iława

• Grand Prix Polski Weteranów Ostróda 2019 – Tak grają prawdziwi pasjonaci, Henryk Prusiński najlepszy w kat. 65/69

W Ostródzieodbywał się w weekend (19/20 stycznia) Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. W gronie uczestników znalzło się ponad 30 reprezentantów Warmii i Mazur. 15 osób awansowało do turniejów głównych i ci walczyli o najwyższe lokaty. Piekny sukces odniósł Henryk Prusiński z Olsztyna, który wygrał kategorie 65/69 lat.

• 14 Bieg o Puchar Bielan Warszawa 2019 – Michał Misiewicz tuż za podium

Prawie 900 zawodniczek i zawodników ukończyło w niedziele (20 stycznia) 14 Bieg o Puchar Bielan w Warszawiena dystansie 5 km. Zgłoszonych było znacznie więcej, ale wielu w ostatniej chwili zrezygnowało z udziału. Świetnie wypadli mieszkańcy Olsztyna.Michał Misiewicz zajął czwarte miejsce. Na dziewiątej pozycji znalazł się Paweł Rozmianiec.

• II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Ciechanów 2019 – Olga i Bartosz z KS Frog Giżycko wrócili ze złotem

W Ciechanowie odbyły się w sobotę (19 stycznia) II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w pływaniu.Startowało ponad 330 uczestników z 37 klubów w tym trzy sekcje warmińsko-mazurskie. Aż 10 medali w tym dwa złote zdobyli reprezentanci KS Frog Giżycko. Mistrzami swych konkurencji zostali: Olga Nitschka i Bartosz Walasiewicz. Dwa srebrne krążki dla KS Płetwal Szczytno zdobyła Martyna Pieńkowska.

• Juniorki zakończyły sezon – Zloto SMS Ostróda, srebro Warmiss, brąz Chemik Olsztyn

Niedzielnym (13 stycznia) spotkanie UKS Chemik – UKS Warmiss Volley Olsztyn zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek. Podobnie jak w pierwszej rundzie wygrał Warmiss, tym razem 3:1 i zapewnił sobie srebrny medal, Chemik zdobył brąz. A mistrzyniami województwa zostały siatkarki SMS Ostróda, które w ośmiu spotkaniach zgromadziły komplet punktów.

• Sylwestrowe ostatki – Guzowski w Słupsku, Przybyła w Krakowie

Wielu amatorów ostatnie dni starego roku spędza na tzw. biegach sylwestrowych. Takowe odbyły się w Słupsku i Krakowie. W pierwszej imprezie bardzo dobrze spisał się Denis Guzowski ze Szczytnazajmując czwarte miejsce, natomiast pod Wawelem wysoko bo na 11 pozycji konkurencję ukończył Adrian Przybyła z Iławy. Oba biegi były bardzo licznie obsadzone.

• Wymarzona sobota TSK Roś Pisz – Kadeci wygrali szczyt w Olsztynie

W sobotę (12 stycznia) doszło wreszcie w Olsztyniedo pierwszej konfrontacji na szczycie w lidze kadetów (U16). W meczu niepokonanych do tej pory zespołów UKS Trójeczka – TSK Roś minimalnie lepsi okazali się piszanie (85:82). Mecz był godny stawki. Do przerwy olsztynianie wypracowali sobie nieznaczna przewagę, ale ofensywa gości po zmianie stron okazała się skuteczna.

• Laser Class US Nationals Miami 2019 – Rekonesans Agaty Barwińskiej przed Pucharem Świata

W Miami zakończyły się 14 stycznia Otwarte Mistrzostwa USA w żeglarskich klasach Laser. W Radialuwystartowała jedyna Polka w tej imprezie Agata Barwińska (SSW MOS Iława), która w gronie 84 zawodniczek z kilkunastu krajów zajęła 23 miejsce. Był to rekonesans przed dużo ważniejszymi regatami o Puchar Świata (27/30 stycznia) na tym samym akwenie.

• W lidze młodzików role już podzielone – Niepokonane MDK Bartoszyce i Szczypiorniak I, ciekawie w Ostródzie i Olsztynie

W miniony weekend (12/13 stycznia) rozegrano ostatnia kolejkę eliminacyjną w lidze wojewódzkiej młodzików. Do ostatecznego rozrachunku pozostał mecz KS Meble Wójcik – MKS MOSiR Kętrzyn (19 stycznia), ale nie zmieni on kolejności w tabeli. W półfinałach MDK Bartoszyce zagra z MKS Truso Elbląg i jest zdecydowanym faworytem, natomiast dużo ciekawiej zapowiada się konfrontacja Szczypiorniaka I Olsztyn z MKS MOSiR.

• Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

• Finalistki mistrzostw kadetek w komplecie – Chemik uzupełnił doborową stawkę

Znamy już finalistki ligi wojewódzkiej kadetek. W dwóch turniejach, które wyłonią medalistki oraz reprezentantki Warmii i Mazur w MP wystąpią: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg,   SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn. Zespół Chemika pokonał Salos Ełk 3:1 i to wystarczyło. MOSiR Gizycko, który miał minimalne szanse ma tę satysfakcję, że w ostatniej kolejce wygrał z liderem SMS Ostróda 3:2.

• W lidze wojewódzkiej kadetek – Jedna zagadka: Chemik Olsztyn bliżej awansu niż MOSiR Gizycko

Dobiega końca drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Znamy trzy uczestniczki turniejów finałowych, a są to: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg, SMS Ostróda.O czwarte miejsce ubiegają się jeszcze zespoły MOSiR Giżycko i UKS Chemik SMS Olsztyn. Zadecydują spotkania ostatniej kolejki.

