Ełk

• XXI Maraton Siatkówki Młodzieżowej Łeba 2019 – Młodziczki Truso Elblag na podium

W marcu w dwóch turach w Łebieodbył się XXI Międzynarodowy Maraton Siatkówki Młodzieżowej. W pierwszym terminie rywalizowali: kadetki i kadeci, w drugim: młodziczki i młodzicy.I choć impreza nosi w sobie duży prestiż, jest to głównie sprawdzian zespołów przed Mistrzostwami Polski. Konkurencja była duża. W sumie przez turniej „przewinęło się” ponad 80 drużyn, także ekipy z Rosji i Chin.

• Ćwierćfinał MP Młodziczek 2019 – W Elblągu grają Truso i Olimp Bartoszyce, w Świdniku Mikro Ełk

W weekend (22/24 marca) odbywają się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce. Reprezentują nas trzy zespoły. W Elblągu zagrają dwa: MKS Truso Elbląg i UKS Olimp Bartoszyce (wystąpią w różnych podgrupach). W Świdniku o awans powalczą siatkarki Mikro Ełk. Awansują tylko po dwie drużyny z każdego ćwierćfinału.

• Meldunki z mat całego kraju – Gabloty klubowe wypełnione medalami

Równolegle z turniejami rangi mistrzowskiej odbywało się w marcu wiele imprez młodzieżowo-dziecięcych, w których aktywnie uczestniczyli judocy klubów z Elbląga, Olsztyna, Braniewa i Ełku.Dla niektórych to pierwsze kroki na mecie, inni maja za sobą sukcesy i kolekcjonują kolejne trofea. W telegraficznym skrócie prześledźmy ostatnie dokonania naszych wojowników

• Kinder +Sport (4) Ełk 2019 – Każdy chce wskoczyć do finałowej ósemki

W miniony weekend (16/17 marca) w Ełku odbył się czwarty turniej eliminacyjny imprezy w minisiatkówce Kinder+Sport. Coraz wyraźniej kształtują się czołowe ósemki w poszczególnych konkurencjach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. Są zespoły, które już po trzech eliminacjach zebrały tyle punktów, że zrezygnowały wyjazdu do Ełku, ale są takie, które startują dalej, przy czym najgorszy wynik się odrzuca.

• Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat Suwałki 2019 – Zuzanna Wiszniewska najszybszą grzbiecistką

W Suwałkach odbywał się 15 i 16 marca I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (12,13 lat) w pływaniu. W stawce siedmiu klubów były dwa z Warmii i Mazur: UKS MOS Ełk i MKS Medyk Giżycko. Zwycięstwo na 200 metrów stylem grzbietowym odniosła Zuzanna Wiszniewska, drugie miejsca zajęli na 100 metrów motylkiem Adrian Dzienisiewicz i Kornelia Świerko na 200 metrów żabką (wszyscy MOS Ełk)

• Puchar Polski Juniorów Młodszych Bytom 2019 – Para z UKS Tomita na podium

W Bytomiu odbył się w sobotę (16 marca) Puchar Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych w judo. W imprezie startowali zawodnicy klubów z Elbląga i Ełku. Doskonale spisała się wiodąca para UKS Tomira Elbląg. Kacper Wojciechowski w kat. +90 kg zdobył srebrny, a Monika Wołoszyn w wadze 63 kg brązowy krążek. Oboje wystąpili w wyższych niż do tej pory kategoriach, nie zbijali wagi, a mimo to radzili sobie znakomicie.

• Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

• MP Kadetów Młodszych i Starszych (kick light) Mysiadło 2019 – Warmia i Mazury z naręczem medali, Zamek Kurzętnik najlepszym klubem

Marzec to bardzo pracowity czas dla kickboxerów , w zasadzie wszystkie turnieje mistrzowskie we wszystkich grupach wiekowych i formułach odbędą się właśnie w tym miesiącu .Tym razem liczna grupa wojowników z Warmii i Mazur rywalizowała od 6 do 10 marca w Mysiadle w formule kick-light. W sumie z całej Polski zjechało 278 zawodników z 64 klubów.

• III WTK skrzatów i żaków Pisanica 2019 – Lena Rucińska i chłopcy z Dekorglassu

W niedzielę (10 marca) w Pisanicyodbył się III Wojewódzkie Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Żaków. Zwycięstwa w turnieju przypadły zawodnikom z Lidzbarka Welskiego i Działdowa, ale miejsca na podium wywalczyli również reprezentanci gospodarzy, Olsztyna, Olecka i Giżycka. Indywidualnością była Lena Rucińska (Lidzbark Welskie), która triumfowała w obu kategoriach.

• W III lidze nic nowego – Najciekawiej było w Ełku

Po dwutygodniowej przerwie siatkarze III ligi wrócili na parkiety. W przedostatniej kolejce spotkań najciekawiej było w Ełku, gdzie KSD Energoutil Ełk pokonał Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:2, przy czym o zaciętości spotkania świadczą wyniki poszczególnych setów – aż trzy na przewagi. W pozostałych meczach bez niespodzianek, łatwe zwycięstwa faworytów.

• „Tropem Wilczym 2019” w galeriach – W Żyrardowie najszybszy Daniel Mikielski

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”w Żyrardowie wygrał znany długodystansowiec z Olsztynka Daniel Mikielski, który okazał się najlepszy w stawce 180 uczestników. W większości niedzielnych imprez poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych nie prowadzono klasyfikacji na mecie. Liczył się przede wszystkim udział. Prezentujemy minigalerie z tych biegów.

