Ełk

 • IX Pregel Regatta-Kaliningrad 2019– Ełczanie wrócili z medalami

  W dniach 13-16 września w Kaliningradzie odbyły się IX Pregel Regatta.To regaty wioślarzy i kajakarzy (starty oddzielne), których regulamin odbiegał od powszechnych standardów w tych dyscyplinach. Eliminacje wioślarzy rozgrywano na tradycyjnym dystansie 2000m, z tym, że łodzie startowały co minutę . W finałach już na 500 metrów płynęły trzy osady z najlepszymi czasami. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy MOS Ełk, którzy wrócili z medalami.

 • 37 PKO Wrocław Maraton 2019 – Roman Liśkiewicz najlepszym 50-latkiem

  W niedzielę (15 września) odbył się 37 PKO Wrocław Maraton, który ukończyło ponad trzy tysiące uczestników. Mimo dużej odległości w stolicy Dolnego Śląska zjawiła się spora grupa reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepiej spisał się Roman Liśkiewicz z Kętrzyna, który przybiegł na metę jako 35 (31 wśród mężczyzn) i wygrał kategorię wiekową M50.

 • III Memoriał Lecha Sawickiego (r. 2006 i 2008) Białystok 2019 – Nenufar Ełk i Roś Pisz szykują się do sezonu

  W Białymstoku odbył się w weekend (13/15 września) III Memoriał Lecha Sawickiego w koszykówce chłopców U14 i U12. W starszym roczniku z udziałem sześciu zespołów, w tym czterech ze stolicy Podlasia ekipy z Warmii i Mazur: Nenufar Ełk i Roś Pisz zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsca. W U14 stawka była bardziej urozmaicona i ty Nenufar uplasował się na piątej pozycji. A to wszystko w ramach przygotowań do sezonu.

 • XVIII Mazurski Wyścig Kolarski MTB – Kameralnie też może być fajnie

  W sobotę (8 września) odbył się XVIII Mazurski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko. Impreza ma dużą tradycję, ma charakter kameralny, a taka atmosfera wielu kolarzom-amatorom odpowiada. Frekwencja nie była nadzwyczajna, głównie dlatego, że w tym samym czasie rozgrywano konkurencyjne wyścigi. Mimo to stawka uczestników była interesująca, wystartował m. in. znany wychowanek LKK ZM Warmia Biskupiec Dawid Burczak.

 • Weekend w Sokółce na czas i ze startu wspólnego – WMKS przebił się do czołówki

  W miniony weekend (7/8 września) w Sokółce odbyły się kolarskie wyścigi memoriałowe poświęcone pamięci znanych polskich zawodników, pochodzących właśnie z tego rejonu: Stanisława Kirpszy i Józefa Gościło. Wystartowało około 200 kolarzy z Polski, Litwy i Białorusi we wszystkich kategoriach wiekowych w dwóch konkurencjach: wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas.

 • WTK Seniorów i Juniorów (1) Działdowo 2019 (FOTO) – W nowym otwarciu najlepsi Xu Wenliang, Mateusz Rutkowski i Natalia Bogdanowicz x 2

  Sezon tenisa stołowego rozpoczyna się na dobre. W niedzielę (8 września) w Działdowie odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów. Pojawiło się kilka nowych nazwisk, ale zwycięstwa odnieśli znani nam zawodnicy. Rywalizację seniorów wygrał Xu Wenliang (Dekorglass Działdowo) przed tenisistami Ostródzianki: Łukaszem Sokołowskim i Jakubem Witkowskim. Wśród pań oba turnieje zakończyła zwycięsko Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Giżycko 2019 – Przewaga Warmii i Mazur miażdżąca

  W miniony weekend (7/8 września) odbyły się w Giżycku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. W klasie Optimist rywalizowali ze sobą reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i podlaskich. Przewaga żeglarzy z klubów Warmii i Mazur okazała się miażdżąca: ilościowo i jakościowo. Na dobrą sprawę regaty stały się wewnętrzną sprawą wodniaków z Giżycka, Olsztyna, Mrągowa i Iławy.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Zarzeczewo 2019 – Marcin Marchlewski pierwszy w 1/2 Pro

