Ełk

• Finalistki ligi wojewódzkiej kadetek znane – Do Truso i Chemika dołączyły: UMKS Mikro Ełk i SMS Ostróda

Znamy już cztery zespoły, które w dwóch turniejach finałowych (8/9 lutego i 15/16 lutego) w Olsztynie i Elblągu wyłonią medalistki w lidze wojewódzkiej kadetek. Po fazie zasadniczej miejsca zagwarantowane miały mistrzynie grup (UKS Chemik SMS Olsztyn i MKS Truso Elbląg) Mecz barażowe wyłoniły kolejna dwójkę: UMKS Mikro Ełk i SMS Ostróda.

• W III lidze tym razem bez niespodzianek – Sporo emocji w Ełlu

Sobotnio-niedzielna (18/19 stycznia) kolejka spotkań III ligi siatkarzy nie przyniosła niespodzianek. Faworyci wygrywali, a najwięcej kłopotów zespołowi KSD Energoutil Ełk sprawił beniaminek z Kisielic, który podjął walkę i przy stanie 1:1 przegrał trzecia partię na przewagi 29:31. Potem już ełczanie mieli z górki. Masuria przespała pierwszego seta z Panorama Działdowo, ale odwet w następnych odsłonach był surowy. Siatkarze z Giżycka pozostali na fotelu lidera.

• W lidze młodzików – Na półmetku UKS Jar Elbląg

Mamy już półmetek rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików. Komplet punktów zgromadzili koszykarze UKS Jar Elbląg. W niedzielę (12 stycznia) urządzili sobie festiwal strzelecki w Mrągowie pokonując gospodarzy 143:17. Drużyna TSK Roś Pisz wygrała z UKS Trójeczka Olsztyn 61:37 i to zapewniło im trzecie miejsce. Wznowienie rozgrywek w lutym.

• W lidze młodziczek – Olimp Bartoszyce wdrapał się na... olimp

W szóstym przedostatnim turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej młodziczek bezkonkurencyjne okazały się siatkarki UKS Olimp Bartoszyce, które wygrały dwa spotkania po 2:0. Do drugiej ligi spadł KS Kurianvolley Absolwent Olsztyn, którego miejsce zajmie zwycięzca II ligi KS MOSiR Giżycko. Do II ligi awansował UKS Chemik SMS Olsztyn, dając sobie szansę udziału w rozgrywce o medale.

• Halowe Mistrzostwa Orlików: Ełk, Barczewo 2020 – Tytuły dla Stomilu i Małego Jezioraka

Turnieje finałowe Halowych Mistrzostw Województwa Orlików odbyły się w weekend (11/12 stycznia) w Ełku (2009) i Barczewie (2010). W starszej grupie zwyciężyli piłkarze AS Stomil Olsztyn (tylko jeden remis z Lubawą) przed UKS Rona Ełk i Constractem Lubawa. W rywalizacji orlików młodszych triumfowali zawodnicy UKS Mały Jeziorak Iława, drugie miejsce zajęło SMP Żuri Olsztyn, a trzecie Znicz Biała Piska.

• MP w Kolarstwie Przełajowym Szczekociny 2020 - Przemysław Baranowski z Ełku najlepszym mastersem, Maja z Prostek blisko medalu

W weekend (11/12 stycznia) w Szczekocinach odbyły się 82 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. To impreza praktycznie zamykająca krótki sezon krajowy w tej specjalności. Startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego z Mrągowa, Ełku i Prostek. W tej dyscyplinie mogliśmy liczyć na wysokie pozycje najmłodszych i mastersów. Tak też się stało.

• W III lidze – Sensacja w Działdowie, niespodzianka w Lidzbarku Warmińskim

W rozegranej w weekend (11/12 stycznia) kolejce spotkań III ligi siatkarzy pauzował obrońca tytułu KPS Gietrzwałd, co spowodowało zmianę lidera. Nowym przodownikiem została Masuria Volley Giżycko, która bardzo pewnie wygrała w Szczytnie i wykorzystała potknięcie KSD Energoutil Ełk. Faworyt łatwo poddał się w Dziadowie (na zdjęciu drużyna Panoramy), nie zdobywając nawet seta.

• 19 edycja Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja 2019/20 – Czarni Olecko i Robert Karniej liderami

Zakończyła się I runda 19 edycji Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczy 8 zespołów z pogranicza Mazur i Podlasia. W składach jest wielu znanych w przeszłości zawodników występujących obecnie w turniejach dla amatorów oraz młodych, zdolnych grających w turniejach wojewódzkich, zdobywających dopiero doświadczenie.

• Ełcka Zmarzlina 2020 – Meta daleko za horyzontem , a śmiałków coraz więcej

W weekend 3/5 stycznia odbył się kolejny Ełcki Maraton Pieszy pod nazwą „Ełcka Zmarzlina”. To jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych imprez o charakterze ekstremalnym ciesząca się ogromnym powodzeniem. Również w tym roku frekwencja była znakomita. Na trzech dystansach: 100 km, 50 km i 25 km wystartowało około pół tysiąca piechurów z całej Polski, a większość stanowili reprezentanci Warmii i Mazur, głównie Ełku.

• Mistrz z Gietrzwałdu wreszcie na swoim miejscu – Kolejka dla gości

Pierwsza po Nowym Roku kolejka spotkań III ligi siatkarzy była pomyślna dla zespołów przyjezdnych, ale to one występowały w roli faworytów. KPS Gietrzwałd pokonał w Kisielicach Olimpię 3:0 i jest wreszcie na czele tabeli. Obrońca tytułu cały czas zachowuje czyste konto strat, a jego poprzednia pozycja wynikała z mniejszej liczby rozegranych spotkań. W pozostałych meczach faworyci wprawdzie wygrali, ale po twardej walce.

