Braniewo

 • Turnieje w Gdańsku (U16), Szczawnie (U14) i Sopocie (12) – Igor Daszczuk w dwóch finałach

  Sezon tenisowy w pełni. Wprawdzie za nami większość najbardziej prestiżowych imprez (Mistrzostwa Polski), ale odbywają się kolejne turnieje, gdzie zawodnicy zdobywają punkty rankingowe. W Gdańsku w rywalizacji kadetów Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn) znalazł się w dwóch finałach, a zwyciężył w deblu. W Szczawnie w UTK U14 Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg) awansowała do półfinału gry podwójnej.

 • Bieg i Marsz NW Wałami von Plauena Malbork 2019 – Tym razem na pierwszym planie „kijkarze”

  W niedzielę (7 lipca) w Malborku odbył się Bieg i Marsz Nordic Walking Wałami von Plauena. Do znakomitej frekwencji przyczynili się w dużej mierze mieszkańcy Elbląga Pasłęka i Braniewa, którzy stanowili poważną część uczestników. Tym razem w głównej roli wystąpili „kijkarze”. Wygrał Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk), który na dystansie 4 km uzyskał ponad minutę przewagi nad następnym konkurentem.

 • Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim Gdynia 2019 – Dużo nas w pierwszej setce, na podium: M. Sudzińska i Sł. Adamusiak

  Z piątku na sobotę (28/29 czerwca) odbył się w Gdyni Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim. Wystartowało prawie trzy tysiące uczestników głównie z Trójmiasta, ale sporą grupę stanowili zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego. Wprawdzie zabrakło ich w klasyfikacji open w Top 10, ale aż 13 osób przybiegło na metę z czołowej setce, a przy takiej frekwencji to duża nobilitacja.

 • MP Skrzatów (U12) Kołobrzeg 2019 – Turniej trwa, ale już bez nas

  W Kołobrzegu trwają od środy (26 czerwca) Mistrzostwa Polski Skrzatów (U12) w tenisie. W turnieju głównym występowali zawodnicy TT Score Elbląg: Piotr Kowalik i Wiktor Bieliński. Wiktor doszedł do III rundy singla, w deblu elblążanie (niedawno wygrali grę podwójną w OTK w Gdyni) odpasli w II rundzie. Pozostali tenisiści z województwa warmińsko-mazurskiego nie przebrnęli przez kwalifikacje..

 • Biegowy weekend na Pomorzu – Alicja Misiak najszybsza w Sztumie, Adam Serocki drugi

  Na Pomorzu kalendarz biegowy jest bardzo napięty, a miłośnicy tej formy rekreacji staraja się skorzystać z każdej okazji startu. W niedzielnym (23 czerwca) II Sztumskim Biegu Świętojańskim triumfowała Alicja Misiak (Susz), a Adam Serocki (Elbląg) był drugi wśród panów. Bożena Znarowska (Elbląg) wygrała kategorię K50/59. W nordic walking Jarosław Czopek (Ełk) był trzeci w rywalizacji mężczyzn.

 • Ogólnopolska Licealiada Dziewcząt Wieliczka 2019 – LO Braniewo na 6 miejscu

  W dniach 10-12 czerwca w Wieliczce w Sali Solne Miasto odbyła się Ogólnopolska Licealiada w siatkówce dziewcząt. W turnieju startowało 14 zespołów z całej Polski. Zespoły podzielone zostały na 4 grupy 3-4 zespołowe. Siatkarki LO Braniewo awansowały do ćwierćfinału, w którym poniosły porażkę i grając w strefie 5/8 ostatecznie zajęły 6 miejsce.

 • Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 Gdańsk 2019 – Alicja Gajewska blisko 15 metrów

  W Gdańsku odbył się w niedzielę (16 czerwca) Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 . Startowali lekkoatleci okręgu warmińsko-mazurskiego z: Elbląga, Braniwa, Lubawy, Olsztyna, Węgorzewa i Bartoszyc. Alicja Gajewska wielce utalentowana miotaczka Zatoki Braniewo ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kula – 14.59 i jest bliska pokonania kolejnej bariery.

 • Turnieje skrzatów (U12) w Gdyni i Warszawie – Zwycięskie deble, powiało nadzieją

  W Gdyni i Warszawie walczyły tenisowe skrzaty (U12). W Trójmieście (OTK) bardzo dobrze wypadł Wiktor Bieliński (TT Score Elbląg), który awansował do finały singla i wygrał z kolegą klubowym Piotrem Kowalikiem rywalizacje w deblu. Z grupy do play off awansował Wojciech Penkalski z Braniewa, ale przegrał w 1/4 właśnie z Wiktorem. W stolicy w turnieju WTK Anastazja Kuś (Budowlani Olsztyn) wygrała w deblu i była w czwórce w grze pojedynczej.

 • Bieg oraz marsz Nordic Walking „BUMERUN" 2019 – Kąty Rybackie zdobyte całkowicie

  W niedzielę (9 czerwca) w Kątach Rybackich odbył się bieg i marsz nordic walking "Bumerun” 2019. Rywalizowano w obu konkurencjach na dwóch dystansach: 8 km i 4 km. Liczna grupa uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego zdominowała imprezę, zdobywając większość nagród. W biegu głównym zwyciężył Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) przed Pawłem Wardzińskim (Braniewo) i Jackiem Szczygłowskim (Morąg).

 • Jantarowy Przełaj 2019 – Magdalena Matulewicz pierwsza na 10 km, Mariusz Szarszunowicz maszerował najszybciej

  W miejscowości Jantar (gmina Stegna) odbył się w sobotę (25 maja) „Jantarowy przełaj” na dystansach 21 km u 10 km. Rywalizowali również miłośnicy nordic walking. W tej ostatniej specjalności bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Szarszunowicz z Pasłęka. W rywalizacji na 10 km wśród pan triumfowała elblążanka Magdalena Matulewicz. Kategorię 56+ na tym dystansie wygrał Andrzej Stefański (Elbląg).

