giżycko

 • II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Ciechanów 2019 – Olga i Bartosz z KS Frog Giżycko wrócili ze złotem

  W Ciechanowie odbyły się w sobotę (19 stycznia) II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w pływaniu.Startowało ponad 330 uczestników z 37 klubów w tym trzy sekcje warmińsko-mazurskie. Aż 10 medali w tym dwa złote zdobyli reprezentanci KS Frog Giżycko. Mistrzami swych konkurencji zostali: Olga Nitschka i Bartosz Walasiewicz. Dwa srebrne krążki dla KS Płetwal Szczytno zdobyła Martyna Pieńkowska.

 • W Giżycku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Metryka nieważna, liczy się serce

  Po raz 12 w sobotę (12 stycznia) Giżyckumiłośnicy celuloidowej piłeczki spotkali się przy zielonych stołach i zagrali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to jeden z większych turniejów, ponieważ wzięło w nim udział ponad 60 zawodników z różnych miejscowości m. im z: Gołdapi, Pisanicy, Olecka, Piszu, Kruklanek, Kaliningradu oraz Giżycka.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek znamy komplet finalistek – Role rozdzielone, przychodzi najważniejszy czas

  Niedzielne (13 stycznia) turnieje barażowe wyłoniły składy poszczególnych finałów w lidze wojewódzkiej młodziczek. W najważniejszym o miejsca 1-4 zagrają: MKS Truso Elbląg (zwyciężczynie wszystkich turniejów eliminacyjnych), UMKS FPP Mikro Ełk ( drugie miejsce w ostatnim turnieju I ligi) oraz z baraży: KS MOSiR Giżycko, UKS Olimp Bartoszyce. O podziale medali i przepustek do Mistrzostw Polski zadecydują dwa turnieje.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe (4) Tomaszów Mazowiecki 2019 – Najwięcej medali zdobyli najmłodsi

  W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się w weekend (12/13 stycznia) czwarte w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Startowała dość liczna grupa łyżwiarzy z sekcji warmińsko-mazurskich:Orła Elbląg, WMKS Olsztyn i Short Track MOSiR Giżycko. Występ był udany, prawie w każdej grupie wiekowej stawaliśmy na podium.

 • Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Turek – Dużo medali i...kwalifikacji na europejski championat

  W niedzielę (13 stycznia) w Turkuodbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin.Ogółem rywalizowało 224 zawodniczek z ponad 30 klubów z całego kraju w kategoriach: senior, junior, kadet i młodzik. Były to jednocześnie kwalifikacje (bez młodzików) do Mistrzostw Europy w Pradze (27-30 czerwca), a przepustkę otrzymywali złoty i srebrny medalista.

 • 2 Grand Prix Polski Żaków Wałbrzych 2019 – Natalia Brzezińska na 11 miejscu

  W Wałbrzychu odbywa się w weekend (11/13 stycznia) 2 Grand Prix Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. Z siedmiorga reprezentantów Warmii i mazur , którzy wystartowali w sobotę rano do turnieju głównego awansowali: Natalia Brzezińska i Michał Lipowski (oboje Dekorglass Działdowo. Reszta rywalizuje w turniejach pocieszenia. Michał zajął miejsce w strefie 21/24, Natalia dzielnie walczyła do końca i ostatecznie zajęła 11 miejsce.

 • Finalistki mistrzostw kadetek w komplecie – Chemik uzupełnił doborową stawkę

  Znamy już finalistki ligi wojewódzkiej kadetek. W dwóch turniejach, które wyłonią medalistki oraz reprezentantki Warmii i Mazur w MP wystąpią: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg,   SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn. Zespół Chemika pokonał Salos Ełk 3:1 i to wystarczyło. MOSiR Gizycko, który miał minimalne szanse ma tę satysfakcję, że w ostatniej kolejce wygrał z liderem SMS Ostróda 3:2.

 • W lidze wojewódzkiej kadetek – Jedna zagadka: Chemik Olsztyn bliżej awansu niż MOSiR Gizycko

  Dobiega końca drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Znamy trzy uczestniczki turniejów finałowych, a są to: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg, SMS Ostróda.O czwarte miejsce ubiegają się jeszcze zespoły MOSiR Giżycko i UKS Chemik SMS Olsztyn. Zadecydują spotkania ostatniej kolejki.

 • 27 FINAŁ WOŚP – Giżycko jak zwykle na posterunku

  W najbliższą niedzielę (13 stycznia) o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 1 (ul Gimnazjalna) w Giżyckuodbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji 27 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpisowe oraz wszelkie datki zostaną przeznaczone na fundusz WOŚP. Przewiduje się rywalizację we wszystkich kategoriach. Bliższych informacji udziela organizator turnieju Piotr Trochim - 600 075 681

 • Szwedzki rekonesans zupełnie udany – Rafał Sielicki przed Łukaszem Zakrzewskim w Frog Race 2019

  Rozpoczął się wreszcie sezon bojerowy, ale niestety nie w Polsce, gdzie na odpowiednie warunki musimy jeszcze poczekać. Kilkuosobowa grupa żeglarzy lodowych z sekcji warmińsko-mazurskich wystartowała w pierwszych dniach stycznia w regatach w Szwecji. W imprezie Frog Race (R3) zwyciężył Rafał Sielicki (MBSW Giżycko) przed Łukaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki).

