iława

 • I i II liga na mecie – Trzeba już myśleć o przyszłym sezonie

  Zgodnie z oczekiwaniami zespoły I i II ligi piłkarzy ręcznych zakończyły rozgrywki, zachowując dorobek punktowy i miejsca w momencie przerwania rywalizacji. W I lidze Warmia Energa nie zdążyła dogonić Nielby Wągrowiec i będąc wicemistrzem grupy i nie otrzymała prawa gry w barażach o superligę. KS Meble Wójcik Elbląg zakończył rozgrywki na 9 pozycji. Z I ligi nikt nie spadł, awansował do niej zwycięzca II ligi MKS Grudziądz. Tu Szczypiorniak Olsztyn jest piąty.

 • W Morągu halowy turniej „mundurowców” i nie tylko – Policjanci z Nidzicy najlepsi

  W sobotę (29 lutego) w hali sportowej SP 1 w Morągu odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Miasta. O zwycięstwo rywalizowało siedem drużyn. W zorganizowanie imprezy włączyło się wiele osób. Istotne okazało się ogromne wsparcie ze strony z-cy burmistrza Pana Leszka Biernackiego oraz aktywność NSZZ Policjantów z Olsztyna i Morąga

 • Ligi amatorskie w Lubawie i Iławie – Tomasz Golder zwiększa przewagę, Michał Gostół nowym liderem

  W Lubawie na nami 18 kolejek, w Iławie 22 kolejki amatorskich lig tenisa stołowego. Nastąpiła przymusowa przerwa, a kiedy odbędą się następne turnieje – nie wiadomo. W lubawskich rozgrywkach trwa doskonała passa Tomasza Goldera, który wygrał ostatnie dwie imprezy i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej. W Iławie zmiana lidera. Absencja Artura Jagieły spowodowała, że nowym przodownikiem klasyfikacji został Michał Gostół.

 • VIII Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi 2020 – Trzeba było zobaczyć ile radości daje sport

  W weekend (6/7 marca) w Aquasferze odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi . Startowało 36 drużyn z całej Polski. Ta dyscyplina sportu pod dachem ma zupełnie inny charakter niż na otwartych wodach. Przypomina przeciąganie linii i choć brzmi to banalnie, emocji jest mnóstwo. Regulamin przewidywał rywalizację w grupach i play off, a walka rozgrywała się w pięciu kategoriach.

 • W lidze juniorów młodszych Szczypiorniak I już pewny swego – będzie baraż o udział w MP

  W sobotę (7 marca) w Bartoszycach odbył się mecz na szczycie ligi wojewódzkiej juniorów młodszych, w którym zespół MDK przegrał z KS Szczypiorniak I Olsztyn 24:26 (13:14). To sprawia, że olsztynianie praktycznie zapewnili sobie tytuł mistrzowski ( grają jeszcze z Jeziorakiem). Natomiast w środę (11 marca) Szczypiorniak II Olsztyn pokonał MDK Bartoszyce 23:21i zajął drugie miejsce. Jednak o udziałe w MP zadecyduje baraż.

 • W lidze wojewódzkiej młodzików – MKS MOSiR Kętrzyn „śrubuje” rekord, Play Ostróda coraz groźniejszy

  W miniony weekend (7/9 marca) rozegrano przedostatnia kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej młodzików. Nie zanotowano większych niespodzianek. Zdecydowanym liderem tegorocznego sezonu jest MKS MOSiR Kętrzyn, który w 14 spotkaniach zdobył komplet punktów i zapewnił już sobie tytuł. O drugie miejsce trwa jeszcze walka między Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce. W ostatniej kolejce (21/22 marca) dojdzie bezpośredniej konfrontacji, która będzie walka o srebro.

