iława

 • Youth Sailing World Championships Gdynia 2019 – W dziesiątce tylko: Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski

  W Gdyni rozpoczęły się w niedzielę (14 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, w których startuje prawie pół tysiąca zawodników z 76 państw. Po trzecim dniu wyścigowym najwyższe 9 miejsce z reprezentantów Warmii i Mazur zajmuje Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który startuje z Patrykiem Kosmalskim (ChKŻ Chojnice) w klasie 420. Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie Laser Radial zajmuje 12 pozycje. Pozostali w trzeciej dziesiątce..

 • OOM Lubuskie Drzonków 2019 – Dziewczęta SMS Ostróda: Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik mistrzyniami Polski

  W Drzonkowie trwa od 15 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej. W turnieju dziewcząt znakomicie spisała sie para SMS Ostróda.Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik. która odniosła pięć kolejnych zwycięstw i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski kadetek. To przypieczętowało wygraną klubu oraz Warmii i Mazur w klasyfikacji województw.

 • Ekstraklasa Żeglarska Sopot 2019 – Bezdyskusyjnie OKŻ Olsztyn, Iława i Giżycko też w czołówce

  W Sopocie odbyła się w weekend (13/14 lipca) I runda ekstraklasy żeglarskiej, w której występuje 12 teamów, w tym trzy z Warmii i Mazur. I właśnie zespoły z Krainy Tysiąca pokazały swą moc. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się żeglarze Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Jezioraka Yacht Klub Iława, a czwarte drużyna Giżyckiej Grupy Regatowej.

 • MP Juniorów (U16) Lublin 2019 – Szymon Kapała trzy razy w dziesiątce

  W Lublinie zakończyły się w piątek (12 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów (U16) w pływaniu. Startowało prawie 400 zawodniczek i zawodników ze 119 klubów, w tym reprezentanci: MTP Kormoran Olsztyn, UKP Jedynka Elbląg, MKS Medyk Giżycko i SSP Orka Iława,ale tym razem bez medalu. Najlepiej spisał się Szymon Kapała (Kormoran), który dwa razy zajął piąte miejsce i raz siódme. Siódmy był też Michał Niedziałek (Kormoran) dziesiąta Wiktoria Kulik (Kormoran)

 • XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie 2019 – Cross , który pamięta się całe życie

  W sobotę (6 lipca) w Kretowinach odbył się XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. To impreza szczególna. Przede wszystkim dystans 33 km i bardzo urozmaicona trasa stawiają przed uczestnikami duże wymagania. Ale jak się okazuje stanowi to dodatkową motywację. W tym roku metę osiągnęło ponad 230 zawodniczek i zawodników. Pierwszy przybiegł mieszkaniec Torunia Damian Kłopotek.

 • Półfinały MP Juniorek i Juniorów 2019 – Jesteśmy potęgą, po trzy pary dziewcząt i chłopców zagrają o medale.

  Dużym sukcesem zakończyły się półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek i juniorów. Dziewczęta rywalizowały w Iławie, a chłopcy w Ostródzie. Do decydującej rozgrywki awansowały po trzy pary z Warmii i Mazur (cztery z Olsztyna, dwie z Ostródy) , z zaakcentowaniem tego stały się zwycięstwa w turniejach: Klaudii Perowicz i Patrycji Jundziłł (Absolwent) oraz Wiktora Jezierskiego i Samuela Wróbla (SMS Ostróda).

 • Półfinał MP Kadetek Iława 2019 (FOTO) - Dobra passa trwa, trzy pary zagrają w OOM

  W Iławie odbył się w weekend (6/7 lipca) półfinałowy turniej Mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej. Reprezentantki Warmii i Mazur spisały się doskonale, aż trzy pary awansowały do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podwójny sukces odniosły siatkarki SMS Ostróda. Wygrała para: Aleksandra Chudzik/Zuzanna Bielak prze duetem: Urszula Bobel/Wiktoria Stepień. Awans z czwartego miejsca wywalczyły iławianki: Wiktoria Bolszewska i Zuzanna Iwankowska.

