iława

• I Pómaraton w Biskupcu Pomorskim – Obiecujący początek

W niedzielę (23 września) odbył się I Pómaraton w Biskupcu Pomorskim o Puchar Wójta Gminy.W biegu głównym wystartowało 50 uczestników w tym kilkoro z poważnym dorobkiem. Wśród pań triumfowały Kamila i Dorota Pawłowskie (Marzęcice), a trzecia była Aleksandra Wantowska (Iława). Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Rogiewicz (Grudziądz) przed Mariuszem Dembowskim (Lidzbark) i Tomasem Jateiko (Niemenczyn).

• Weltrack MTB Maraton Lidzbark 2018 – Artur Korc i Mariusz Kaczyński dyktowali tempo

Niedzielny (23 września) Weltrack MTB Maraton w Lidzbarku Welskim był kolejna bardzo interesująca ofertą dla miłośników kolarstwa górskiego na Warmii i Mazurach, z której wielu skwapliwie skorzystało i nie zawiodło się. Interesująca trasa i kameralna atmosfera były poważnymi atutami, nie wszyscy są entuzjastami wielkich imprez. Organizatorzy zaproponowali na dystansie

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Józefów 2018 – Skuteczny finisz Patryka Piaseckiego

Patryk Piasecki z Mrągowa reprezentujący aktualnie grupę Cryospace Olsztyn rzadko ostatnio startował w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, ale wybrał się do Józefowa i wygrał w niedzielę (23 września) wyścig Pro po fascynującym finiszu. Na dystansach Mega w pierwszych szóstkach zmieścili się Anna Kołatka (Iława) i Łukasz Łukaszewski (Witowo/Szczytno). Odnieśliśmy aż pięć zwycięstw w kategoriach.

• W II lidze - Tylko Jeziorak wrócil z punktami, Szczypiorniak i MKS MOSiR nie nawiązali walki

W II lidze piłkarzy ręcznych (grupa pomorska) z naszego tercetu tylko Jeziorak Iława zdobył punkty pokonując wysoko w Gniewie Latochę Agropom 37:27 (17:14). MKS MOSiR Kętrzyn nie sprostał na własnym boisku Tytanom Wejherowo przegrywając 19:32 (8:18). Zdziesiątkowani kontuzjami gospodarze nie wiele za wiele do powodzenia. W niedzielę Szczypiorniak Olsztyn bardzo wysoko uległ SMS II Gdańsk 21:36 (12:24)

• Mistrzostwa Województwa U16 i U14 Pasłęk 2018 – Sporo optymizmu !

W minioną niedzielę (16 września) odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZLA U14, U16 pod patronatem Burmistrza Pasłęka. Przy okazji startowali też starsi zawodnicy, ale był to przede wszystkim ostatni sprawdzian reprezentantów okręgu przed Mistrzostwami Polski młodzików (U16), które odbędą się w najbliższy weekend (22/23 września) w Bełchatowie.

• Północna Liga XC (finał) Grudziądz 2018 - Iza Podpirko druga na mecie, pierwsza w „generalce”

W Grudziądzuodbyła się w niedzielę (16 września) piąta i ostatnia zarazem impreza MTB z cyklu Północna Liga XC. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się olsztynianka Iza Podpirko, która tym razem zajęła drugie miejsce, ale pozwoliło to jej zwyciężyć w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Ósmy na mecie i piąty w K20 był Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie) W „generalce” znalazł się tuż za podium.

• Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO Dziwnów 2018 – Patryk Chełkowski w eksluzywnej "10", Rafał Pogorzelski potwierdził klasę

W niedzielę (16 września) w Dziwnowiezakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optymizm– jedna z najbardziej prestiżowych imprez krajowych. Startowało prawie 270 młodych żeglarzy, w tym wiele ekip zagranicznych. Regaty wygrał Szwed Jonatan Rojier przed olsztynianinem wychowankiem Nauticusa, obecnie zawodnikiem CHKŻ Chojnice Rafałem Pogorzelskim. Ośmy był Patryk Chełkowski z Giżycka.

• I Półmaraton Rolkarski o Puchar Wójta Gminy Rybno 2018 - Ciborowscy i Charubin „zamieszali” w czołówce

W niedziele (16 września) odbył się I Półmaraton Rolkarski o Puchar Wójta Gminy Rybno. Oprócz konkurencji głównej rywalizowano tez na 10 km bez podziału na kategorie. W półmaratonie wysoko uplasowali się piszanie. Sławomir Charubin był ósmy w open i pierwszy w kat. 50+, Sebastian Ciborowski zamknął pierwsza dziesiątkę i był szósty w M30/49. Aneta Ciborowska zajęła trzecie miejsce i wygrała kat, K30/39.

• II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel Grodziczno 2018 – Białorusin podyktował tempo, Monika Jackiewicz pierwsza wśród pań

W sobotę (15 września) w Grodzicznie odbył się II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie głównej rywalizacji (10 km) zjawiło się prawie 200 uczestników, w tym goście zza wschodniej granicy, a także innych województw. Najlepszy czas uzyskał Białorusin Ilya Slavensky. Wśród pań najszybciej finiszowała lubawianka Monika Jackiewicz.