• XI Ogólnopolski MIKOŁAJKOWY Festiwal Koszykówki Dziewcząt Ełk 2019 – Trójka bezkonkurencyjna

W dniach 13/15 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się XI Ogólnopolski MIKOŁAJKOWY Festiwal Koszykówki Dziewcząt Rocznika 2005 i młodszych. pod patronatem prezydenta Miasta Ełk - pana Tomasza Andrukiewicza. W turnieju wystąpiło 6 zespołów. Rozegrano 15 spotkań. Najlepsze okazały się koszykarki UKS Trójka Ełk. Czwarte miejsce zajął UKS Sokół Działdowo.

• Turniej Mikołajkowy "Z prezentami na tatami" Olsztyn 2019 (wyniki) – Pierwszy, a dla wielu kolejny krok

W niedzielę (22 grudnia) w olsztyńskiej hali Urania odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy dzieci w judo "Z prezentami na tatami" organizowany przez Gwardię Olsztyn. Został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i był dofinansowany przez Gminę Olsztyn. Na starcie stanęło ponad 120 judoków z klubów województwa warmińsko - mazurskiego (Ełk, Filipów, Szczytno, Olsztyn, Ostróda, Braniewo, Elbląg) oraz Bydgoszczy.

• MP Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów Ostrowiec Świętokrzyski 2019 – Bartłomiej Koziejko dołożył trzecie srebro

W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyły się  (22 grudnia) Mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców (U23) i juniorów (U17/18). Startowali reprezentanci aż sześciu sekcji warmińsko-mazurskich (AZS UWM, Kormoran Olsztyn, Orka Iława, Jedynka Elbląg, MOS Ełk, Medyk Giżycko), ale  zaledwie 10 pływaków. Bartłomiej Koziejko (AZS UWM) zdobył trzy srebrne medale w MP seniorów: na 1500 m 800 n i 400 m st. dow.

• W lidze młodziczek (U14) – Prowadzi Truso Elbląg, ale faworytem Jedynka Nidzica

W wojewódzkiej lidze młodziczek (U14) mamy już półmetek. Brakuje jednego wyniku – derbów Nidzicy, ale mecz został przełożony na styczeń 2020 r. Mistrzem I rundy zostanie zapewne Jedynka Nidzica, która powinna sobie poradzić z lokalnym rywalem i jest jedynym zespołem z kompletem punktów. Podopieczne trenerów: Joanny Zielińskiej i Mariusza Obarka wyraźnie górują nad przeciwniczkami.

• Białystok, Płock, Bydgoszcz, Gdańsk – Pierwsze medale, pierwsze radości

Prawie w każdy weekend najmłodsi judocy sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego uczestniczą w turniejach dziecięco-młodzieżowych. Imprez jest coraz więcej, można więc sprawdzić umiejętności nabyte podczas treningów. Prezentujemy medalistów rozegranych ostatnio turniejów w Białymstoku, Płocku, |Bydgoszczy i Gdańsku. Na podium stawali adepci z Elbląga, Ełku, Ostródy i Braniewa.

• W lidze młodzików (U14) - Tylko Jar Elbląg bez strat

Rozkręcają się rozgrywki ligi wojewódzkiej młodzików. Wprawdzie liderem jest UKS Nenufar 5 Ełk, ale jedynym zespołem, który nie poniósł jeszcze strat został UKS Jar Elbląg. Elblążanie grali już w tej rundzie z ełczanami i minimalnie wygrali. Od stawki pięciu uczestników zdecydowanie odstaje KS AS Mrągowo. Mamy nadzieje, że ambitni mrągowianie z każdym spotkaniem spisywać się będą lepiej i w II rundzie stawia większy opór przeciwnikom.

• XII Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy Białystok 2019 – Cztery złote krążki

W weekend (7/8 grudnia) w Białymstoku odbył się międzynarodowy turniej bokserski. Startowało ponad 100 zawodników z 16 klubów z Polski, przyjechali też zawodnicy z Białorusi. Z powodzeniem wystąpili w tej imprezie reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich: Husarii Gołdap i Mazura Ełk. Czwórka stanęła na najwyższym stopniu podium.

• Henryk Prusiński drugi Grand Prix Polski Weteranów – Graliśmy w Białobrzegach, zagramy w Kurzętniku

W weekend (14/15 grudnia) w Węgierskiej Górce odbył się czwarty w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Warmię i Mazury tym razem reprezentowało tylko dwóch zawodników. W kat. 65/69 Henryk Prusiński (Olsztyn) zajął drugie miejsce i nadal jest liderem klasyfikacji generalnej. W kat. 75/79 Marian Gęsicki (Działdowo) zajął szóstą lokatę.

• W ligach juniorek i kadetek – Znamy pary barażowe Bartoszyce z Ełkiem i Ostróda z Olsztynem

W lidze juniorek w niedziele (15 grudnia) odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym SMS Ostróda pokonała MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława 3:0. Ostródzianki są wiceliderem. W lidze kadetek wyłoniono pary barażowe, które powalczą o awans do turniejów finałowych. UKS Olimp Bartoszyce zmierzy się z UMKS Mikro Ełk , a SMS Ostróda z UKS Chemik SMS Olsztyn (gospodarzami pierwszych meczów są zespoły z trzecich miejsc)

• Zimowe MP Juniorów (U15) Opole – Warmia i Mazury tym razem w dalekim tle

W Opolu odbywały się w weekend (13/15 grudnia) Mistrzostwa Polski Juniorów (U15), w których startowało prawie 400 zawodniczek i zawodników ze 117 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali pływacy z Olsztyna, Ełku, Elbląga i Iławy. Niestety nie odegrali w tej imprezie większek roli. Nie mieliśmy swoich reprezentantów w finałach A.