Ełk

• W lidze wojewódzkiej młodziczek (U14) – Ełczanki poza zasięgiem

W trwających rozgrywkach ligi wojewódzkiej młodziczek (U14) dominują koszykarki UKS Trójka Ełk,które zdobyły w czterech meczach komplet punktów i w żadnym spotkaniu nie było momentu zagrożenia ich dominacji. Za ich plecami trwa walka o pozostałe medale, z tym że w całej rywalizacji uczestniczą zaledwie cztery zespoły w tym dwa z Nidzicy. To smutny fakt, tym bardziej, że mamy inne ośrodki basketu jak choćby Działdowo czy Elbląg.

• Grand Prix Węgorzewa 2018/19 - AKS Kormoran Olsztyn z głównym trofeum

W sobotę (26 stycznia) odbył się III Turniej w Siatkówce Mężczyzn – Grand Prix Węgorzewa. Zgłosiło się siedem drużyn, ale zabrakło w tym gronie miejscowej ekipy Tołwiński Team, która miała realne szanse na podium w całym cyklu. W klasyfikacji generalnej Grand Prix zwyciężył ostatecznie AKS Kormoran Olsztyn, który w trzecim turnieju zajął drugie miejsce za Mrągowem.

• XXVIII ENEA MP na Ergometrze Wioślarskim Tarnobrzeg 2019 – Brąz ełczanki

W Tarnobrzeguodbyły się w sobotę (26 stycznia) XXVIII ENEA Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim „Ergowiosła”Kiedyś był to tylko sprzęt symulacyjne przydatny do treningu w okresie zimowym. W tej chwili rywalizacja na ergometrze cieszy się dużym prestiżem. Startowali reprezentanci dwóch sekcji warmińsko-mazurskich: MOS Ełk i WIR Iława.W konkurencji juniorek młodszych brąz zdobyła Maria Żukowska (MOS Ełk).

• W III lidze pięć setów w Ełku – SMS Ostróda lepszy w tie breaku, Health Revolution zdobył Giżycko

W 13 kolejce rozgrywek III ligi siatkarzy niespodzianek nie zanotowano, ale mecze były znacznie ciekawsze niż tydzień temu. W Ełku KSD Energoutil stoczył bardzo zaciętą potyczkę z SMS Ostróda, doprowadził do tie breaka, w który jednak wygrali ostródzianie. Bardzo cenne zwycięstwo odniósł w Giżycku Health Revolution Elbląg. Pozostałe spotkanie kończyły się sukcesami faworytów w trzech setach.

• Międzynarodowy Turniej Oldboy’s im Zenona Kowalewskiego – W Gołdapi międzynarodowe towarzystwo

W sobotę (19 stycznia) UKS Jaćwingowie Gołdap był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Oldboy’s im. Zenona Kowalewskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Gołdapski, który ufundował puchary i pamiątkowe statuetki. W turnieju wystąpiło pięć drużyn z Bartoszyc, rosyjskiego Kaliningradu, białoruskiego Mińska, litewskiego Alytusu oraz drużyna gospodarzy wspierana przez kolegów z Ełku.

• Kadeci wchodzą na ostatnią prostą – Znamy już wszystkich finalistów

Zakończył się pierwszy etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetów. Pierwsze miejsce w grupach zajęli siatkarze: AZS UWM SMS Olsztyn i PUKS Wiktoria Szczytno (ci ostatni ze wspaniałym bilansem kompletu zwycięstw bez straty seta). Obie drużyny zapewniły sobie udział w turniejach finałowych. Baraże wyłoniły kolejnych finalistów, a są nimi: SMS II Ostróda i Absolwent Sprt Club Olsztyn

• W III lidze pięć meczów i tylko 15 setów – Emocji jak na lekarstwo

W 12 kolejce III ligi warmińsko-mazurskiej siatkarzy wszystkie pięć spotkań zakończyło się wynikiem 3:0. Emocji było jak na lekarstwo. Faworyci wygrywali łatwo, jedynie w pojedynczych setach musieli się bardziej wykazać. W tabeli nie zaszły zmiany. Nadal dominuje z kompletem zwycięstw KPS Gietrzwałd, a za liderem młodzieżowe zespoły AZS UWM Olsztyn i SMS Ostróda.