• W ligach wojewódzkich – Dobry weekend TSK Roś Pisz

Trwają rozgrywki w ligach wojewódzkich kadetów (U16) i młodzików (U14). W nowy rok najlepiej weszli koszykarze TKS Roś Pisz. Młodzicy pokonali w trudnym spotkaniu UKS Nenufar 5 Ełk 71:64, natomiast kadeci wysoko wygrali w Elblągu z Truso 105:45 i było to siódme kolejne zwycięstwo. Zespoły maja na koncie nierówna liczbę gier. W kat. U14 bez porażki jest Junior Basket Club, a w U16: TSK Roś Pisz i Trójeczka Olsztyn.

• World Tour Haga 2019 – Maciej Rudol awansował z grupy, ale odpadł w 1/8 finału

Maciej Rudol z MKS Zryw Volley Iława i jego partner Jakub Szałankiewicz rozpoczęli nowy rok sportowy w Hadze, gdzie odbywa się turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour. Był to występ średnio udany. Polacy wyszli z grupy z drugiego miejsca (zwycięstwo i porażka), ale w I rundzie fazy pucharowej przegrali po dramatycznej walce z fińskim duetem Nurminen/Siren. 1:2

• Najlepiej pracują z piłkarską młodzieżą – Olimpia Elbląg, przed UKS Rona Ełk i Naki Olsztyn

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zaprezentował wyniki współzawodnictwa w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w okresie (sezon 2017/18 – wiosna). Na całość punktacji składały się rezultaty w kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy, trampkarz, młodzik, orlik i żak. Po podsumowaniu pierwsze miejsce zajęła Olimpia Elbląg przed UKS Rona Ełk i Naki Olsztyn.

• W ligach wojewódzkich – Najpierw wygrać na Warmii i Mazurach, a potem powalczyć z Pomorzem

Trwają rozgrywki młodzieżowe w ligach koszykówki na Warmii i Mazurach. To bardzo dobrze, że mamy autonomiczną rywalizacje przynajmniej w trzech kategoriach wiekowych, bo to zawsze podnosi prestiż i...mniejsze koszty. Wyłonimy więc medalistów mistrzostw województwa, ale to pośredni etap, bowiem by awansować do rywalizacji o Mistrzostwo Polskitrzeba jeszcze powalczyć z Pomorzem, a to zadanie bardzo trudne.

• XXV Świąteczna Gala Siatkówki Zrywu Iława 2018 – Gdy ptaki wracają do gniazda

W niedzielę (23 grudnia) hala sportowa „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja już po raz dwudziesty piąty była miejscem szczególnego spotkania sportowców i miłośników Międzyszkolnego Klubu Sportowego Zryw-Volley Iława. Tenerzy: Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk, dbając o tradycje rodzinnych świat, gościli wychowanków klubu, rodziców i sympatyków, których nad Jeziorakiem i w całym kraju nie brakuje.

• Zimowe MP Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat Lublin 2018 – Zmiana warty, ale walczymy, złoto i srebro Piotra Sadłowskiego i brąz Wiktorii Domżalskiej

W Lublinie zakończyły się(22 grudnia) Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów,Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat. Reprezentacja Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, Jedynka Elbląg, Orka Iława i Płetwal Szczytno) składała się tylko z juniorów, którzy w swojej kategorii zdobyli trzy medale: złoty i srebrny Piotr Sadłowski (Kormoran) na 50 m i 100 m motylkiem oraz Wiktoria Domżalska (Jedynka) na 50 m dow.

• Nominacje podczas Gali PZŻ - Reprezentanci z Warmii i Mazur w całej okazałości

W piątek (7 grudnia) podczas dorocznej Gali PZŻ wCentrum Olimpijskim PKOl w Warszawie wręczono nominacje do kadr narodowych Polskę reprezentować będzie 278 zawodniczek i zawodników w 26 klasach.W tej grupie jest wielu żeglarzy z sekcji warmińsko-mazurskich, głównie w młodszych kategoriach. W kadrze klas olimpijskich są: Agata Barwińska (SSW MOS Iława) oraz siostry Zielińskie (AZS UWM Olsztyn).

• Ligi w Lubawie, Iławie i Suszu – Liderami: W. Dzierżko, Adrian Przybyła i Adam Czuba

Trwają rozgrywki amatorów tenisa stołowego w Lubawie, Iławie i Suszu. Bliskie odległości sprawiają, że niektórzy startują w co najmniej dwóch cyklach. Dziewiątą kolejkę w Lubawie wygrał Robert Zaborowski, W Iławie w siódmym turnieju zwyciężył Krzysztof Smoliński, a w ósmym Ryszard Boodhram. W generalce prowadzi Adrian Przybyła, który triumfował w czwartej imprezie w Suszu. Trzecią wygrał Adam Czuba – lider klasyfikacji.

• 52 Semana Nautica de Alicante 2018 – Alicja Michalewska żeglowała znakomicie

Grupa młodych żeglarzy SSW MOS Iława uczestniczyła w renomowanych regatach w Hiszpanii pod nazwą Tydzień Żeglarski w Alicante. Doskonale spisała się Alicja Michalewska, która w klasyfikacji open zamknęła czołową dziesiątkę, wśród dziewcząt była trzecia, a w kategorii wiekowej do 13 lat druga Trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Oskar Wielczyk, dziewiąty w U13.