iława

 • Ligi amatorskie w Iławie, Suszu i Gierzwałdzie – Pasjonaci wykorzystują każda okazję

  Trwają amatorskie rozgrywki tenisa stołowego, które wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. W Iławie kolejne imprezy wygrali: Robert Nadrowski i Michał Gostół, a liderem jest Artur Jagieła. W suszu triumfowali: Jakub Kacprzak i Tomasz Talpa, który przewodzi klasyfikacji generalnej. Za nami trzy turnieje w Gierzwałdzie. W generalkach prowadzą: Robert Komorowski (szkoły podstawowe) i Paweł Deska (dorośli). Turniej charytatywny wygrał Sebastian Główczyk.

 • 37 Bieg Chomiczówki Warszawa 2019 – Wojciech Kopeć piąty, Marcin Konieczny wygrał M40

  W niedzielę (19 stycznia) w Warszawie odbył się 37 Bieg Chomiczówki na dystansie 15 km. Ponieważ start nastąpił godzinę po Pucharze Bielan niektórzy uczestnicy zaliczyli dwie imprezy. W Biegu Chomiczówki piąte miejsce w open zajął Wojciech Kopeć Olsztynek- czwarty w M30. Natomiast kategorię M40 wygrał Marcin Konieczny (Olsztyn) , 22 w open. Na mecie sklasyfikowano ponad 1300 biegaczy.

 • XV Bieg o Puchar Bielan 2020 – Paweł Najmowicz w dziesiątce, jak na triathlonistę wybornie

  W niedzielę (19 stycznia) odbył się XV Bieg o Puchar Bielan na dystansie 5 km. Na mecie sklasyfikowano ponad 850 uczestników. Reprezentanci Warmii i Mazur meldowali się w czołówce, choć na podium nie udało się stanąć. Najwyższe szóste miejsce zajął Paweł Najmowicz (Olsztyn) – czwarty w kat M20.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2020 – Kacper Lewalski rekordzistą Polski na 600 m.

  W sobotę (16 stycznia) w toruńskiej „Arenie” odbył się drugi w sezonie ogólnopolski mityng. Startowała przede wszystkim młodzież, przygotowująca się do lutowych Mistrzostw Polski. W dość licznej reprezentacji okręgu warmińsko-mazurskiego na pierwszy plan znów wysunął się Kacper Lewalski (Truso Elbląg), który ustanowił halowy rekord Polski w biegu na 600 metrów – 1.20.11.W tej samej konkurencji Marcin Skomski (AZS UWM) osiągnął 1.24.65.

 • W ligach juniorek i kadetek - UKS Chemik SMS Olsztyn nadal niepokonany, baraże w toku

  W lidze wojewódzkiej juniorek w weekend (11/12 stycznia) rozegrano przedostatnią serie spotkań. Tytuł mistrzowski wcześniej zapewniły sobie siatkarki UKS Chemik SMS Olsztyn, które odniosły kolejne zwycięstwo w Iławie nad MKS Kris Bus Zryw-Volley 3:1. SMS Ostróda zapewniła sobie srebro po wygranej na wyjeździe z MKS Truso Elbląg 3:2. W lidze kadetek rozpoczęły się baraże o udział w finale. Ostródzianki w pierwszym meczu wysoko pokonały UKS Chemik SMS Olsztyn.

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2020 – Kacper Lewalski z aspiracjami, miotacze Gwardii biją rekordy

  W niedzielę (12 stycznia) w Toruniu odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny. To pierwsza w nowym roku impreza pod dachem, którą kilkuset uczestników potraktowało jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Cieszy bardzo liczby udział lekkoatletów z Warmii i Mazur, którzy szlifują formę po ciężkiej pracy treningowej. Na czoło wysuwa się znakomita postawa Kacpra Lewalskiego (Truso Elbląg), który ustanowił rekord życiowy na 1000 m – 2.29.30.