• Northtec MTB Zimą (1) Jabłonna-Chotomów 2019 – Jarosław Wołosiuk szybki na finiszu

W Jabłonnejodbył się w niedziele (20 stycznia) pierwszy wyścig z trzech tworzących cykl Northtec MTB Zimą. Warunki były adekwatne do pory roku, a mimo to zjawiło się sporo uczestników, także reprezentanci Warmii i Mazur. Najdłuższy wyścig 1/2 Pro wygrał w pięknym stylu Jarosław Wolosiuk z Olsztyna wyprzedzając na finiszu o sekundę rywala z Bełchatowa. Piąty na mecie był Paweł Ciunel (Olsztyn)

• 36 Bieg Chomiczówki Warszawa 2019 – Kopeć szósty, Lisowska druga, Konieczny pierwszy w M40

Niedzielny (20 stycznia) 36 już Bieg Chomiczówki (15 km) to największa impreza w Nowym Roku. Sklasyfikowano ponad 1300 zawodników, a przedstawiciele Warmii i Mazur zameldowali się w czołówce. Wojciech Kopeć (Olsztynek) przybiegł na metę szósty (trzeci w M30), Aleksandra Lisowska (Dywity) była druga wśód pań i pierwsza w K20, Marcin Konieczny (Olsztyn) był na mecie 19 i wygrał kategorie M40.

• 14 Bieg o Puchar Bielan Warszawa 2019 – Michał Misiewicz tuż za podium

Prawie 900 zawodniczek i zawodników ukończyło w niedziele (20 stycznia) 14 Bieg o Puchar Bielan w Warszawiena dystansie 5 km. Zgłoszonych było znacznie więcej, ale wielu w ostatniej chwili zrezygnowało z udziału. Świetnie wypadli mieszkańcy Olsztyna.Michał Misiewicz zajął czwarte miejsce. Na dziewiątej pozycji znalazł się Paweł Rozmianiec.

• Juniorki zakończyły sezon – Zloto SMS Ostróda, srebro Warmiss, brąz Chemik Olsztyn

Niedzielnym (13 stycznia) spotkanie UKS Chemik – UKS Warmiss Volley Olsztyn zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek. Podobnie jak w pierwszej rundzie wygrał Warmiss, tym razem 3:1 i zapewnił sobie srebrny medal, Chemik zdobył brąz. A mistrzyniami województwa zostały siatkarki SMS Ostróda, które w ośmiu spotkaniach zgromadziły komplet punktów.

• W lidze wojewódzkiej młodziczek znamy komplet finalistek – Role rozdzielone, przychodzi najważniejszy czas

Niedzielne (13 stycznia) turnieje barażowe wyłoniły składy poszczególnych finałów w lidze wojewódzkiej młodziczek. W najważniejszym o miejsca 1-4 zagrają: MKS Truso Elbląg (zwyciężczynie wszystkich turniejów eliminacyjnych), UMKS FPP Mikro Ełk ( drugie miejsce w ostatnim turnieju I ligi) oraz z baraży: KS MOSiR Giżycko, UKS Olimp Bartoszyce. O podziale medali i przepustek do Mistrzostw Polski zadecydują dwa turnieje.

• Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Turek – Dużo medali i...kwalifikacji na europejski championat

W niedzielę (13 stycznia) w Turkuodbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin.Ogółem rywalizowało 224 zawodniczek z ponad 30 klubów z całego kraju w kategoriach: senior, junior, kadet i młodzik. Były to jednocześnie kwalifikacje (bez młodzików) do Mistrzostw Europy w Pradze (27-30 czerwca), a przepustkę otrzymywali złoty i srebrny medalista.

