giżycko

• Otwarte Mistrzostwa Warszawy (Laser Radial i 420) 2019 – Podium dla Giżycka i Olsztyna

Na Zalewie Zegrzyńskim odbywają się w dniach 7/22 września Mistrzostwa Warszawy w żeglarstwie. Regaty maja charakter otwarty, z zaproszenia skorzystali zawodnicy z Warmii i Mazur. W klasie 420 trzecie miejsce w open i drugie wśród chłopców zajęła załoga Giżyckiej Grupy Regatowej Mikołaj Merkler/Jakub Kamiński . Tuz za kolegami klubowymi uplasował się Rafał Pogorzelski z kolegą z Warszawy. W klasie Laser Radial trzeci był Adam Sokołowski (Nauticus YC Olsztyn).

• XVIII Mazurski Wyścig Kolarski MTB – Kameralnie też może być fajnie

W sobotę (8 września) odbył się XVIII Mazurski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko. Impreza ma dużą tradycję, ma charakter kameralny, a taka atmosfera wielu kolarzom-amatorom odpowiada. Frekwencja nie była nadzwyczajna, głównie dlatego, że w tym samym czasie rozgrywano konkurencyjne wyścigi. Mimo to stawka uczestników była interesująca, wystartował m. in. znany wychowanek LKK ZM Warmia Biskupiec Dawid Burczak.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Giżycko 2019 – Przewaga Warmii i Mazur miażdżąca

W miniony weekend (7/8 września) odbyły się w Giżycku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. W klasie Optimist rywalizowali ze sobą reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i podlaskich. Przewaga żeglarzy z klubów Warmii i Mazur okazała się miażdżąca: ilościowo i jakościowo. Na dobrą sprawę regaty stały się wewnętrzną sprawą wodniaków z Giżycka, Olsztyna, Mrągowa i Iławy.

• MP w klasach olimpijskich Górki Zach. 2019 – W Radialu dublet Iławy: Wiktoria Gołębiowska „ograła” Agatę Barwińską

W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedzielę (8 września) Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowe MP w klasach olimpijskich. Żeglarze ścigali się na łódkach: 470, 49er, 49er FX, Laser, Laser Radial, Finn i Nacra 17. Piękny sukces odniosła Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), która zwyciężyła w klasie Laser Radial, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Agatę Barwińską i Magdalenę Kwaśną (ChKŻ Chojnice).

• MP w sprincie w Klasie Laser Radial U19 i U17 Górki Zachodnie 2019 – Julia Rogalska złotą medalistką

W Górkach Zachodnich zakończyły się w poniedziałek (2 wrześnie) Mistrzostwa Polski w spricie w klasie Laser Radial U17 i U19. W starszej kategorii bezdyskusyjnie złoty medal zdobyła Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), która wygrała pięć z siedmiu rozegranych wyścigów. Wśród chłopców U17 bardzo blisko podium był Adam Sokołowski (Nauticus YC Olsztyn). Zajął czwarte miejsce, a tuż za nim uplasował się Tomasz Trajnowicz (Giżycka Grupa Regatowa).

• Eberspacher Mistrzostwa PSKO Opti B Giżycko 2019 – Dominacja ChKŻ, ale największą rewelacją Weronika Grala

W miniony weekend (30 sierpnia/1 września) w Gizycku odbyły się regaty żeglarskie Eberspacher Mistrzostwa PSKO Opti B. Na Niegocinie rywalizowało prawie ćwierć tysiąca łódek. Największe sukcesy odnieśli reprezentanci ChKŻ Chojnice, którzy zdobyli główne trofea. Rywalizację open i chłopców wygrał January Szczukowski, a wśród dziewcząt zwyciężyła Alicja Dampc. Jednak największa rewelacją była 8-letnia Weronika Grala.

