Lidzbark Warmiński

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Trenujemy, a w przerywnikach startujemy...

  W sobotę (18 maja) w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Startowali też zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z: Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Duża grupa wystartowała na 800 metrów, gdzie najlepszy czas uzyskała Justyna Jelska (AZS UWM). W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem wystąpiła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo), a Kacper Rudnik (NKS NML) w skoku w dal. Na razie to sprawdziany...

 • Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2003/05) – Nidziczanki nie zawiodły swych fanów

  W Nidzicy odbyły się 15 maja Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2003/05). Rywalizowało pięć zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy spotkali się w meczu finałowym o złoto, w którym SP 1 Nidzica pokonała SP 3 Ełk 43:28, uzyskując jednocześnie prawo występu w rozgrywkach krajowych.

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS (klasyczny) Janów Lubelski 2019 – Medale dla Lidzbarka Warmińskiego

  W Janowie Lubelskim odbyły się w miniony weekend (18/19 maja) Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach (styl klasyczny). Reprezentanci Warmii Lidzbark Warmiński zdobyli cztery medale – złoty Teodor Sadowski,brązowe: Wojciech Pupkiewicz, Tomasz Sawoniuk i Bartosz Sobolewski. Czekamy na oficjalny komunikat końcowy. Równlegle w czasie w Krotoszynie rywalizowały młodziczki

 • Krajowe Igrzyska Dzieci Rawa Mazowiecka 2019 – SP4 Lidzbark Warmiński ze srebrem

  W Rawie Mazowieckiej odbyły się 17 i 18 maja Ogólnopolskie Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Krajowych Dzieci . Są to praktycznie Szkolne Mistrzostwa Polski Polski tej kategorii wiekowej. Obsada mocna, występowało bowiem wielu zawodników z czołówki rankingu. Srebrny medal zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Lidzbarka Warmińskiego: Artur Gromek i Dawid Chilicki.

 • Półfinały Turnieju LZS O Puchar TVP3 Olsztyn 2019 – W Suszu i Lidzbarku Warmińskim wyłoniono ósemki

  W niedzielę (19 maja) w Hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu i hali przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim odbyły się półfinałowe turnieje 60 Edycji Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o PUCHAR TVP3 Olsztyn. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy, którzy pomyśle przebrnęli eliminacje gminne oraz rejonowe. Stawką był awans do finału, który odbędzie się 2 czerwca w Działdowie.

 • Puchar Polski (I), Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (III) Mistrzostwa Okręgu (II) 2019 – W Olecku trzy w jednym, Lidzbark Warmiński na topie

  W niedzielę (12 maja) na torze w Olecku odbyły się wyścigi motocrossowe, które zawierały w sobie trzy imprezy: Puchar Polski, III rundę Mistrzostw Strefy Polski Północnej i II rundę Mistrzostw Okręgu. Zjawiło się wielu znanych zawodników, o miejsca na podium nie było łatwo. Zespołowy Puchar Polski zdobyli zawodnicy Moto Klubu Lidzbark Warmiński. Indywidualnie w klasie MXB zwyciężył Wojciech Kuształa.

 • Finał Wojewódzki XIII Memoriału Andrzeja Grubby 2019 – Uczniowie SP 4 Lidzbark Warmiński z awansem

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w poniedziałek (13 maja) finał wojewódzki XIII Memoriału Andrzeja Grubby. Rywalizowało 18 zespołów trzyosobowych ze szkół podstawowych: dwie z rocznika 2006 lub młodsze, jedna z 2008 lub młodsza. Zwyciężyli faworyci SP 4 Lidzbark Warmiński: Artur Gromek, Dawid Chilicki, Paweł Misiewicz, którzy wywalczyli prawo startu w finale krajowym. Impreza odbędzie się w czerwcu w Sopocie.

 • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2019 – Mariola Sudzińska i Sławomir Adamusiak szybcy 40-latkowie

  W niedzielę (12 maja) odbył się w Gdyni Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim . Z dystansem 10 km zmierzyło się ponad 2200 uczestników, w tym mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Świetnie spisali się 40-latkowie. Mariola Sudzińska (Olsztyn), czwarta w open, wygrała kategorię K40, w rywalizacji mężczyzn w tej grupie wiekowej triumfował Sławomir Adamusiak (Iława).

 • Międzynarodowy Turniej Juniorów Bukareszt 2019 – Ewelina Kaczyńska ze srebrem i bliżej nominacji na ME

  W Bukareszcie zakończył się w niedziele (5 maja) Międzynarodowy Turniej Juniorów im. Dumitru Privulescu i Vasile Iorga. Piękny sukces odniosła zapaśniczka LUKS Warmia Lidzbark Warmiński Ewelina Kaczyńska, która zdobyła srebrny medal. Świetne walki rumuńskich matach znacznie zwiększyły jej szanse na reprezentowanie Polski w Mistrzostwach Europy, które odbędą się na początku czerwca w Hiszpanii.

 • Mityng Otwarcia Sezonu Lidzbark Warmiński 2019 – Walczyli z rywalami i...wiatrem

  W sobotę (4 stycznia) w Lidzbarku Warmińskim zainaugurowano letni sezon lekkoatletyczny w regionie. Wystartowali zawodnicy większości sekcji warmińsko-mazurskich. Poziom był bardzo zróżnicowany, bowiem wśród uczestników nie zabrakło znanych już postaci, ale przede wszystkim wystąpili młodzi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem. Wiał bardzo mocny wiatr, więc wyniki trzeba potraktować z rezerwą.

