iława

 • Klub 2018 pomaga w sportowej aktywizacji młodzieży - Zryw Volley Iława skorzystał i idzie za ciosem

  Od 1 maja do 15 listopada 2018 roku w hali sportowej „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji w Iławie odbywały się zajęcia siatkarek i siatkarzy Zrywu w ramach Programu „Klub”2018. Głównymi celami ministerialnego programu są: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie ich szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej.

 • Juniorki SMS Ostróda liderkami na półmetku – W kadetkach pierwsza selekcja dokonana

  W lidze wojewódzkiej juniorek siatkarki SMS Ostróda zapewniły sobie pozycje liderek na półmetku rozgrywek. Odniosły komplet zwycięstw, zwłaszcza cenne w minioną niedziele (18 listopada) nad Chemikiem Olsztyn 3:0. W lidze kadetek zakończył się pierwszy etap rywalizacji, który miał wyłonić zespoły, które zachowają szanse gry o medale i udział w Mistrzostwach Polski.

 • W lidze kadetów szczyt w Olsztynie wygrał Pisz – Niesamowity początek

  Trwają rozgrywki w lidze wojewódzkiej kadetów. W piątej kolejce (18 listopada) doszło do dwóch bardzo interesujących spotkań. TSK Roś pokonało w Olsztynie Junior Basket Club 76:60, natomiast Trójeczka Olsztyn wysoko wygrała z Truso Elbląg 87:41.Roś i Trójeczka są jedynymi drużynami bez porażki. Rywalizacja w tym sezonie jest ciekawa do mistrzostwa pretenduje kilka zespołów.

 • Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza Mława 2018 – Tuzin medali Płetwala Szczytno

  W weekend (17/18 listopada) odbywały się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Startowało ponad pół tysiąca uczestników z 35 klubów, w tym trzech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, SSP Orka Iława i MKS Medyk Giżycko. W konkurencjach sprinterskich rywalizacja składała się z eliminacji i finałów.

 • W Kętrzynie wreszcie radość, 20 bramek Pałasza. Świetna końcówka Szczypiorniaka w Czersku, w Iławie do przerwy katastrofa

  Cała trójka reprezentantów Warmii i Mazur rozgrywała swe mecze II ligowe w sobotę (17 listopada). Pierwsze punkty w sezonie zdobył MKS MOSiR Kętrzyn, który odniósł bardzo wysokie zwycięstwo nad AZS UMK Toruń 41:24. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może to będzie początek lepszych dni. Młodziez Szczypiorniaka odniosła cenne zwycięstwo w Czersku 28:26. Jeziorak przegrał z MKS Grudziądz 30:37

 • Amatorskie ligi w Lubawie i Iławie – Robert Nadrowski tydzień po tygodniu

  W czwartek (8 listopada) rozegrano kolejny turniej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Lubawie. Do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników. Zwyciężył Michał Surdykowski. Pierwszy raz w pierwszej dziesiątce "zameldował się" zwycięzca ubiegłorocznej edycji Tomasz Golder. W Iławie trzeci i czwarty turniej rozstrzygnął na swoja korzyść Robert Nadrowski,a liderem klasyfikacji Adrian Przybyła.

 • IV Suski Bieg Niepodległości 2018 – Dublet gospodarzy, Kurzętnik też zadowolony

  W niedzielnym (11 listopada) IV Suskim BieguNiepodległości wystartowało ponad 260 uczestników, o bardzo zróżnicowanej klasie sportowej, ale dystans 5.5 km nie był specjalnie wymagający. I choć większość traktowała imprezę jako obowiązek patriotyczny, to ci regularnie trenujący rywalizowali o zwycięstwo. A tu o plamę pierwszeństwa walczyli reprezentanci Susza i Kurzętnika (Marzęcic).

 • IV Działdowski Bieg Niepodległości 2018 – Faworyci pierwsi na celowniku

  Ponad 200 uczestników zgromadził niedzielny (11 listopada) IV Działdowski Bieg Niepodległości na dystansie 5 km. To duża frekwencja biorąc pod uwagę liczbę konkurencyjnych imprez. Niespodzianek nie było. Pierwszy na metę wpadł Michał Karbowski (MOSiR Działdowo), natomiast wśród pań triumfowała Martyna Konarzewska z tego samego klubu.

 • Cenne punkty juniorek Chemika – Kadetki na finiszu pierwszej fazy i dwie zagadki

  W jedynym rozegranym w weekend (10/11 listopada) meczu ligi wojewódzkiej juniorek UKS Chemik odniósł bardzo cenne zwycięstwo nad MKS Zryw Volley 3:0i wspólnie z SMS Ostródama na koncie komplet punktów, a dalsza pozycja wynika z małej liczby gier. W kadetkach pozostała tylko jednak kolejka i poznamy drużyny, które walczyć będą w strefach 1/8 i 9/16.

 • 3 Grand Prix Polski Weteranów Wisła 2018 – Niepokonany Henryk Prusiński

  W Wiśle odbył się w weekend (10/11 listopada) 3 turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. W daleką podróż wybrała się niewielka grupa z Warmii i Mazur, ale osiągnęła dobre wyniki. Zwłaszcza Henryk Prusiński z Olsztyna, który wygrał kategorię M65/69. Tuz za podium znaleźli się Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) i Tomasz Okuniewicz (Skop)w M60/64 oraz Marian Gęsicki (Działdowo) w M75/79.

