Lidzbark Warmiński

 • MP w motocrossie (5) Człuchów 2018 – Cezary Lewko i Paskal Myhan nadal z widokami na podium

  W Człuchowieodbyła się w niedzielę (15 lipca) piąta runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Ze szczególną uwagą śledziliśmy występy dwóch zawodników, którzy są kandydatami do podium w całej imprezie. Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) zajął w trzecie miejsce i jest wiceliderem klasy MX 125. Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w Człuchowie był siódmy i zajmuje trzecią pozycje w klasyfikacji generalnej.

 • Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (4) Orneta 2018 – Liderzy potwierdzają klasę

  W niedzielę (8 lipca) w Ornecie odbyła się czwarta runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu z motocrossie. W imprezie startowali zawodnicy, których regularnie oglądamy również w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Rywalizacja ma charakter otwarty, o punkty również walczą również kierowcy innych województwa. W Ornecie aż pięciu liderówklas potwierdziło formę, zwyciężając także w czwartej rundzie.

 • Wyścigi MTB w Gdyni i Skórczu – Trzy razy podium

  W imprezie Cyklo XC Gdynia reprezentował nas w niedziele (8 lipca)tylko jeden zawodnik Mariusz Krzywiel z Lidzbarka Warmińskiego, który w kat. M4 zajął trzecie miejsce. Na podium stanęli również kolarze podczas wyścigu Iglotex MTB Dzikim Śladem w Skórczu. Roman Styczeń (Elbląg) był trzeci w kat. M40, a Wojciech Kowalczyk z Susza drugi w kat. M16.

 • VII Pierścień Tysiąca Jezior Świękitki 2018 – Adam Kałużny wiceliderem rankingu

  Tegoroczny Ultramaraton Kolarski Pierścień Tysiąca Jezior (siódma edycja) był trzecią imprezą Pucharu Polski w tej specjalności. Do rywalizacji na trasie długości 610 km stanęło 180 zawodniczek i zawodników. Obsada była bardzo mocna, bowiem była to jedna z dwóch krajowych imprez wpisanych do kalendarza światowej federacji UMCA. Trasa przebiegała m. in przez Gołdap, Sztynort, Reszel i Lidzbarku Warmiński.

 • MP w motocrossie (4) Lipno 2018 – Paskal Myhan i Cezary Lewko w ścisłej czołówce

  W czwartej rundzie Mistrzostw Polski w motocrossie, która odbyła się w Lipniew niedziel e (1 lipca) sekcje warmińsko-mazurskie reprezentowała niewielka grupa zawodników. Najlepiej spisali się, zgodnie zresztą z oczekiwaniam, Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn), którzy od początku MP walczą o miejsca na podium.

 • Konstanciński Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego 2018 - Łukasz Zbutowicz trzeci w cyklu Biegaj’MY z DEM’a

  W niedzielę (24 czerwca) w Konstancinie odbył się Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego. Uczczenie pamięci Wielkiego Przyjaciela Sportu skłoniło do udziału w imprezie ponad 700 uczestników. Przybyli tez reprezentanci Warmii i Mazur, najwięcej z Lidzbarka Warmińskiego. Organizatorzy zaproponowali rywalizacje na dwóch dystansach: 10 km i 5 km.

 • Finał „Czwartków La” Łódź 2018 – Spotkali się na pewno przyszli olimpijczycy, 300 metrów specjalnością Warmii i Mazur

  W miniony weekend (16/17 czerwca) na stadionie AZS Łódź odbył się finał krajowy „Czwartków Lekkoatletycznych”. To jeden z największych projektów sportowych w Polsce, który aktywizuje wszystkie regiony poprzez rozgrywanie cyklu eliminacji wojewódzkich. Wyłonione w toku rywalizacji (jesień – wiosna) reprezentacje uczestniczą w decydującej rozgrywce w Łodzi i jest to wielkie święto polskiej „królowej sportu”.

 • III Turniej o Puchar Burmistrza (Kyokushin) Korsze 2018 – Przy dopingu rosły skrzydła...

  W hali widowiskowo-sportowej w Korszachodbył się III Turniej o Puchar Burmistrza w karate kyokushin. Rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników z Lidzbarka Warmińskiego., Dobrego Miasta, Reszla, Sępopola, Bisztynka, Bartoszyc i Korsz. To sekcje skupione wokół głównego ośrodka jakim jest Bartoszycki Klub Karate Kyokushin

 • XLVII Międzynarodowy Turniej Młodzików "O Puchar Warmii i Mazur" Olsztyn 2018 – Tu każdy nosi buławę w plecaku...

  W olsztyńskiej Uranii odbył się w sobotę (16 czerwca) XLVII Międzynarodowy Turniej Młodzików "O Puchar Warmii i Mazur". Rywalizowano tradycyjnie w trzech stylach: klasycznym, wolnym i zapasach dziewcząt oraz mini zapasy dzieci. W sumie wystartowało ponad 300 uczestników z czołowych klubów kraju, wszystkich sekcji regionu oraz goście zza wschodniej granicy (Rosja, Litwa, Białoruś) oraz Francji.