• Pisz stolicą młodzieżowego basketu na Warmii i Mazurach – Dwie korony TSK Roś, powodzenia w strefie!

Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów. Tytuł już wcześniej zapewnili sobie koszykarze TSK Roś Pisz, którzy zachowali fason do końca. W ostatnich meczach pokonali zarówno Polonię Pasłęk jak i Truso Elbląg.. Wicemistrzem została Trójeczka Olsztyn.Oba zespoły zagrają w strefie z trzecim i czwartym zespołem Pomorza. Brązowy medal na Warmii i Mazurach zdobył JBC Olsztyn.

• Mistrzostwa Województwa Młodziczek (2) Elbląg 2019 – Druga koronę zdobyło Truso

W sobotę (2 marca) mistrzostwo województwa młodzików zdobyli siatkarze IKS Atak Elbląg,w niedzielę w ich ślady poszły młodziczki MKS Truso Elbląg, które grając we własnej hali bezdyskusyjnie wywalczyły złote medale. Nie miały sobie równych zarówno w fazie zasadniczej jak i dwóch turniejach finałowych. Nie straciły nawet seta. Srebro dla UMKS FPP Mikro Ełk, brąz dla UKS Olimp Bartoszyce.

• Liga wojewódzka młodziczek (U14) na mecie – Trójka Ełk przed nidzickimi: Jedynką i Dwójką

W środę (27 lutego) derbowym meczem nidzickich zespołów zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej młodziczek (U14). UKS Jedynka pokonał UKS Dwójka 54:44 i to podopieczne Joanny Zielińskiej zdobyły srebrne medale, ich rywalki brąz. Tytuł mistrzowski wcześniej zapewniły sobie koszykarki UKS Trójka Ełk z kompletem zwycięstw.

• IX Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu Luboń 2019 – Tuzin medali – cztery złote

W weekend (23/24 lutego) w Luboniu odbyły się IXMistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. W gronie kilkuset zawodników z całego kraju nie zabrakło mieszkańców Warmii i Mazur, którzy zdobyli złote krążki w czterech kategoriach. Mistrzami Polski zostali: młodzik: Wiktor Wierzbicki (Arrachion), junior młodszy: Grzegorz Kowalski (Berserker`s Team Olsztyn), junior: Jakub Bońkowski (Arrachion) i master(2), Adam Witkowski Berserker`s Team).

• 4 Ultra Śledź Supraśl 2019 – Biegacze z Warmii i Mazur twardzi i wytrzymali, na podium Andrzej Godlewski

W Supraśluodbyła się w sobotę (23 lutego) czwarta edycja Ultra Śledzia, czyli biegu po Puszczy Knyszyńskiej. Około dwustu zawodników z Polski i zagranicy rywalizowało na dystansie ponad 80 kilometrów. Świetnie wypadli biegacze z Warmii i Mazur, z których aż trzech znalazło się w ścisłej czołówce. Drugi był Andrzej Godlewski (Borawskie), czwarty Łukasz Duchnowski (Ełk), a szósty Jędrzej Rynkiewicz (Kętrzyn).

• Finał Mistrzostw Województwa Młodziczek (1) – Truso Elbląg od razu potwierdziło moc

W niedziele (24 lutego) odbył się w Ełkupierwszy finałowy turniej mistrzostw województwa młodziczek w siatkówce. Faworytki do złotego medali – zawodniczki MKS Truso Elbląg nie dały rywalkom żadnych szans.Wygrały trzy mecze po 2:0 i choć nie wypada przed zakończeniem rywalizacji ogłaszać wyników, to zapewne we własnej hali (drugi turniej odbędzie się w Elblągu) odbiorą główne trofea.

• Northtec MTB Zimą (3) Długosioło 2019 – Rewanż Artura Korca w dobrym stylu

Trzeci i ostatni etap tegorocznego cyklu Northtec MTB Zimą odbył się w niedzielę (24 lutego) i zakończył się pełnym sukcesem kolarzy z Warmii i Mazur. Na głównym dystansie 1/2 Pro w czwórce znalazło się ich trzech. Wygrał Artur Korc (Olsztyn), trzeci na finiszu był Patryk Piasecki (Mrągowo), a tuż za podium znalazł się Jarosław Wołosiuk (Olsztyn).

• Działdowo Basket Cup 2019 – Jedynka Nidzica i Trójka Ełk w triumfatorkami, na podium Roś Pisz, Nenufar i...gospodarze

W Działdowieodbył się w dniach 15/17 lutego ogólnopolski turniej koszykówki Działdowo Basket Cup. Rozegrano dwa turnieje dziewcząt (2005 i 2006) oraz chłopców (2006). Wśród dziewcząt dominowały zespoły z Warmii i Mazur. W młodszym roczniku zwyciężył UKS Jedynka Nidzica, a brąz zdobył UKS Sokół Działdowo. W starszym – triumfowały koszykarki UKS Trójka Ełk, a trzecie miejsce wywalczyła miejscowaTrójka.

• Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (4) 2018/19 - Wiktor Kujawa cały czas z fasonem

W ostatniej imprezie cyklu „Malborska Liga Biegowa i Maszerująca” (niedziela 17 lutego) znów dał o sobie znać Wiktor Kujawa z AZS UWM Olsztyn, który zajął drugie miejsce w biegu na 5 km. W poprzednich biegach też meldował się na podium. W rywalizacji pań trzecią pozycje w open wywalczyła Maja Dalidowicz – młoda lekkoatletka Truso Elbląg.