Kętrzyn

 • 6 Ćwierćmaraton Komandosa Słupsk 2020 – W umundurowaniu i balastem na plecach

  W sobotę (25 stycznia) w Słupsku odbył się 6 Ćwierćmaraton Komandosa, impreza nawiązująca do kultowej imprezy w Kokotku. Spotkała się z dużym zainteresowaniem, a dystans 10,5 km nie był tak wymagający jak pewny maraton. Warto jednak pamiętać, że uczestnicy w głównej rywalizacji mieli na sobie mundur polowy, wojskowe buty i plecak (10 kg). Z powodzeniem startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego.

 • III Nocny Bieg Powstańca Studzieniczna 2020 – Główne trofea dla Romana Liśkiewicza i Magdaleny Dziekońskiej

  W miejscowości Studzieniczna kolo Augustowa odbył się w sobotę (25 stycznia ) III Nocny Bieg Powstańca upamiętniający 157 rocznice Powstania Styczniowego. Na dystansie 12 km rywalizowało 150 uczestników, w tym spora grupa z województwa warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji open zwyciężył Roman Liśkiewicz (Kętrzyn) – pierwszy w kat. 39/55. Trzeci na mecie Łukasz Duchnowski (Ełk) wygrał kat. 18/38. Wśród pań triumfowała Magdalena Dziekońska (Giżycko).

 • Kinder+Sport (2) Olsztynek 2019/20 – Dziewczęta UKS Czwórka Giżycko hegemonem

  W miniony weekend (11/12 stycznia) w Olsztynku odbył się drugi w tym sezonie turniej eliminacyjny w minisiatkówce Kider+Sport. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach” dwójek, trójek i czwórek. Wśród dziewcząt absolutnym hegemonem są małe siatkarki z UKS Czwórka Giżycko, które wygrały wszystkie konkurencje.

 • Szczypiorniści z Warmii i Mazur w kadrze narodowej – Kuba i Filip mają swoja szansę

  Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. W gronie 21 wybrańców trenera reprezentacji tego rocznika Rafała Biernackiego znalazło się dwóch zawodników MDK Pasja Bartoszyce: Są to: Filip Lewczyk (wychowanek MKS MOSiR Kętrzyn) i Jakub Tokarz. Obok kontynuują edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie, zachowując status klubowy.

 • Grand Prix Węgorzewa (3) 2019/20 – Zenit Giżycko bezkonkurencyjny

  W Hali Miejskiej OSiR w sobotę (4 stycznia) odbył się trzeci i ostatni Grand Prix Węgorzewa w siatkówce mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyło walczyło osiem drużyn z: Olsztyna, Sokółki , Gołdapi, Kętrzyna, dwie z Giżycka oraz dwie z Węgorzewa. Do klasyfikacji liczyła się suma punktów zdobyta w trzech imprezach. Triumfatorem został Zenit Giżycko, który wygrał wygrał dwa turnieje, w tym ostatni i raz zajął drugie miejsce.

 • VIII Ogólnopolski Turniej o Puchar Starosty Bartoszyce 2020 – Sportowe święto z mocnym akcentem

  W dniach 3/5 stycznia odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Bartoszyckiego w kategoriach junior młodszy i młodzik. To bardzo prestiżowa impreza, w której tradycyjnie uczestniczą kluby z całej Polski znane z dobrej pracy z młodzieżą. Gospodarze jak zwykle stanęli na wysokości zadania, zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Kibiców, a szczególnie rodziców, ucieszyło zwycięstwo juniorów młodszych MDK Bartoszyce.

 • Amatorskie Ligi Futsalu jak zwykle popularne – Co słychac w Ostródzie, Iławie, Suszu, Kętrzynie i Mrągowie

  Amatorskie Ligi Futsalu funkcjonują prawie w każdym mieście województwa warmińsko-mazurskiego. Na bieżąco podajemy rezultaty z Olsztyna i Gminy Lubawa, bo organizatorzy przesyłają nam relacje. Postanowiliśmy zajrzeć na zajrzeć na boiska w innych miejscowościach. Jedno jest pewne. Emocji nie brakuje. Jest to znakomita zabawa w jesienno-zimowym okresie.

