Braniewo

 • 57. Bieg Westerplatte Gdańsk 2019 – Chwała Bohaterom, sportowcy pamiętają

  Ponad 3.5 tysiąca osób wzięło udział w sobotnim (14 września) 57 Biegu Westerplatte w Gdańsku. Impreza poświęcona pamięci Bohaterów Września 1939 ma przede wszystkim wymiar patriotyczny, ale oczywiście na trasie trwała sportowa walka, która rozstrzygnęli na swoja korzyść mieszkańcy Gdyni: Adam Glogowski i Aleksandra Baranowska-Trzasko. W Gdańsku stawiła się duża grupa reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego.

 • IV Bieg Hozjusza Braniewo 2019 – Amfiteatr huczał od braw!

  W niedzielę (1 września) w Braniewie odbył się IV Bieg Hozjusza. Organizatorzy Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”, Stowarzyszenie Nasze Braniewo NBR 2006 i BLUKS „Maratończyk” zaproponowali uczestnikom (około 140 osób) dwa dystanse: 10 km i 5 km. Bieg główny wygrał  Paweł Kopaczewski (Łódź), drugi był Sławomir Kaliski (Olsztyn), a trzeci Michał Prusinowski (Braniewo).

 • Biegali na Pomorzu – W Tczewie w czołówce Patryk Sowiński Wiktor Kujawa, w Dzierzgoniu w dziesiątce Maciej Szarko

  W minioną sobotę (31 sierpnia) w Tczewie odbył się Bieg w Hołdzie Kazimierzowi Piechowskiemu (10 km), w którym sklasyfikowano ponad 200 uczestników. Drugi na mecie był Patryk Sowiński z Tczewa, ale student UWM Olsztyn. Na piątym miejscu finiszował Wiktor Kujawa (Olsztyn), a dziesiątkę zamknął Mateusz Krawiecki (Iława) – trzeci w kat. M30/39. W niedzielę (1 września) w biegu w Dzierzgoniu rywalizowano w biegu, nordic walking i MTB.

 • Akcenty warmińsko-mazurskie w biegach – Rafał Wiśniewski w Łodzi, Zbigniew Juszkiewicz w Jastarni, Paweł Wardziński w Redzie

  W miniony weekend (24/25 sierpnia) w kilku prestiżowych biegach długodystansowych z dobrej strony pokazali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. W 9 Biegu Fabrykanta w Łodzi startowało ponad tysiąc uczestników. Szósty na mecie zameldował się olsztynianin Rafał Wiśniewski. Beata Nienadowska (Elbląg) była druga w kat. K50 i trzecia w klasyfikacji służb mundurowych. Katarzyna Krawczyk (Mrągowo) dziesiąta wśród pracowników oświaty.

 • W Mątowach Patryk Sowiński przed Adamem Serockim – W Błoniu Daniel Mikielski trzeci

  W miejscowości Mątowy Wielkie w niedzielę (18 sierpnia) odbyła się Bieg oraz Marsz Nordic Walking Błogosławionej Doroty (dystans 5.5 km). Wygrał Patryk Sowiński z Tczewa – lekkoatleta AZS UWM Olsztyn przed Adamem Serockim z Elbląga. Obaj triumfowali w kat wiekowych M20/29 i M40./49. Zwycięstwa w swoich grupach wiekowych odnieśli elblążanie: Bożena Znarowska w K50/59, Paula Sadowska w K20/29 i Jan Leśniewski w M70+

 • OTK SS Skrzatów (U12) o Puchar Henryka Dondajewskiego Gdańsk 2019 – Piotr Kowalik najlepszy w deblu

  W Gdańsku odbył się w dniach 10/12 sierpnia Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (super seria) o Puchar Henryka Dondajewskiego. Startowała dość liczna grupa reprezentantów sekcji warmińsko-mazurskich. Konfrontacja z rówieśnikami innycg regionów nie wypadła najlepiej, z wyjątkiem Piotra Kowalika (TT Score Elbląg), który okazała się najlepszy deblu grając z Janem Downarem (GAT Gdańsk). W siglu dotarł do ćwierćfinału.