 • MP Juniorów (styl wolny) Włodawa 2018 – Ewelina Kaczyńska sięgnęła po brąz

  We Włodawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach (styl wolny). W imprezie wystartowało czworo reprezentantów Warmii i Mazur. Brązowy medal zdobyła jedynaczka w ekipie: Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński), zajmując trzecie miejsce w kat. 76 kg. W juniorach najbliżej pudła był Mateusz Woźniak (Olimp Kętrzyn), który w najcięższej kategorii (125 kg) wywalczył piąta lokatę.

 • V Grand Prix Warmii - Wolność jest w naturze - Kudypy 2018 – Ostre tempo Tomasza Kowalskiego

  W sobotę (16 czerwca) w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach odbył się bieg ma dystansie 9.2 km pod hasłem „Wolność jest w naturze”, który jest elementem cyklu V Grand Prix Warmii.Faworycie nie zawieli zwyciężył Tomasz Kowalski (Olsztyn) przed Szymonem Gwardjakiem (Lidzbark Warmiński) i Przemysławem Flagą (Olsztyn).

 • MP w Motocrossie (3) Gdańsk 2018 – Cezary Lewko na trzech frontach

  Trzecia runda Mistrzostw Polski w motocrossie odbyła się w niedzielę (10 czerwca) w Gdańsku. W niektórych klasach udało się rozegrać tylko po jednym wyścigu, co było jednocześnie klasyfikacją zawodów. Bardzo pracowicie spędził niedziele na torze Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn), który startował w trzech klasach, plasując się na miejscach od piątego do siódmego. W punktacji generalnej jest trzeci w klasie MX 125.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo Białystok 2018 – Zapaśnicy ruszyli z odsieczą

  W Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo (strefa D). Startowali reprezentanci: Podlasia, Mazowsza, Kujaw i Pomorza oraz Warmii i Mazur. My rzuciliśmy ma ten turniej wszystkie siły. Oprócz specjalizujących się ostatnio w sumo zawodników UKSJ Nippon do rywalizacji przystąpili też zapaśnicy: Budowlanych Olsztyn i Warmii Lidzbark Warmiński.

 • Mistrzostwa Województwa W-M Z LZS Ostróda 2018 – Znajome twarze na podium

  W niedzielę (10 czerwca) w Hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym 2018. Zawody rozegrano w trzech grupach – kobiety, chłopcy rocznik 2003 i młodsi oraz mężczyźni rocznik 2002 i starsi.

 • „MTB na Górze Zamkowej Cross Country” Bartoszyce 2018 – W trzech odsłonach, każda ciekawa

  W niedzielę (10 czerwca) w Bartoszycachodbył się X Międzynarodowy Wyścig Kolarski „MTB na Górze Zamkowej Cross Country” Rywalizowano w trzech grupach: Pro, Amator i Junior.Wielkiego tłoku na trasach nie było, w sumie wyjechało około 50 zawodników. Walka na Górze Zamkowej jest bardzo atrakcyjna, ze względu na urozmaicony teren. Tu wszelkie słabości ujawniają się błyskawicznie.

 • MP Żaków Kraśnik 2018 – Najbliżej podium dwójka z Lidzbarka Warmińskiego

  W weekend (9/10 czerwca) w Kraśnikuodbywały się Mistrzostwa Polski żaczek i żaków i tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło aż dziewięcioro reprezentantówWarmii i Mazur: Natalia Brzezińska, Maria Pieckowska, Zofia Madej, Michał Lipowski, Adam Piotrowski i Kryspin Stolarczyk (Dekorglass Działdowo), Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Alicja Krynicka (ABC Żak Pisanica). Medalu nie przywieźli.

 • IV Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Ryn 2018 – Ostatni raz przed wakacjami

  W sobotę (9 czerwca) w Rynie odbył się IV ostatni w tym sezonie Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazurw zapasach (styl wolny). Wystartowało ponad 60 osób z 12 sekcji regionu. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Warmia Lidzbark Warmiński przed GSZS Rybno i Budowlanymi Olsztyn. Obsada turnieju dopisała, wystąpiło wielu zawodników, którzy mają za sobą sukcesy krajowe.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (7) Więcbork – Czterech liderów

  Siódma runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej odbyła się w niedziele (3 czerwca) w Więcborku. Prawie w każdej klasie reprezentanci Warmii i Mazur należeli do czołowych postaci. Imprezę wygrali:  Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński w klasie MX 85 oraz Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda) i są liderami klasyfikacji generalnych w swoich klasach. Trzeci w Więcborku Piotr Zinko (Lidzbark Warmiński) jest pierwszy w klasie MX 1C.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Lipno – Paskal Myhan skuteczny na dwóch frontach

  W minioną niedzielę (27 maja) w Lipnieodbyła się szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Dobra formę prezentuje Paskal Myhan – klasa MX 85 (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który wygrał te eliminację i umocnił się na czele klasyfikacji. Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn)w klasie MX Junior był tym razem drugi, jednak utrzymał się na pozycji lidera.

 • IV Edycja Pingla Cup Grodzisk Mazowiecki 2018 – Natalia i Artur w głównych rolach

  W niedzielę (27 maja) w Grodzisku Mazowieckim odbyła się IV Edycja Pingla Cup. W kategorii żak z sukcesami wracają zawodnicy LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Natalia Bogdanowicz, Wśród chłopców Artur Gromek był drugi, przegrywając finał singla w czterech setach. Para z Lidzbarka wystąpiła w finale, ale z innymi partnerami. Artur zdobył złoto, Natalia srebro.