giżycko

• W Giżycku Indykpol AZS kontra mistrz Egiptu – To nie był piknik, tylko sportowy bój

W rozegranym w Giżyckutowarzyskim meczu w siatkówce mężczyzn Indykpol AZS Olsztyn pokonał w piątek (22 marca) mistrzowski zespół Egipu Al-Alhy Kair 3:1 (25,23,-24,40). Wyniki poszczególnych setów są wymowne. Okazuje się, że w spotkaniach bez konkretnej stawki też można stworzyć bardzo emocjonujące widowisko. A już rezultat czwartej partii to już biały kruk na siatkarkich boiskach.

• Wojewódzka Licealiada Chłopców Olsztyn 2019 – Kętrzyn wygrał w jaskini lwa

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 w Olsztynie odbył się finałowy turniej Wojewódzkiej Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w Piłce ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły wyłonione z dwóch regionów. W rywalizacji każdy z każdym tytuł wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół z Kętrzyna, którzy wyprzedzili w klasyfikacji V Liceum Ogólnolształcące Olsztyn i I LO Giżycko. Czwarty był ZSZ Gołdap

• VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich Ostrowiec Św. 2019 – Młodzież Warmii i Mazur nadal w elicie

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się w weekend (9/10 marca) VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich.To impreza międzynarodowa rangi Otwartego Pucharu Polski w kategoriach młodzieżowych od juniora do młodzika. W rywalizacji uczestniczyło ponad 700 zawodniczek i zawodników ze wszystkich liczących się klubów krajowych, także reprezentanci: Łotwy, Białorusi i Słowacji.

• MP Polski Masters Tomaszów Mazowiecki – Jedno jest pewne, u nas weteranów najwięcej

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się w miniony weekend (16/17 marca) Mistrzostwa Polski Masters w łyżwiarstwie szybkim. Wśród uczestników zdecydowanie najwięcej było reprezentantów z województwa warmińsko-mazurskiego rekrutujących się z dwóch klubów: Viking Elbląg i St. Czarne Pantery Giżycko. W komunikacie końcowym ujęto tylko klasyfikację open, a rozpiętość wiekowa wśród mastersów jest znaczna.

• MP seniorów na Dystansach & Wieloboju, Tomaszów Mazowiecki 2019 – Kamila Stormowska blisko podium

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły  się w weekend (16/17 marca) Mistrzostwa Polski seniorów w short tracku na dystansach i w wieloboju. We wszystkich finałach A wystąpiła Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg). Była trzy razy czwarta, a w superfinale i wieloboju szósta. Pozostali  zawodnicy Orła, WMKS Olsztyn i Short Track MOSiR Giżyckozajmowali lokaty w drugiej i trzeciej dziesiątce.

• III Setka Komandosa Lubliniec 2019 – Ekstrema do kwadratu , a nasi w czołówce

III setkę Komandosa w Lublińcu, która rozpoczęła się w piątek (15 marca) wieczorem, a zakończyła w sobotę rano wygrał znany specjalista sportów ekstremalnych Artur Pelo ze Słupska,ale za nim na metę wpadli reprezentanci Warmii i Mazur: Wojciech Kiszła (Wydminy), Maciej Kasjan Ełk) i Krzysztof Wilmont (Braniewo).

• Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat Suwałki 2019 – Zuzanna Wiszniewska najszybszą grzbiecistką

W Suwałkach odbywał się 15 i 16 marca I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (12,13 lat) w pływaniu. W stawce siedmiu klubów były dwa z Warmii i Mazur: UKS MOS Ełk i MKS Medyk Giżycko. Zwycięstwo na 200 metrów stylem grzbietowym odniosła Zuzanna Wiszniewska, drugie miejsca zajęli na 100 metrów motylkiem Adrian Dzienisiewicz i Kornelia Świerko na 200 metrów żabką (wszyscy MOS Ełk)

• Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

• III WTK skrzatów i żaków Pisanica 2019 – Lena Rucińska i chłopcy z Dekorglassu

W niedzielę (10 marca) w Pisanicyodbył się III Wojewódzkie Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Żaków. Zwycięstwa w turnieju przypadły zawodnikom z Lidzbarka Welskiego i Działdowa, ale miejsca na podium wywalczyli również reprezentanci gospodarzy, Olsztyna, Olecka i Giżycka. Indywidualnością była Lena Rucińska (Lidzbark Welskie), która triumfowała w obu kategoriach.

• W III lidze nic nowego – Najciekawiej było w Ełku

Po dwutygodniowej przerwie siatkarze III ligi wrócili na parkiety. W przedostatniej kolejce spotkań najciekawiej było w Ełku, gdzie KSD Energoutil Ełk pokonał Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:2, przy czym o zaciętości spotkania świadczą wyniki poszczególnych setów – aż trzy na przewagi. W pozostałych meczach bez niespodzianek, łatwe zwycięstwa faworytów.

• Baltic Cup 3 Lithuania Open Elektranai 2019 – Sportowa przygoda i zbieranie doświadczeń

Grupa młodych adeptów short tracku sekcji WMKS Olsztyn i Short Track MOSiR Giżycku przebywała w weekend (8/10 marca) na Litwie, rywalizując w imprezie pod nazwą Baltic Cup. Wprawdzie nie udało się zawodników stanąć na podium, ale stawka uczestników była mocna, łyżwiarze zza wschodniej granicy prezentują wysoki poziom. Było się z kim ścigać i zbierać nowe doświadczenia.