 • Grand Prix Węgorzewa Mężczyzn (2) – Tym razem Jakubek Olsztyn

  W sobotę (21 grudnia) odbył się II Turniej Grand Prix Węgorzewa w siatkówce mężczyzn. Do rywalizacji tym razem przystąpiło siedem zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy (system każdy z każdym). Później obowiązywał play off. Zwyciężył Jakubek Olsztyn, a w klasyfikacji generalnej po dwóch imprezach na czele jest Zenit Giżycko. Ostatni turniej odbędzie się 4 stycznia.

 • Chłopcy MKS MOSiR Kętrzyn na podium w Tczewie – W Elblągu grali najmłodsi

  W weekend (13/15 grudnia) w Tczewie odbył się ogólnopolski turniej piłki ręcznej chłopców. Znów swe duże już umiejętności potwierdzili zawodnicy z Kętrzyna. MKS MOSiR w stawce 12 zespołów ( m. in. Kwidzyn, Gdańsk, Warszawa, Tczew, Żukowo, Ryjewo oraz Olsztyn) zajął wysokie trzecie miejsce, ponosząc zaledwie jedną porażkę. To kolejne cenne trofeum w kolekcji kętrzyńskiej sekcji, która zdecydowanie postawiła na młodzież.

 • Kinder+Sport (1) Kętrzyn 2019 – Pierwsi zwycięzcy i faworyci

  Na halach MOSiR w Kętrzynie odbywał się w weekend (14/15 grudnia) pierwszy w tym sezonie dwudniowy turniej minisiatkówki dziewcząt i chłopców Kinder+ Sport, będący eliminacją najpierw do mistrzostw województwa, a potem mistrzostw Polski. Rywalizowano w kategoriach „dwójek”’- rocznik 2009 i młodsi, „trójek”- rocznik 2008 oraz „czwórek” – rocznik 2007. W sumie startowało około 400 uczestników.

 • Liga wojewódzka chłopców młodszych (2008) – MKS MOSiR Kętrzyn dołączył do MDK Bartoszyce

  W rozegranym w sobotę (7 grudnia) w Mikołajkach drugim turnieju ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008) zdecydowanie najlepsi okazali się szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy odnieśli trzy zwycięstwa i dołączyli do MDK Bartoszyce. Oba zespoły z jednakowym dorobkiem 9 punktów przewodzą stawce sześciu drużyn. Zadowoleni mogą być też zawodnicy z Mikołajek, którzy wygrali dwa mecze i usadowili się w środku tabeli.

 • W lidze młodziczek – Olimpia Bartoszyce siłą rozpędu

  W kolejnej (V) edycji ligi wojewódzkiej młodziczek najlepsze okazały się siatkarki UKS Olimp Bartoszyce, które wygrały dwa trudne mecze z Omega Mrągowo i KS MOSiR Giżycko po 2:1. Tym samym wróciły na tron, detronizując mrągowianki. Do II ligi spadł MOSiR Giżycko, którego miejsce zajmie UKS Absolwent Sport Club Olsztyn. Na zapleczu elity trwała zacięta rywalizacja (każda drużyna po jednym zwycięstwie) . Najgorzej wyszedł na tym UKS Chemik SMS Olsztyn.

 • Liga młodzików na półmetku – MKS MOSiR Kętrzyn przed Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce

  W miniony weekend (7/8 grudnia) odbyły się kolejne spotkania w lidze młodzików, które zakończyły pierwszą rundę rozgrywek. Liderem półmetka został MKS MOSiR Kętrzyn, który w ośmiu spotkaniach odniósł komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajmuje MLKS Czarni Olecko, a trzecie MDK Bartoszyce. Cała trójka toczyła między sona zacięta walkę, a bezpośrednie potyczki były ozdobą dotychczasowej rywalizacji.