• 82 MP w kolarstwie Przełajowym Strzelce Krajeńskie 2019 – Symboliczny start UKK Prostki

W weekend (12/13 stycznia) w Strzelcach Krajeńskich odbyły się 82 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Przed laty na tę imprezę reprezentanci Warmii i Mazur jeździli po medale, obecnie nasz potencjał jest minimalny. Na dobrą sprawę w tegorocznym sezonie regularnie w przełajach startowała jedynie garstka kolarzy z UKK Prostki. W wyścigu juniorów Szymon Gryn zajął 15 miejsce.

• Finalistki mistrzostw kadetek w komplecie – Chemik uzupełnił doborową stawkę

Znamy już finalistki ligi wojewódzkiej kadetek. W dwóch turniejach, które wyłonią medalistki oraz reprezentantki Warmii i Mazur w MP wystąpią: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg,   SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn. Zespół Chemika pokonał Salos Ełk 3:1 i to wystarczyło. MOSiR Gizycko, który miał minimalne szanse ma tę satysfakcję, że w ostatniej kolejce wygrał z liderem SMS Ostróda 3:2.

• W lidze wojewódzkiej kadetek – Jedna zagadka: Chemik Olsztyn bliżej awansu niż MOSiR Gizycko

Dobiega końca drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Znamy trzy uczestniczki turniejów finałowych, a są to: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg, SMS Ostróda.O czwarte miejsce ubiegają się jeszcze zespoły MOSiR Giżycko i UKS Chemik SMS Olsztyn. Zadecydują spotkania ostatniej kolejki.

• Ełcka Zmarzlina 2019 – Po takiej zaprawie każdy czuje się mocny

W weekend (4/5 stycznia) odbył się Ełcki Maraton Pieszy – Ełcka Zmarzlina. W tegorocznej imprezie udział wzięło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy startowali na trzech dystansach: 20 km, 50 km i 100 km. Na tym ostatnim uczestnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Cieszy szczególnie bardzo liczna frekwencja reprezentantów Warmii i Mazur.

• W lidze młodziczek czas baraży – Mocne Truso czeka na rywalki

W miniony weekend (5/6 stycznia) odbyły się szóste, zarazem ostatnie turnieje eliminacyjne w wojewódzkiej lidze młodziczek. Po raz szósty najlepsze okazały się siatkarki MKS Truso Elbląg, które pozostają zdecydowanymi faworytkami do tytułu mistrzowskiego. Ale to rozstrzygnie się w dwóch turniejach finałowych. Nim jednak do nich dojdzie trzeba wyłonić w barażach zespoły, które walczyć będą o miejsca: 1-4, 5-8, 9-12 i 13-16.

• Najlepsi młodzicy w: Olimpii (2006) i Concordii (2007) Elbląg 2019 – Dublet gospodarzy

W niedzielę (6 stycznia) w Elblągu w hali sportowo-widowiskowej odbyły się finałowe turnieje o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnejw kategorii młodzików 2006 i 2007). Triumf święcili gospodarze. W starszej grupie wygrali piłkarze Olimpii przed Constractem Lubawa i Żuri Olsztyn, a w młodszej: Concordia przed Olimpią i Żuri.

• W III lidze bez niespodzianek – Tak po prostu miało być...

Z uwagi na udział aż dziesięciu zespołów w rozgrywkach III ligi siatkarzy terminarz jest napięty i drużyny wznowiły rywalizację już w pierwszy weekend nowego roku. Zazwyczaj przerwie świątecznej zdarzają się niespodzianki, ale w tym przypadku faworyci nie zawiedli i bez najmniejszych kłopotów zainkasowali kolejne punkty. Czołówka więc nie drgnęła. Prowadzi KPS Gietrzwałd przed AZS UWM Olsztyn (juniorzy) i SMS Ostróda.