giżycko

 • Warnemünder Woche 2018 – Konstanty Sawicki najlepszy wśród 17-latków

  W Rostocku zakończyły się w niedzielę (15 lipca) międzynarodowe regaty żeglarskie Warnemünder Woche. W klasie Laser Radial bardzo dobrze spisał się Konstanty Sawicki (MBSW/UKŻR Giżycko), który w open zajął 13 miejsce w gronie 87 uczestników i wygrał klasyfikacje zawodników do lat 17. Rosjanin Danil Fenko od dawna związany z giżyckim klubem był w open 39 i 16 w kategorii U19.

 • Letnie MP Juniorów Młodszych (U15) Oświęcim 2018 – Wróciliśmy z pustymi rękami, to rzadko się zdarza

  W Oświęcimiu zakończyły sie (15 lipca) Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszychw pływaniu. Startowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników ze 135 klubów także z Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, Jedynka Elbląg, Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko, Orka Iława). Wramamy z MP bez medalu, a największą zdobyczą było 6 miejsce Szymona Kapały (Kormoran) na 400 metrów stylem zmiennym

 • Letnie MP Juniorów Młodszych (U16) Ostrowiec Świętokrzyski – Ewa Jaszczuk popłynęła po złoto. Konrad Bruzdewicz lubi srebro, a Wiktor Grzegorczyk brąz

  W Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się w weekend (13/15 lipca) Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U16) w pływaniu. Startowało ponad 350 zawodniczek i zawodników ze 115 klubów, także z Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, MOS Ełk, Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko). Olsztynianie: Ewa Jaszczuk i Hubert Bruzdewicz zdobyli pięc medali (zloty i 4 brązowe), brąz wywalczył Wiktor Grzegorczyk z MOS-u Ełk.

 • V Puchar Wyspy Giżyckiej 2018 – Ekomarinę opanowali biegacze, brawa dla tych co śmigali i tych truchtających

  Ekomarina była bazą dużej niedzielnej (15 lipca) imprezy biegowej pod hasłem Puchar Wyspy Giżyckiej .Organizatorzy zaproponowali uczestnikom (startowało około 250 osób) trzy dystanse: półmaraton, 10 km i 5 km (nordic walking). Emocji nie brakowało, gdyż przygotowano wiele klasyfikacji, stąd dodatkowa motywacja by osiągnąć metę w jak najlepszym czasie.

 • III Warmiński Bieg Uliczny Reszel 2018 – Na dychę Wojciech Kopeć, w light Cezary Jaroszewski

  W Reszluodbył się w sobotę (14 lipca) III Warmiński Bieg Uliczny. Rywalizowano na dwóch dystansach: klasycznym: 10 km i light – 4 km. Impreza zgromadziła na starcie około 120 biegaczy, głównie z Warmii i Mazur, ale nie brakowało też gości z innych województw. Na 10 km triumfował faworyt Wojciech Kopeć (Olsztynek), który o ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Sulewskiego (Barczewo) i Zbigniewa Rogowskiego (Olsztynek).

 • Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (4) Orneta 2018 – Liderzy potwierdzają klasę

  W niedzielę (8 lipca) w Ornecie odbyła się czwarta runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu z motocrossie. W imprezie startowali zawodnicy, których regularnie oglądamy również w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Rywalizacja ma charakter otwarty, o punkty również walczą również kierowcy innych województwa. W Ornecie aż pięciu liderówklas potwierdziło formę, zwyciężając także w czwartej rundzie.