 • XIX Turniej Wyzwolenia Działdowo 2020 – Po dramatycznym finale „Na Kolana” Iława

  W niedzielę (12 stycznia) w hali sportowej przy SP Nr 2 w Działdowie rozegrano coroczny XIX Turniej Wyzwolenia w Koszykówce Mężczyzn organizowany przez MOSiR Działdowo. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, we wstępnej fazie podzielonych na dwie grupy po trzy zespoły. Po dwa najlepsze awansowały do półfinałów i tu obowiązywał play off. W finale team Na kolana (Iława) pokonał Trójkę Działdowo 31:30

 • Halowe Mistrzostwa Orlików: Ełk, Barczewo 2020 – Tytuły dla Stomilu i Małego Jezioraka

  Turnieje finałowe Halowych Mistrzostw Województwa Orlików odbyły się w weekend (11/12 stycznia) w Ełku (2009) i Barczewie (2010). W starszej grupie zwyciężyli piłkarze AS Stomil Olsztyn (tylko jeden remis z Lubawą) przed UKS Rona Ełk i Constractem Lubawa. W rywalizacji orlików młodszych triumfowali zawodnicy UKS Mały Jeziorak Iława, drugie miejsce zajęło SMP Żuri Olsztyn, a trzecie Znicz Biała Piska.

 • Otwarte Mistrzostwa Australii (Laser Radial) Melbourne 2020 – Świetny występ Agaty Barwińskiej

  W czwartek (9 stycznia) zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Australii w klasie Laser Radial. Doskonale w nich wypadła w nich Agata Barwińska (SSW MOS Iława), która zajęła szóste miejsce. Jej konkurentka w rywalizacji o awans do reprezentacji olimpijskiej Magdalena Kwaśny (ChKŻ Chojnice) była czternasta. W regatach, z małymi wyjątkami, startowała czołówka światowa. O wyjeździe na IO w Tokio 2020 zadecydują wyniki mistrzostwa świata pod koniec lutego.

 • Ligi amatorskie W Lubawie, Iławie i Suszu – Paweł Deska odrabia dystans, ale do lidera daleko

  W ligach amatorskich tenisa stołowego w Lubawie, Iławie i Suszu (Top 12) rozegrano kolejne rundy. W 11 i 12 kolejce lubawskiej rywalizacji triumfował Paweł Deska, który odrabia straty, ale do lidera Tomasza Goldera pozostał duży dystans. W Iławie (13 kolejka) zwyciężył Michał Surdykowki, a w generalce prowadzi Artur Jagieła. Piąty turniej w Suszu wygrał Łukasz Broża, natomiast przodownikiem klasyfikacji jest Tomasz Talpa.

 • Amatorskie Ligi Futsalu jak zwykle popularne – Co słychac w Ostródzie, Iławie, Suszu, Kętrzynie i Mrągowie

  Amatorskie Ligi Futsalu funkcjonują prawie w każdym mieście województwa warmińsko-mazurskiego. Na bieżąco podajemy rezultaty z Olsztyna i Gminy Lubawa, bo organizatorzy przesyłają nam relacje. Postanowiliśmy zajrzeć na zajrzeć na boiska w innych miejscowościach. Jedno jest pewne. Emocji nie brakuje. Jest to znakomita zabawa w jesienno-zimowym okresie.

 • W Iławie i Biskupcu z Tunezją - Bez presji, towarzysko, ale bardzo przyjemnie

  W miniony weekend (27/29 grudnia) siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali dwa towarzyskie spotkania z reprezentacją Tunezji, która przygotowuje sie do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W rozegranym w piątek (27 grudnia) w Iławie meczu akademicy przegrali 2:3 (20,24,-20,-22,-15). W niedzielę w Biskupcu odbył się rewanż zakończony nietypowym  wynikiem -  remisem 2:2 (22,21,-18,-14)

 • Ligi amatorskie w Lubawie, Iławie i Suszu – Tomasz Golder potwierdził supremację

  W Lubawie, Iławie i Suszu rozkręciły się na dobre rozgrywki amatorskie w tenisie stołowym. Tylko Tomasz Golder jako lider klasyfikacji generalnej w Lubawie wygrał ostatni (9 turniej) umacniając się na pozycji lidera. W Iławie triumfował w 12 serii Robert Nadrowski, a przodownikiem pozostał Artur Jagiełła. W Suszu, gdzie rywalizacja nosi nazwę TOP 12, czwarty turniej zwycięsko zakończył Łukasz Broża, natomiast na czele klasyfikacji jest Jakub Kacprzak.