 • W lidze młodziczek czas baraży – Mocne Truso czeka na rywalki

  W miniony weekend (5/6 stycznia) odbyły się szóste, zarazem ostatnie turnieje eliminacyjne w wojewódzkiej lidze młodziczek. Po raz szósty najlepsze okazały się siatkarki MKS Truso Elbląg, które pozostają zdecydowanymi faworytkami do tytułu mistrzowskiego. Ale to rozstrzygnie się w dwóch turniejach finałowych. Nim jednak do nich dojdzie trzeba wyłonić w barażach zespoły, które walczyć będą o miejsca: 1-4, 5-8, 9-12 i 13-16.

 • Sport School Trophy Zakopane 2018 – Dublet Igi Wojtasik, Magda Smędzik też na podium

  W Zakopanem odbyły się (18/19 grudnia) Międzynarodowe Zawody Łyżwiarskie - Sport School Trophy. Świetnie pojechały zawodniczki z Elblaga i Giżycka. Iga Wojtasik (UKS Viking) wygrała rywalizację juniorek na 500 m i 1000 metrów. Magda Smędzik (UKS Giżycko) – rocznik 2003, była trzecia na 500 m, ale zarazem najlepsza w swojej kategorii wiekowej.

 • W III lidze bez niespodzianek – Tak po prostu miało być...

  Z uwagi na udział aż dziesięciu zespołów w rozgrywkach III ligi siatkarzy terminarz jest napięty i drużyny wznowiły rywalizację już w pierwszy weekend nowego roku. Zazwyczaj przerwie świątecznej zdarzają się niespodzianki, ale w tym przypadku faworyci nie zawiedli i bez najmniejszych kłopotów zainkasowali kolejne punkty. Czołówka więc nie drgnęła. Prowadzi KPS Gietrzwałd przed AZS UWM Olsztyn (juniorzy) i SMS Ostróda.

 • Sylwestrowy Turniej Mężczyzn Kętrzyn 2018 – Olsztyński finał

  W hali MOSiR w Kętrzynie odbył się w minioną sobotę (29 grudnia) Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Rywalizowało amatorskich 16 zespołów z: Bartoszyc, Giżycka, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ostródy, Miłek i Kętrzyna. Po prawie 10-godzinnych zmaganiach zwyciężyła ekipa Fusy Olsztyn, która w finale pokonała zespół NocoŻerców (również z Olsztyna) 2:0.

 • II WTK Skrzatów i Żaków Olecko 2018 – Maria Skarżyńska i Bartosz Ziemba z przepustkami na GPP

  W Oleckuodbył się w niedzielę (9 grudnia) II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Frekwencja dopisała i młodym uczestnikom z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Olsztyna i Ostródy nie przeszkodziły znaczne odległości. W żakach zwycięstwa z przepustkami do imprezy centralnej wywalczyli: Maria Skarżyńska (LUKS ABC Żak Pisanica) i Bartosz Ziemba (UKS Giżycko).

 • VI Puchar Kościeliska 2018 – Inauguracja Pucharu Polski, czekamy na Bieg Jaćwingów

  Inauguracja sezonu 2018/19 Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich nastąpiła 16 grudnia w Kościelisku. Na starcie stanęło prawie 200 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 10 km i 5 km (styl klasyczny). Na dłuższym wysoko, na 13 miejscu w open i piątym w kat. M4 uplasował się Robert Sadowski (Gołdap).Dominik Rogala (Gołdap) stanął na podium (3 miejsce) w kategorii służb mundurowych.

 • XXI Kętrzyński Festiwal Szachowy 2018 – Dariusz Krzywicki przegrał na finiszu, są sukcesy w innych klasyfikacjach

  W niedzielę (30 grudnia) zakończył się   XXI Kętrzyński Festiwal Szachowy – jedna z najbardziej prestiżowych imprez w regionie w tej dyscyplinie. W sumie rywalizowało 113 zawodniczek i zawodników z całego kraju w trzech grupach. W turnieju openstartowało 65 szachistów, w tym wiele znanych nazwisk, w grupie B (U14) - 26, a w grupie C (U10) - 22  W rywalizacji głównej drugie miejsce zajął Dariusz Krzywicki (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn).

 • ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves 2018 – Rekordy życiowie to za mało

  W słowackiej miejscowości Spisska Nova Ves odbyły się w dniach 14/16 grudnia zawody w short track z cyklu Danubia Series. Tradycyjnie startowali w nich reprezentacji sekcji warmińsko-mazurskich: Orła Elbląg, WMKS Olsztyn i Short Track MOSiR Giżycko. W mocnej konkurencji nie udało się tym razem stanąć na podium. Najbliżej był Krystian Giszka (Orzeł), który w kat. junior A był na 500 metrów czwarty.

 • Nominacje podczas Gali PZŻ - Reprezentanci z Warmii i Mazur w całej okazałości

  W piątek (7 grudnia) podczas dorocznej Gali PZŻ wCentrum Olimpijskim PKOl w Warszawie wręczono nominacje do kadr narodowych Polskę reprezentować będzie 278 zawodniczek i zawodników w 26 klasach.W tej grupie jest wielu żeglarzy z sekcji warmińsko-mazurskich, głównie w młodszych kategoriach. W kadrze klas olimpijskich są: Agata Barwińska (SSW MOS Iława) oraz siostry Zielińskie (AZS UWM Olsztyn).

 • Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2018 – UKS Kopernik wziął prawie wszystko

  Turniejem finałowym w Kętrzynie (16 grudnia) zakończono oficjalnie Grand Prix Warmii i mazur w Szachach Szybkich w roku 2018. Cykl obejmował 15 punktowanych turniejów rozlokowanych w wielu miastach województwa, w których uczestnicy (sklasyfikowano ich ponad 300) skrzętnie zbierali punkty. Najwięcej zebrał ich Krzysztof Budrewicz przed Radosław Malczykiem i Tomaszem Rakiem (wszyscy UKS Kopernik).