Ełk

• Święto wodniaków w Ełku – Kajakarze solo i w duetach

W niedzielę (7 lipca) w Ełku królowały sporty wodne. Już od kilku lat Maratonowi Pływackiemu, towarzyszą wyścigi kajakowe, które mają wybitnie rekreacyjny charakter. Co ciekawe biorą w nich udział byli zawodnicy także innych dyscyplin jak również uczestnicy zakończonej wcześniej rywalizacji pływaków. Wyścigi odbywały się w konkurencji jedynek i dwójek, a zwycięzcami zostali: Sebastian Kosiorek i Tomasz Zrajkowski oraz Paweł Gregorowicz.

• Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych Ełk 2019 - Do akcji wkroczył Mieszko Palmi-Kukiełko

W niedzielę (7 lipca) w Ełku odbył się kolejny wyścig zaliczany do punktacji cyklu Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Ponad 30 uczestników pokonało dystans około 3 km. Wśród pań zwyciężyła Nikola Święckowska z Ełku, natomiast w rywalizacji mężczyzn do akcji wkroczył Mieszko-Palmi Kukiełko (Wejsuny), który wyprzedził o 15 sekund Pawła Gregorowicz (Olsztyn), a trzeci finiszował Piotr Konopacki (Olsztyn).

• XXV Międzynarodowe Kryterium Biskupiec 2019 – Prestiżowy Memoriał w miejscu, gdzie kocha się kolarstwo

W niedzielę (7 lipca) w Biskupcu odbyło się XXV Międzynarodowe Kryterium Kolarskie - VIII Memoriał Jerzego Kowalskiego. To ważna i prestiżowa impreza zwłaszcza dla LKK Zakłady Mięsne Warmia, jak i kibiców. Oni właśnie o sukcesach biskupieckiej młodzieży dowiadują się zazwyczaj z doniesień medialnych, a tu jest okazja by trenujących młodych kolarzy zobaczyć w akcji na żywo. Wtedy odbiór jest zupełnie inny.

• MP Juniorów U15 Oświęcim 2019 – Iga Grygiencza lubi brąz wraca z dwoma medalami

W Oświęcimiu odbywajały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U15) w pływaniu. Startowało ponad 450 zawodniczek i zawodników ze 144 klubów. Ekipa Warmii i Mazur wraca z dwoma brązowymi medalai, które zdobyła  Iga Grygiencza (Medyk Giżycko) na 50 m i 100 metrów stylem motylkowym.

• RESO Suwałki 10,5 - Miejskie Święto Biegania 2019 – Mariola Sudzińska trzecia w open , wygrane kategorie

W sobotę (6 lipca) ramach Miejskiego Święta Biegania odbyła się impreza pod hasłem Reso Suwałki 10.5 Ćwierćmaraton cieszył się dużym powodzeniem. Mete osiągnęło ponad pół tysiąca uczestników. Z licznej grupy reprezentantów Warmii i Mazur najwyżej należy ocenić wynik Marioli Sudzińskiej (Olsztyn), która zajęła trzecie miejsce w open i wygrała kategorię K40.

• Młodzicy (U13) walczyli w Gorzowie Wielkopolskim – Ogromna konkurencja, tym razem bez podium

W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się druga runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (U13). Startowali pływacy 53 klubów i doprawdy bardzo trudno było przebić się do czołówki. Zawodnicy Kormorana Olsztyn w klasyfikacji drużynowej zajęli dobre siódme miejsce (MOS Ełk był 23), choć zabrakło spektakularnych indywidualnych osiągnięć.

• Sportowa sobota w Korycinie 2019 – Mateusz Siekierski blisko podium

W minioną sobotę (29 czerwca) w Korycinie koło Sokółki odbył się triathlon na dystansie 1/8 Iron. Z koalicją rywali z Podlasia dzielnie walczył Mateusz Siekierski z Gołdapi, który zajął czwarte miejsce za trzema zawodnikami z Białegostoku, a kolegami klubowymi z grupy Nadaktywni. Próbę podjęli tez Sylwester Jakacki i Marcin Wójcik z Bartoszyc, kończąc rywalizacje w trzeciej dziesiątce. Odbyły się też biegi. W półmaratonie piata była Urszula Pieczulis (Ełk).

