Kętrzyn

 • Na Kętrzyniance fatalna aura nie zniechęciła siatkarzy – Preludium przed szczytem

  Na boiskach Kętrzyniankirozegrano w niedziele (15 lipca) turniej w siatkówce plażowej mężczyzn. Do rywalizacji zgłosiło się osiem par z Kętrzyna, Olsztyna, Bartoszyc, Mrągowa, Piecek, Warszawy i Irlandii.W dramatycznym trzysetowym finale Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski (Olsztyn) pokonali parę gospodarzy Adam Pawłowski i Paweł Glinka.

 • Międzynarodowy Turniej Mężczyzn Beach Volleyball Mazury 2018 – W Kętrzynie poziom gwarantowany, atrakcje zapewnione

  21-22 lipca 2018r odbędzie się w Kętrzynie Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn Beach Volleyball Mazury 2018. W turnieju weźmie udział 16 par. Najlepsi zawodnicy z Polski, Argentyny, Dominikany, Wielkiej Brytanii , Ukrainy, Francji. Uczestnicy przez dwa dni walczyć będą o najwyższe podium na boiskach obiektu Kętrzynianka. WSTĘP WOLNY!!!

 • Turniej Oldboy’s (45+)Węgorzewo 2018 – Orły Kętrzyn z pucharem. Zadecydował bezpośredni mecz z Cresovią

  W Węgorzewie odbył się w niedzielę (15 lipca) Ogólnopolski Turniej Piłkarski Oldboy’s (45+).Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które w skróconym czasie zagrały systemem każdy z każdym. Główne trofeum zdobyli panowie z Orłów Kętrzynprzed Cresovią Górowo Iławeckie. Obie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów, ale bezpośredni mecz wygrali kętrzynianie

 • W II lidze mężczyzn aż 14 zespołów – Olsztyn, Iława i Kętrzyn przed wyzwaniem. Dużo grania, a to wymaga końskiego zdrowia

  W najbliższym sezonie II ligi piłkarzy ręcznych wystąpi aż czternaście zespołów, o trzy więcej niż poprzednio. To zwiększa liczbę spotkań do 26, jednocześnie nakłada na uczestnikach dużo większe wymagania. Zmorą ligowej piłki ręcznej są kontuzje, przygotowania do sezonu musza być bardzo staranne by zawodnicy byli odporni i wytrzymali.

 • XIV Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2018 – Radomir Chmiel trzeci i...pierwszy

  W niedzielę (15 lipca) w Brodnicy odbył się Wyścig Kolarski - XIV Memoriał Czesława Popławskiego.Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach:68 i 34 km. W dłuższej próbie najlepiej spisał się olsztynianin Radomir Chmiel (Michelin Bloomnet Team), który zajął trzecie miejsce i wygrał kategorie M30. W tej samej grupie wiekowej trzeci był Artur Nestorowicz (Kętrzyn Bike Team), a czwarty Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet)

 • III Warmiński Bieg Uliczny Reszel 2018 – Na dychę Wojciech Kopeć, w light Cezary Jaroszewski

  W Reszluodbył się w sobotę (14 lipca) III Warmiński Bieg Uliczny. Rywalizowano na dwóch dystansach: klasycznym: 10 km i light – 4 km. Impreza zgromadziła na starcie około 120 biegaczy, głównie z Warmii i Mazur, ale nie brakowało też gości z innych województw. Na 10 km triumfował faworyt Wojciech Kopeć (Olsztynek), który o ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Sulewskiego (Barczewo) i Zbigniewa Rogowskiego (Olsztynek).

 • TriCiti Trail Gdańsk 2018 – 80 kilometrów w nogach i uśmiech na mecie

  W niedziele (8 lipca) w Gdańsku odbyła się impreza biegowa TriCiti Trail. Trasa wiodła przed tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a organizatorzy zaproponowali trzy dystanse: 80 km, 42 km i 21 km. Startujących w zawodach reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego zabrakło w ścisłej czołówce, ale pokonanie tak wymagających dystansów już jest dużym sukcesem.

 • VII Mistrzostwa Straży Granicznej Jarosławiec 2018 – Tomasz Kowalski zostawił rywali w tyle

  W niedzielę (1 lipca) odbył się XXVIII Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2018. – dystans 15 km. Oprócz rywalizacji open rozgrywano VII Mistrzostwa Straży Granicznej i tu sukcesy święcili reprezentanci Warmii i Mazur. Po tytuł mistrzowski sięgnął Tomasz Kowalski, a po brąz Andrzej Luśnia. Na dziesiątej pozycji uplasował się Marcin Balcer. W open Drużynowo Warmińsko-Mazurski OSG zdobył brązowy krążek.

 • 10 ULTRA Maraton Karkonoski Szklarska Poręba 2018 – Góral z Mazur trzeci w morderczej próbie

  Pięknym sukcesem „Górala z Mazur” zakończył się jubileuszowy 10 Ultra Maraton Karkonoski na dystansie 52 km. Rafał Kot ze Szczytna przybył na metę jak trzeci (również trzeci w kat. M30). W stawce prawie pół tysiąca uczestników. W czołowej setce znaleźli się również Michał Piotrowski ze Świętajna i Michał Jedeszko (Szczytno).Natalia Michalak (Szczytno)była trzecia w kat. K20. W niedziele rywalizowano na 21 km

 • VIII Powiat Cup (3) Węgorzewo 2018 – Kształtują się czołówki, coraz większe emocje, następne w Wilkowie

  W niedzielę (24 czerwca) w Węgorzewieodbył się III Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”.Stawiło się 14 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (rocznik 2004 i młodsze) - 2 pary; kobiety– 7 par, otwarta – 5 par. Rywalizowali reprezentanci ośmiu gmin (Wiejska Kętrzyn; Węgorzewo; Wiejska i Miasto Mrągowo; Bartoszyce; Ryn; Piecki; Giżycko).

