Ełk

• Gwiazda Północy (4) Prostki 2019 – Na mecie głęboki oddech i...zadowolenie

W niedzielę (18 sierpnia) w Prostkach odbył się czwarty, zarazem ostatni etap Gwiazdy Północy. Gospodarze, gdzie kolarstwo MTB jest sportem wiodącym, od wielu tygodni przygotowywali się sportowo i organizacyjnie do przyjęcia uczestników. Zwieńczenie wyścigu przebiegało w znakomitej atmosferze. Wszyscy, którzy ukończyli cztery mordercze etapy spotkali się z dużym uznaniem mieszkańców.

• Festiwal szachowy Wilkasy 2019 – Wschodnia szkoła górą!

W weekend (10/11 sierpnia) odbył się Festiwal Szachowy Wilkasy 2019, którego rezultatu zaliczone zostały do Grand Prix Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tym razem ton rywalizacji nadawali goście zagraniczni. Wygrał Rosjanin z Kaliningradu Pavel Shkapenko. Drugi był Białorusin Sergei Khamitskiy z Mińska. Na podium załapał się jeszcze Dariusz Krzewski (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn).

• Gwiazda Północy MTB (3) Stare Juchy 2019 – W 1/2 Pro ośmiu w dziesiątce. To jest nokaut

Trzeci etap Gwiazdy Północy MTB przebiegał bardzo atrakcyjnymi i wymagającymi trasami wokół miejscowości Stare Juchy. Świetnie czyli się w tym terenie zawodnicy Warmii i Mazur startujący w wyścigu 1/2 Pro. Aż ośmiu zameldowało się w czołowej dziesiątce, a wygrał Krzysztof Kindrasz (Giżycko) przed Tomaszem Piotrowskim (Olsztyn). Czwarty był Kazimierz Gabrylewicz (Ełk), a następnie przyjechali: Dariusz Tumaniec (Olsztyn) i Krzysztof Gołaszewski (Ełk).

• IX Bieg Tygrysa Orzysz 2019 – Tylko czekali na takie wyzwanie...

W sobotę (17 sierpnia) odbył się IX Bieg Tygrysa. To jedna z najtrudniejszych prób terenowych rozgrywana na legendarnych poligonie w Orzyszu. Program obejmuje cztery konkurencje. Najtrudniejsza to duża beczka (bieg w parach na dystansie 30 km, na trasie 100 przeszkód naturalnych i sztucznych, obciążenie, buty i spodnie typu wojskowego). Równie wymagająca jest mała beczka (bez obciążenia i start indywidualne).

• Gwiazda Północy (2) Ełk 2019 – Adrenalina rośnie, duży ruch w klasyfikacjach

W piątek (16 sierpnia) w Ełku i okolicach odbył się drugi etap wieloetapówki Gwiazda Północy stanowiącej element cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Kolarze ścigali się w trzech klasyfikacjach (1/2 Pro, Fit, Hobby). Po dwóch etapach w 1/2 Pro drugie miejsce zajmuje Andrzej Poczopko (Olsztyn), a trzecie Krzysztof Kindrasz (Giżycko) – najszybszy w piątek.

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Ełk 2019 – Gospodarze na swojej ziemi gościnni, ale nie na trasie

W czwartek (15 sierpnia) kolarski cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpoczął w Elku wieloetapówkę Gwiazda Północy, a jednocześnie był imprezą samą w sobie zaliczana do klasyfikacji generalnej sezonu. Na swojej ziemi wspaniale pojechali reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zwłaszcza na długich dystansach odnieśli wiele sukcesów.

