Kętrzyn

 • Chojnik Karkonoski 2019 – Górskie wyzwania w różnym wydaniu

  W minioną sobotę (13 lipca) odbył się Festiwal Biegowy Chojnik Karkonoski 2019. To bardzo interesujący projekt oferujący uczestnikom start na dystansach zgodnych z ich aktualnymi możliwościami. Wspólnym mianownikiem jest baza oraz niezwykła panorama. To przyciąga setki zawodników z całego kraju. W tym roku była skromna ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego, która medalu nie zdobyła, ale przywiozła wiele niezapomnianych wrażeń.

 • Ciekawie w Kętrzynie i Węgorzewie – Świetna zabawa, choć nikt się nie oszczędzał

  W sobotę (13 lipca) na boiskach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego “Kętrzynianka” odbył się Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z regionu. Rywalizacja była bardzo zacięta, należy tylko żałować, że nie doszedł do skutku mecz finałowy z powodu kontuzji Dawida Czerniawskiego (Olsztyn). W efekcie zwycięzcami imprezy zostali: Patryk Kulbaka i Błażej Masłowski (Bartoszyce/Giżycko)

 • XIX Festiwal im. Mieczysława Najdorfa Warszawa 2019 – Młodzież wysoko w swoich klasyfikacjach

  W Warszawie w niedzielę (1 4lipca) zakończył się XIX Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez ze znakomitą obsada i frekwencją. Kilkuset uczestników podzielono na trzy grupy turniejowe, gdzie głównym kryterium był ranking zawodników. W turnieju Open A najwyżej na 38 miejscu sklasyfikowano Igora Janika z Elbląga.

 • XV Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2019 – Dublet olsztynianek

  W niedzielę (14 lipca) w Brodnicy odbył się XV Ogólnopolski Wyścig Kolarski "MEMORIAŁ Czesława Popławskiego". Frekwencja nie była nadzwyczajna, a Warmię i mazury reprezentowali zawodnicy z Olsztyna, Kętrzyna, Morąga, Elblaga, Lubawy i Rybna. Na długim dystansie w open Patryk Badura (Micheline Bloomnet Team Olsztyn) był szósty, a jego kolega z grupy (mieszkaniec Brodnicy) Jacek Sargalski – siódmy.

 • Puchar Bałtyku Darłówko 2019 – Adam Jordan piąty w Open A, Wiktoria Dziodko na podium w Open D

  W Darłówku zakończył się 30 czerwca III Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Puchar Bałtyku". Uczestników podzielono na cztery grupy turniejowe(kryteriami były: ranking i wiek). W Open A wysokie piąte miejsce zajął Adam Jordan (UKS Trzydziestka Olsztyn), w grupie B jedenasty był Paweł Strepikowski (UKS Trzydziestka), w Open C pietnasty Mateusz Nowak (Hetman Pionier Kętrzyn), a w grupie D trzecia (pierwsza z kobiet) Wiktoria Dziodko (Hetman Nowe Miasto Lubawskie)

 • I Kętrzyński Bieg im. Świętego Marcina 2019 – Taka impreza na pewno się przyjmie

  W I Kętrzyńskim Biegu im. Świętego Marcina wzięło udział w niedziele (30 czerwca) 70 biegaczy. Impreza organizowana przez miejscowy MOSiR odbywająca się pod patronatem Burmistrza skierowana została przede wszystkim do dzieci i młodzieży, choć najbardziej interesująco zapowiadał się bieg sztafetowy 4 razy 1200 m, a zespół składał się z czterech osób (przynajmniej jednej pani).

 • Red Bull 400 Zakopane 2019 – Cały czas pod górę, sprinterska ekstrema

  W sobotę (29 czerwca) w sobotę w Zakopanem odbyła się nietypowa impreza. Red Bull 400 to bieg na skocznię narciarską, rozpoczynający się u jej podnóża, a kończy na szczycie. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Najpierw rozegrano eliminacje i na podstawie limitów miejsc w seriach i najlepszych czasów wyłoniono uczestników decydującej rozgrywki. Do finału zakwalifikowało się trzech zawodników z Wrmii i Mazur.