  W niedzielę (8 września) w miejscowości Zarzeczewo odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Impreza zbiegła się w czasie z podobnym wyścigiem w Olsztynie, co sprawiła, że część tradycyjnych uczestników Mazovii zdecydowało się na start w stolicy Warmii i Mazur. W Zarzeczewie trójka naszych kolarzy stanęła na podium w open. Marcin Marchlewski (Lubawa) wygrał rywalizacje w Fit.

 • Predathlon Turtul 2019 – Rower, Kajaki, Bieg – domena Jakuba Ołowskiego z Wydmin

  Na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się w niedziele (1 września) Predathlon Turtul impreza dla twardzieli obejmująca kolejne cztery próby: 11 km na rowerze, potem 9 km kajakiem po Jeziorze Hańcza, dalej jeszcze raz rowerem - 36 km i na koniec 14 km biegu terenowego. Startowali przede wszystkim mieszkańcy Podlasia i wschodnich rejonów województwa warmińsko-mazurskiego. Wygrał Jakub Ołowski (Wydminy).

 • Milko Mazury MTB (9) Krutyń 2019 - Jarosław Wołosiuk z ogromną przewagą

  W niedzielę (1 września) obył się 9 etap cyklu Milko Mazury MTB przebiegający pod hasłem „Na tropach Smętka". Bazą był Krutyń, a okoliczne dukty leśne znakomicie nadawały się do wyznaczenia atrakcyjnych Tras. Były one wymagające i bardzo selektywne. W wyścigu Pro zwyciężył Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), który na mecie osiągnął 16 minut przewagi nad Arturem Korcem (Olsztyn). Trzeci przyjechał Bartosz Grędziński z Mławy

 • 6. Nocny 4F Półmaraton Praski 2019 – Marcin Konieczny w ścisłej czołówce, dobra piątka Michała Misiewicza

  W sobotę (31 sierpnia) odbył się 6 Półmaraton Praski, w którym startowało ponad 5.5 tysiąca uczestników. Znakomicie spisał się znany olsztyński triathlonista Marcin Konieczny,, który zajął w w open szóste miejsce i zwyciężył w kat. M40. Roman Liśkiewicz (Kętrzyn) był drugi w kat. M50, a Małgorzata Mejka (Lubawa) trzecia w K30 i dziewiąta w open pań.

 • XVIII Regaty o Puchar Starosty Ełckiego 2019 – Weronika Grala w głównej roli

  W weekend 24/25 sierpnia) odbyły się XVIII Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Ełckiego Marka Chojnowskiego. W regatach rywalizowało 55 osób z ośmiu klubów z całej Polski: MKS Dwójka Warszawa, KS Spójnia Warszawa, Giżycka Grupa Regatowa, KS Baza Mrągowo, UKŻ Michałowo, UKŻ PMOS Pisz, UKŻ 7 Białystok oraz gospodarze –zawodnicy UKS MOS Ełk. Najlepszą zawodniczką regat była Weronika Grala (Giżycko)

 • MP Juniorów (U14) Olsztyn 2019 – Karolina Piechowicz i Krzysztof Przybysz po złocie i srebrze, a w sumie mamy pięć medali

  Aquasferze odbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U14) w pływaniu. Startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników ze 171 klubów, w tym ekipa Warmii i Mazur (Olsztyn, Szczytno, Ełk, Giżycko, Elbląg). Nasz bilans to 5 medali (2 złote i 3 srebrne). Największy udział mieli w tym Karolina Piechowicz (Płetwal Szczytno) i Krzysztof Przybysz (MOS Ełk) zdobywając po złocie i srebrze,wicemistrzem został Kacper Trykacz (Kormoran).