 • World Tour Gstaad 2019 – Maciej Rudol nie przebił się przez eliminacje

  Para siatkarzy plażowych Maciej Rudol (Ztyw Volley Iława) i Jakub Szałankiewicz wiele obiecywali po starcie w turnieju w szwajcarskim Gstaad. Miało to był potwierdzenie ich sukcesu sprzed kilku tygodni w Turcji. Niestety marzenia skończyły się na eliminacjach. Po zwycięstwie w I rundzie nad parą holenderską, w decydującej rozgrywce Polacy ulegli Chińczykom.

 • Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 – Klimaszewscy błysnęli w Standardzie, poligon dla młodzieży

  W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedziele (7 lipca) regaty Lotos Nord Cup. Rywalizowano w wielu klasach i to w obsadzie międzynarodowej. Startowało wielu reprezentantów Warmii i Mazur, głównie bardzo młodych zawodników (klasy Optimist), dla których to była poważba sportowa próba. Największe sukcesy odnieśliśmy jednak w klasie Laser Standard.

 • MP Juniorów U15 Oświęcim 2019 – Iga Grygiencza lubi brąz wraca z dwoma medalami

  W Oświęcimiu odbywajały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U15) w pływaniu. Startowało ponad 450 zawodniczek i zawodników ze 144 klubów. Ekipa Warmii i Mazur wraca z dwoma brązowymi medalai, które zdobyła  Iga Grygiencza (Medyk Giżycko) na 50 m i 100 metrów stylem motylkowym.

 • VIII Dycha Anny Wazówny Brodnica 2019 – Martyna Konarzewska w roli głównej

  W sobotę (6 lipca)w Brodnicy odbyła się VIII Dycha Anny Wazówny, której towarzyszył Bieg na 5 km. Zainteresowanie bardzo duże, w sumie około 300 uczestników w tym duże grupa z województwa warmińsko -mazurskiego, głównie z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Ostródy, Działdowa, Lidzbarka i Elbląga. Martyna Konarzewska z Działdowa okazała się najlepsza w biegu głównym na 10 km.

 • ME Juniorów w klasie Laser Radial – Julia Rogalska wypadła z dziesiątki

  W greckiej miejscowości Kalamaki zakończyły się  (6 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów w żeglarskiej klasie Laser Radial.  Julia Rogalska z Giżyckiej Grupy Regatowejna półmetku zajmował wysokiek ósme miejsce, ale nie zdołała utrzymać sie w czołowej dziesiątce. Ostatecznie wylądowała na 15 pozycji.  W rywalizacji juniorów Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) zajął 60 miejsce w gronie 230 startujących.

 • IV Regaty „O Złote Wiosło Jezioraka” Iława 2019 – To trzeba przeżyć...

  W sobotę (29 czerwca) w Iławie odbyły się IV Regaty Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka. których udział wzięło aż 380 wioślarzy z 20 klubów z całego kraju. Nic nie bierze się z przypadku. Poprzednie imprezy na Małym Jezioraku były niezwykle udane, zyskały stałych bywalców, a ci namówili do udziału innych. Nic dziwnego, że regaty, choć nie mają mistrzowskiej rangi, stały się jednym w kluczowych wydarzeń sezonu w tej dyscyplinie.

 • Red Bull 400 Zakopane 2019 – Cały czas pod górę, sprinterska ekstrema

  W sobotę (29 czerwca) w sobotę w Zakopanem odbyła się nietypowa impreza. Red Bull 400 to bieg na skocznię narciarską, rozpoczynający się u jej podnóża, a kończy na szczycie. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Najpierw rozegrano eliminacje i na podstawie limitów miejsc w seriach i najlepszych czasów wyłoniono uczestników decydującej rozgrywki. Do finału zakwalifikowało się trzech zawodników z Wrmii i Mazur.

