Kętrzyn

• Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS (styl wolny) Milicz 2018 – Wrócili z pięcioma medalami

W Miliczuodbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach (styl wolny). Warmię i Mazury reprezentowali w kategoriach: młodzieżowiec i kadet zawodnicy z Kętrzyna, Karolewa i Drogoszów. Z niezłym efektem, bowiem ekipa wróciła z pięcioma medalami. Na najwyższym stopniu podium stanął kadet Michał Baran (LUKS Iskra Drogosze)w kat. 110 kg.

• W II lidze - Tylko Jeziorak wrócil z punktami, Szczypiorniak i MKS MOSiR nie nawiązali walki

W II lidze piłkarzy ręcznych (grupa pomorska) z naszego tercetu tylko Jeziorak Iława zdobył punkty pokonując wysoko w Gniewie Latochę Agropom 37:27 (17:14). MKS MOSiR Kętrzyn nie sprostał na własnym boisku Tytanom Wejherowo przegrywając 19:32 (8:18). Zdziesiątkowani kontuzjami gospodarze nie wiele za wiele do powodzenia. W niedzielę Szczypiorniak Olsztyn bardzo wysoko uległ SMS II Gdańsk 21:36 (12:24)

• Puchar Polski Kadetów Grudziądz 2018 – Patrycja Krawczyk i Nazar Mikitiuk triumfatorami turnieju

W Grudziądzu zakończył się (23 września) Puchar Polski Kadetek i Kadetów w boksie. Startoswała 8-osobowa ekipa z okręgu warmińsko-mazurskiego. W niedzielnych łfinałach wystąpiło dwoje naszych reprezentantów  Patrycja Krawczyk (Gwardia Szczytno) w kat. 63 kg. i w  kat. 80+ kg Nazar Mikitiuk (Niedźwiedź Kętrzyn). Oboje wygrali na punkty swe pojedynki i zdobyli główce trofea..

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (st. klasyczny) Olsztyn 2018 – Piękny dorobek, sześć złotych krążków

W Olsztynie odbyły się w sobotę (22 września) Międzwywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Startowali reprezentanci klubów strefy D (województwa: mazowieckie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie). Świetnie wypadli gospodarze, którzy wprawdzie w punktacji województw znaleźli się za Mazowszem, ale indywidualnie zdobyli aż 6 złotych krążków.

• V Kętrzyńskie Biegi z Wojciechem Kętrzyńskim – Trzy opcje, każdy wybrał co chciał

W sobotę (22 września) odbyły się V Kętrzyńskie Biegi z Wojciechem Kętrzyńskim. Na dystansach (półmaraton, 10 km i 5 km) rywalizowało w sumie około 130 uczestników. Trasa przebiegała na 5-kilometrowej pętli. Zwycięzcami zostali: w półmaratonie: Wojciech Kopeć (Olsztynek) i Anna Kuleszka (Węgorzewo), na 10 km: Karol Kowalski (Dobrocin) i Irina Mironova (Nesterov), 5 km: Dawid Worobiec (Olsztyn) i Iwona Kowalewska (Gołdap).

• Międzynarodowy Turniej Kobiet o Puchar Śląska Gliwice 2018 – Cztery razy brąz

W Gliwicach odbył się w dniach 14/16 września Międzynarodowy Turniej Bokserski Kobiet o Mistrzostwo Śląska, na który przyjechały 203 zawodniczki z 3 kontynentów Świata,. Z brązowymi medalami wróciły: zawodniczki Gwardii Szczytno: Aleksandra Łachacz (69 kg junior) i Patrycja Krawczyk (60 kg kadet) oraz LKS Niedźwiedź Kętrzyn: Iza Iwaniuk (46 kg kadet) i Martyna Grabias (60 kg junior).