• Liga juniorów młodszych na mecie - KS Szczypiorniak I Olsztyn mistrzem, dwumecz Truso z MDK Bartoszyce o przepustkę do MP

Czwartkowym (7 marca) meczem MKS Truso - Szczypiorniak II Olsztyn wygranym przez gospodarzy 31:29 zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Wcześniej MDK Bartoszyce przegrał z KS Szczypiorniak I 27:32 (15:18).Olsztynianie zdobyli tytuł i prawo gry w MP. O drugą przepustkę walczyć będą zespoły z Bartoszyc i Elbląga. MDK będzie mógł skorzystać z trzech zawodników uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

• Viking Race Heerenveen 2019 – Magdalena Smędzik i Miłosz Zawisza z sukcesami w „jaskini lwa"

W Heerenveen (Holandia) odbyły się w minionym tygodniu (1/2 marca) zawody w łyżwiarstwie szybkim Viking Race. Impreza uważana za nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci i Młodzieżytym razem zgromadziła na starcie prawie 300 panczenistów z 13 państw. Świetnie wypadła reprezentacja Polski zdobywając 30 medali: 5 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowychi ustępując tylko gospodarzom. W ekipie były warmińsko-mazurskie akcenty.

• W lidze wojewódzkiej juniorek młodszych – Truso Elbląg przed MTS Giżycko, młodziczki z Bartoszyc z brązem

Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek młodszych. Rywalizowały zaledwie trzy zespoły z dwóch klubów. To oczywiście determinuje jakość tych rozgrywek. Złote medalistki – piłkarki ręczne Truso Elbląg wygrały bardzo wysoko wszystkie mecze, ale wartość szkoleniowa z takich spotkań jest zerowa. Srebro przypadło szczypiornistkom MTS Giżycko, brąz wywalczyło Truso II Elbląg.Truso I i MTS awansowały do 1/16 MP

• Mistrzostwa Województwa Młodziczek (2) Elbląg 2019 – Druga koronę zdobyło Truso

W sobotę (2 marca) mistrzostwo województwa młodzików zdobyli siatkarze IKS Atak Elbląg,w niedzielę w ich ślady poszły młodziczki MKS Truso Elbląg, które grając we własnej hali bezdyskusyjnie wywalczyły złote medale. Nie miały sobie równych zarówno w fazie zasadniczej jak i dwóch turniejach finałowych. Nie straciły nawet seta. Srebro dla UMKS FPP Mikro Ełk, brąz dla UKS Olimp Bartoszyce.

• Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Elbląg 2019 – Najmłodsi ujawnili co w nich drzemie

Hala lodowa „Helena” w Elblągu była w weekend (2/3 marca) arena przedostatnich w tym sezonie ogólnopolskich zawodów rankingowych w short tracku. Dynamicznie rozwijająca się w Polsce dyscyplina cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a nas cieszy fakt, wśród najmłodszych odnoszących sukcesy są przedstawiciele trzech sekcji województwa warmińsko mazurskiego: Orła Elbląg, UKS Short Track MOSiR Gizycko i WMKS Olsztyn.

• Na lodowisku Helena najpierw short track potem dyskoteka – Zakończenie sezonu na torze Kalbar

Już w najbliższy weekend (2-3 marca), na lodowisku Helena, odbędą się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short-tracku. Będzie to piąta i zarazem przedostatnia edycja tego cyklu. Finał zaplanowano na koniec marca w Gdańsku. Udział w zawodach zapowiedziało około 200 zawodników.

• MP w windsurfingu zimowym Giżycko 2019 – Medale dla gospodarzy i Mrągowa

Na jeziorze Niegocinodbyły się w dniach 15-17 lutego Mistrzostwa Polski w zimowym windsurfingu. Na starcie stanęło 41 żeglarzy lodowych, którzy rywalizowali w pięciu flotach Przeprowadzono po dziesięć wyścigów. Wicemistrzynią kraju w kat. seniorek i najlepszą wśród juniorek została Maria Urban (Giżycka Grupa Regatowa). Reprezentanci Warmii i Mazur zajęli całe podium w kat, młodzik (5.8)

• ME w windusrfingu lodowym Vortsjarv 2019 – Jędrzej Cituk z Giżycka mistrzem w U20

W dniach 22-24 lutego na zamarzniętej tafli jeziora Vortsjarv w Estonii odbyły się mistrzostwa Europy w windsurfingu lodowym. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników z sześciu krajów. Świetnie spisał się jedyny reprezentant Warmii i Mazur w tej imprezie Jędrzej Cituk z Giżyckiej Grupy Regatowej, który w klasyfikacji open zajął 10 miejsce, ale zdobył złoto w kategorii U20.

• Finał Mistrzostw Województwa Młodziczek (1) – Truso Elbląg od razu potwierdziło moc

W niedziele (24 lutego) odbył się w Ełkupierwszy finałowy turniej mistrzostw województwa młodziczek w siatkówce. Faworytki do złotego medali – zawodniczki MKS Truso Elbląg nie dały rywalkom żadnych szans.Wygrały trzy mecze po 2:0 i choć nie wypada przed zakończeniem rywalizacji ogłaszać wyników, to zapewne we własnej hali (drugi turniej odbędzie się w Elblągu) odbiorą główne trofea.