Ełk

 • Udana wyprawa na Podlasie – W Sokółce i Dąbrowie Białostokiej młodzież z Warmii i Mazur aktywna i skuteczna

  W weekend (15/16 września) na Podlasiuodbyły się dwie tradycyjne imprezy kolarskie, które na dobra sprawę zamykają sezon ogólnopolski. Najpierw w Sokółcerywalizowano w memoriale Stanisława Kirpszy (klasyk), a nazajutrz w Dąbrowie Białostockiej rozegrano Kryterium Uliczne im. Józefa Gościłło , z tym, że najmłodsze kategorie ścigały się bez lotnych premii. Z dużym powodzeniem startowali reprezentanci Warmii i Mazur,

 • Salos International Don Bosco Cup Ełk 2018 – Twardy bój Chemika z Litwinkami, świetny poligon przed ligą

  W miniony weekend (22/23 września) w Ełku odbył się Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt - Salos International Don Bosco Cup. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych, a do zespołów z Warmii i Mazur i Podlasia dołączyły zagraniczne ekipy z Litwy, Słowenii i Portugalii, co uatrakcyjniło imprezę. Poziom był zróżnicowany, ale najważniejsze, że drużyny miały okazje przed sezonem rozegrać po kilka spotkań.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Józefów 2018 – Skuteczny finisz Patryka Piaseckiego

  Patryk Piasecki z Mrągowa reprezentujący aktualnie grupę Cryospace Olsztyn rzadko ostatnio startował w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, ale wybrał się do Józefowa i wygrał w niedzielę (23 września) wyścig Pro po fascynującym finiszu. Na dystansach Mega w pierwszych szóstkach zmieścili się Anna Kołatka (Iława) i Łukasz Łukaszewski (Witowo/Szczytno). Odnieśliśmy aż pięć zwycięstw w kategoriach.

 • Puchar Polski Kadetów Grudziądz 2018 – Patrycja Krawczyk i Nazar Mikitiuk triumfatorami turnieju

  W Grudziądzu zakończył się (23 września) Puchar Polski Kadetek i Kadetów w boksie. Startoswała 8-osobowa ekipa z okręgu warmińsko-mazurskiego. W niedzielnych łfinałach wystąpiło dwoje naszych reprezentantów  Patrycja Krawczyk (Gwardia Szczytno) w kat. 63 kg. i w  kat. 80+ kg Nazar Mikitiuk (Niedźwiedź Kętrzyn). Oboje wygrali na punkty swe pojedynki i zdobyli główce trofea..

 • II Memoriał Lecha Sawickiego (2006 i 2008) Białystok 2018 – Ciekawe gry UKS Nenufar 5 Ełk

  Koszykarze UKS Nenufar 5 Ełk wzięli udział w weekend (14/16 września) w II Memoriale Lecha Sawickiego w Białymstoku. Pojechały dwa zespoły (roczniki 2006 i 2008). Starsi chłopcy mimo straty podstawowego zawodnika – Daniela Walendzewicza zajęli dobre trzecie miejsce. Młodsi, dla których był to debiut w tak poważnej imprezie, uplasowali się na 5 pozycji, ale z dorobkiem dwóch zwycięstw.

 • XXVI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Kutno – Ełczanie wrócili z tytułami

  W weekend (14/16 września) odbyły się XXVI Ogólnopolskie Igrzysk MłodzieżySalezjańskiej. Rywalizowano w kilku dyscyplinach sportowych (gry zespołowe) i różnych kategoriach wiekowych. Stałymi uczestnikami Igrzysk są młodzi sportowcy Salosu Ełk, którzy i tym razem odnieśli sporo sukcesów. Przywieźli cztery złote medale.