 • Gwiazda Północy (4) Prostki 2019 – Na mecie głęboki oddech i...zadowolenie

  W niedzielę (18 sierpnia) w Prostkach odbył się czwarty, zarazem ostatni etap Gwiazdy Północy. Gospodarze, gdzie kolarstwo MTB jest sportem wiodącym, od wielu tygodni przygotowywali się sportowo i organizacyjnie do przyjęcia uczestników. Zwieńczenie wyścigu przebiegało w znakomitej atmosferze. Wszyscy, którzy ukończyli cztery mordercze etapy spotkali się z dużym uznaniem mieszkańców.

 • Festiwal szachowy Wilkasy 2019 – Wschodnia szkoła górą!

  W weekend (10/11 sierpnia) odbył się Festiwal Szachowy Wilkasy 2019, którego rezultatu zaliczone zostały do Grand Prix Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tym razem ton rywalizacji nadawali goście zagraniczni. Wygrał Rosjanin z Kaliningradu Pavel Shkapenko. Drugi był Białorusin Sergei Khamitskiy z Mińska. Na podium załapał się jeszcze Dariusz Krzewski (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn).

 • Gwiazda Północy MTB (3) Stare Juchy 2019 – W 1/2 Pro ośmiu w dziesiątce. To jest nokaut

  Trzeci etap Gwiazdy Północy MTB przebiegał bardzo atrakcyjnymi i wymagającymi trasami wokół miejscowości Stare Juchy. Świetnie czyli się w tym terenie zawodnicy Warmii i Mazur startujący w wyścigu 1/2 Pro. Aż ośmiu zameldowało się w czołowej dziesiątce, a wygrał Krzysztof Kindrasz (Giżycko) przed Tomaszem Piotrowskim (Olsztyn). Czwarty był Kazimierz Gabrylewicz (Ełk), a następnie przyjechali: Dariusz Tumaniec (Olsztyn) i Krzysztof Gołaszewski (Ełk).

 • IX Bieg Tygrysa Orzysz 2019 – Tylko czekali na takie wyzwanie...

  W sobotę (17 sierpnia) odbył się IX Bieg Tygrysa. To jedna z najtrudniejszych prób terenowych rozgrywana na legendarnych poligonie w Orzyszu. Program obejmuje cztery konkurencje. Najtrudniejsza to duża beczka (bieg w parach na dystansie 30 km, na trasie 100 przeszkód naturalnych i sztucznych, obciążenie, buty i spodnie typu wojskowego). Równie wymagająca jest mała beczka (bez obciążenia i start indywidualne).

 • Gwiazda Północy (2) Ełk 2019 – Adrenalina rośnie, duży ruch w klasyfikacjach

  W piątek (16 sierpnia) w Ełku i okolicach odbył się drugi etap wieloetapówki Gwiazda Północy stanowiącej element cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Kolarze ścigali się w trzech klasyfikacjach (1/2 Pro, Fit, Hobby). Po dwóch etapach w 1/2 Pro drugie miejsce zajmuje Andrzej Poczopko (Olsztyn), a trzecie Krzysztof Kindrasz (Giżycko) – najszybszy w piątek.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Ełk 2019 – Gospodarze na swojej ziemi gościnni, ale nie na trasie

  W czwartek (15 sierpnia) kolarski cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpoczął w Elku wieloetapówkę Gwiazda Północy, a jednocześnie był imprezą samą w sobie zaliczana do klasyfikacji generalnej sezonu. Na swojej ziemi wspaniale pojechali reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zwłaszcza na długich dystansach odnieśli wiele sukcesów.

 • XV Bieg Katorżnika Lubliniec 2019 – Po takiej próbie pełna satysfakcja

  W sobotę (10 marca) w Ośrodku Lubliniec-Kokotek odbył się XV Bieg Katorżnika. Impreza o dużych tradycjach – prekursor dzisiejszych biegów ekstremalnych takich ja runmageddon. Frekwencja była doskonała, uczestnicy w biegu indywidualnym startowali w kilku seriach i każda z nich wyłaniała zwycięzcę. Dystans 11 km naszpikowany był przeszkodami terenowymi: bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla