Ełk

 • Northtec MTB Zimą (1) Jabłonna-Chotomów 2019 – Jarosław Wołosiuk szybki na finiszu

  W Jabłonnejodbył się w niedziele (20 stycznia) pierwszy wyścig z trzech tworzących cykl Northtec MTB Zimą. Warunki były adekwatne do pory roku, a mimo to zjawiło się sporo uczestników, także reprezentanci Warmii i Mazur. Najdłuższy wyścig 1/2 Pro wygrał w pięknym stylu Jarosław Wolosiuk z Olsztyna wyprzedzając na finiszu o sekundę rywala z Bełchatowa. Piąty na mecie był Paweł Ciunel (Olsztyn)

 • 36 Bieg Chomiczówki Warszawa 2019 – Kopeć szósty, Lisowska druga, Konieczny pierwszy w M40

  Niedzielny (20 stycznia) 36 już Bieg Chomiczówki (15 km) to największa impreza w Nowym Roku. Sklasyfikowano ponad 1300 zawodników, a przedstawiciele Warmii i Mazur zameldowali się w czołówce. Wojciech Kopeć (Olsztynek) przybiegł na metę szósty (trzeci w M30), Aleksandra Lisowska (Dywity) była druga wśód pań i pierwsza w K20, Marcin Konieczny (Olsztyn) był na mecie 19 i wygrał kategorie M40.

 • 14 Bieg o Puchar Bielan Warszawa 2019 – Michał Misiewicz tuż za podium

  Prawie 900 zawodniczek i zawodników ukończyło w niedziele (20 stycznia) 14 Bieg o Puchar Bielan w Warszawiena dystansie 5 km. Zgłoszonych było znacznie więcej, ale wielu w ostatniej chwili zrezygnowało z udziału. Świetnie wypadli mieszkańcy Olsztyna.Michał Misiewicz zajął czwarte miejsce. Na dziewiątej pozycji znalazł się Paweł Rozmianiec.

 • Kadeci wchodzą na ostatnią prostą – Znamy już wszystkich finalistów

  Zakończył się pierwszy etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetów. Pierwsze miejsce w grupach zajęli siatkarze: AZS UWM SMS Olsztyn i PUKS Wiktoria Szczytno (ci ostatni ze wspaniałym bilansem kompletu zwycięstw bez straty seta). Obie drużyny zapewniły sobie udział w turniejach finałowych. Baraże wyłoniły kolejnych finalistów, a są nimi: SMS II Ostróda i Absolwent Sprt Club Olsztyn

 • Juniorki zakończyły sezon – Zloto SMS Ostróda, srebro Warmiss, brąz Chemik Olsztyn

  Niedzielnym (13 stycznia) spotkanie UKS Chemik – UKS Warmiss Volley Olsztyn zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek. Podobnie jak w pierwszej rundzie wygrał Warmiss, tym razem 3:1 i zapewnił sobie srebrny medal, Chemik zdobył brąz. A mistrzyniami województwa zostały siatkarki SMS Ostróda, które w ośmiu spotkaniach zgromadziły komplet punktów.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek znamy komplet finalistek – Role rozdzielone, przychodzi najważniejszy czas

  Niedzielne (13 stycznia) turnieje barażowe wyłoniły składy poszczególnych finałów w lidze wojewódzkiej młodziczek. W najważniejszym o miejsca 1-4 zagrają: MKS Truso Elbląg (zwyciężczynie wszystkich turniejów eliminacyjnych), UMKS FPP Mikro Ełk ( drugie miejsce w ostatnim turnieju I ligi) oraz z baraży: KS MOSiR Giżycko, UKS Olimp Bartoszyce. O podziale medali i przepustek do Mistrzostw Polski zadecydują dwa turnieje.

 • Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Turek – Dużo medali i...kwalifikacji na europejski championat

  W niedzielę (13 stycznia) w Turkuodbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin.Ogółem rywalizowało 224 zawodniczek z ponad 30 klubów z całego kraju w kategoriach: senior, junior, kadet i młodzik. Były to jednocześnie kwalifikacje (bez młodzików) do Mistrzostw Europy w Pradze (27-30 czerwca), a przepustkę otrzymywali złoty i srebrny medalista.

 • 82 MP w kolarstwie Przełajowym Strzelce Krajeńskie 2019 – Symboliczny start UKK Prostki

  W weekend (12/13 stycznia) w Strzelcach Krajeńskich odbyły się 82 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Przed laty na tę imprezę reprezentanci Warmii i Mazur jeździli po medale, obecnie nasz potencjał jest minimalny. Na dobrą sprawę w tegorocznym sezonie regularnie w przełajach startowała jedynie garstka kolarzy z UKK Prostki. W wyścigu juniorów Szymon Gryn zajął 15 miejsce.

 • Finalistki mistrzostw kadetek w komplecie – Chemik uzupełnił doborową stawkę

  Znamy już finalistki ligi wojewódzkiej kadetek. W dwóch turniejach, które wyłonią medalistki oraz reprezentantki Warmii i Mazur w MP wystąpią: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg,   SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn. Zespół Chemika pokonał Salos Ełk 3:1 i to wystarczyło. MOSiR Gizycko, który miał minimalne szanse ma tę satysfakcję, że w ostatniej kolejce wygrał z liderem SMS Ostróda 3:2.

 • W lidze wojewódzkiej kadetek – Jedna zagadka: Chemik Olsztyn bliżej awansu niż MOSiR Gizycko

  Dobiega końca drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Znamy trzy uczestniczki turniejów finałowych, a są to: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg, SMS Ostróda.O czwarte miejsce ubiegają się jeszcze zespoły MOSiR Giżycko i UKS Chemik SMS Olsztyn. Zadecydują spotkania ostatniej kolejki.