 • W II lidze: ITS Jeziorak postawił się w Gryfinie, Szczypiorniak ambitnie, ale rywal za mocny, MKS MOSiR Kętrzyn blisko niespodzianki

  W II lidze piłkarzy ręcznych w sobotę  grał tylko ITS Jeziorak. Iławianie spotkali się w Gryfinie z miejscowym KPR i po zaciętej grze ulegli gospodarzom 21:24 (10:9). Mecz był bardzo wyrównany. W niedzielę Szczypiorniak Olsztynprzegrał u siebie z liderem tabeli zespołem USAR Kwidzyn 25:38 (14:17).Bliscyzdobycia pierwszych punktów byli zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn, którzy przegrali w Gniewie 32:35 (14:13)

 • Arena Grand Prix Polski (2) Łódź 2018 – Ewa Jaszczuk i Piotr Sadłowski w głównych rolach

  W weekend (10/11 listopada) w Łodziodbywały się drugie w tym sezonie zawody Grand Prix Polski w pływaniu. Startowało prawie 600 uczestników z 92 klubów, w tym reprezentanci Warmii i Mazur (MTP Kormoran Olsztyn, UKP Jedynka Elbląg, MKS Medyk Giżycko i SSP Orka Iława).Byli to młodzi zawodnicy, nawyżej 18-letni. W klasyfikacji open brąz wywalczył Piotr Sadłowski (Kormoran) na 200 m st. mot.

 • Weekend ze sportem – Jedni walczą o awans, inni ratują się przed spadkiem

  Coraz częściej otrzymujemy od Państwa informacje z zapowiedziami imprez sportowych. Nie wszystkie możemy spełnić w oddzielnym materiale, postanowiliśmy więc przekazywać wspomniane informacje w formie tzw. zbiorówki przed weekendem z preferencją rozgrywek ligowych.

 • XXVIII Uliczny Bieg Sambora Tczew 2018 – Nie zawsze biegnie się po wygraną

  Ponad 300 uczestników zgromadził w minioną sobotę (3 listopada) w Tczewie 28 Uliczny Bieg Sambora.W rywalizacji uczestniczyli też mieszkańcy: Iławy, Elbląga, Olsztyna i Susza. Zabrakło naszych czołowych długodystansowców i typowym amatorom trudno było nawiązać walkę z czołówką. Ale im przyświecały inne cele. Mimo to Wioletta Barcikowska (Elbląg)stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w kat. K40/49.

 • W lidze juniorów młodszych: Celne karne Szczypiorniaka II w Mrągowie, Elbląg wygrał szczyt, pół setki młodzików MDK Bartoszyce

  W zaległym meczu ligiwojewódzkiej juniorów młodszych Omega Mrągowo zremisowała 6 listopada ze Szczypiorniakiem II Olsztyn 23:23 (11:10) i przegrała w karnych 3:5. MKS Truso pokonał KS Szczypiorniak I Olsztyn 34:31 (15:14).  Dzień później olsztynianie sportowa złość wyładowali w Giżycku wygrywając w zaległej potyczce z MTS 38:11. MDK Bartoszyce zdobył punkty walkowerem

 • Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Giżycko 2018 – 101 medali Kormorana, ale gwiazdy świeciły też w innych klubach

  W Giżycku odbywały się w weekend (3/4 listopada) XIV Zawody Pływackie z okazji 100 - letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 25 klubów. Oprócz sekcji z kraju i regionu w imprezie uczestniczyli: Rosjanie, Białorusini i Litwini.Rywalizowano w kat od la9 do +15. Klasyfikację medalowa wygrał MTP Kormoran Olsztyn 101 medali (32 34 35)

 • W Iławskiej Lidze tym razem Michał Surdykowki – Na fotelu lidera Adrian Przybyła

  W ostatni dzień października odbyła się druga kolejka Iławskiej Ligi Tenisa Stołowego. Tym razem startowało 20 zawodników. Zwyciężył Michał Surdykowski, drugi był Adrian Przybyła,a trzeci Artur Lubnau. Liderem po dwóch turniejach jest Adrian Przybyła przed Michałami: Gostółem i Surdykowskim. Trzecia kolejkaodbędzie sie 7 listopada . zapisy od godz. 17:30, początek gier godz. 18:00.

 • Z Delfinem do Tokio Toruń 2018 – Dwa medale jedynaka z Iławy

  W sobotę (27 października) w Toruniu odbyły się zawody pływackie pod hasłem „Z Delfinem do Tokio”. Startowało prawie 700 pływaków z 38 klubów, w tym jedynak z Orki Iława Jakub Zalewski.Rywalizował z powodzeniem w kategorii 10-latków zdobywając dwa medale: złotyna 50 metrów stylem klasycznym i srebrny na 50 metrów stylem grzbietowym. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji 10-latków.

 • W lidze wojewódzkiej kadetów – Czwórka bez strat, czekamy na bezpośrednie starcia

  Za nami trzy kolejki rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetów, w których występuje siedem zespołów. Tabela podzieliła się zdecydowanie na dwie części. Na czele bez strat są: Roś Pisz, trójeczka Olsztyn, JBC Olsztyn i Truso Elbląg, bez zwycięstwa: Polonia Pasłęk, Orka Basketball Iława i Olimp Kętrzyn.Czekamy na bezpośrednie starcia mocnych ekip , wtedy bliżej poznamy ich możliwości.

 • Halloweeen Cup Garda 2018 – Janek Klinicki w “20” grupy Optimist B

  Na włoskim jeziorze Garda zakończyły się w sobotę (3 listopada) regaty optimistkarzy Halloween Cup 2018, w których wystartowało prawie pół tysiąca zawodników z całego świata. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: juniorów (roczniki 2003-2006) i kadetów (roczniki 2007-2009).W młodszej grupie, gdzie startowało czworo iławian rozegrano zaledwie trzy wyścigi. Najwyższe 20 miejsce zajął Janek Klinicki