Ełk

 • Hero Run Szelment 2018 – Czego to ludzie nie wymyślą, a chętnych nie brakuje...

  W miniony weekend Szelmencie koło Suwałk odbyły się dwa biegi ekstremalne Hero Run Night (14.07) i Hero Run (15.07). To próby przypominające runmageddon, z tym , że regulamin jest bardziej skomplikowany uwzględniający różny stopień zaawansowania uczestników. Chętnych nie zabrakło. Sporą część startujących stanowili biegacze z Warmii i Mazur, głównie z Gołdapi i Ełku.

 • Letnie MP Juniorów Młodszych (U16) Ostrowiec Świętokrzyski – Ewa Jaszczuk popłynęła po złoto. Konrad Bruzdewicz lubi srebro, a Wiktor Grzegorczyk brąz

  W Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się w weekend (13/15 lipca) Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U16) w pływaniu. Startowało ponad 350 zawodniczek i zawodników ze 115 klubów, także z Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, MOS Ełk, Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko). Olsztynianie: Ewa Jaszczuk i Hubert Bruzdewicz zdobyli pięc medali (zloty i 4 brązowe), brąz wywalczył Wiktor Grzegorczyk z MOS-u Ełk.

 • Letnia Piątka w Olsztynie 2018 - Na Słonecznej Polanie najszybszy Karol Kowalski

  Słoneczna Polana (Dajtki) była w niedziele areną biegowej imprezy „Letnia Piątka”. Na starcie biegu głównego na dystansie 5 km stanęło prawie sto zawodniczek i zawodników, najwięcej ze stolicy Warmii i Mazur, ale nie zabrakło gości z innych miejscowości regionu. Pierwsze miejsce zajął Karol Kowalski z Dobrocina, który wyprzedził o ponad pół minuty Dominika Drażbę (Ełk) i Daniela Mikielskiego z Olsztynka.

 • Aqua Fiesta (wyścig kajakowy) Ełk 2018 – W dwójkach i solo

  W niedzielę (8 lipca) na plaży w Ełku wiele się działo. Informowaliśmy już o wynikach maratonu pływackiego, ale impreza pod hasłem Aqua Fiesta obejmowała również wyścig kajakowych jedynek i dwójek. Zgłosiło się ponad dwudziestu chętnych. W dwójkach wygrali: Daniel Marcinkowski i Cezary Hermanowicz natomiast w jedynkach Piotr Pipiro.

 • Milko Mazury MTB (7) Szczytno 2018 – Coraz więcej „mocnych” nazwisk

  Siódmy etap cyklu Mazury MTB rozegrany został w niedzielę (8 lipca) w Szczytnie pod hasłem „Niepodległy Peleton”. Miasteczko kolarskie znajdowało się w centrum, gdzie odbyły się wyścigi najmłodszych, natomiast uczestnicy „dorosłych” wyścigów pokonywali piękne tereny leśne pełne zakrętów, podjazdów i zjazdów, I właśnie niepowtarzalne trasy ściągają na imprezy Mazury MTB coraz więcej startujących i to z „mocnymi” nazwiskami.

 • Maraton Aqua Fiesta Ełk 2018 – 60-latek i nastolatek ramię w ramię, na podium też razem

  W niedzielę (8 lipca) w Ełku odbył się maraton pływacki i regaty kajakowe, które stanowiły imprezę pod hasłem „Aqua Fiesta”. Rywalizacja pływaków była jednocześnie III eliminacją Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Frekwencja dopisała. Wystartowało prawie 50 uczestników, w tym 15 pań. Na dystansie 2800 metrówtrwała zacięta walka, a zwyciężyli: Mieszko Palmi-Kukiełko i Iga Grygiencza.

 • XXIV Ogólnopolski Finał Kinder+Sport Zabrze 2018 – Czwórka chłopców IKS Atak Elbląg tuż za podium, reszta raczej daleko

  Przez trzy dnie (6/8 lipca) w Zabrzuodbywał się XXIV Ogólnopolski Finał Kinder+Sport – wielki projekt w minisiatkówce. W rywalizacji udział wzięły 192 zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Łącznie wystartowało 1000 zawodniczek i zawodników. W zespołów okręgu warmińsko-mazurskiego najlepiej wypadła czwórka chłopców IKS Atak Elbląg zajmując 4 miejsce.

 • Centralne Kontrolne Regaty Juniorów Kruszwica 2018 – Ostatnie manewry przed szczytem

  W sobotę 30 czerwca i w niedzielę 1 lipca na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Impreza miała sprawdzić formę zawodników i zawodniczek przed najważniejszymi imprezami sezonu (Mistrzostwa Polski Juniorów i ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Startowali reprezentanci wiodących sekcji warmińsko-mazurskich: Wir Iława i MOS Ełk.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Brodnica 2018 – Damian Perkowski i Jarosław Wołosiuk pojechali perfekcyjnie

  W Brodnicyodbył się w niedziele (1 lipca) kolejny etap cyklu Cisowiankia Mazonia MTB Marathon. Bardzo dobrze pojechali reprezentanci Warmii i Mazur, którzy odnieśli dwa zwycięstwa w klasyfikacji open. Damian Perkowski (PT Mazury Team Ełk) wygrał wyścig Pro, a Jarosław Wołosiuk (Olsztyn) okazał się najlepszy w rywalizacji 1/2 Pro. Było aż 20 miejsc na podium w kategoriach wiekowych.

 • MP Juniorów Młodszych (U14) Olsztyn 2018 – TyIko Iga Grygiencza z medalami (złoto i srebro), pokazała się kraulistka Lila Krupińska

  W olsztyńskiej Aquasferze odbywały się (29 czerwca/1 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U14) w pływaniu. Startiwało prawie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów. Jedyną naszą medalistką okazała się  Iga Grygiencza (Medyk Giżycko), która w piątek zdobyła złoty medal na  100 m stylem motylkowym, a w sobotę srebrny na 50 metrów st. mot.  W finałach A pływała też Lila Krupińska (Kormoran Olsztyn) w stylu dowolnym

 • Turniej Pamięci: Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego – Było ciekawiej niż na Mundialu

  W miniony weekend (23/24 czerwca) stadion ilawskiego Jezioraka opanowali najmłodsi adepci futbolu. Odbyła się impreza poświęcona pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego – osobom, z którymi związane są najlepsze lata futbolu w tym mieście. Pełnowymiarowe boisko podzielono na mniejsze, by rozegrać trzy turnieje w kategoriach: skrzat, żak i orlik.

 • Biebrzański Bieg Łosia 2018 – Bracia Wronowscy z Bań Mazurskich w Top 6

  W miejscowości Goniądz odbył się w niedziele (24 czerwca) Biebrzański Bieg Łosia na dystansie 7.5 km. Trasa przebiegała przez Biebrzański Park Narodowy, była bardzo malownicza a podziwiało ja prawie 200 uczestników w tym grupa zawodników ze wschodnich rejonów Warmii i Mazur. Świetnie wypadli bracia Rafał i Alfred Wronowscy z Bań Mazurskich, którzy przybyli na metę w ścisłej czołówce.

 • MP Szkółek Kolarskich Raszków 2018 (FOTO) – W rywalizacji ramię w ramię lepiej. Maciej Ciżowski złoto, Martyna Szczęsna srebro

  W Raszkowieodbyły się weekend (23/24 czerwca) Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. W imprezie startowali adepci z Warmii i Mazur (Olsztyn, Biskupiec, Stawiguda, Ełk, Prostki). Rywalizacja przebiegała w czterech rocznikach (od klas IV do VII).Nasi reprezentanci zdobyli dwa medale w wyscugach ze startu wspólnego. Zloto wywalczyl Maciej Ciżowski (Bartoszyce), srebro Martyna Szczęsna (Olsztyn) - oboje klasa VI