 • XIII Memoriał Andrzeja Grubby 2019 – W Lidzbarku Warmińskim zapowiada się fajne granie

  Już po raz trzynasty Fundacja im. Andrzeja Grubby organizuje cykl turniejów tenisa stołowego dzieci szkół podstawowych pod nazwą Memoriał Andrzeja Grubby. Na Warmii i Mazurach impreza odbędzie się 13 maja w Lidzbarku Warmińskim w hali przy ul. Polnej. Chętni powinni zgłaszać drużyny trzyosobowe (mogą być mieszane) , bez rezerwowego: Dwie osoby z rocznika 2006 lub młodsze, jedna z 2008 lub młodsza.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (I i II) – Kuształa, Sartanowicz i Myhan liderami

  Za nami dwie eliminacje Mistrzostw Polski Polski Północnej. Motocrossowcy zaczęli z wysokiego C. Szczególnie dobrze zaprezentowali się reprezentanci Moto Klubu Lidzbark Warmiński. W Mrągowie zwyciężyli: Wojciech Kuształa (klasa MXB), Krzyszof Sartanowicz (MX2C). Ponieważ w Kwidzynie Pan Wojtek powtórzył sukces, a Pan Krzysztof był drugi obaj przewodzą w klasyfikacjach sezonu. Podobnie Paskal Myhan (klasa MX Junior) - drugi i trzeci w rundach.

 • OOM Świętokrzyskie (wolny) Kielce 2019 – Trzy razy brąz, wszechstronni Budowlani

  W Kielcach zakończyła się w niedzielę (5 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach. Jako ostatni rywalizowali wolniacy. Zawodnicy Warmii i Mazur zdobyli trzy brązowe krążki: Wiktor Żukowski (Budowlani Olsztyn) – 51 kg, Sebastian Wesołowski (Budowlani Olsztyn) – 60 kg oraz Michał Baran (Iskra Drogosz) – 110 kg. Obaj zapaśnicy Budowlanych stali na podium także w turnieju w stylu klasycznym.

 • II Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika 2019 – W Lidzbarku Warmińskim jak zwykle fantastycznie!

  W niedzielę (28 kwietnia) odbył się II Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Dorośli rywalizowali na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. W krótszym biegu obowiązywała tylko klasyfikacja open. Zwyciężył Rafał Wronowski (Banie Mazurskie)przed Sławomirem Kaliskim (Olsztyn) i Albertem Wronowskim (Banie Mazurskie).

 • OOM Świętokrzyskie Staszów 2019 – Trzy medale klasyków

  W Staszowiezakończył się w środę (1 maja) turniej zapaśniczy w stylu klasycznymOgólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze wypadła ekipa Warmii i Mazur, która zdobyła tezy medale. Srebrny wywalczył w kat. 55 kg Sebastian Wesołowski (Budowlani Olsztyn), a brązowe: Wiktor Żukowski (Budowlani) w kat. 45 kg i Nikodem Zawadzki (Sokół Lubawa) w kat. 51 kg.

 • Turniej W-M Z LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn 2019 – Rozstrzygnięcia w Rożentalu i Lidzbarku Warmińskim

  W niedzielę( 28 kwietnia)w Hali Sportowej w Rożentalu przeprowadzono eliminacje rejonowe 60 Edycji Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o PUCHAR TVP3 OLSZTYN. Zawody przeprowadzono „systemem rosyjskim”. Do rywalizacji stanęło ponad 130 zawodników. Podobne turnieje rozegrano w Lidzbarku Warmińskim (wyniki dalej), Giżycku i Suszu ( prosimy o rezultaty z tych imprez)

 • 48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur Olsztyn 2019 – Imponujące suplesy małolatów, przed nimi przyszłość

  W sobotę (27 kwietnia) na trzech matach w Uranii odbył się 48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach. To jedna z najstarszych imprez w Polsce w tej dyscyplinie. W imprezie wystartowało 432 uczestników z czołowych krajowych klubów, byli tez reprezentanci Litwy i Rosji. Rywalizowano w czterech konkurencjach: młodzik – styl klasyczny, młodzik – styl wolny, młodziczki oraz mini zapasy.

 • O Puchar Burmistrza Bartoszyc Bezledy 2019 – Fortunate Orneta z dużą klasą

  W hali sportowej w Bezledach odbył się 7 kwietnia wiosenny turniej w siatkówce kobiet o Puchar Burmistrza Bartoszyc. D rywalizacji przystąpiło ostatecznie dziewięć zespołów, które najpierw rywalizowały w grupach (system każdy z każdym). Do drugiego etapu przechodziły po dwie najlepsze druzyny. Ostatecznie imprezę wygrała ekipa Fortunate Orneta po zwycięstwie w finale nad Szczytnem 2:1.

 • MP Juniorek i Juniorów (wolny) Międzyzdroje 2019 – Ewelina Kaczyńska z tytułem mistrzowskim, Sebastian Niemiec brąz

  W Międzyzdrojach odbyły się w weekend (13/14 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym w zapasach juniorek. Świetnie wypadli reprezentanci klubów warmińsko-mazurskich. Zloty medal w kat. 76 kg zdobyła Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński).Na podium stanął tez Sebastian Niemiec z Orła Karolewo, który wywalczył brąz w kat. 92 kg.

 • Indywidualne MP Młodzików Brzeg Dolny 2019 – Gromek i Chilicki brąz w deblu, Natalia 2 razy 5/8, Artur przegrał w ćwierćfinale

  W Brzegu Dolnym odbywają się (11.14 kwietnia) Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzikóww tenisie stołowym. W turnieju indywidualnym występowało sześcioro  reprezentantów Warmii i Mazur.W deblu brązowy medal zdobyli Artur Gromek i Dawid Chilicki. Natalia Bogdanowicz odpadła w ćwierćfinałach singla i debla, w 1/4 finału gry pojedynczej przegrał Artur Gromek, a w 1/8 Dawid Chilicki