• Grand Prix Polski Weteranów (1) Bilcza 2018 – Dwóch na podium, Henryk Prusiński na najwyższym stopniu

W Bilczyodbył się w weekend (15/16 września) pierwszy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisise stołowym. Z ekipy warmińsko-mazurskiej najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn), który wygrał kategorię 65/69 lat. Na trzecim miejscu podium stanął także Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) w kat. 60/64 lata. Piąte miejsca zajęli: Tomasz Okuniewicz (Skop) – 60/64 i Marian Gęsicki (Działdowo) – 75/79

• W premierze II ligi wygrał tylko Szczypiorniak – Kętrzynianie w Brodnicy bez szans, Jeziorak nie dał rady Borowiakowi

Piłkarze ręczni II ligi pomorskiej zainaugurowali rozgrywki nowego sezonu.Z trójki warmińsko-mazurskich zespołów wygrał tylko Szczypiorniak pokonując efektownie  w Olsztynie AZS AMK Toruń 32:20 (15:10). Jeziorak powalczył w Czrersku, ale nie dał rady Borowiakowi 26:28 (13:16)   MKS MOSiR Kętrzyn nie sprostał  jednenu z faworytów II ligi MKS Henri-Lloyd Brodnica  19:40 (9:17)

• X MP w Sprincie Wioślarskim Płock 2018 – Pięć medali dla Warmii i Mazur, złoty Łukasz Zub

W Płockuodbyły się w sobotę (15 września) X Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim – XXXV Memoriał Juliusza Kawieckiego. Przed tygodniem wyłoniono medalistów długodystansowych MP, teraz sprinterów, ale tytuły nie maja oczywiście takiego prestiżu jak w tradycyjnych wioślarskich konkurencjach. W Płocku zloty medal wywalczył w jedynce mężczyzn Łukasz Zub (MOS) Ełk, na podium stawali także wodniacy Wiru Iława.

• World Cup Series Enoshima 2018 – Agata Barwińska tym razem daleko

W w japońskiej Enoshimie trwa od 11 września żeglarski Puchar Świata w klasach olimpijskich, inaugurujący sezon 2018/2019. W 12-osowej reprezentacji Polski jest Agata Barwińska. Zawodniczka SSW MOS Iława jest naszą nadzieją na najbliższe Igrzyska Olimpijskie, ale musi wygrać krajową rywalizację  w klasie Laser Radial. W Japonii Agata zajęła dopiero  34 miejsce na 53 startujące zawodniczki.

• MP w sprintach w klasach: 420 i 29er Ustka 2018 – Wszystkie tytuły dla Warmii i Mazur

W niedziele (9 września) w Ustceodbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach: 420 (U19 i U17) oraz 29er (U19). Z dużymi sukcesami wrócili żeglarze Warmii i Mazur. W klasie 420 U19 złoty medal wywalczyli Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), w U17 na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Lewandowski (OKŻ) jako załogant. W klasie 29er tytuł zdobyli: Paweł Jakubowski  (Nauticus YC Olsztyn)/Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia)

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 (FOTO)– Wakacji nie przespali, świetny występ Warmii i Mazur

W sobotę (8 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy Warmii i Mazur rywalizowali z bardzo mocnym Mazowszem. W tym roku nasza młodzież walczyła wspaniale i może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyliśmy łącznie 26 medali w tym aż 13 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.

• Olsztyński Klub Żeglarski mistrzem Polski – Do trzech razy sztuka i jest upragniony tytuł

Olsztyński Klub Żeglarski wygrał w Sopocie ostatnia rundę ekstraklasy i został Klubowym Mistrzostwa Polski.Piękny sukces doskonale i bardzo równo startującej w tym sezonie załogi, która w trzecim starcie w tej imprezie sięgnęła po najcenniejsze trofeum. Wicemistrzem kraju został Jeziorak Yacht Club Iława , a na najniższym stopniu podium uplasowała się załoga SEJK Pogoń Szczecin. Dwa medale dla Warmii i Mazur.

• Długodystansowe MP Kruszwica 2018 – Wir Iława i MOS Ełk z medalami

W Kruszwicy odbyły się w weekend (8/9 września) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Rywalizowano na dystansie 7.5 km. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskichzdobyli trzy medale. Srebrny w jedynce juniorów wywalczył Dawid Rożankiewicz (Wir Iława), a brązowe: Bartosz Pietrewicz (Wir) w jedynce mężczyzn kat. lekkiej oraz dwójka mężczyzn MOS Ełk: Adam Sinocha i Szymon Piekarski.

• VIII Iławski Półmaraton LA RIVE 2018 – Pół tysiąca biegało aż miło

Ponad 400 uczestników sklasyfikowano w niedzielnym (9 września) VIII Półmaratonie Iławskim La Rive. Jeśli dodamy do tego ponad setkę młodych zawodników rywalizujących w biegu Młodego Maratończyka śmiało można powiedzieć, że mieliśmy nad Jeziorakiem prawdziwe sportowe święto. Bieg główny wygrał faworyt Bartosz Mazerski ze Sztumu.

• MP Masters w Ultramaratonie Górskim Krynica 2018 – Wojciech Kopeć podwójnym medalistą

W Krynicy trwa od piątku (7 września) trwa 9 Tauron Festiwal Biegowy. W programie imprezy znalazł się m. in. Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Bieg 7 Dolin.Uczestnicy, a zjawiło się ich na starcie prawie pół tysiąca, walczyli o Mistrzostwo Polski Masters Ultramaratonie Górskim. Sukces odniósł Wojciech Kopeć z Olsztynka,który na mecie był trzeci, a w kat. M30 zdobył złoty medal.

• XC Miłosna Kwidzyn 2018 – Mocna jazda Panów: Kacpra i Grzegorza

W sobotę (1 września) odbył się wyścig XC Miłosna 2018. Na terenach pod Kwidzynem rywalizowano na dystansach 40 km i 20 km. Na dłuższym w kategorii M1 wygrał Kacper Danielewski z Nowego Miasta Lubawskiego(siódmy w open). Na krótszym dystansie Grzegorz Paradowski (Elbląg) zwyciężył w kat. M5, drugie miejsce w kat. M3 wywalczył Radosław Ruczyński z Elbląga.