iława

 • Laser Senior European Championships Porto 2019 – Iławianie ze zmiennym szczęściem

  W Porto odbywają się od 21 maja Mistrzostwa Europy Seniorów klasie Laser. W regatach uczestnicz troje żeglarzy SSW MOS Iława, ale bez rewelacji. Piotr Malinowski w klasie Laser Radial zajmuje po 4 dniach 12 miejsce w open i 8 w klasyfikacji U21. Nie wiedzie się w tej samej klasie Agacie Barwińskiej, która jest 25, Wiktoria Gołębiowskajest 66. Regaty są kolejną eliminacją do Igrzysk Olimpijskich Olimpijskich . Kontrkandydatka Agaty Marta Kwaśna jest 15.

 • XXIII Wagowe ME Kyokushin IKO Wrocław 2019 – Mistrzyni z Iławy, na podium też Olsztyn i Olecko

  W miniony weekend (18/19 maja) w Hali Orbita we Wrocławiu odbyły się XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. W turnieju wzięło udział 730 najlepszych zawodników z 28 krajów. Z powodzeniem walczyli reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Zdobyli pięć medali. Mistrzynią Europy została Wiktoria Witkowska (Iława) w grupie wiekowej 16/17 lat w kat.60 kg

 • O Puchar Burmistrza Miasta Iławy 2019 – Deszcz przeszkadzał, ale nie popsuł humorów

  W sobotę (18 maja) Plaża Miejska w Iławie „Dzika Plaża” była miejscem sportowych zmagań siatkarek rozpoczynających nowy sezon. Po raz pierwszy w historii odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza, który objął patronat nad imprezą. Organizatorzy turnieju Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw-Volley Iława oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zaprosili dwanaście zespołów

 • Puchar Dziwnowa Optimist A 2019 – Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz jadą na MŚ

  W dniach 16/19 maja odbył się Puchar Dziwnowa w klasie Optimist A. Rdegaty stanowiły jednocześnie druga i ostatnią zarazem eliminację do reprezentacji na Mistrzostwa Świata i Europy. Zdobycie nominacji było tu najważniejsze i z przyjemnościa informujemy, że w regatach mistrzostw świata uczestniczyć będą dwa optimistkarze Giżyckiej Grupy Regatowej Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz.

 • Aydin Masters 2019 – Para Rudol/Szałankiewicz triumfuje w Turcji

  Znakomicie spisali się w dwugwiadkowym turnieju siatkówki plażowej CEV Aydin Masters w Turcji Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i jego partner Jakub Szałankiewicz. Polacy w pięknym stylu pokonywali kolejne szczeble drabinki i dotarli do finału, gdzie zmierzyli się z włoskim duetem Ranghieri/Caminati. I ten mecz też wygrali 2:1 (14,-19,13)

 • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2019 – Mariola Sudzińska i Sławomir Adamusiak szybcy 40-latkowie

  W niedzielę (12 maja) odbył się w Gdyni Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim . Z dystansem 10 km zmierzyło się ponad 2200 uczestników, w tym mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Świetnie spisali się 40-latkowie. Mariola Sudzińska (Olsztyn), czwarta w open, wygrała kategorię K40, w rywalizacji mężczyzn w tej grupie wiekowej triumfował Sławomir Adamusiak (Iława).

 • Puchar PZŻ Krynica Morska 2019 – Początek sezonu całkiem optymistyczny

  W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (12 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz krajowych mistrzostw to najważniejsza impreza w sezonie. Rywalizacja równolegle przebiega we wszystkich klasach( zazwyczaj dzieli się ją na dwie części) ,nadmorski kurort pełen jest więc braci żeglarskiej. Startowało prawoe pół tysiąca żeglarzy w 17 konkurencjach.. Reprezentanci Warmii i Mazur  mocno zaakcentowali swój udział.

 • Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra Zegrze 2019 – Szybkie Lasery z Giżycka

  W dniach od 2 do 4 maja na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty Pucharu Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra. Startowali przedstawiciele klas żeglarskich: 420, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. Z dużymi sukcesami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. W klasie Standard dubletem wygrali Stanisław i Wojciech Klimaszewscy (Giżycka Grupa Regatowa), a Wojtek zwyciężył w grupie U19. Ich koleżanka klubowa Julia Rogalska triumfowała w Radialu.

 • Kartuskie Biegi Uliczne 2019 – Alicja Misiak wygrywa tydzień po tygodniu, Sylwia Leliwa trzecia w półmaratonie

  W sobotę (27 kwietnia) odbyły się Kartuskie Biegi Uliczne. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach w półmaratonie i na 10 km. W krótszym biegu świetnie wypadła Alicja Misiak (Susz). Która wygrała rywalizację pań w klasyfikacji open. W półmaratonie dzielnie walczyła Sylwia Leliwa (Iława), która przybiegła na metę trzecia. Trzynaste miejsce zajęła Izabela Jasiulewicz (Elbląg).

 • Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Poznań 2019 – MOS Ełk i Wir Iława sprawdziły formę

  W ostatni weekend kwietnia (27/28) odbyły się w Poznaniu Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów. Impreza miała przede wszystkim charakter sprawdzianu przed regatami rangi mistrzowskiej. Stąd inna niż zazwyczaj formuła. Uczestnicy mieli okazję kilku startów w swoich konkurencjach, co oczywiście rozszerza możliwość oceny zawodników. Nas reprezentowali tradycyjnie wioślarze: MOS-u Ełk i Wir-u Iława. Wypadli obiecująco.