 • ME Juniorów (klasy 420 i 470) Sesimbra 2018 – Kuba Gołębiowski i Filip Szmit wicemistrzami Starego Kontynentu

  W portugalskiej miejscowości Sesimbra zakończyły się11 lipca  lipca Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach: 420 i 470. W rywalizacji „420” wśród 17-latków doskonale spisali suę Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko)zostali wicemistrzami Starego Kontynentu, w klastfikacji open zajeli trzecie miejsce.Mogło być jeszcze lepiej, ale nie udał sie ostatni wyścig (29 miejsce)

 • Maraton Aqua Fiesta Ełk 2018 – 60-latek i nastolatek ramię w ramię, na podium też razem

  W niedzielę (8 lipca) w Ełku odbył się maraton pływacki i regaty kajakowe, które stanowiły imprezę pod hasłem „Aqua Fiesta”. Rywalizacja pływaków była jednocześnie III eliminacją Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Frekwencja dopisała. Wystartowało prawie 50 uczestników, w tym 15 pań. Na dystansie 2800 metrówtrwała zacięta walka, a zwyciężyli: Mieszko Palmi-Kukiełko i Iga Grygiencza.

 • Sopot Optimist Cup 2018 – Lena Cituk druga i...pierwsza

  W weekend (7/8 lipca) w Trójmieścieodbyły się regaty zaliczane do Pucharu Polski 2018 – Sopot Optimist Cup.W regatach rywalizowało prawie 50 małych żeglarzy z klubów w Sopocie, Gdyni, Rybniku, Giżycku i Mechelinkach. Doskonale spisała się Lena Cituk (MBSW/UKŻR), która w klasyfikacji open zajęła drugie miejsca, a okazała się najlepsza wśród dziewcząt.

 • XXIV Ogólnopolski Finał Kinder+Sport Zabrze 2018 – Czwórka chłopców IKS Atak Elbląg tuż za podium, reszta raczej daleko

  Przez trzy dnie (6/8 lipca) w Zabrzuodbywał się XXIV Ogólnopolski Finał Kinder+Sport – wielki projekt w minisiatkówce. W rywalizacji udział wzięły 192 zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Łącznie wystartowało 1000 zawodniczek i zawodników. W zespołów okręgu warmińsko-mazurskiego najlepiej wypadła czwórka chłopców IKS Atak Elbląg zajmując 4 miejsce.

 • Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018 - Żeglarze Giżycka i Iławy na topie

  W Górkach Zachodnich zakończyły się regaty Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018. Rywalizacja obejmowała wyścigi w wielu klasach. W sumie wystartowało ponad 250 zawodniczek i zawodników, także z innych krajów. Najliczniej obsadzonymi regatami podczas 10-dniowego święta żeglarskiego w Gdańsku okazał się Vector Sail Optimist Cup (około 170 żeglarzy). Tu dużą rolę odegrali reprezentanci Warmii i Mazur.

 • Puchar Trzech Marszałków i Mistrzostwa PSKC Krynica Morska 2018 – Cztery załogi na szerokie wody

  W Krynicy Morskiej odbyły się Regaty Trzech Marszałków. W programie imprezy znalazła się rywalizacja cadeciarzy, która miała potrójny wymiar. Rozgrywano bowiem Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet, stanowiące ostatnią eliminację do wyłonienia reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Bodstedt (Niemcy). Wszystko wskazuje na to, że światowej imprezie wystartują cztery załogi z Warmii i Mazur.

 • MŚ w klasie Laser (U21) Gdynia 2018 – Wojtek Klimaszewski żeglował dobrze, kontuzja pokrzyżowała szyki

  W programie wielkiej żeglarskiej imprezy Volvo Gdynia Sailing Days znalazły się Mistrzostwa Świata U21 w klasie Laser Standard. W gronie 134 startujących znalazł jeden z najmłodszych uczestników 17-letni Wojciech Klimaszewski z MBSW/UKŻR Giżycko), który radził sobie zupełnie dobrze. Po sześciu wyścigach zajmował 26 miejsce z perspektywą awansu. Trzy wyścigi okazały bardzo udane

 • Popisowy Swim Run braci Najmowicz w Stężycy – W klasycznych triathlonach też nieźle

  W Stężycyodbył się w miniony weekend (30czerwca/1 lipca) Garmin Iron Triathlon, którego nowością w programie był Swim Run, czyli rywalizacja, podczas której zawodnicy muszą pokonać określony dystans naprzemiennie biegnąc i płynąc, zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie. Na dystansie 25 km par triumfowali olsztynianie bracia Paweł i Sebastian Najmowicz.