 • W centralnych ligach młodzieżowych -Dziewczęta Stomilu (U15) i (U17) strzelały aż miło, chłopcy z Elbląga i Iławy na minusie

  Gry wiosenne rozpoczęły ligi młodzieżowe rozgrywek centralnych i makroregionalnych. Dobrze wystartowały juniorki Stomilu (U15), które rozgromiły na własnym boisku Forty Piątnica aż 6:0. Ich starsze koleżanki (U17) kontynuują rywalizację rozpoczętą jesienią. Olsztynianki pierwszy mecz rozegrały we wtorek (10 marca) na wyjeździe z Włókniarzem Białystok i odniosły efektowne zwycięstwo 4:0, awansując na 3 miejsce w tabeli

 • Bieg i Marsz z okazji Dnia Kobiet Malbork 2020 – Adam Serocki pierwszy przerwał taśmę

  W niedzielę (8 marca) w Malborku odbył się Bieg i Marsz z okazji Dnia Kobiet. Rywalizowało około 300 uczestników, w tym wielu z województwa warmińsko-mazurskiego głównie z Elbląga i Braniewa. Bieg na dystansie 5.2 km wygrał Adam Serocki z Elbląga, a trzeci na mecie był Krzysztof Prochna (Frombork). Obaj panowie zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w kat. wiekowej 40/49.

 • Liga Wojewódzka Chłopców starszych (2007) – Liderzy pauzowali, Jedynka i MDK gonią Truso

  Pierwsza seria spotkań rewanżowej rundy ligi wojewódzkiej ligi chłopców starszych (2007) odbyła się na raty. Turnieje w Olsztynie i Morągu przyniosły komplet punktów zespołom MDK Bartoszyce i Jedynki Morąg, które walczą o podium. Zbliżyły się do zajmującego trzecie miejsce Truso. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobył Szczypiorniak, który przegrał rzuty karne z Mikołajkami. Liderzy: MKS MOSiR Kętrzyn i Czarni Olecko mimo że pauzowali zachowali swe pozycje.

 • W lidze chłopców starszych (2007) – Tylko MKS MOSiR Kętrzyn bez strat

  W lidze wojewódzkiej chłopców starszych mamy już półmetek. Na czele tabeli z kompletem punktów są szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy w miniona sobotę (8 lutego) odnieśli w Olecku dwa zwycięstwa nad Rozogami 29:12 i Mikołajkami 15:12. Dwa spotkania wygrali także Czarni, którzy zapewne zajma po I rundzie drugie miejsce, gdyż maja do rozegrania dwa zaległe mecze.

 • W lidze juniorów młodszych – MDK prowadzi, czołowa trójka blisko siebie

  W meczach 8 kolejki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych lider tabeli: MDK Bartoszyce mimo kłopotów zdrowotnych części zawodników bardzo wysoko wygrał (49:15) w Iławie. Szczypiorniak II poradził sobie w Elblągu (32:28) i nadal jest w grze nawet o mistrzostwo. Wszystko rozstrzygnie się w bezpośrednich konfrontacjach zespołu z Bartoszyc z drużynami Szczypiorniaka I i II.

 • Amatorskie Ligi w Lubawie i Iławie – W Suszu wyłoniono finałową dziesiątkę

  Trwają rozgrywki w ligach amatorskich tenisa stołowego w Lubawie, Iławie i Suszu. W Iłaswie liderem klasyfikacji generalnej jest Tomasz Golder, w Iławie liderem jest Artur Jagieła. W Suszu zakończono eliminacje, podczas których wyłoniono finałową dziesiątkę. Wprawdzie kwalikacje wygrał Dariusz Dańczyszyn, ale zwycięzcę całego cyklu poznamy 4 marca podczas turnieju, gdzie każdy zmierzy się z każdym.

 • Radial Women's Worlds Championship Melbourne 2020 – Agata Barwińska bez przepustki na IO w Tokio

  W Melbourne zakończyły się w piątek (28 lutego) Mistrzostwa Świata kobiet w żeglarskiej klasie Laser Radial. W tych właśnie regatach Agata Barwińska (SSW MOS Iława) i Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w bezpośredniej rywalizacji walczyły o prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Lepsza okazała się Magda zajmując doskonałe piąte miejsce. Agata była 23. Tym samym żeglarska z Chojnic wygrała krajowe kwalifikacje.