 • XII Memoriał Józefa Matrackiego Olsztyn 2019 – Nowe doświadczenia zawsze się przydadzą

  W sobotę (25 maja) w hali Urania w Olsztynie odbyła się XII Memoriał Józefa Matrackiego w judo. W imprezie udział wzięło ponad stu uczestników z 12 klubów z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz dwie ekipy zagraniczne z Grodna (Białoruś) i Kaliningradu (Rosja).

 • Silgan Ćwierćmaraton MP w Biegach Przełajowych Masters Tczew 2019 – Dobra passa Pana Mariusza

  W Tczewie odbył się w sobotę (25 maja) Silgan Ćwierćmaraton stanowiący Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych. Imprezę zdominowal Mariusz Dembowski z Lidzbarka, który wygrał klasyfikacje open i kat. 35/39. Złoto w kat. 40/44 zdobył Mariusz Pawłowski (Marzęcice), srebro w kat. 50/54 Adam Patalon (Marzęcice), a brąz Małgorzata Dordzik (Elbląg) w kat. 55/59 i Jan Szymański (Kurzętnik) w kat. 75/79.

 • X Kwidzyński Bieg Papiernika 2019 – Karol Kaliś i Grzegorz Zahorski w dziesiątce

  W sobotę (18 maja) odbył się X Kwidzyński Bieg Papiernika 2019, jedna z najpopularniejszych imprez pierwszej części sezonu. Do rywalizacji przystąpiło prawie trzy tysiące uczestników, w tym bardzo liczna grupa z województwa warmińsko-mazurskiego. Była ilość i jakość, bowiem znakomite siódme miejsce zajął Karol Kaliś (Susz), a ósme Grzegorz Zahorski (Braniewo) W kat. K20 byli na drugim i trzecim miejscu.

 • V Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS 2019 – Kinga Lorek szybka u progu sezonu

  W sobotę (5 maja) odbył się V Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS. Startowali głównie mieszkańcy Trójmiasta, ale nie zabrakło zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. W wyścigu głównym na dystansie 18.6 km najszybsza wśród pań okazała się Kinga Lorek (Truso Elbląg), jednocześnie triumfatorka kat. K18.

 • Bieg oraz Marsz Nordic Walking Finwala Stegna 2019 – Nadmorski klimat nam sprzyjał

  W Stegnie odbył się w niedzielę (5 maja) Bieg oraz Marsz Nordic Walking Finwala. Nadmorski klimat sprzyjał uczestnikom z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy co chwile stawali na podium. Bieg pań wygrała Magda Ingielewicz (Braniewo), trzecie miejsce zajęła Marta Wychowaniak (Braniewo), trzeci był również Piotr Zienkiewicz (Młynary). Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk) zwyciężył wśród kijkarzy, druga lokatę zajęła Sylwia Michałowska (Elbląg).

 • WTK PZT 5 Skrzatów (U12) Olsztyn 2019 – Najlepiej wypadli debliści

  Na kortach OKT Jodłowa odbył się (4/5 maja) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny PZT 5 Skrzatów, organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn. Udział wzięło 26 młodych tenisistów z całego kraju. Najwięcej uczestników pochodziło z sekcji warmińsko-mazurskich. Największy sukces odnieśli debliści. W finale Jakub Wynimko (UKS RP Bartąg) i jego partner Filip Kiryłło (Legia Warszawa) pokonali parę z Pisza Tymoteusz Wszołek/Ąntoni Łukaszewicz.

 • XXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 2019 - Aleksandra Jakimczuk finiszowała pierwsza

  W piątek (3 maja) odbył sięXXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności oraz I Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum w biegu ulicznym na 10 km. W gronie ponad 200 uczestników nie zabrakło zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród pań triumfowała Aleksandra Jakimczuk (Braniewo). Adam Serocki z Elbląga zajął 6 miejsce w open i był najlepszy w kategorii 40/49.

 • Bieg i Marsz Wielkanocny Jeziorna Osada 2019 – Paweł Moskal drugi, Mariusz Szarszunowicz najlepszym piechurem

  W Jeziornej Osada SAC Gnojewo( Gmina Miłoradz) odbył się Wielkanocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Rywalizowano na dystansie 5 km. W obu konkurencjach bardzo widoczni byli mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. W biegu Paweł Moskal (Kurzętnik) był drugi i wygrał kat. M20.

 • Masuria Judo Cup Ełk 2019 – Młodzież Warmii i Mazur w akcji, wyglądało to całkiem dobrze

  W sobotę (13 kwietnia) w Ełku odbył się Międzynarodowy Turniej Masuria Judo Cup, w którym wystartowało 280 zawodniczek i zawodników z 30 klubów: Polski, Rosji Białorusi i Litwy. Rywalizowano w czterech grupach wiekowych: U10, U12, U14 i U16. Mimo mocnej obsady dzielnie radzili sobie judocy sekcji warmińsko-mazurskich, odnosząc 23 zwycięstwa W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Gwardia Olsztyn (8,4,10)

 • 5. Gdańsk Maraton 2019 – Aleksandra Jakimczuk trzecia i...trzecia. Pan Adam z Elbląga też na podium w M70

  W niedzielę (14 kwietnia) odbył się 5 Gdańsk Maraton. Na mecie sklasyfikowano prawie dwa tysiące uczestników, a spora grupę stanowili mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Nie było zagranicznych gości, rywalizacja przebiegała więc w amatorskim gronie, a to ma swój urok. W pierwszej setce znalazło się pięcioro reprezentantów Warmii i Mazur.