• XV Bieg Katorżnika Lubliniec 2019 – Po takiej próbie pełna satysfakcja

W sobotę (10 marca) w Ośrodku Lubliniec-Kokotek odbył się XV Bieg Katorżnika. Impreza o dużych tradycjach – prekursor dzisiejszych biegów ekstremalnych takich ja runmageddon. Frekwencja była doskonała, uczestnicy w biegu indywidualnym startowali w kilku seriach i każda z nich wyłaniała zwycięzcę. Dystans 11 km naszpikowany był przeszkodami terenowymi: bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla

• Wszystko zacznie się w Ełku - Puchar Continental MTB Warmia i Mazury oraz Gwiazda Północy czekają na zwycięzców

W czwartek (15 sierpnia) w Ełku rozstrzygnie się prestiżowa klasyfikacja Continental MTB Warmia i Mazury. Rowerzyści, którzy ścigali się podczas niedawnego maratonu Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon, mają szansę na atrakcyjne nagrody. W ostatnią niedzielę lipca Olsztyn był areną sportowych zmagań zawodniczek i zawodników z całej Polski. Na tamtejszych trasach MTB rozegrała się zacięta rywalizacja o miano najszybszego kolarza.

• V edycja Biegu Wśród Krasnych Pól 2019 – Łukasz Duchnowski najszybszy na 5 km

W sobotę (3 sierpnia) w Krasnopolu odbyła się V edycja Biegu Wśród Krasnych Pól. Do imprezy zgłosiło się prawie 300 osób, w tym goście z Litwy. Rywalizowano na dwóch dystansach : 12.5 km oraz 5.3 km. Na krótszym doskonale spisał się Łukasz Duchnowski z Ełku, który wpadł pierwszy na metę. W dłuższym biegu na podium stanęła Marzena Łaskowska z Olecka. W rywalizacji pań zajęła trzecie miejsce.

• Puchar Młodzieży "COUPE De La Jeunesse" Corgeno 2019 – Kalina Perczak blisko podium

W miniony weekend (3/4 sierpnia) w Corgeno odbył się Puchar Młodzieży "COUPE De La Jeunesse" w wioślarstwie – duże międzynarodowe regaty. W reprezentacji Polski wystąpiła zawodniczka MOS Ełk Kalina Perczak. Wystartowała dwukrotnie w konkurencji dwójki podwójnej z Sandra Kowalak (KS CKS SMS Szczecin). W pierwszym dniu Polski popłynęły w finale B i zajęły 10 miejsce, w niedzielę było dużo lepiej, bowiem w finale A uplasowały się na czwartej pozycji.

• Młodzieżowe MP i MP Młodzików Poznań 2019 – MOS Ełk i Wir Iława tym razem bez łupów

W weekend (3/4 sierpnia) na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie. Startowali reprezentanci dwóch sekcji warmińsko-mazurskich: UKS Wir Iława i UKS MOS Ełk. Tym razem medalu nie zdobyliśmy, najbliżej podium był w MMP Bartosz Pietrewicz (Wir Iława), który w finale A zajął czwarte miejsce.

• Recman Cup Suwałki 2019 – Warmińsko-mazurskie akcenty

W Suwałkach odbył się w weekend (3/4 sierpnia) turniej tenisowy Recman Cup. Do rywalizacji w trzech konkurencjach stanęło ponad 70 uczestników. W każdej specjalności z dobrej strony pokazali się reprezentanci Warmii i Mazur. W turnieju singlowym open drugie miejsce zajął Szymon Wrzyszcz (Olecko), który dopiero w finale uległ Andrzejowi Zabłotniakowi ze stolicy. Czwarte miejsce w tej rywalizacji wywalczył Bartosz Stempień z Olsztyna.

• European Junior Open Water Swimming Championships Racice 2019 – Wiktor Grzegorczyk zamknął dziesiątkę

W czeskich Racicach odbywają się w dniach 2/4 sierpnia Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Zawodnicy rocznika 2202/2003 rywalizowali na dystansie 7.5 km. Bardzo dobrze spisał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk) zajmując w stawce 40 uczestników wyścigu 10 miejsce. Stracił do zwycięzcy niewiele ponad minutę. Niedawno Wiktor zdobył trzy medale w MP Juniorów (1500 m, 800 m i 400 m dow.).