• 25 Polish Open (World Cup G1) Warszawa 2018 – Mateusz Kowalski pokonał wszystkich, Patrycja Januszko też na podium

W Warszawie zakończył się w niedzielę (16 września) Międzynarodowy Turniej Polish Open w taekwondo olimpijskim. Imprezę zaliczono do Pucharu Świata (ranga G1), a rywalizowano w kategorii kadetów, juniorów i seniorów. Przyjechało wiele renomowanych reprezentacji i trudno był przebić się do strefy medalowej. Znakomicie wypadł Mateusz Kowalski.Kadet AZS UWM w kat. 45 wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal.

• Olsztyn Handball Cup 2018 – Festiwal jak prawdziwy poligon, dwa srebra Bartoszyc, brąz Szczypiorniaka

W odstępach tygodniowych na obiektach stolicy Warmii i Mazur odbył się Festiwal Piłki Ręcznej Olsztyn Handball Cup 2018,tradycyjnie organizowany przez KS Szczypiorniak. Rozegrano cztery turnieje w kategoriach: dzieci (2006), młodzików (2004/2005), juniorów młodszych (2002/2003) i juniorów (2000/2001). W sumie wystąpiły 44 zespoły, które niebawem rozpoczną rywalizację w ligach i był to doskonały poligon doświadczalny.

• I Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Nowe Miasto Lubawskie 2018 – W premierze górą Rybno

W Nowym Mieście Lubawskim odbył się w niedzielę (16 września) I Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazurw zapasach (multi styl). Startowało 70 zawodników z dziewięciu klubów regionu, a najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej zebrał GSZS Rybno, głównie za sprawą dziewcząt. W rywalizacji chłopców akcenty były rozłożone bardziej równomiernie. W konsekwencji drugie miejsce zajęła Warmia Lidzbark Warmiński, a trzecie Sokół Lubawa.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 – Dwa dublety Warmii i Mazur

Znakomicie spisali się szachiści Warmii i Mazur w zakończonych w niedzielę (16 września) w Ciechanowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Jak zwykle rywalizowaliśmy z Mazowszem i ta konfrontacja przyniosła nam świetny wynik. Zaliczyliśmy dwa dublety. Złoto w rywalizacji dziewcząt zdobyła Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn), a w turnieju chłopców Mateusz Woźniak (Hetman Pionier Kętrzyn)

• W premierze II ligi wygrał tylko Szczypiorniak – Kętrzynianie w Brodnicy bez szans, Jeziorak nie dał rady Borowiakowi

Piłkarze ręczni II ligi pomorskiej zainaugurowali rozgrywki nowego sezonu.Z trójki warmińsko-mazurskich zespołów wygrał tylko Szczypiorniak pokonując efektownie  w Olsztynie AZS AMK Toruń 32:20 (15:10). Jeziorak powalczył w Czrersku, ale nie dał rady Borowiakowi 26:28 (13:16)   MKS MOSiR Kętrzyn nie sprostał  jednenu z faworytów II ligi MKS Henri-Lloyd Brodnica  19:40 (9:17)

• Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Koszałkowo 2018 – Na setkę Marek Nestorowicz, na "30" Ela Cieśla

W sobotę (15 września) odbyła się impreza pod hasłem Kaszubska Poniewierka. To ultramaraton na dystansie 100 km i bieg na 30 km. Setkę zdecydowało się przebiec kilku reprezentantów Warmii i Mazur, z których najwyżej na 50 miejscu sklasyfikowano Marka Nestorowicza (Kętrzyn). Trase 30 km najszybciej pokonała Ela Cieśla z Olsztynka jako dziesiąta wśród kobiet i 76 w kolejności open na mecie.

• VI Grand Prix Górowa Iławeckiego (4) 2018 - Faworyci potwierdzają swoją dominację.

W sobotę (8 września), po wakacyjnej przerwie, do rywalizacji przy pingpongowych stołach powrócili zawodnicy uczestniczący w VI Grand Prix Górowa Iławeckiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, górowskie zawody objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Turniej nr 4 potwierdził dominację faworytów, którzy mocno zaakcentowali swoje pozycje.