 • Francuski Tydzień Żeglarski Hyeres 2019 – Agata Barwińska wysoko, tym razem szósta

  W niedzielę (5 maja) w Hyeres zakończył się Francuski Tydzień Żeglarski. Regaty w przeszłości jedne z najważniejszych w sezonie straciły na prestiżu, ale nadal przyciągają czołówkę. W klasie Laser Radial bardzo dobrze spisała się Agata Barwińska (SSW MOS Iława), która zajęła 6 miejsce na 50 sklasyfikowanych zawodniczek. Koleżanka, ale tez rywalka Agaty w reprezentacji Magdalena Kwaśny była dziewiąta.

 • XIII Puchar KS Zatoka Puck w kl Optimist 2019 – Blisko, ale jeszcze sporo do poprawki

  Sezon na dobre rozpoczęty. Przez cztery dni od 2 do 5 maja najlepsi optimistkarze w Polsce rywalizowali w o Puchar KS Zatoki Puckiej. Była to I eliminacja do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy i Świata. W gronie prawie 400 startujących znaleźli się oczywiście reprezentanci Warmii i Mazur, którzy mieli swoich przedstawicieli zarówno w grupie A i B.

 • XXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 2019 - Aleksandra Jakimczuk finiszowała pierwsza

  W piątek (3 maja) odbył sięXXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności oraz I Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum w biegu ulicznym na 10 km. W gronie ponad 200 uczestników nie zabrakło zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród pań triumfowała Aleksandra Jakimczuk (Braniewo). Adam Serocki z Elbląga zajął 6 miejsce w open i był najlepszy w kategorii 40/49.

 • IV Lidzbarski Festival Biegowy 2019 – 1 Maja na sportowo – tak najlepiej

  We wtorek (1 Maja) w odbył się IV Lidzbarski Festival Biegowy. Jego głównymi elementami były: Lidzbarskie” piątka” i „dziesiątka”. Rywalizacji przebiegała głównie po twardej nawierzchni, zdarzały się krótkie piasku i szutru. Startowali przede wszystkim zawodnicy Powiatu Działdowskiego, ale nie brakowało innych biegaczy z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

 • VII Półmaraton Grudziądz – Rulewo 2019 – Na podium Paweł Tadejewski i Alicja Misiak

  We wtorek (1 maja) odbył się VII Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego.Magia idola przyciąga. Metę osiągnęło 735 zawodniczek i zawodników, w tym bardzo pokaźna grupa reprezentantów Warmii i Mazur głównie z Iławy, Susza i Ostródy.Trzecie miejsce zajął ostródzianim Paweł Tadejewski, na drugiej pozycji uplasowała się Alicja Misiak z Susza.

 • Jeziorak nie popsuł bilansu hegemonowi – Dzielna postawa iławian

  W ostatnim swoim spotkaniu tego sezonu w II lidze piłkarze ręczni ITS Jeziorak przegrali w Kwidzynie z hegemonem rozgrywek SKPR USAR 29:39 (17:18). O potencjale gospodarzy niech świadczy fakt, że w 26 meczach zdobyli komplet punktów. Wszystkie spotkania wygrali i to w regulaminowym czasie bez konieczności egzekwowania rzutów karnych. Na tle tak mocnego przeciwnika iławianie spisali się bardzo dobrze.

 • Arena Grand Prix Polski Ostrowiec Świętokrzyski 2019 – Wiktor Grzegorczyk wygrał 1500 m wśród 18-latków

  Kolejna impreza pływacka z cyklu Arena Grand Prix Polski odbywała się w weekend (27/28 kwietnia) w Ostrowcu Świętkorzyskim. Tym razem województwo warmińsko-mazurskiebyłoreprezentowanej w dość skromnej liczbie przez Orkę Iława, MOS Ełk i Jedynkę Elbląg.  Najlepiej spisał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk), który na 1500 metrów był drugi w open i wygrał w kat.17/18 lat. Na 400 metrów stylem dowolnym był trzeci w swojej grupie wiekowej.

 • III Wyścig Pięciu Jezior Iława 2019 – Na takich trasach zmęczenie zmienia się w przyjemność

  Wyścig Pięciu Jezior w Ilawie od pierwszej edycji miał gorących zwolenników. Na Jeziorakiem jest wielu fanów MTB, a trasy w okolicznych lasach są wymarzone do ścigania się na rowerach górskich. Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji poszło za ciosem i każdą następną imprezę wzbogacało o nowe pomysły. Niedzielna (28 kwietnia) trzecia okazała się równie znakomita.

 • Wojewódzka Licealiada w „halówce” Mrągowo 2019 – Bezapelacyjnie Kętrzyn

  W środę (24 kwietnia)w hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie odbyły się „Mistrzostwa Województwa W-M w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych”. W finale wzięły udział najlepsze cztery szkoły, które zostały wyłonione w cyklu rozgrywanych eliminacji powiatowych, rejonowych oraz regionalnych. W końcowej klasyfikacji najlepiej poradził sobie z rywalami zespół PCE z Kętrzyna, który wygrał wszystkie swoje mecze.

 • 4 Roll & Run Stolno 2019 – Ciborowscy jak zwykle w formie

  W Stolnieodbył się w sobotę (6 kwietnia) 4 Roll & Run. Tym razem organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy konkurencje: bieg, wyścig na rolkach i wyścig kolarski. Niektórzy zdecydowali się na udział w trójboju, a byli wśród nich Państwo Ciborowscy z Pisza.Pan Sebastian zajął czwarte, a Pani Aneta piąte miejsce. Marian Maciejewski (Iława) w dwuboju (rolki + rower) zajął 18 miejsce.