 • Kieler Woche 2019 – Piękny sukces załogi: Patryk Kosmalski/Tomasz Lewandowski

  Zakończyła się 125. edycja regat Kieler Woche w Kilonii zaliczanych do żeglarskiego Pucharu Europy. Rywalizowało blisko 3000 zawodników z 50 krajów, w tym około 90 polskich żeglarzy. Piękny sukces w klasie 420 odnieśli Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (ChKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn), którzy okazali się najlepsi w gronie 62 łódek. Młodzi żeglarze wygrali cztery z ośmiu wyścigów i tylko raz zajęli miejsce gorsze niż czwarte.

 • XXIV Mistrzostwa Iławy kobiet, mężczyzn i par mieszanych – Rodzinnie, sentymentalnie, ale przecież sportowo

  W niedzielę (30 czerwca) na Plaży Miejskiej w Iławie po raz dwudziesty czwarty spotkały się rywalizujące o tytuł mistrza Iławy siatkarki i siatkarze plażowi z terenu Powiatu . Wystąpiło sześć par kobiet oraz osiem zespołów męskich , po czym na boiska wyszło osiem par mieszanych. Upał i gorący piasek nie był sprzymierzeńcem zespołów, ale zwyciężyły duch sportu i umiejętności graczy.

 • Toyota Jaworski Four Colours (Blue) Grand Prix Inowrocław 2019 – Na piątkę Paweł Moskal zostawił rywali

  W niedzielę (30 czerwca) w Inowrocławiu odbył się kolejny bieg cyklu Toyota Jaworski Four Colours (Blue) Grand Prix. Na dystansie 5 km znów bezkonkurencyjny okazał się Paweł Moskal (Kurzętnik), który ze spora przewagą wpadł na metę pierwszy. Wygrał tym samym kat. 16/29. W gronie prawie pół tysiąca startujących na tym dystansie Radosław Marchlewski (Marzęcice) był 11, a Andrzej Czepek (Nowe Miasto Lubawskie) – 19 i trzeci w kat.40/49

 • Puchar YKP Gdynia (klasa Optimist) 2019 - Tylko Mateusz Gigielewicz w czołówce

  W niedzielę (30 czerwca) zakończyły się regaty w klasie Optimist o Puchar YKP Gdynia. Startowali starsi zawodnicy grupy A. Wśród ponad setki uczestników wystąpiła spora reprezentacja żeglarzy Warmii i Mazur. W czołówce na trzecim miejscu znalazł się tylko Mateusz Gigielewicz z Giżyckiej Grupy Regatowej. Wygrał cztery z dziewięciu wyścigów, jest w dobrej formie, co cieszy przed mistrzostwami świata.

 • Plaża Open Zamość 2019 – Maciej Rudol w roli głównej

  W Zamościu odbył się w weekend (28/30 czerwca) turniej z cyklu Plaża Open – eliminacja do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Świetnie zaprezentował się iławianin Maciej Rudol. który wygrał imprezę, a jego partnerem był tym razem Mikołaj Miszczuk. Para to odniosła komplet – pięć zwycięstw, a w finale pokonała braci Andrysów 2:0. choć w drugim secie rywale wyraźnie prowadzili.

 • 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc Karpacz 2019 – Rafał Kot wdrapał się najszybciej

  W sobotę (29 czerwca) w Karpaczu odbyła się po raz piąty kultowa już impreza 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. Celem rywalizacja jest osiągnięcie karkonoskiego szczytu Śnieżka, przy czym zaproponowano uczestnikom trzy możliwości: dystans ultra 55 km 3-krotne pokonanie pętli, dystans średni (2-krotne) i mini (jedna pętla). Znów klasą błysnął „Góral z Mazur” czyli Rafał Kot ze Szczytna wygrywając najcięższa próbę.