Ełk

 • Parkietowo Royal Apple (r. 2006) Grójec 2019 – Nenufar bez respektu, choć grał z potentatami młodzieżowego basketu

  W miniony weekend (29/31 marca) odbył się w Grójcuturniej koszykówki chłopców rocznika 2006 pod nazwą Parkietowo Royal Apple. Jest to bardzo prestiżowa impreza, uważana za nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Już sam udział (przyjeżdżają tylko zaproszone ekipy) jest dużym zaszczytem, a wśród uczestników znaleźli się chłopcy UKS Nenufar 5 Ełk.

 • Turniej Strefowy Młodziczek (U14) Kartuzy 2019 – Niespodziewany zwrot, UKS Trójka Ełk bliska awansu, zabrakło jednego kosza

  W Kartuzachodbywał się w weekend (30/31 marca) strefowy turniej młodziczek (U14) o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Najlepsze zespoły Warmii i Mazur: UKS Trójka Ełk i UKS Jedynka Nidzica rywalizowały z trzecim i czwartym na  Pomorzu: UKS BAT Kartuzy i Młodymi Lwicami Gdańsk. Sobotnie mecze nie dawały prawie żadnych nadziei na awans, a w niedzielę UKS Trójka wygrywając z Kartuzami 70:57 była blisko zdobycia przepustki na MP.

 • 14 Półmaraton Warszawski 2019 – Najwyżej Daniel Mikielski, srebro Marcina Koniecznego w M40, Team Kopeć na podium

  W niedzielę (31 marca) odbył się Półmaraton Warszawski, jedna z największych imprez krajowych. W tym roku metę osiągnęło prawie 13 tysięcy uczestników. Czołowe lokaty zarezerwowane zostały dla gości zagranicznych. Wygrał Kenijczyk Gilbert Masai w znakomitym czasie 1.01.43. Najszybszy z Polaków Kamil Karbowiak (Brzeg) był dziesiąty. Daniel Mikielski z Olsztynka przybiegł na 20 pozycji, jako siódmy Polak.

 • Katana Cup IV Szczytno 2019 - Mnóstwo pozytywnych emocji

  W sobotę (23 marca odbył się w Szczytnie turniej dla dzieci BJJ-Katana CUP IV. - „Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego o Puchar Starosty. Startowali mali wojownicy 11 sekcji z województw: podlaskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Jak zwykle emocji było mnóstwo, zainteresowanie ze strony rodziców, dziadków i kolegów ogromne. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli łącznie 21 złotych medali.

 • Grand Prix Polski w BJJ Mińsk Mazowiecki 2019 – Dziesięć złotych krążków

  W sobotę (9 marca) w Mińsku mazowieckim odbyło się 6 Grand Prix Polski w Brazylijskim Ju Jitsu.Rywalizowało aż 650 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym bardzo mocna reprezentacja sekcji warmińsko-mazurskich. Znalazło to potwierdzenie w wynikach. Wojownicy z Warmii i Mazurdziesięć razy stawali na najwyższym stopniu podium. Dołożyli do tego 12 srebrnych i 18 brązowych medali.

 • XI Ogólnopolski Turniej „U Klemensa”(r. 2008) Białystok 2019 – Chłopcy Nenufara nieosiągalni

  W dniach 15-17 marca w Białymstoku obył się XI Ogólnopolski turniej „U Klemensa” dziewcząt oraz chłopców z rocznika 2008. Tradycyjnie w imprezie uczestniczą zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego. Tym razem zdecydowanie najlepiej wypadły zespoły UKS Nenufar 5 Ełk, które wróciły z dwoma medalami. Złoto wywalczyli w pięknym stylu chłopcy, dziewczęta zajęły trzecie miejsce.

 • Liga wojewódzka młodzików na mecie – Roś Pisz mistrzem, strefie także Nenufar Ełk

  W sobotę (23 marca) meczem UKS Nenufar 5 Ełk – Junior Basket Club Olsztyn wygranym przez gospodarzy 82:34 zakończyła się liga młodzików sezonu 2018/19. Mistrzem zostało TSK Roś Pisz, wicemistrzem UKS Nenufar 5 Ełk i te drużyny zapewniły udział w strefie o udział w Mistrzostwach Polski. Rywalami będą trzeci i czwarty zespół ligi pomorskiej (Energa Adkonis Słupsk i MTS Basket Kwidzyn). Awansują dwie drużyny.

 • Puchar Polski Młodzików (wyniki) Poznań 2019 – Na podium tylko Joanna Grudzińska

  W Poznaniu w ramach Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju w Judo w niedzielę (24 marca) odbył się Puchar Polski Młodzików.Z reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiegonajlepiej spisała się Joanna Grudzińska (TS Gwardia Olsztyn), która zdobyła srebrny medal w kategorii + 70 kg. Walki o brąz przegrali: Wiktor Dodajewski (Gwardia Szczytno) – 73 kg i Paweł Gołaszewski (Nippon Olsztyn) – 81 kg., zajmując 5 miejsca.

 • Ćwierćfinał MP Młodziczek 2019 – Truso Elblag z pierwszego miejsca, jest w czołowej "16" w kraju

  W weekend (22/24 marca) odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce. Z trzech reprezentujących nas zespołów awans do czołowej "16" w Polsce wywalczyły siatkarki MKS Truso Elbląg, które wygrały turniej w swoim rodzinnym mieście. W tej samej imprezie czwarty był UKS Olimp Bartoszyce, podobnie jak w Świdniu Mikro Ełk.