• Milko Mazury MTB (9) Krutyń 2019 - Jarosław Wołosiuk z ogromną przewagą

W niedzielę (1 września) obył się 9 etap cyklu Milko Mazury MTB przebiegający pod hasłem „Na tropach Smętka". Bazą był Krutyń, a okoliczne dukty leśne znakomicie nadawały się do wyznaczenia atrakcyjnych Tras. Były one wymagające i bardzo selektywne. W wyścigu Pro zwyciężył Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), który na mecie osiągnął 16 minut przewagi nad Arturem Korcem (Olsztyn). Trzeci przyjechał Bartosz Grędziński z Mławy

• MP klas nieolimpijskich i juniorów w RS:X – Dużo medali w 29er i 420, cieszy się Olsztyn i Mrągowo

W Górkach Zachodnich zakończyły się w sobotę (31 sierpnia) Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich oraz juniorów w olimpijskiej klasie RS:X . Warunki były bardzo zróżnicowane, należało wykazać duża wszechstronność. Startowała dość liczna grupa zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich, którzy w niektórych konkurencjach odegrali wiodące role.

• Młodzieżowe ME w klasach: Laser Standard i Laser Radial Dziwnów 2019 – Iławianie w szóstce

W zakończonych w Dziwnowie Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) zajęła wysokie szóste miejsce, Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) była 28 . O medale rywalizowali również przedstawiciele klasy Laser Standard. W oddzielnie prowadzonej klasyfikacji U19 Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) był szósty, a Wojciech Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa) dwunasty.

• XVI Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Giżycko 2019 – Wymarzony poligon przed sezonem

W Giżycku zakończył się w piątek (23 sierpnia) XVI Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej. Nazwa najzupełniej adekwatna, bowiem w imprezie uczestniczyło 37 drużyn z całej Polski, byli też goście z Ukrainy. W sumie rozegrano 112 spotkań w halach i na boiskach otwartych, a wzięło w nich udział ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników.

• XVIII Regaty o Puchar Starosty Ełckiego 2019 – Weronika Grala w głównej roli

W weekend 24/25 sierpnia) odbyły się XVIII Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Ełckiego Marka Chojnowskiego. W regatach rywalizowało 55 osób z ośmiu klubów z całej Polski: MKS Dwójka Warszawa, KS Spójnia Warszawa, Giżycka Grupa Regatowa, KS Baza Mrągowo, UKŻ Michałowo, UKŻ PMOS Pisz, UKŻ 7 Białystok oraz gospodarze –zawodnicy UKS MOS Ełk. Najlepszą zawodniczką regat była Weronika Grala (Giżycko)

• MP Młodzików w Windsurfingu (Techno 293) Szczecin 2019 – Złota Maja z Giżycka

Prawie sto zawodniczek i zawodników rywalizowało w dniach 24/26 sierpnia w Szczecinie w Mistrzostwach Polski Młodzików w windsurfingu. Warmię i Mazury reprezentowali deskarze z Bazy Mrągowo i Giżyckiej Grupy Regatowej. Piękny sukces odniosła Maja Cituk z Giżycka, która zdobyła złoty medal w klasie Techno 293 5.8. Tuz za podium znalazła się Natalia Orłowska z Mrągowa, a na szóstym miejscu uplasowała się Hanna Ciejko (Giżycko)

• Regaty o Puchar Burmistrza Olecka – Jedna niedziela, a tyle radości

W niedzielę (18 sierpnia) na Jeziorze Oleckim Wielkim rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza. Impreza miała sportowo-rekreacyjny charakter. Rywalizowano w trzech klasach: młodzieżowej Optimist i seniorskich: Omega i T1. Wśród najmłodszych dominowali wodniacy Giżyckiej Grupy Regatowej. Klasyfikację dziewcząt i open wygrała Zofia Kudzewska, a chłopców Nikodem Górski.

• Ekstraklasa Polska Liga Żeglarska – Giżycko mistrzem!