 • Christmas Race Palamaos 2019 – Załoga Patryk Kosmalski /Tomasz Lewandowski w drugiej dziesiątce

  W dniach 19/22 grudnia w Palamos Hiszpanii odbyły się tradycyjne regaty Christmas Race. Impreza z roku na roku zyskuje na popularności. Tym razem do rywalizacji w klasie 420 przystąpiło ponad 100 załóg, w tym aż 16 z Polski. Był to ostatni akord konsultacji, bo pobyt i treningi stanowiły preludium do nowego sezonu. Wśród uczestników byli żeglarze z OKŻ Olsztyn. Giżyckiej Grupy Regatowej i SSW MOS Iława.

 • XXVI Świąteczna Gala Siatkówki Zrywu Iława 2019 – Kochamy takie kluby!

  W sobotę (21 grudnia) tradycyjnie w hali sportowej „Mechanik” w Iławie odbyło się święto siatkarskiej rodziny - XXVI Świąteczna Gala Siatkówki Zrywu. Jak co roku jest to czas na spotkanie w miłej, świątecznej atmosferze; trenerów i założycieli Zrywu Małgorzaty i Mieczysława Pietroczuk, zawodniczek i zawodników oraz wychowanków i sympatyków klubu.

 • MP Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów Ostrowiec Świętokrzyski 2019 – Bartłomiej Koziejko dołożył trzecie srebro

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyły się  (22 grudnia) Mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców (U23) i juniorów (U17/18). Startowali reprezentanci aż sześciu sekcji warmińsko-mazurskich (AZS UWM, Kormoran Olsztyn, Orka Iława, Jedynka Elbląg, MOS Ełk, Medyk Giżycko), ale  zaledwie 10 pływaków. Bartłomiej Koziejko (AZS UWM) zdobył trzy srebrne medale w MP seniorów: na 1500 m 800 n i 400 m st. dow.

 • Grand Prix Portugalii Vilamoura 2019 – Kwaśna przed Barwińską, ale to tylko przygrywka

  W czwartek (12 grudnia) zakończyły się regaty w Vilamourze – Grand Prix Portugalii. W klasie Laser Radial dominowały dwie Polki. Wygrała Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) przed Agatą Barwińską (MOS SSW Iława) w gronie 37 łódek. Obie żeglarki rywalizują o miejsce w reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie, ale w Portugalii nie była to walka o nominacje, lecz przygotowania do ważniejszych imprez. Dotyczy to też pozostałych klas.

 • Białołęcki Bieg Wolności 2019 - Tomasz Fieodorow w dziesiątce

  W sobotę (14 grudnia) odbył się Białołęcki Bieg Wolności, w którym wystartowało prawie pół tysiąca uczestników. Dała o sobie znać niewielka grupa z Warmii i mazur. Ósme miejsce zajął Tomasz Fieodorow (Barczewo) – piąty w kat. 30/39 lat. Wysokie lokaty – 20 i 22 wywalczyli odpowiednio: Piotr Białek (Olsztyn) i Przemysław Kotlenga (Iława).

 • W lidze juniorów młodszych – Bartoszyce obroniły przewagę

  W czwartej serii spotkań ligi wojewódzkiej juniorów młodszych najciekawiej zapowiadał się mecz w Bartoszycach. I rzeczywiście. W spotkaniu MDK ze Szczypiorniakiem II emocji nie zabrakło. Sytuacja zmieniała się, ale ostatecznie nieznacznie wygrali gospodarze 22:21. W drugiej potyxczce bez niespodzianki. Lider – Szczypiorniak I wysoko pokonał w Iławie Jeziorak 41:12 i umocnił się na czele.

 • Puchar Polski kyokushin Włocławek 2019 - Najwięcej medali Szczytno, Wiktoria Witkowicz w podwójnej koronie

  W sobotę (14 grudnia ) do rywalizacji w Pucharze Polski Seniorów oraz Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików we Włocławku stanęło 550 zawodników reprezentujących 101 klubów sportowych kyokushin karate. Imprezę zorganizował, obchodzący 35 lecie swojej działalności Włocławski Klub Karate Kyokushin. Z powodzeniem startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich.