Ełk

 • Moje boisko Orlik (Szkoły Ponadgimnazjalne) – ZSKŚiA Giżycko i LO Olecko

  W turniejach wojewódzkich „Moje boisko Orlik” w piłce nożnej zespołów szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo wśród dziewcząt odniósł w Biskupcu Zespół Szkół Kształcenia Środowiska i Agrobiznesu Giżycko natomiast w Braniewiewśród chłopców triumfowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Olecka. Finały były interesujące, rozgrywane systemem każdy z każdym

 • W ligach brydżowych radości i smutki – Intertrade Siwik BT Mrągowo na krawędzi

  Brydżyści Warmii i Mazur uczestniczą nie tylko w prestiżowych turniejach indywidualnych. Kilka zespołów bierze udział w rozgrywkach ligowych na różnym szczeblu. Nasza eksportowa od lat drużyna Intertrade Siwik BT Mrągowo po pierwszym zjeździe eliminacyjnym zajmuje ósme miejsce, które nie odbiera szans na medal, ale poważnie wydłuża drogę.

 • I Jesienny Bieg po Nalewkę Giełczyn 2013 – Cross doskonały, nagrody nietypowe

  Giełczyn koło Łomży przez cały sezon organizuje cykl imprez długodystansowych, a zwieńczeniem był „I Jesienny bieg po Nalewkę”, który odbył się w minioną niedzielę (27 X) i zgromadził na starcie ponad stu uczestników. Nie brakowało amatorów z Gołdapi, Olecka, Wydmin, Ełku, Szczytna i Wilkasów.Najwyższe 10 miejsce w kat. open zajął Dawid karniłowicz z Gołdapi, kategorie wiekowe pań wygrały: Beata Pokrzywińska (Wydminy) i Emilia Wołyniec (Gołdap)

 • W premierze III ligi Szczypiorniak Ełk lepszy od Olecka – W hali Lega nikt się nie oszczędzał

  W sobotę (2 listopada) zainaugurowano rozgrywki III ligi (podlaskiej) w piłce ręcznej mężczyzn. W hali Lega oleckiego MOSiR miejscowi Czarni zmierzyli się z EKS Szczypiorniak Ełk. Oba zespoły niedawno spotkały się w półfinale Pucharu Polski i uzyskano remis. W premierze ligowej lepsi okazali się szczypiorniści z Ełku wygrywając 35:29.

 • Grand Prix Puchar Polski Suwałki 2013 – Anna Kotowicz, Manuela Wikieł i Joanna Zachoszcz najszybsze

  W Suwałkach odbył się pierwszy w nowym sezonie mityng z cyklu Grad Prix Puchar Polski w pływaniu.   Reprezentanci Warmii i Mazur coraz szerszym frontem występują w imprezach seniorskich. Cóż, młodzież nam dorasta... W pierwszym dniu zwycięstwa odniosły Anna Kotowicz (MOS Ełk) na 100 metrów stylem dowolnym i Manuela Wikieł (AZS UWM Olsztyn) na 400 metrów st. dow, w niedzielę Ania Kotowicz wygrała 100 m klas. i całą klasyfikacje do 15 lat, a Joanna Zachoszcz (AZS UWM) triumfowała na 800 m dow.

 • Młodziczki wkroczyły do gry – Zryw Volley, Omega, Vęgoria i Warmiss II pierwszymi zwycięzcami

  Rozpoczęły się rozgrywki wojewódzkie młodziczek w siatkówce. Rywalizacja, podobnie jak przed rokiem, przebiega w czterech ligach, przy czym po każdym turnieju są awanse i spadki. Po pierwszej turze najbardziej zadowolone są siatkarki MKS Zryw Volley Iława (I liga), MUKS Omega Mrągowo (II liga), CWKS Vęgoria Węgorzewo (III liga) i Salosu Ełk (IV Liga). Mecze interesujące – dużo emocji.

 • Otwarty Turniej Integracyjny Olecko 2013 – Dominacja Pisanicy i Mrągowa

  W hali Lega w Olecku odbył się w sobotę (26 X) otwarty turniej tenisa stołowego o charakterze integracyjnym. Ogółem w zawodach uczestniczyło 53osób, w tym 7 niepełnosprawnych.Z oferty skorzystało wielu pingpongistów spoza Olecka, także z województwa podlaskiego. Szczególnie korzystnie zaprezentowali się reprezentanci Pisanicy i Mrągowa, którzy wygrali większość kategorii. Wśród najstarszych dominowali goście z Augustowa.

 • O Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich - W Giżycku przegląd wszystkich generacji

  W Giżycku odbył się turniej karate Shinkyokushin dzieci i młodzieży O Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.Wystartowało 168 zawodników z takich ośrodków jak: BARTOSZYCE,EŁK ,GIŻYCKO ,LIDZBARK WARMINSKI ,SUWAŁKI,SZCZYTNO ,WARSZAWAi WĘGORZEWO. To był przegląd kilku generacji od 8-latków po młodzieżowców. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Marta Chupka (Giżycko) i Juliusz Roman (Ełk).

 • Centralne Kontrolne Regaty Jesienne Poznań 2013 – Mateusz Nawrocki w głównej roli

  Ostatnim akordem wioślarskiego sezonu w kraju były poznańskie Centralne Kontrolne Regaty Jesienne. Główny akcent postawiono na wyścigi jedynek w grupach seniorów i juniorów. W młodszej kategorii wystąpili zawodnicy MOS-u Ełk. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Nawrocki, który w sobotę wygrał całe regaty, a w niedzielnym rewanżu był drugi.

 • Wyścig MTB o Puchar Burmistrza Mrągowa – Wygrać u siebie to duża przyjemność

  W miniony weekend gospodarzem wyścigów kolarskich MTB było Mrągowo, gdzie z powodzeniem uprawia tę dyscyplinę dużo młodzieży, a pochodzi stąd wielu zawodników należących do ścisłej krajowej czołówki. Cześć z nich wystartowała w rodzinnej miejscowości, co oczywiście okazało się dużą atrakcją. Rywalizacje w elicie wygrał Patryk Piasecki,który w tym roku dominował w wielu prestiżowych próbach.

 • Wspólny start młodzików, kadetów i juniorów – Pierwsze piłki, pierwsze emocje

  Rozpoczęły się rozgrywki młodzieżowe rozgrywki w wojewódzkich ligach siatkarzy. Od razu ruszyli do boju: młodzicy, kadeci i juniorzy. W rywalizacji najmłodszych dziewięciu uczestników podzielonych jest na trzy ligi i po każdym z turniejów obowiązuje prawo awansu i degradacji. W starszych grupach rozgrywki przebiegają tradycyjnie, ale nadal martwimy się małą liczba zespołów.

 • IV Turniej im. Leszka Piekarskiego Białystok 2013 – Żak, Katana i Gwardia w dobrym towarzystwie

  Klub Judo Politechniki Białostockiej był organizatorem IV Turnieju im. Leszka Piekarskiego. W imprezie wystartowało 370zawodników i zawodniczek reprezentujących 33 kluby sportowe. Wśród nich znalazły się sekcje z: Białorusi, Litwy i Ukrainy . Rywalizacja przebiegała w czterech grupach wiekowych. Z dużym powodzeniem startowali judocy Żaka Ełk, Katany Szczytno i Gwardii Olsztyn.

 • Otwarte Mistrzostwa Województwa w Judo Ełk 2013 – Sobota pełna wrażeń

  W najbliższą sobotę (26 października) w hali sportowej przy SP2 w Ełku, ul. Małeckich 1 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Do rywalizacji przystąpią zawodniczki i zawodnicy wszystkich grup wiekowych. Z racji bliskiego sąsiedztwa Ełku, do udziału zostały zaproszone kluby w województwa podlaskiego, a to tylko powinno uatrakcyjnić imprezę.

 • VI Nenufar Cup (rocznik 2001) Ełk 2013 – Ełczanie szli jak burza...do finału

  Już po raz szósty w Ełku odbył się międzynarodowy turniejminibasketu Nenufar Cup. Rywalizowało osiem zespołów zPolski, Litwy, Estonii i Białorusi. To efekt serdecznych kontaktów gospodarzy z klubami ościennych województw i krajów. Piękna impreza z wieloma konkursami przyniosła końcowy sukces koszykarzom zGrodna. Ełczanie grali wspaniale, ale wfinale musieli uznać wyższość znakomitych Białorusinów.

 • MP Seniorów w kickboxingu full-contact Kurzętnik 2013 - Ring wolny –zaczynamy!

  Ponad stu (dokładnie 104) uczestników z 40 klubów zgłosiło się do Mistrzostw Polski seniorów w kickboxingu w formule full-contact, które odbędą się w dniach 26-27 października na ringu w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Mała miejscowość koło Nowego Miasta Lubawskiego po raz trzeci gości imprezę najwyższej rangi w kickboxingu seniorów. Wcześniej dwukrotnie organizował turnieje tej rangi, ale na matach.

 • W Ełku czekają: Artur Siódmiak Camp – Jak pokochać sport, zaszczepić pasję

  Już 26 października 2013 od godziny 11:00 w hali widowiskowo-sportowej na Oś. Jeziorna odbędzie się kolejna, po Gdańsku i Warszawie, długo wyczekiwana edycja Artur Siódmiak CAMP. Sobotnia impreza organizowana przez Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak” przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Ełk oraz MOSiR Ełk jak również sponsora głównego imprezy Dom Ełcki Morusiewicz będzie okazją do aktywności wszystkich mieszkańców Ełku.

 • W Pucharze Polski remis ze wskazaniem na Czarnych – Rudka języczkiem u wagi

  W sobotę (19 października 2013) w hali Lega oleckiego MOSIR-u odbył się półfinałowy turniej Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn, w którym uczestniczyli: MLKS Czarni Olecko, UKS Skorpion Rudka oraz EKS "Szczypiorniak" . Zwyciężyli gospodarze, którzy tym samym w następnej rundzie zmierzą się w finale z II-ligową drużyna z Podlasia.

 • Poznań Maraton 2013 – Michał Smalec w ścisłej czołówce

  Za nami jeden z najbardziej prestiżowych biegów w Polsce – Maraton Poznań 2013, który ukończyło prawie 7 tysięcy uczestników. Podwójny sukces Kenijczykównikogo nie zdziwił, ale już trzeci na mecie byl Polak Paweł Ochal z Bydgoszczy. Znakomite ósme miejsce zajął Michał Smalec z Ełku, natomiast 12 był Wojciech Kopeć z Olsztynka.