 • MP Masters i Cyklosport (start wspólny) Starachowice 2018 – Świetny finisz Artura Korca i jest złoto!

  W Starachowicach odbyły się w niedziele (1 lipca) Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Uczestników podzielono na wiele kategorii wiekowej i w każdej z nich wyłoniono medalistów. Piękny sukces odniósł Artur Korc (Giżycko, Dakedo.pl), który zdobył tytuł mistrza kraju w kat, M40B. Na finiszu wyprzedził Andrzeja Kaisera z Bytowa.

 • MP Juniorów Młodszych (U14) Olsztyn 2018 – TyIko Iga Grygiencza z medalami (złoto i srebro), pokazała się kraulistka Lila Krupińska

  W olsztyńskiej Aquasferze odbywały się (29 czerwca/1 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U14) w pływaniu. Startiwało prawie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów. Jedyną naszą medalistką okazała się  Iga Grygiencza (Medyk Giżycko), która w piątek zdobyła złoty medal na  100 m stylem motylkowym, a w sobotę srebrny na 50 metrów st. mot.  W finałach A pływała też Lila Krupińska (Kormoran Olsztyn) w stylu dowolnym

 • Puchar Trenerów (Optimist B) Gdynia 2018 - Iławianie bardzo blisko podium

  Jak zwykle ważnym punktem programu regat Volvo Gdynia Sailing Days był zakończony w sobotę (30 czerwca) Puchar Trenerów, w którym rywalizowało ponad 250 optimistkarzy grupy B. Młodzi adepci nie mieli szczęścia do pogody. Rwali się do wyścigów, ale trudne warunki pogodowe uniemożliwiły rywalizacje w piątek i sobotę, czwartkowe wyniki okazały się ostateczne.

 • 2018 Optimist Europeans Scheveningen 2018 – Udany finisz Patryka, miejsce 34

  W holenderskiej miejscowości Scheveningen zakończyły się  29 czerwca Mistrzostwa Europy w klasie Optimist. Startowali oczywiście biało-czerwoni, ale medalu w tym roku nie zdobyli. Olsztynianin pływający z barwach CHKŻ Chojnice Rafał Pogorzelski zajął  33 miejsce, a  Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Giżycko) – jeden z młodszych uczestników był 34  na 150 sklasyfikowanych zawodników.

 • XVIII Puchar Żubra Zalew Siemianówka 2018 – Optimistkarze z Giżycka szerokim frontem

  W miniony weekend (22/24 czerwca) na Zalewie Siemanówka (województwo Podlaskie) odbył się XVIII Puchar Żubra regaty organizowane przez UKS Siódemka Białystok i OSiR Michałowo. Jak zwykle czoł owe role odegrali optimistkarze Warmii i Mazur. W grupie A Jakub Kluk (MBSW/UKŻR Giżycko) zajął drugie miejsce za zawodnikiem z Białorusi, trzecia była koleżanka klubowa Dominika Grala, triumfatorka klasyfikacji dziewcząt.

 • Volvo Gdynia Sailing Days 2018 – Najbliżej podium Tomasz Trajnowicz

  W trwających od 24 czerwca regatach Volvo Gdynia Sailing Days zakończyła się rywalizacja w klasach Laser. W 4.7 wśród mężczyzn bardzo blisko podium był Tomasz Trajnowicz (MBSW/UKŻR Giżycko), który zajął czwarte miejsce. Igor Barcikowski (Nauticus YC Olsztyn) był trzeci wśród młodzików, a tuz za min kolega klubowy Michał Mazurowski. Amelia Dziąba (MBSW/UKŻR Giżycko) zajęła 9 miejsce wśród kobiet.