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Brodnica 2019 – Lubawski dublet w 1/2 Pro

Gospodarzem kolejnego etapu cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon był niedzielna (30 czerwca) impreza w Brodnicy. Bliskie sąsiedztwo skłoniło do udziału wielu kolarzy z Warmii i Mazur, choć trzeba przyznać, że zabrakło tym razem naszych topowych zawodników grupy Pro. Honoru skutecznie bronił Damian Perkowski (Ełk), który przyjechał jako drugi. Szósty był Paweł Zalewski (Ełk).

• 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc Karpacz 2019 – Rafał Kot wdrapał się najszybciej

W sobotę (29 czerwca) w Karpaczu odbyła się po raz piąty kultowa już impreza 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. Celem rywalizacja jest osiągnięcie karkonoskiego szczytu Śnieżka, przy czym zaproponowano uczestnikom trzy możliwości: dystans ultra 55 km 3-krotne pokonanie pętli, dystans średni (2-krotne) i mini (jedna pętla). Znów klasą błysnął „Góral z Mazur” czyli Rafał Kot ze Szczytna wygrywając najcięższa próbę.

• 2. Biebrzański Bieg Łosia Goniądz 2019 – Ełczanie podjęli walkę

W sobotnim (29 czerwca) 2 Biebrzańskim Biegu Łosia w Goniądzu wystartowało prawie 250 zawodniczek i zawodników. Bardzo aktywni okazali się mieszkańcy Ełku, którzy walczyli o czołowe lokaty. Czwarty na mecie a drugi w kat. M30 był Radosław Ignatowicz. Ponadto drugie miejsca w kategoriach zajęli: Jan Bobrowski w M50, Kacper Wszeborowski w M16 i Renata Połubok w K40 (ósma w open pań).

• Mistrzostwa Województwa Ełk 2019 – Nie dla wszystkich najważniejsze...

W sobotę (15 czerwca) w Ełku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Rywalizowali przede wszystkim młodzicy i juniorzy młodsi. Obsada nie była pełna, zabrakło kilku sekcji. Nie mamy też pełnego komunikatu (cały czas czekamy) w związku z tym podajemy medalistów tych sekcji, które zaprezentowały już swoich medalistów.

• IV Międzynarodowy Turniej Ziemi Nowodworskiej 2019 – Adrian Krukowski złoto i wyróżnienie

W dniach 7/9 czerwca odbył się IV Międzynarodowy Turniej Bokserski Ziemi Nowodworskiej organizowany przez Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 bokserów z klubów z całej Polski, a także Włoch, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Stoczono ponad 60 walk Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Adrian Krukowski z Mazura Ełk, który w kategorii junior 69 kg.

• Milko Mazury MTB (5) 2019 - W krainie Króla Sielaw trasy znakomite, 3 godziny walki i sekunda różnicy

Piąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (23 czerwca) w Mikołajkach i przebiegał pod hasłem „W krainie Króla Sielaw”. Na świetnie przygotowanych urozmaiconych trasach frekwencja dopisała zwłaszcza w konkurencjach skierowanych do kolarzy mniej zaawansowanych. We wszystkich trzech wyścigach walka była zacięta.

• Finał Kinder+Sport Zabrze 2019 – Dwójki: MOSiR Giżycko i IKS Atak Elbląg w dziesiątce, reszta daleko

W Zabrzu w dniach 24/26 czerwca odbywał się Finał Krajowy Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport. Rywalizowały 192 zespoły w kategoriach: „2”, „3” i „4” dziewcząt i chłopców. Startowało 12 (komplet) drużyn z okręgu warmińsko-mazurskiego. I to jest na pewno godne podkreślenia. Natomiast z czysto sportowego punktu widzenia nie wyglądało to najlepiej. Najwyższe 6 miejsce zajęły w "2": dziewczęta MOSiR Giżycko, 7 miejsce  wywalczyła "2" chłopców IKS Atak Elbląg.Reszta daleko.