Regatami w Szczecinie (24/25 sierpnia) zakończono tegoroczną Ekstraklasę Polskiej Ligi Żeglarskiej. Tytuł zdobyli zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej Marek Stańczyk, Jan Fursewicz, Łukasz Kacprowski, Andrzej Kucieński, Mikołaj Nowakowski, którzy wytrzymali ciśnienie. Wygrali ostatnia próbę i bezapelacyjnie zdobyli główne trofeum. A do imprezy w Szczecinie przystępowali z identycznym dorobkiem punktowym co Jeziorak Yacht Club Iława.

• MP Masters w jeździe na czas – Artur Korc złotym i srebrnym medalistą

W weekend (10/11 sierpnia) odbyły w Kosowie Lackim odbyły się Mistrzostwa Polski MASTERS w jeździe na czas: indywidualnej i dwójkami. Startowało ponad 200 zawodników z całego kraju. Z powodzeniem walczyli reprezentanci Warmii i Mazur. Artur Korc z Olsztyna został mistrzem Polski w dwójkach z Ryszardem Zawieruszyńskim (Bydgoszcz) oraz wicemistrzem w konkurencji indywidualnej w kat. M40B.

• MP Juniorów (U14) Olsztyn 2019 – Karolina Piechowicz i Krzysztof Przybysz po złocie i srebrze, a w sumie mamy pięć medali

Aquasferze odbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U14) w pływaniu. Startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników ze 171 klubów, w tym ekipa Warmii i Mazur (Olsztyn, Szczytno, Ełk, Giżycko, Elbląg). Nasz bilans to 5 medali (2 złote i 3 srebrne). Największy udział mieli w tym Karolina Piechowicz (Płetwal Szczytno) i Krzysztof Przybysz (MOS Ełk) zdobywając po złocie i srebrze,wicemistrzem został Kacper Trykacz (Kormoran).

• Gwiazda Północy (4) Prostki 2019 – Na mecie głęboki oddech i...zadowolenie

W niedzielę (18 sierpnia) w Prostkach odbył się czwarty, zarazem ostatni etap Gwiazdy Północy. Gospodarze, gdzie kolarstwo MTB jest sportem wiodącym, od wielu tygodni przygotowywali się sportowo i organizacyjnie do przyjęcia uczestników. Zwieńczenie wyścigu przebiegało w znakomitej atmosferze. Wszyscy, którzy ukończyli cztery mordercze etapy spotkali się z dużym uznaniem mieszkańców.

• OOM (2) Sława 2019 – W L'Equipe dominacja Olsztyna

W Sławie zakończyła się w sobotę (17 sierpnia) druga część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Rywalizowano w klasach: Laser 4.7 i L'Equipe. W tej ostatniej znakomicie spisali się młodzi wodniacy z Olsztyna. Az siedem załód uplasowało się w czołowej dziesiątce. Złoto zdobyli Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska (YC Nauticus Olsztyn), a srebro Maks Rybicki i Wiktor Mielnik (OKŻ Olsztyn).

• XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2019 – W jednym szeregu ikony i amatorzy

W Gdańsku odbył się w sobotę (17 sierpnia) XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. N starcie stanęło kilkuset wrotkarzy z całej Polski, także z Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Rywalizowano na różnych dystansach, stąd przekrój wiekowy był ogromny od dzieci po nestorów. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali zawodnicy z Elbląga, Giżycka Iławy i Pasłęka.

• IX Bieg Tygrysa Orzysz 2019 – Tylko czekali na takie wyzwanie...

W sobotę (17 sierpnia) odbył się IX Bieg Tygrysa. To jedna z najtrudniejszych prób terenowych rozgrywana na legendarnych poligonie w Orzyszu. Program obejmuje cztery konkurencje. Najtrudniejsza to duża beczka (bieg w parach na dystansie 30 km, na trasie 100 przeszkód naturalnych i sztucznych, obciążenie, buty i spodnie typu wojskowego). Równie wymagająca jest mała beczka (bez obciążenia i start indywidualne).