• 11 PZLA MP w Biegu 24-godzinnym Łyse 2018 – Do przodu w dzień i noc, a na liczniku ponad 200 km

W miejscowości Łyseodbyły się w weekend (8/9 września) 11 Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym. Impreza miała charakter otwarty i mogli w niej uczestniczyć, również zawodnicy bez specjalnej licencji. Najlepszy wynik uzyskał biegacz nie objęty klasyfikacją MP. Andrzej Piotrowski z Krakowa zaliczył w ciągu dobry ponad 243 kilometry.

• W III lidze kobiet – Skuteczne do bólu kętrzynianki, dziewczęta z Wikielca „rozbiły” Hanzę

W drugiej kolejce spotkań III ligi piłkarskiej kobiet piękny sukces odniosły zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn, które pokonały w Olsztynie Stomil II 3:0, wykorzystujące w pierwszej części wszystkie stworzone okazję. Zespół GKS Wikielec wysoko wygrał z Hanzą Elbląg 7:2.W tym sezonie rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Na razie od stawki wyraźnie odstają elblążanki, ale pozostałe drużyny prezentują podobny poziom gry.

• Hero Run Białystok 2018 – Przeszkody żadnych problemem, wszyscy rwali do mety!

W Białymstoku odbył się w niedziele (2 września( trzeci w tym sezonie bieg z przeszkodami pod hasłem Hero Run. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach w zależności od skali trudności. W najtrudniejszej (legend) drugi na mecie był Rafał Pogorzelski (Ełk), zwycięzca kat. M20. Trzecia wśród pań w open i kat, K30 była Natalia Żukowska (Kętrzyn). Kat. M50 wygrał Bogdan Wołyniec (Gołdap).

• Mazury MTB (10) Krutyń 2018 – Przez knieje „Na Tropach Smętka”

Dziesiąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (2 września) w miejscowości Krutyńpod hasłem „Na Tropach Smętka” i wiódł pięknymi terenami wzdłuż rzeki Krutyń i jeziora Mokre. Trasa była nie tylko malownicza, ale też trudna technicznie, wymagała od zawodników (frekwencja była znakomita) dużych umiejętności i koncentracji.. Po wyścigu i dekoracji uczestnicy zajadali się przysmakami regionalnymi.

• Cyklo Kartuzy 2018 – Patryk Badura ustawił się na finiszu

W sobotę (1 września) odbył się wyścig kolarski amatorów Cyklo Kartuzy wchodzący w skład Energa Cyklo Cup. Rywalizowano na dwóch dystansach: 82 km i 41 km. Na dłuższym świetnie pojechali kolarze Michelin Bloomnet Team Olsztyn. Patryk Badura był piąty w open i zwyciężył w kat. M30/39. Piate i szóste miejsce w tej grupie wiekowej zajęli: Marcin Wojtal i Marek Trzeszczkowski, którzy tez finiszowali z dużej grupy w drugiej „10”.

• X Finałowy Turniej rozgrywek „Powiat CUP” Kętrzyn 2018 – To były prawdziwe wakacje z siatkówką

W niedzielę (2 września) w Kętrzynie na obiektach „Kętrzynianki” odbył się X Finałowy Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Przy bardzo dobrej pogodzie stawiły się najwytrwalsze zespoły. W kategorii dzieci dwie , w kategorii kobiet cztery i w kategorii otwartej cztery drużyny.

• Premiera w III lidze kobiet – Dziesięć bramek na dobry początek

W III ligi warmińsko-mazurskiej kobiet ustępuje w tym sezonie pięć zespołów, w tym rezerwy olsztyńskich klubów występujących w wyższych klasach. Premiera w weekend (25/26 sierpnia) była interesująca, w dwóch meczach padło aż dziesięć bramek. KKP Stomilanki bez kłoptów pokonały w Elblągu Hanzę 4:1, natomiast wiele działo się w Kętrzynie, gdzie MKS MOSiR wygrała z GKS Wikielec 3:2