• Hero Run Ogrodniczki 2019 – Prawdziwi herosi na trasie

Na terenach dawnego wyrobiska żwiru w Ogrodniczkach k. Białegostoku odbyła się w niedzielę (28 lipca) impreza sportowo-rekreacyjna Hero Run 2019. Był to bieg terenowy z przeszkodami w trzech wariantach w zależności od stopnia trudności (Legend, Challenger i Beginner). Na mecie zameldowała się rekordowa liczba 674 zawodników, w tym, w serii Legend 65 osób, w Challenger 462 oraz w Beginner 147.

• OOM Lubuskie Kruszwica 2019 – Doskonały występ MOS Ełk, fenomenalne czwórki

W Kruszwicy odbyła się w weekend 26/28 lipca) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie. Doskonały występ zanotowali wodniacy MOS Ełk, którzy zdobyli aż pięc medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Wszyscy bili brawo świetnie przygotowanym do imprezy ełczanom, którzy co chwile odbierali nagrody. Miła niespodzianka i ogromna satysfakcja. Wir Iława tym razem bez medalu, ale z miejscami w finałach A.

• Bieg Zdobycia PAST-y Warszawa 2019 – Danielowi Mikielskiemu zabrakło 15 setnych sekundy

W sobotę (27 lipca) w stolicy odbył się Bieg Zdobycia PAST-Y, który polega na wbiegnięciu po schodach na przedostatnie piętro historycznego budynku. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Najpierw rozegrano eliminacje z udział ponad 600 uczestników. Po dziesięć zawodniczek i zawodników z najlepszymi czasami kwalifikowało się do finału. Niestety żadnemu reprezentantowi Warmii i Mazur to się nie udało, choć Daniel Mikielski (Olsztynek) był blisko. Zajął 11 miejsce. Zabrakło 15 setnych sekundy.

• Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego 2019 – Panie z Gołdapi i Ełku na podium

W minioną sobotę (21 lipca)odbył się Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego. Wystartowało 82 uczestników, w tym grupa biegaczy z Warmii i Mazur. Panie bardzo wyraźnie zaznaczyły swa obecność. Wygrała wprawdzie Joanna Karczewska (Suwałki), ale za nia finiszowały: Joanną Derencz (Gołdap) i Julita Piwońską (Ełk).

• "XXI Biegu Szlakiem Tatarskim" Prostki 2019 – Grono niewielkie, ale atmosfera znakomita

Najważniejszym sportowym akcentem Dni Prostek był rozegrany w sobotę (6 lipca) XXI Bieg Szlakiem Tatarskim. Wystartowało prawie 40 uczestników przed wszystkim z Prostek, Ełku, z oferty skorzystali też mieszkańcy ościennym województw: podlaskiego i mazowieckiego i pomorskiego.

• MP Juniorów Kruszwica 2019 – Srebro dla MOS Ełk

W Kruszwicy odbyły się w weekend (20/21 lipca) Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Warmia i Mazury były tym razem dość skromnie reprezentowane jak zwykle przez MOS Ełk i Wir Iława. Sukces odniosła zawodniczka MOS-u Adrianna Krystochowicz (trener Sławomir Skorupa) , która zdobyła srebrny medal w jedynkach juniorek kategorii lekkiej. Pozostali nie zdołali zakwalifikować się do finałów A.

• OOM (MP U17/18) Drzonków 2019 – Wspaniały akord na zakończenie - dublet kraulistów na 1500 m

Drzonkowie zakończyła się w niedzielę (21 lipca)  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Startowali zawodnicy 17 i 18-letni. W sumie 361 pływaków z 87 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali: MTP Kormoran Olsztyn, UKS MOS Ełk i SSP Orka Iława. Liderem ekipy okazał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk),który zdobył złoto na 1500 m, srebro na 800 m i brąz na 400 m. Srebro dołożył Hubert Bruzdewicz (Kormoran) na 1500 m..