 • VI Walentynkowy LAP Cup Lubawa 2019 – Gospodarze walczyli do końca

  W niedzielę (23 lutego) w Lubawie odbył się VI Walentynkowy LAP Cup zorganizowany przez Lubawską Akademię Piłkarską. Rywalizowało dziewięć zespołów rocznika 2011. Dwie drużyny desygnowali gospodarze. Turniej przebiegał w trzech fazach grupowych, z których dwie pierwsze potraktowano jako eliminacje. W ostatnim etapie zespoły grały o poszczególne miejsce w strefach: 1/3, 4/6 i 7/9.

 • Gminna Gala Sportu i Kultury w Gminie Iława 2020 – W Wikielcu najpierw uroczyście, potem „na luzie”

  W piątek (21 lutego) do hali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu odbyła się Gminna Gala Sportu i Kultury w Gminie Iława. To okazja do podziękowań i uznania skierowanych do ludzi sportu: zawodników, trenerów, działaczy i mecenasów, dzięki którym kultura fizyczna znalazła godne miejsce. Spotkali się przedstawiciele różnych dyscyplin, amatorzy i wyczynowcy – wszyscy, dla których sport stał się pasją.

 • 29 Halowe MP Masters Toruń 2020 – Warmia i Mazury w pierwszym szeregu

  W sobotę (22 lutego) w toruńskiej Arenie odbyły się 29 Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Przy okazji o tytuły walczyli też lekarze i dziennikarze. Wśród kilkuset startujących znalazła się grupa bardzo aktywnych reprezentantów Stowarzyszenia Mastersów na Warmii i Mazurach, którzy mogą pochwalić się w toruńskich zawodach pięknym dorobkiem. Zdobyli 13 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych medali.

 • W lidze młodzików czołowa trójka bez strat – W Ostródzie gość wyjątkowy Karol Bielecki

  W lidze wojewódzkiej młodzików w trzech rozegranych turniejach (22/23 lutego) nie zanotowano większych niespodzianek. Wyjątkiem jest wygrana Szczypiorniaka II nad pierwszym zespołem tego klubu. Znakomicie trzyma się czołowa trójka, która zgodnie zgarnęła komplet punktów. Imponuje seria zawodników MKS MOSiR Ketrzyn, którzy odnieśli kolejne 12 zwycięstwo. O srebro toczy się rywalizacja między drużynami z Olecka i Bartoszyc.

 • II Bieg Iława-Susz – "Zasuwaj" 2020 – Główne nagrody dla gości

  W niedzielę (23 lutego) odbył się II Bieg Iława – Susz na dystansie 27 km. W trudnej próbie rywalizowało około 140 uczestników, a główne nagrody przypadły gościom spoza województwa warmińsko-mazurskiego. W open zwyciężył Mariusz Wojdyło z Brodnicy, a wśród pań pierwsza na mecie była Aneta Wojas z Grudziądza.

 • Dobry weekend w II lidze: Poobijany Szczypiorniak wykonał plan, ITS Jeziorak wydobywa się z niebytu

  To był dobry weekend (22/23 lutego) dla warmińsko-mazurskich II-ligowców. KS Szczypiorniak pokonał AZS UKW Bydgoszcz 33:31 (17:14) , a to po trudnym turnieju w Łodzi trzeba przyjąc z uznaiem. Piłkarze ręczni ITS Jeziorak w rewanżowej rundzie rozgrywek II ligi (pomorskiej) graja znacznie lepiej niż w pierwszej części rozgrywek. W sobotę wygrali we własnej hali z AZS UMK Toruń 28:22 (15:10) i choć nadal zamykają stawkę, ale mają już kontakt z poprzedzającymi ich rywalami.

 • W lidze juniorów młodszych – Pewny sukces MDK Bartoszyce, niespodzianka w derbach Szczypiorniaka

  W 7 kolejce spotkań ligi wojewódzkiej juniorów młodszych w derbach Szczypiorniaka, drugi zespół wygrał z pierwszym 28:26, co spłaszczyło tabelę. Znamy już medalistów, ale kto zostanie mistrzem nie wiadomo. Rezultat z Olsztyna był na rękę zawodnikom MDK Bartoszyce, którzy pokonali Truso Elbląg 26:23 i maja już tylko punkt straty do lidera i jeden mecz rozegrany mniej. Zagrają jeszcze ze Szczypiorniakiem I i II