 • Ełcka Zmarzlina 2019 – Po takiej zaprawie każdy czuje się mocny

  W weekend (4/5 stycznia) odbył się Ełcki Maraton Pieszy – Ełcka Zmarzlina. W tegorocznej imprezie udział wzięło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy startowali na trzech dystansach: 20 km, 50 km i 100 km. Na tym ostatnim uczestnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Cieszy szczególnie bardzo liczna frekwencja reprezentantów Warmii i Mazur.

 • W lidze młodziczek czas baraży – Mocne Truso czeka na rywalki

  W miniony weekend (5/6 stycznia) odbyły się szóste, zarazem ostatnie turnieje eliminacyjne w wojewódzkiej lidze młodziczek. Po raz szósty najlepsze okazały się siatkarki MKS Truso Elbląg, które pozostają zdecydowanymi faworytkami do tytułu mistrzowskiego. Ale to rozstrzygnie się w dwóch turniejach finałowych. Nim jednak do nich dojdzie trzeba wyłonić w barażach zespoły, które walczyć będą o miejsca: 1-4, 5-8, 9-12 i 13-16.

 • Najlepsi młodzicy w: Olimpii (2006) i Concordii (2007) Elbląg 2019 – Dublet gospodarzy

  W niedzielę (6 stycznia) w Elblągu w hali sportowo-widowiskowej odbyły się finałowe turnieje o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnejw kategorii młodzików 2006 i 2007). Triumf święcili gospodarze. W starszej grupie wygrali piłkarze Olimpii przed Constractem Lubawa i Żuri Olsztyn, a w młodszej: Concordia przed Olimpią i Żuri.

 • W III lidze bez niespodzianek – Tak po prostu miało być...

  Z uwagi na udział aż dziesięciu zespołów w rozgrywkach III ligi siatkarzy terminarz jest napięty i drużyny wznowiły rywalizację już w pierwszy weekend nowego roku. Zazwyczaj przerwie świątecznej zdarzają się niespodzianki, ale w tym przypadku faworyci nie zawiedli i bez najmniejszych kłopotów zainkasowali kolejne punkty. Czołówka więc nie drgnęła. Prowadzi KPS Gietrzwałd przed AZS UWM Olsztyn (juniorzy) i SMS Ostróda.

 • Najlepsi Orlicy w: AS Stomil (2008) i Vęgorii (2009) – Nie stracili nawet punktu

  W sobotę (5 stycznia) odbyły się finałowe turnieje halowe orlików. o Puchar Prezesa WMZPN.Starszy rocznik (2008) rywalizował w Lubawiei tu najlepsi okazali się futboliści AS Stomil Olsztyn przed Constractem Lubawa i UKS Rona 03 Ełk. W Węgorzewie, gdzie walczyli młodsi chłopcy (2009) wygrali gospodarze, srebro zdobyli reprezentanci UKS Rona 03 Ełk, a brąz AS Stomil Olsztyn. Zwycięzcy wystąpią w finałach krajowych.

 • II Turniej Grand Prix Węgorzewa (2) 2018/19 – Tym razem Tołwiński, ale liderem AKS Kormoran

  W sobotę (29 grudnia) w hali miejskiej OSiR odbył się drugi turniej Grand Prix Węgorzewa.Rywalizowało siedem męskich zespołów amatorskich, najpierw podzielonych na dwie grupy (system każdy z każdym), a w drugim etapie walczących w formule play off. Tym razem najlepsi okazali się siatkarze Tołwiński Team Węgorzewo, ale liderem klasyfikacji pozostali zwycięzcy pierwszej imprezy – AKS Kormoran Olsztyn.

 • II WTK Skrzatów i Żaków Olecko 2018 – Maria Skarżyńska i Bartosz Ziemba z przepustkami na GPP

  W Oleckuodbył się w niedzielę (9 grudnia) II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Frekwencja dopisała i młodym uczestnikom z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Olsztyna i Ostródy nie przeszkodziły znaczne odległości. W żakach zwycięstwa z przepustkami do imprezy centralnej wywalczyli: Maria Skarżyńska (LUKS ABC Żak Pisanica) i Bartosz Ziemba (UKS Giżycko).

 • Najlepiej pracują z piłkarską młodzieżą – Olimpia Elbląg, przed UKS Rona Ełk i Naki Olsztyn

  Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zaprezentował wyniki współzawodnictwa w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w okresie (sezon 2017/18 – wiosna). Na całość punktacji składały się rezultaty w kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy, trampkarz, młodzik, orlik i żak. Po podsumowaniu pierwsze miejsce zajęła Olimpia Elbląg przed UKS Rona Ełk i Naki Olsztyn.

 • Puchar Prezesa WMZPN Orlików przed decydującą batalią – Arenami: Lubawa i Węgorzewo

  W trzech turniejach półfinałowych wyłoniono uczestników decydujących rozgrywek o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnejw kategoriach: orlików starszych (2008) i orlików młodszych (2009). Finały odbędą się odpowiednio: w Lubawie i Węgorzewie w najbliższa sobotę (5 stycznia). Podwójnymi finalistami zostali: UKS Rona 03 Ełk, Constract Lubawa i AS Stomil Olsztyn.

 • Przed nami finały młodzików o Puchar prezesa WMZPN – W Elblągu szykują się wielkie emocje

  Pomysł oficjalnych rozgrywek halowych o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnejw kategoriach młodzieżowych jest doskonały i z pewnością uatrakcyjnia i tak napięty kalendarz sezonu pod dachem. Przed świętami wyłoniono finalistów rywalizacji w kategorii młodzików: młodszych (2007) i starszych (2006), a turnieje finałowe odbędą się w najbliższa niedzielę (6 stycznia) w Elblągu (gospodarz ZKS Olimpia).