 • MP Juniorów Konin 2019 – Adrian Krukowski i Nazar Mykytiuk wicemistrzami kraju

  W sobotę (23 marca) w Koniniezakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Startowało siedmiu pięściarzy z sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego. Zdobyliśmy dwa srebrne medale. W kategorii 69 kg wicemistrzem kraju został Adrian Krukowski (Mazur Ełk), a w wadze 91 kg Nazar Mykytiuk (Niedźwiedź Kętrzyn). Pozostali nasi reprezentanci przegrali pierwsze walki.

 • W III lidze już meta mistrzem KPS Gietrzwałd – Pozostała wisienka na torcie, ale chodzi tylko o prestiż

  W miniony weekend (23/24 marca) rozegrano ostatnia kolejkę spotkań III ligi warmińsko-mazurskiej siatkarzy. Kilka razy podkreślaliśmy, że tegoroczne rozgrywki były bardzo udane, udział w nich aż 10 zespołów sprawił, że wreszcie doczekaliśmy się rywalizacji z prawdziwego zdarzenia. Klasę potwierdził KPS Gietrzwałd, który w 17 meczach odniósł komplet zwycięstw, ale czy zachowa miano niepokonanej ekipy?

 • Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów 2019 – W Lidzbarku Warmińskim faworyci potwierdzili aspiracje

  W niedzielę (24 marca) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzików, Kadetów i Juniorów. W hali przy ul Polnej było gwarno. Wprawdzie nie narzekamy na nadmiar zawodników, ale rozgrywanie w jednym dniu turniejów w trzech grupach wiekowych w kilku konkurencjach wymaga dużej dyscypliny czasowej. Z tym nie było problemów.

 • Arena Grand Prix Polska Lublin 2019 – Nasze gwiazdy powoli rozkwitają, trochę cierpliwości...

  W Lublinie odbył się w weekend (23/24) Arena Grand Prix Polski w pływaniu. Frekwencja znakomita. Około 750 zawodniczek i zawodników ze 113 klubów, w tym pływacy z Olsztyna, Elbląga, Szczytna, Giżycka, Ełku i Iławy.Nie mamy w tej chwili zawodników topowych w kat. seniorów cieszymy się z wyników młodzieży. Najwyżej należy ocenić brąz Ewy Jaszczuk (Kormoran Olsztyn) w kat, open na 800 metrów stylem dowolnym.

 • XXI Maraton Siatkówki Młodzieżowej Łeba 2019 – Młodziczki Truso Elblag na podium

  W marcu w dwóch turach w Łebieodbył się XXI Międzynarodowy Maraton Siatkówki Młodzieżowej. W pierwszym terminie rywalizowali: kadetki i kadeci, w drugim: młodziczki i młodzicy.I choć impreza nosi w sobie duży prestiż, jest to głównie sprawdzian zespołów przed Mistrzostwami Polski. Konkurencja była duża. W sumie przez turniej „przewinęło się” ponad 80 drużyn, także ekipy z Rosji i Chin.

 • Meldunki z mat całego kraju – Gabloty klubowe wypełnione medalami

  Równolegle z turniejami rangi mistrzowskiej odbywało się w marcu wiele imprez młodzieżowo-dziecięcych, w których aktywnie uczestniczyli judocy klubów z Elbląga, Olsztyna, Braniewa i Ełku.Dla niektórych to pierwsze kroki na mecie, inni maja za sobą sukcesy i kolekcjonują kolejne trofea. W telegraficznym skrócie prześledźmy ostatnie dokonania naszych wojowników

 • Kinder +Sport (4) Ełk 2019 – Każdy chce wskoczyć do finałowej ósemki

  W miniony weekend (16/17 marca) w Ełku odbył się czwarty turniej eliminacyjny imprezy w minisiatkówce Kinder+Sport. Coraz wyraźniej kształtują się czołowe ósemki w poszczególnych konkurencjach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. Są zespoły, które już po trzech eliminacjach zebrały tyle punktów, że zrezygnowały wyjazdu do Ełku, ale są takie, które startują dalej, przy czym najgorszy wynik się odrzuca.

 • Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat Suwałki 2019 – Zuzanna Wiszniewska najszybszą grzbiecistką

  W Suwałkach odbywał się 15 i 16 marca I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (12,13 lat) w pływaniu. W stawce siedmiu klubów były dwa z Warmii i Mazur: UKS MOS Ełk i MKS Medyk Giżycko. Zwycięstwo na 200 metrów stylem grzbietowym odniosła Zuzanna Wiszniewska, drugie miejsca zajęli na 100 metrów motylkiem Adrian Dzienisiewicz i Kornelia Świerko na 200 metrów żabką (wszyscy MOS Ełk)

 • Puchar Polski Juniorów Młodszych Bytom 2019 – Para z UKS Tomita na podium

  W Bytomiu odbył się w sobotę (16 marca) Puchar Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych w judo. W imprezie startowali zawodnicy klubów z Elbląga i Ełku. Doskonale spisała się wiodąca para UKS Tomira Elbląg. Kacper Wojciechowski w kat. +90 kg zdobył srebrny, a Monika Wołoszyn w wadze 63 kg brązowy krążek. Oboje wystąpili w wyższych niż do tej pory kategoriach, nie zbijali wagi, a mimo to radzili sobie znakomicie.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

  W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

 • MP Kadetów Młodszych i Starszych (kick light) Mysiadło 2019 – Warmia i Mazury z naręczem medali, Zamek Kurzętnik najlepszym klubem

  Marzec to bardzo pracowity czas dla kickboxerów , w zasadzie wszystkie turnieje mistrzowskie we wszystkich grupach wiekowych i formułach odbędą się właśnie w tym miesiącu .Tym razem liczna grupa wojowników z Warmii i Mazur rywalizowała od 6 do 10 marca w Mysiadle w formule kick-light. W sumie z całej Polski zjechało 278 zawodników z 64 klubów.