pasłęka. Przy okazji startowali też starsi zawodnicy, ale był to przede wszystkim ostatni sprawdzian reprezentantów okręgu przed Mistrzostwami Polski młodzików (U16), które odbędą się w najbliższy weekend (22/23 września) w Bełchatowie.

 • Finał Puchar Polski Nordic Walking Hajnówka 2018 – Skromna ekipa z medalami

  W Hajnówce odbył się w sobotę (8 września) Finał Pucharu Polski w Nordic Walking. Startowało kilkuset uczestników, ale ekipa warmińsko-mazurska była skromna. Za to wyniki są godne uwagi. W półmaratonie Katarzyna Niedźwiecka (Braniewo) była trzecia w open i druga w kat. 40/49. Na 10 km Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk) zajął piąte miejsce w open i drugie w kat. 40/49.

 • III Braniewski Bieg Hozjusza 2018 – Główne trofea dla gości, ale nikt nie narzekał

  W niedzielę (2 września) odbył się III Braniewski Bieg Hozjusza. Impreza zgodnie z oczekiwaniami wywołała bardzo duże zainteresowanie. W biegu głównym na dystansie 10 km rywalizowało prawie 140 uczestników, a doszły do tego konkurencje skierowane do dzieci i młodzieży. Trasa przebiegała ulicami miasta (meta w okolicach amfiteatru), co oczywiście pozwalało kibicom obserwować zmagania zawodników.

 • Bieg Pamięci Dzierzgoń 2018 – O świcie z konkretnym przesłaniem

  W sobotę (1 września) dla uczczenia kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej w Dzierzgoniu rozegrano Bieg Pamięci. Po oficjalnych uroczystościach. O godz. 5.20 nastąpił start biegu na bulwarze nad rzeką Dzierzgoń, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Można było wystąpić w biegu kobiet i mężczyzn na dystansie 13,4 km i 5 km, rajdzie rowerowym (13.4 km) oraz nordic walking (5 km)

 • Garmin Iron Triathlon Augustów 2018 – Elblążanie w głównych rolach

  W weekend (25/26 sierpnia) w Augustowieodbywa się Garmin Iron Triathlon. W sobotę rywalizowano na krótszych dystansach, a mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego należeli do wiodących postaci. W supersprincie (1/8 Iron) zwyciężył Karol Kozak (Elbąg), wśród pań triumfowała Marta Maksymowicz (Elbląg). W ćwiartce też były zwycięstwa tyle, że w kategoriach.

 • Puchar Polski Nordic Walking Potęgowo 2018 – Pięć razy na podium w kategoriach

  W niedzielę (19 sierpnia) czołowi specjaliści Nordic Walking spotkali się w Potęgowie, gdzie rywalizowano o punkty w Pucharze Polski. Jak zwykle wyznaczono trzy dystanse: 21.1 km, 10 km i 5 km. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur z Pasłęka, Braniewa, Jonkowa, Kieźlin i Olsztyna. Pięcioro z nich stawało na podium w kategoriach.

 • IX Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych 2018 – Za mocne tempo Kenijczyka

  W niedzielę (15 sierpnia) odbył się IX Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych z Okazji Dnia Wojska Polskiego. Rywalizowało prawie 120 uczestników, także gości zagranicznych i z innych województwa. I to oni nadawali ton walce na trasie. Bieg mężczyzn wygrał Kenijczyk Silas Mwetich przed Ukraińcem Sergi Okseniukiem (Luck) i Andrzejem Leończukiem (Białystok).

 • MP Nordic Walking Osielsko 2018 – Pan Stefan pomaszerował po złoto

  W Osielskuodbyły się w sobotę (4 sierpnia) Mistrzostwa Polski w Nordic Walking na dystansach 21 km, 10 km i 5 km. Na tym ostatnim w kat. +70 rozgrywano również jedną z eliminacji Pucharu Europy. Startowali mieszkańcy Pasłęka, Elbląga, Kieźlin i Dobrego Miasta. Złoty medal w kat. 70+ na dystansie 5 km wywalczył Stefan Szymański z Kieźlin, który wygrał również eliminacje PE.