 • Biegowe Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś (3) Zełwągi 2018 - Wrony nie dogoniły serduszka

  W sobotę (15 września) w Zewłągach odbyła się trzecia w tym sezonie impreza pod hasłem Biegowe Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś. W kameralnej atmosferze na dystansie 5 km rywalizowało ponad 60 uczestników. Bardzo mocne tempo narzuciła piątka zawodników, ale najlepszym przyśpieszeniem popisał się Marcin Getek (Ełk), który wyprzedził Tomasz Siemiątkowskiego (Olsztyn) i Alberta Wronowskiego (Kowale Oleckie)

 • X MP w Sprincie Wioślarskim Płock 2018 – Pięć medali dla Warmii i Mazur, złoty Łukasz Zub

  W Płockuodbyły się w sobotę (15 września) X Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim – XXXV Memoriał Juliusza Kawieckiego. Przed tygodniem wyłoniono medalistów długodystansowych MP, teraz sprinterów, ale tytuły nie maja oczywiście takiego prestiżu jak w tradycyjnych wioślarskich konkurencjach. W Płocku zloty medal wywalczył w jedynce mężczyzn Łukasz Zub (MOS) Ełk, na podium stawali także wodniacy Wiru Iława.

 • Wigry MTB Maraton Krzywe 2018 – Szymon Gryn „wykręcił” podium

  W niedzielę (9 września) w miejscowości Krzywe (Gmina Suwałki) zlokalizowano start i metę kolejnego etapu Maratonów Kresowych „Wigry MTB Maraton”. Trasa przebiegała terenami Wigierskiego Parku Narodowego, była bardzo atrakcyjna zarówno pod względem krajobrazowym, jak i sportowym, bowiem wymagała dużych umiejętności technicznych i dobrej kondycji.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Rawa Mazowiecka 2018 - W 1/2 Pro całe podium dla Pań z Warmii i Mazur

  Do Rawy Mazowieckiej na niedzielny (9 września) etap Cisowianki Mazovii MTB Marathonwybrało się niewielu reprezentantów Warmii i Mazur. Naszym największym atutem byli zazwyczaj panowie startujący na najdłuższych dystansach, ale tym razem ich zabrakło i w głównej roku wystąpiły panie. Iwona Zaniewska (Olsztyn), Katarzyna Paszczyk (Ełk) i Jolanta Sosnowska-Dłoniak (Bogdany), które zajęły całe podium w kat. MK4.

 • Długodystansowe MP Kruszwica 2018 – Wir Iława i MOS Ełk z medalami

  W Kruszwicy odbyły się w weekend (8/9 września) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Rywalizowano na dystansie 7.5 km. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskichzdobyli trzy medale. Srebrny w jedynce juniorów wywalczył Dawid Rożankiewicz (Wir Iława), a brązowe: Bartosz Pietrewicz (Wir) w jedynce mężczyzn kat. lekkiej oraz dwójka mężczyzn MOS Ełk: Adam Sinocha i Szymon Piekarski.

 • MP Masters w Ultramaratonie Górskim Krynica 2018 – Wojciech Kopeć podwójnym medalistą

  W Krynicy trwa od piątku (7 września) trwa 9 Tauron Festiwal Biegowy. W programie imprezy znalazł się m. in. Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Bieg 7 Dolin.Uczestnicy, a zjawiło się ich na starcie prawie pół tysiąca, walczyli o Mistrzostwo Polski Masters Ultramaratonie Górskim. Sukces odniósł Wojciech Kopeć z Olsztynka,który na mecie był trzeci, a w kat. M30 zdobył złoty medal.

 • Hero Run Białystok 2018 – Przeszkody żadnych problemem, wszyscy rwali do mety!

  W Białymstoku odbył się w niedziele (2 września( trzeci w tym sezonie bieg z przeszkodami pod hasłem Hero Run. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach w zależności od skali trudności. W najtrudniejszej (legend) drugi na mecie był Rafał Pogorzelski (Ełk), zwycięzca kat. M20. Trzecia wśród pań w open i kat, K30 była Natalia Żukowska (Kętrzyn). Kat. M50 wygrał Bogdan Wołyniec (Gołdap).