 • Mazury MTB (6) Mikołajki 2018 - W krainie Króla Sielaw rządzili Kowalkowscy

  Szósty etap cyklu Mazury MTB zlokalizowano w Mikołajkach, a naczelny hasłem niedzielnej (24 czerwca) imprezy było: „W krainie Króla Sielaw”. Wyznaczono bardzo urozmaiconą trasę na pofałdowanych szutrach i krętych duktach leśnych na zboczach jezior: Mikołajskiego i Bełdany. Jak zwykle do wyboru były trzy dystanse; PRO (84 km), Expert(56 km) i Hobby (28 km). Ten dzień należał do Kowalkowskich.

 • AVON kontra przemoc „Biegnij w Garwolinie” – Aleksandra Lisowska druga

  Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) zajęła drugie miejsce wśród pań i piąte w ogólnej klasyfikacji w imprezie pod nazwą AVON kontra przemoc „Biegnij w Garwolinie” na dystansie 10 km. Startowało ponad 400 uczestników. Daniel Mikielski z Olsztynka był 24 w 6 PKO Nocnym Półmaratonie Wrocław. Sklasyfikowano prawie 11 tysięcy biegaczy.

 • Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców – W Głuchołazach ełczanie nagrali się do woli...

  W dniach 7-10 czerwca w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców, w których udział wzięła reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.Do rywalizacji stanęło 16 najlepszych drużyn ze szkół z Polski (po osiem dziewcząt i chłopców) Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku zajęli piąte miejsce

 • Beskidy MTB Trophy 2018 – Paweł Kowalkowski wygrał z zimną krwią

  Beskidy MTB Trophy to jedna z najcięższych prób sezonu. Wieloetapowy wyścig o ustalonej renomie zgromadził (1/3 czerwca) liczną, międzynarodową stawkę uczestników, która rywalizowała w dwóch grupach: classic i mega. Znakomicie spisał się Paweł Kowalkowski (Cryospace Olsztyn), który wygrał klasyfikację generalna classic, a na mecie sklasyfikowano prawie 300 zawodników.

 • Cisowianka Mazovia Marathon MTP Piaseczno 2017 – Panie: Katarzyna, Iwona i Jolanta w komplecie na podium

  W kolejnej imprezie z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, która odbyła się w niedziele (17 czerwca) w Piasecznie reprezentantów Warmii i Mazur zabrakło na podium w klasyfikacjach open, za to w kategoriach zajeli bardzo wysokie miejsca. Na uznanie zaslugują zwłaszca panie: Katarzyna Paszczyk (Ełk), Iwona Zaniewska (Olsztyn) i Jolanta Sosnowska-Dloniak (Bogdany). W komplecie stanęły na podium w MK4.

 • III Wyścig Szkółek o Puchar Wójta gminy Kalinowo – Ostre ściganie narybku

  W sobotę (9 czerwca) odbył się III wyścig szkółek w kolarstwie szosowym o puchar Wójta gminy Kalinowo. Ciekawa impreza, której zadaniem było sprawdzenie efektów szkolenia młodego narybku sekcji kolarskich Warmii i Mazur. Prawie każda z nich pracuje z dziećmi w swoich i okolicznych miejscowościach. W wyścigu brali udział również adepci kolarstwa z Podlasia.

 • Finał Wojewódzki Kinder+Sport Elbląg 2018 – Najlepsi jadą do Zabrza – powodzenia!

  W sobotę (9 czerwca) w Elbląguodbył się finał wojewódzki rozgrywek w minisiatkówce dziewcząt i chłopców Kinder+Sport. Zagrało po osiem najlepszych drużyn „2”, „3” i „4”, które awansowały na podstawie wyników pięciu imprez eliminacyjnych. W Elblągu rywalizowano o dwa miejsca (w każdej konkurencji) premiowane udziałem w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 6/8 lipca w Zabrzu.