 • Cisowianka 24h Marathon Zagnańsk 2019 – Pani Magdo szacun!

  W Zagnańsku odbył się w niedzielę (23 czerwca) Cisowianka 24h Maratohon. Tym razem chodziło o to by w ciągu doby „wykręcić” jak najwięcej okrążeń, w każde liczyło ponad 30 km. Rywalizowano w kilku konkurencjach: solo w parach i teamach. W głównej próbie solo 24 na starto zdecydowała się jednak pani a tą odważna okazała się kętrzynianka Magda Chmielewska, która zaliczyła 15 okrążeń.

 • Pomorski Festiwal (rocznik 2004) Nowa Karczma 2019 - Passa MKS MOSiR Kętrzyn trwa

  W Nowej Karczmie odbył się w weekend (14/16 czerwca) VIII Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej . Rywalizowało 11 zespołów chłopców rocznika 2004 i młodszych. Po raz kolejny rewelacyjnie spisała się ekipa MKS MOSiR Kętrzyn. Kętrzynianie po zwycięstwie tydzień temu w imprezie u siebie i tym razem nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając wszystkie mecze, uplasowali się na I miejscu w bardzo silnie obsadzonym turnieju.

 • Finał Mistrzostw Województwa SZS Igrzyska Młodzieży Szkolnej – SP nr 1 Giżycko i Gimnazjum Sportowe Szczytno

  W środę (12 czerwca) w Giżycku odbyły się Finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego (rocznik 2003/05) – Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Tytuły mistrzowskie zdobyły siatkarki SP 1 Giżycko (brąz dołożyli chłopcy tej szkoły) i siatkarze Gimnazjum Sportowego Szczytno. Dwa srebrne krążki zdobyli uczniowie SP 311 Olsztyn. Z brązem wróciły zawodniczki SP 4 Kętrzyn.

 • VII Ogólnopolski Turniej pod patronatem Burmistrza Kętrzyna – MKS MOSiR (2004) i MDK Bartoszyce (2006)

  W dniach (7-9 czerwca) młodzi piłkarze ręczni roczników 2004 i 2006 zmagali się na parkietach kętrzyńskich hal w ramach VII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców. Przyjechały mocne ekipy nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego, ale też kilka renomowanych firm krajowych. W starszym roczniku triumfowali (bez porażki) gospodarze – MKS MOSiR, natomiast w młodszym MDK Pasja Bartoszyce.

 • Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Sorkwity i Liga Szkolna Młodzików 2019 - W Warpunach sobota z zapasami

  W Warpunach odbyły się w sobotę (15 czerwca) dwie imprezy młodzieżowe w zapasach (styl wolny). Rywalizowano w Turnieju Międzynarodowym Dzieci o Puchar Wójta Gminy Sorkwity, odbył się również ostatni przed wakacjami Rzut Wojewódzkiej Ligi Młodzików Warmii i Mazur. Była to w niewielkiej miejscowości prawdziwa sobota z zapasami z udziałem zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego, Podlasia, a także gości z Rosji.

 • Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 – W open na podium Paweł Najmowicz i Piotr Witkowski

  Kolejnym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon było niedzielne (16 czerwca) spotkanie w Augustowie. Startowała niewielka grupa reprezentantów Warmii i Mazur. W 1/2 Iron na trzecim miejscu finiszował Paweł Najmowicz (Olsztyn) – drugi w kat. 25/29, a tuż za nim znalazł się Jakub Ołowski (Wydminy) – drugi w kat. 35/39. W sprincie drugie miejsce zajął Piotr Witkowski (Kętrzyn), zwycięzca kat. 40/49.

 • Ultra Park Weekend Pabianice 2019 – Takie wyzwania zapierają dech, elbląscy herosi

  W Pabianicach odbył się w dniach 7/9 czerwca Ultra Park Weekend. Podczas imprezy rozegrano dwie konkurencje, które u zwykłego zjadacza chleba zapierają dech. W biegu 48-godzinnym siódmy na mecie (drugi w kat. M30) był Paweł Piłat z Elbląga. Pokonał dystans ponad 268 km. Paweł Makoś z Kętrzyna był 26 (trzeci w M30) – ponad 210 km. Elblążanka Beata Nienadowska była siódma na 100 km i została zwyciężczynią w kat. K50 i wśród...policjantek.

 • O Puchar Wójta Gminy Świątki – Ton nadawali goście, młodzież też skorzystała

  W niedzielę (2 czerwca) odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Świątki. W tym roku obsada nie była zbyt liczna, frekwencje zdecydowanie zwiększyli uczestnicy rywalizacji młodzieżowej. Dorośli walczyli na dystansach 75 km i 50 km. Na dłuższych Patryk Badura (Olsztyn) był piaty, a Artur Nesterowicz (Kętrzyn) szósty. Na 50 km czwarte miejsce zajął Paweł Senyszyn Olsztyn). Kazmierz Mydło (Olsztyn) był drugi w M60.

 • Krajowe Igrzyska Dzieci Głuchołazy 2019 – Dzielna postawa dziewcząt z Olecka i chłopców z Kętrzyna

  W Głuchołazach odbyły się w ostatni weekend (31 maja/2 czerwca) Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej. Występowali w nich mistrzowie województw w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentanci Warmii i Mazur zaprezentowali się zupełnie dobrze. Dziewczęta z SP 3 Olecko zajęły szóste miejsce, natomiast chłopcy z SP 4 Ketrzyn, znaleźli się oczko wyżej, a królem strzelców turnieju został Kornel Kiełczykowski – 28 bramek.

 • W ligach kobiet - Jedne dały lekcje, drugie ją dostały , a Kętrzyn spokojnie finiszuje

  Bez większych emocji przebiegają finiszowe kolejki rozgrywek piłkarskich kobiet. W I lidze temperatura opadła po porażce Stomilanek w Bydgoszczy, ale olsztynianki trzymają fason o czym świadczy ostatnie zwycięstwo w Raszynie 7:1. Z kolei AS Stomil przegrał u siebie z Zabkovią aż 1:5 . Victoria Bartoszyce gra ambitnie, remisuje, ale to trochę za mało by się wydostać z zagrożonej strefy. W III lidze kętrzynianki już mistrzyniami i zwycięsko zmierzają do mety.

 • MP Juniorów i Młodzieżowe MP Płock 2019 – Juniorzy Olsztyna wypadli najlepiej, złoto też dla Kętrzyna

  W Płocku odbyły się w miniony weekend (25/26 maja) Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim. Reprezentacja Warmii i Mazur składa się z zawodników: Taekwondo Olsztyn (AZS UWM), AZS OŚ Olsztyn, Tygrysa Kętrzyn, Hidori Olecko, Wikingów Pisz i Victorii Morąg. Oczywiście największym potencjałem dysponowali olsztynianie, którzy zwłaszcza w kat. juniorów zabrali niezłe żniwo.

 • Finał Wojewódzki W-M SZS Igrzysk Młodzieży (2003/05) Olsztyn 2019 – Mrągowska „4” zaskoczyła gospodarzy

  W środę (29 maja) odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w piłce ręcznej chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji stanęło sześć zespołów, mocnych i wyrównanych, tak że trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Najpierw rywalizowano w grupach, następnie w półfinałach i o miejsca. Złote medale zdobyli uczniowie SP 4 Mrągowo, którzy pokonali SP 2 Olsztyn. Mecz rozstrzygnęli w pierwszej części.

 • W II i III lidze kobiet – Spokojne 4:0 AS Stomil w Piasecznie

  W II lidze piłkarki AS Stomil bez większych problemów pokonał w Piasecznie GOSiR 4:0 i zajmują nadal trzecie miejsce w tabeli. W III lidze już finisz. Prowadzące w tabeli zawodniczki MOSiR Kętrzyn pauzowały. Najgroźniejsze konkurentki - AS Stomil II będąc w roli gospodarza pokonały w Elblągu Hanzę 6:0 i zachowały jeszcze szanse na wygranie grupy. Niespodziankę sprawił GKS Wikielec pokonując rezerwy Stomilanek 4:2.