 • Mazury MTB (10) Krutyń 2018 – Przez knieje „Na Tropach Smętka”

  Dziesiąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (2 września) w miejscowości Krutyńpod hasłem „Na Tropach Smętka” i wiódł pięknymi terenami wzdłuż rzeki Krutyń i jeziora Mokre. Trasa była nie tylko malownicza, ale też trudna technicznie, wymagała od zawodników (frekwencja była znakomita) dużych umiejętności i koncentracji.. Po wyścigu i dekoracji uczestnicy zajadali się przysmakami regionalnymi.

 • 4 Półmaraton Praski 2018 - Mikielscy „zamieszali w stolicy

  W sobotę (1 września) późnym wieczorem odbył się Półmaraton Praski, któremu towarzyszyła też Piątka Praska. Impreza wywołała ogromne zainteresowanie. W obu konkurencjach wystartowało ponad 9 tysięcy uczestników. W półmaratonie sklasyfikowano ponad 6.7 tys. zawodników. Znakomite piąte miejsce zajął Daniel Mikielski (Olsztynek), który jednocześnie był trzeci w kat. M20.

 • VI Maraton Wigry Stary Folwark 2018 – Wojciech Kopeć komfortowo do mety, Ewa Rutkowska pogoniła bobra, sukcesy w Jednaszewie

  W sobotę (25 sierpnia) w Starym Folwarku na Podlasiu odbył się VI Maraton Wigry oraz impreza towarzysząca 13-kilometrowa Pogoń za Bobrem. Rywalizacja przebiegała na nawierzchniach naturalnych (leśne ścieżki, drogi gruntowe, sporadycznie asfalt) w dwóch kategoriach wiekowych: junior młodszy (do 39 lat) i junior starszy (40 lat i starsi). Zainteresowanie bardzo duże.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Andrespol 2018 – Koniec wakacji, a oni nadal w formie

  Kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbył się w niedzielę (26 sierpnia) w Andrespolu(woj. łódzkie) i przyniósł reprezentantom Warmii i Mazur aż pięć zwycięstw w kategoriach. Najcenniejsze odniósł Damian Perkowski (Ełk/Prostki). Był pierwszy w G1, a wogóle przyjechał drugi na metę. Na podium kategorii MK4 w komplecie stanęły nasze zawodniczki: Iwona Zaniewska, Katarzyna Paszczyk i Jolanta Dłoniak-Sosnowska.

 • Eberspacher Puchar Mazur Mistrzostwa PSKO (B) Giżycko 2018 – Wodna batalia na Niegocinie i medale iławian

  W Giżycku zakończyły się w niedziele (26 sierpnia) regaty Eberspacher Puchar Mazur, które były jednocześnie Mistrzostwami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist (grupa B). Wystartowało ponad 200 młodych żeglarzy, w tym duża rzesza z sekcji warmińsko-mazurskich (Olsztyn, Giżycko, Mrągowo, Pisz, Ełk, Iława).Uczestników sklasyfikowano w grupach złotej, srebrnej i brązowej (po ok. 70 zawodników).

 • Biegowe Grand Prix Bo Lubię Polską Wieś Lubiewo 2018 – Ełczanie dyktowali tempo

  Druga w tym sezonie impreza z cyklu Biegowe Grand Prix Bo Lubię Polską Wieś odbyła się w sobotę (25 sierpnia) w Lubiewiez udziałem ponad 70 uczestników. Na dystansie 5 km dominowali mieszkańcy Ełku. Zwyciężył Dominik Drażba przed Marcinem Getkiem, trzeci był Albert Wronowski (Banie Mazurskie). Wśród pań Triumfowała Ewelina Sobocińska (Orzysz), przed Małgorzata Jankowską (Kętrzyn) i Beata Bukowską-Ptak (Biskupiec).

 • Garmin Iron Triathlon Augustów 2018 – Elblążanie w głównych rolach

  W weekend (25/26 sierpnia) w Augustowieodbywa się Garmin Iron Triathlon. W sobotę rywalizowano na krótszych dystansach, a mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego należeli do wiodących postaci. W supersprincie (1/8 Iron) zwyciężył Karol Kozak (Elbąg), wśród pań triumfowała Marta Maksymowicz (Elbląg). W ćwiartce też były zwycięstwa tyle, że w kategoriach.