 • W lidze młodziczek – Omega Mrągowo po raz drugi, decydowały sety

  Siatkarki MUKS Omega Mrągowo po raz drugi z rzędu wygrały rywalizację w I lidze młodziczek . Sytuacja była kuriozalna Trzy zespoły zanotowały po jednym zwycięstwie i decydowały sety. Co ciekawe UKS Chemik SMS Olsztyn, mimo że pokonał Omegę 2:1 i spadł z najwyższej klasy, a do elity powrócił UKS Olimp Bartoszyce, który wygrał rywalizacje w II lidze, nie tracąc seta. III ligę wygrał IKS Atak Elbląg, IV – MKS MOSiR Kętrzyn, V – SMS Ostróda, a VI - UKS Green Volley Ełk

 • Liga wojewódzka chłopców starszych – Dobre końcówki MKS MOSiR Kętrzyn

  W minionej serii spotkań ligi wojewódzkiej chłopców starszych (30 listopada) najciekawsze mecze odbyły się podczas turnieju w Kętrzynie, gdzie gospodarze pokonali zarówno MLKS Czarni Olecko jak i MKS Truso Elbląg. Pozostali jedynym w lidze zespołem z kompletem punktów. Mecz z Czarnymi był dramatyczny, MKS MOSiR wyszedł na prowadzenie w ostatniej chwili, warto więc walczyć do końca.

 • Puchar Burmistrza Miasta Mikołajki 2019 – Główne trofea zostały na miejscu

  W czwartek (28 listopada) w Hali Sportowej w Mikołajkach odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Mikołajki. Impreza skierowana była do zawodników i zawodniczek urodzonych w 2008 roku oraz młodszych. W imprezie wzięło udział 140 dzieci z Bartoszyc, Gołdapi, Kętrzyna, Olsztyna, Ostrołęki, Reszla i Mikołajek - po cztery zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Rywalizowano systemem każdy z każdym

 • VI Maraton Komandosa Lubliniec 2019 – W pełnym rynsztunku, Piotr Kalinowski najlepszym „pogranicznikiem”

  W sobotę (30 listopada) w Lublińcu odbył się VI Maraton Komandosa, jedna z kultowych imprez ekstremalnych. Uczestnikami są głównie przedstawiciele służb mundurowych, ale prawo startu maja także cywile. Tegoroczny maraton ukończyło około 350 osób. Pierwsze miejsce w kat. Straż Graniczna zajął Piotr Kalinowski (PSG Bezledy). Wśród pań w swoich kategoriach na podium stanęły: Małgorzata Młocek (Kętrzyn) – 3 miejsce i Paulina Kasprzycka (Olsztyn) – 2 miejsce.

 • Igrzyska Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” - SP 4 Kętrzyn mistrzem, ale po karnych

  W Hali Mistrzów w Kętrzynie odbył się w czwartek (28 listopada) Finał Turnieju Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej chłopców. W gronie trzech zespołów rocznika 2007 najlepsi okazali się młodzi szczypiorniści SP 4 w Kętrzynie. W decydującym meczu pokonali SP 1 Olecko po rzutach karnych (5:4)

 • O Puchar Prezydenta Miasta Ełku 2019 – Pavel Shkapenko obronił się przed olsztyńską koalicją

  W niedziele (24 listopada) odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Ełku. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników, a triumfatorem w klasyfikacji open został znany szachista z Kaliningradu Pavel Shkapenko. Drugie miejsce zajął Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn)., a trzecie jeden z młodszych uczestników Michał Kozłowski (UKS Trzydziestka Olsztyn).

 • Sukcesy Niedźwiedzia i Gwardii na Ukrainie – Lewe proste coraz celniejsze

  Listopad obfituje w wiele imprez pięściarskich rangi mistrzowskiej i pucharowej, nie brakuje turniejów okolicznościowych, memoriałowych. Sekcje warmińsko-mazurskie od dawna współpracują z partnerami zagranicznymi, afektem są zgrupowania i rywalizacja sportowa. Ostatnio bokserzy Gwardii Szczytno i Niedźwiedzia Kętrzyn przebywali na Ukrainie i napłynęły stamtąd pomyślne wieści