 • 3 razy Śnieżka Karpacz 2018 – Rafał Kot jak zwykle w czołówce, Pani Elżbieta z Mrągowa też wysoko

  W weekend (23/24 czerwca) w Karpaczu(siedziba imprezy) odbył się Ultramaraton „3 razy Śnieżka”Do wyboru były trzy dystanse: Ultra (54 km), Średni (36 km) i Mini (17 (km). Wymagania ogromne, ze względu na teren górski (Karkonosze). Na długim dystansie świetnie spisał się znany miłośnik dużych wyzwań sportowych Rafał Kot ze Szczytna, który zajął ósme miejsce.

 • Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny 2018 – Karol Kowalski i Anna Koziarska

  W niedzielę (24 czerwca) w odbyła się Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny. Organizatorami imprezy były: Uczniowski Klub Sportowy “Jedynka” oraz Urząd Miasta, a trasa przebiegała ulicami miasta. Po raz pierwszy uczestnicy (ponad 200 w biegu głównym) rywalizowali na dystansie 10 km. Zwycieżył Karol Kowalski z Dobrocina przed Basrtłomiejem Osiorem (Wydminy). Trzeci był Pavel Mikriunov (Kaliningrad).

 • Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018 – Gospodarze udowodnili swe sportowe zacięcie

  Po Ślesinie i Płocku przeszedł czas na Elbląg. W niedzielę (17 czerwca) właśnie w tym chyba najbardziej usportowionym mieście w województwie warmińsko-mazurskim odbył się Garmin Iron Triathlon, w którym uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach, mogli wziąć udział w sztafetach, nie zabrakło ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży.

 • MP Juniorów (styl wolny) Włodawa 2018 – Ewelina Kaczyńska sięgnęła po brąz

  We Włodawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach (styl wolny). W imprezie wystartowało czworo reprezentantów Warmii i Mazur. Brązowy medal zdobyła jedynaczka w ekipie: Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński), zajmując trzecie miejsce w kat. 76 kg. W juniorach najbliżej pudła był Mateusz Woźniak (Olimp Kętrzyn), który w najcięższej kategorii (125 kg) wywalczył piąta lokatę.

 • IV Festiwal Begów Jurunda Lipnik 2018 - Magda Trzeciak na równi z panami, przypomniała się Anna Jesień

  W ramach IV Festiwalu Biegów Jurunda i Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego rozegrano w niedziele (17 czerwca) w Lipniku bieg na dystansie 12 km. W głównej rywalizacji wystartowało prawie 100 uczestników, a zwyciężył Adam Szydlik z Łomży. Drugi ma metę wpadł Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna, a trzeci Denis Guzowski ze Szczytna.

 • Ogólnopolski wyścig im. Grzegorza Piwowarskiego – W Golubiu Dobrzyniu długi dystans nam służył

  W Golubiu - Dobrzyniu odbył się w sobotę (16 czerwca) ogólnopolski wyścig kolarski im. Grzegorza Piwowarskiego. Zaproponowano dwa dystanse (61 km i 42 km). W wyścigu długim w czołowej szóstce znalazło się trzech reprezentantów Warmii i Mazur. Drugi był Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet Team Olsztyn), czwarty Artur Korc (Dadelo.pl Gizycko), a szósty Radomir Chmiel (Michelin Olsztyn).

 • Mazurskie Tropy Barczewo 2018 – Rowerem lub z buta, a mianownik wspólny

  W sobotę (9 czerwca) odbył się w Barczewie(baza imprezy) Rajd na Orientacje „Mazurskie Tropy”. Rywalizacja przebiegała w dwóch podstawowych grupach. Zaproponowano dystanse rowerowe na 130 km i 50 km oraz piesze na 50 km i 25 km. Zgodnie ideą tej dyscypliny uczestnicy z mapą musieli odnaleźć punkty kontrolne, które były podstawą klasyfikacji końcowej, liczył się również uzyskany czas.

 • UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn drużynowym mistrzem województwa – Powodzenia w II lidze

  W niedzielę (10 czerwca) sesją w Ostródzie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Senioróww szachach. Poprzednio odbywały się rundy w Kętrzynie, Olsztynie i Rucianem Nida.W rywalizacji uczestniczyło osiem zespołów (system każdy z każdym). Tytuł wywalczył UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, który stracił zaledwie jeden punkt w remisowym spotkaniu z LZS CKTiS Biskupiec.

 • VI Ogólnopolski Turniej Chłopców (2004 i 2006) Kętrzyn 2018 – Uczyć się od najlepszych

  W dniach 8-10 czerwca w Kętrzynie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopcówpod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. W turnieju wystąpiło 21 zespołów z pięciu województw. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: Chłopcy 2004 i Chłopcy 2006. Rywalizowano dwóch obiektach: w HALI Mistrzów Świata i Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Cała tajemnica sukcesów, rosną następcy

  AZS UWM Olsztyn był w miniony weekend (2/3 czerwca) organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w taekwondo olimpijskim. Startowali reprezentanci województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i podlaskiego. Dorobek zawodników Warmii i Mazur, szczególnie dwóch wiodących klubów: Startu i AZS UWM jest imponujący