 • X Bieg wokół Pasłęckich Murów Obronnych 2019 – Tempo dyktowali goście z Ukrainy

  W czwartek (15 sierpnia) odbył się X Bieg wokół Pasłęckich Murów Obronnych. Na dystansie 10 km wystartowało 89 zawodniczek i zawodników, a tempo dyktowali goście z Ukrainy. Wygrał Bogdan Semenovych, a wśród pań zwyciężyła Natalija Semenovych. Najszybszy z Polaków był Jarosław Laskowski (Małe Bałówki), a wśród Polek Kamila Pawłowska (Marzęcice). Czołowe szóstki na mecie nie były uwzględniane w klasyfikacji kategorii wiekowych.

 • XXV Orlen Maraton Solidarności Gdańsk 2019 – To nie jest zwyczajny bieg...

  W czwartek w Gdańsku (15 sierpnia) odbył się jubileuszowy 25 XXV Orlen Maraton Solidarności. Start nastąpił w Gdyni przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970, meta na Starówce Gdańska. Uczestnicy (około 700) biegli głównymi arteriami przez Sopot oraz mijając dziesiątki zabytków oraz ważnych trójmiejskich obiektów. Z zawodników Warmii i Mazur najwyższe 14 miejsce zajął Michał Prusinowski z Braniewa.

 • Półmaraton Szlakiem Bielika Parpary 2019 – Jacek Jarocki wygrał kategorię M2

  W niedzielę (28 lipca) w Parparach odbyła się III edycja Półmaratonu Szlakiem Bielika. Do rywalizacji przystąpiło prawie 150 biegaczy, w tym mieszkańcy Braniewa, Pasłęka, Susza i Elbląga. Na dziesiątym miejscu w open konkurencję zakończył Jacek Jarocki (Braniewo), który jednocześnie wygrał kategorię M2. Pozostali na podium wprawdzie nie stanęli, ale przybiegli na metę w dobrej kondycji, a o to przede wszystkim chodziło

 • V Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian Prabuty 2019 – Przesłanie i przyjemność

  W sobotę (20 lipca) odbył się V Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. Impreza w Prabutach miała charakter rekreacyjny, a miała w sobie głębokie przesłanie. Uczestników podzielono na trzy grupy, które rywalizowały na dystansach: 54 km, 27 km i 10 km (dystans rodzinny). W rajdzie uczestniczyła duża grupa cyklistów amatorów z Warmii i Mazur, głównie z Susza, Braniewa i Bisztynka i choć brakuje ich w czołówkach klasyfikacji, sobotę spędzili na sportowo.

 • WTK 5 Grand Prix Warmii i Mazur Skrzatów (U12) Olsztyn 2019 – W singlu Pola wygrała najważniejsze piłki, w deblu odporni Penkalski/Wynimko

  Na kortach Jodłowa w Olsztynie odbył się w miniony weekend (20/21 lipca) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny (5) – Grand Prix Warmii i Mazur Skrzatów (U12). Rywalizacje dziewcząt wygrała Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg), która zarówno w grupie jak i finałowej rozgrywce stoczyła trudne pojedynki, ale bardzo dobrze spisywała się w końcówkach. Miała szansę na podwójną koronę, ale jej deblowa partnerka zachorowała i finał oddała walkowerem.

 • Turnieje w Gdańsku (U16), Szczawnie (U14) i Sopocie (12) – Igor Daszczuk w dwóch finałach

  Sezon tenisowy w pełni. Wprawdzie za nami większość najbardziej prestiżowych imprez (Mistrzostwa Polski), ale odbywają się kolejne turnieje, gdzie zawodnicy zdobywają punkty rankingowe. W Gdańsku w rywalizacji kadetów Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn) znalazł się w dwóch finałach, a zwyciężył w deblu. W Szczawnie w UTK U14 Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg) awansowała do półfinału gry podwójnej.

 • Bieg i Marsz NW Wałami von Plauena Malbork 2019 – Tym razem na pierwszym planie „kijkarze”

  W niedzielę (7 lipca) w Malborku odbył się Bieg i Marsz Nordic Walking Wałami von Plauena. Do znakomitej frekwencji przyczynili się w dużej mierze mieszkańcy Elbląga Pasłęka i Braniewa, którzy stanowili poważną część uczestników. Tym razem w głównej roli wystąpili „kijkarze”. Wygrał Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk), który na dystansie 4 km uzyskał ponad minutę przewagi nad następnym konkurentem.

 • Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim Gdynia 2019 – Dużo nas w pierwszej setce, na podium: M. Sudzińska i Sł. Adamusiak

  Z piątku na sobotę (28/29 czerwca) odbył się w Gdyni Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim. Wystartowało prawie trzy tysiące uczestników głównie z Trójmiasta, ale sporą grupę stanowili zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego. Wprawdzie zabrakło ich w klasyfikacji open w Top 10, ale aż 13 osób przybiegło na metę z czołowej setce, a przy takiej frekwencji to duża nobilitacja.

 • MP Skrzatów (U12) Kołobrzeg 2019 – Turniej trwa, ale już bez nas

  W Kołobrzegu trwają od środy (26 czerwca) Mistrzostwa Polski Skrzatów (U12) w tenisie. W turnieju głównym występowali zawodnicy TT Score Elbląg: Piotr Kowalik i Wiktor Bieliński. Wiktor doszedł do III rundy singla, w deblu elblążanie (niedawno wygrali grę podwójną w OTK w Gdyni) odpasli w II rundzie. Pozostali tenisiści z województwa warmińsko-mazurskiego nie przebrnęli przez kwalifikacje..

 • Biegowy weekend na Pomorzu – Alicja Misiak najszybsza w Sztumie, Adam Serocki drugi

  Na Pomorzu kalendarz biegowy jest bardzo napięty, a miłośnicy tej formy rekreacji staraja się skorzystać z każdej okazji startu. W niedzielnym (23 czerwca) II Sztumskim Biegu Świętojańskim triumfowała Alicja Misiak (Susz), a Adam Serocki (Elbląg) był drugi wśród panów. Bożena Znarowska (Elbląg) wygrała kategorię K50/59. W nordic walking Jarosław Czopek (Ełk) był trzeci w rywalizacji mężczyzn.

 • Ogólnopolska Licealiada Dziewcząt Wieliczka 2019 – LO Braniewo na 6 miejscu

  W dniach 10-12 czerwca w Wieliczce w Sali Solne Miasto odbyła się Ogólnopolska Licealiada w siatkówce dziewcząt. W turnieju startowało 14 zespołów z całej Polski. Zespoły podzielone zostały na 4 grupy 3-4 zespołowe. Siatkarki LO Braniewo awansowały do ćwierćfinału, w którym poniosły porażkę i grając w strefie 5/8 ostatecznie zajęły 6 miejsce.

 • Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 Gdańsk 2019 – Alicja Gajewska blisko 15 metrów

  W Gdańsku odbył się w niedzielę (16 czerwca) Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 . Startowali lekkoatleci okręgu warmińsko-mazurskiego z: Elbląga, Braniwa, Lubawy, Olsztyna, Węgorzewa i Bartoszyc. Alicja Gajewska wielce utalentowana miotaczka Zatoki Braniewo ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kula – 14.59 i jest bliska pokonania kolejnej bariery.

 • Turnieje skrzatów (U12) w Gdyni i Warszawie – Zwycięskie deble, powiało nadzieją

  W Gdyni i Warszawie walczyły tenisowe skrzaty (U12). W Trójmieście (OTK) bardzo dobrze wypadł Wiktor Bieliński (TT Score Elbląg), który awansował do finały singla i wygrał z kolegą klubowym Piotrem Kowalikiem rywalizacje w deblu. Z grupy do play off awansował Wojciech Penkalski z Braniewa, ale przegrał w 1/4 właśnie z Wiktorem. W stolicy w turnieju WTK Anastazja Kuś (Budowlani Olsztyn) wygrała w deblu i była w czwórce w grze pojedynczej.

 • Bieg oraz marsz Nordic Walking „BUMERUN" 2019 – Kąty Rybackie zdobyte całkowicie

  W niedzielę (9 czerwca) w Kątach Rybackich odbył się bieg i marsz nordic walking "Bumerun” 2019. Rywalizowano w obu konkurencjach na dwóch dystansach: 8 km i 4 km. Liczna grupa uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego zdominowała imprezę, zdobywając większość nagród. W biegu głównym zwyciężył Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) przed Pawłem Wardzińskim (Braniewo) i Jackiem Szczygłowskim (Morąg).