• Owocne weekendy Wir-u Iława i MOS-u Ełk – Paulina Józefowicz zbiera laury

Wioślarze Wir-u Iława i MOS-u Ełk startowali w serii regat międzynarodowych. Iławianka Paulina Józefowicz reprezentując Polskę zdobyła dwa brązowe medale w imprezie OLYMPIC HOPES (nadziei olimpijskich) w Węgierskim Velence. Startowała w czwórce podwójnej oraz w ósemce juniorek młodszych.

• Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 – W open na podium Paweł Najmowicz i Piotr Witkowski

Kolejnym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon było niedzielne (16 czerwca) spotkanie w Augustowie. Startowała niewielka grupa reprezentantów Warmii i Mazur. W 1/2 Iron na trzecim miejscu finiszował Paweł Najmowicz (Olsztyn) – drugi w kat. 25/29, a tuż za nim znalazł się Jakub Ołowski (Wydminy) – drugi w kat. 35/39. W sprincie drugie miejsce zajął Piotr Witkowski (Kętrzyn), zwycięzca kat. 40/49.

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Ciechanów 2019 - Popis kolarzy z Warmii i Mazur

W niedzielę (16 czerwca) w Ciechnowie odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Doskonale wypadli kolarze z Warmii i Mazur, którzy zdominowali kilka konkurencji. W najbardziej prestiżowym wyścigu Pro zwyciężył Andrzej Poczopko przed Jarosławem Wołosiukiem (obaj Olsztyn). Czwarty był Damian Perkowski (Ełk), a dziesiątkę zamknął Paweł Zieliński (Ełk).

• 13 Bieg Ursynowa 2019 - Medale MP Mastersów - złote: Mariola Sudzińska i Bogumił Krupiński

W sobotę (15 czerwca) odbył się 13 Bieg Ursynowa, który stał się jednocześnie Mistrzostwami Polski Mastersów i Mistrzostwami Polski Mężczyzn w biegach ulicznych na 5 km. Do stolicy wybrała się bardzo mocna ekipa Warmii i Mazur, która nie zawiodła. Złote medale w MP Masters zdobyli: Mariola Sudzińska (Olsztyn) w K40 i Bogumił Krupiński (Olsztyn) w M45. Brąz wywalczył Janusz Kosowski (Olsztyn) w M65.

• Piłkarska Licealiada w Nidzicy pod dyktando gospodarzy – Grali do końca i...zwyciężyli

Na „Orliku”przy Zespole Szkół nr.1 w Nidzicy rozegrano w piątek (31 maja) Finały Mistrzostw Województwa WM-SZS w piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych. W decydującej rozgrywce popularnej Licealiady wystąpiły trzy zespoły (system każdy z każdym, mecz 2 razy 15 minut). Turniej był bardzo emocjonujący, padło dużo bramek, a złote medale zdobyli w pełni zasłużenie gospodarze (ZSZiO) choć i oni przezywali trudne chwile.

• Puchar Polski Masters Płock 2019 – Ełk i Olsztyn z medalami

W sobotę (8 czerwca) w Płocku odbył się VIII Otwarty Puchar Polski Masters w którym wzięli udział również weterani z TS Gwardia Olsztyn i KJ Shamo Ełk. Spisali się doskonale. Ełczanie przywieźli do domu dwa złote krążki (Mariusz Stanko i Krzysztof Sosnowski), a olsztynianie dwa srebrne krążki (Marek Jabłoński i Adam Karkotka) oraz jeden brązowy (Robert Karkotka)